PDA

Zobacz pełną wersję : Semiautomatyczny przycinacz z 4:3 do 3:2



wizja
18-12-2005, 14:51
Hejka,

można to jakoś zrobić semiautomatycznie w photoshopie? Albo jakimś innym sofcie? Chodzi o to, żeby np. stworzyć taką ramkę 3:2 i wybierać tylko przycinanie wyżej/niżej na większej ilości zdjęć 4:3 (~300-400)- bo ręcznie to mi palec od klikania zsienieje ;-) A jak oddaje zdjęcia w kiosku fotograficznym (np. MediaMarkt) to on mi je automatycznie przycina co nie zawsze jest takie jakbym chciał ;-)

pozdrawiam

stig
18-12-2005, 17:06
Hejka,

można to jakoś zrobić semiautomatycznie w photoshopie? Albo jakimś innym sofcie? Chodzi o to, żeby np. stworzyć taką ramkę 3:2 i wybierać tylko przycinanie wyżej/niżej na większej ilości zdjęć 4:3 (~300-400)- bo ręcznie to mi palec od klikania zsienieje ;-)

Semi-automatycznie, to jedynie zdefiniowanie odpowiedniego Rectangular Marquee Tool (Ustawiasz odpowiednie fixed aspect ratio). W pelni automatycznie -- Canvas Size.
Ja jednak na Twoim miejscu przycinalbym dopiero przed przygotowaniem plikow do zrobienia odbitek (chyba, ze wlasnie teraz to czynisz). Jak wiadomo -- 3:2 nie zawsze sie sprawdzi dla odbitek: vide 13x18, 15x21 czy po prostu A4.

Lolek
20-12-2005, 16:37
Sprawdź wielkość odbitek z konkretnego printera, bo np tzw 15x21 cm to nie zawsze dokładnie 6x8 cali. Niektóre laby internetowe na swoich stronach podają rozmiary odbitek.