PDA

Zobacz pełną wersję : White Wedding Curve



BartekIgnasiak
24-10-2004, 14:29
ktos uzywal??? ja wlasnie sobie wrzucilem i po kilku fotkach przez okno stwierdzilem ze fajna sprawa do walki z niedoswietlaniem...

jak wasze doswiadczenia???

ddMON
24-10-2004, 14:41
Ice już chciałem cię zlinkować do modera za używanie... :wink:
Nie miałem do czynienia ale temat ciekawy, możesz go rozwinąć, cóż żeś robił i na czym to polegało!
POzdro!

Krakus
24-10-2004, 14:58
Poczytaj sobie na http://fotogenetic.dearingfilm.com/downloads.html

BartekIgnasiak
24-10-2004, 14:59
czytalem i wlasnie sciagnalem z tej strony, teraz interesuja mnie wasze odczucia

Krakus
24-10-2004, 15:05
Co do odczuć, to jeszcze nie miałem okazji tak na prawdę poćwiczyć. Ale kolejne miejsce do poczytania to http://www5e.biglobe.ne.jp/~komin/curve/D70/d70download.htm

@nia
24-10-2004, 17:20
daj znać jak zauważysz jakiś różnice... ja też uzupełniłam nikosia o wspomniany dodatek.... różnic jeszcze nie widzę ale jak zrobię więcej fotek może zauważę zmiany....

elmihu
26-10-2004, 10:42
dzięki za linki!
white wedings spisuje się rewelacyjne - testowałem go jako krzywe w PS i jestem pod wrażeniem!

Anonymous
26-10-2004, 10:56
A czy mógłby mi ktoś przybliżyc temat w jakimś ludzkim języku? :(
Moja znajomość języka angielskiego jest na poziomie "zaawansowany Kali"

Bardzo proszę :)

Pozdrawiam

Dziad Lingwistyczny
:oops:

Wojtek J.K.
26-10-2004, 11:23
Nie ma sprawy. Ale co dokładnie Ci przetłumaczyć ?

Anonymous
26-10-2004, 11:33
Nie ma sprawy. Ale co dokładnie Ci przetłumaczyć ?

O co w ogole chodzi, o jakis soft do aparatu? Cos jak krzywe w PS tylko ze w aparacie? mniej wiecej tak to zrozumialem :)

Pozdrawiam
Dziad

Wojtek J.K.
26-10-2004, 11:41
Tak, coś w rodzaju krzywych - ładowanych do aparatu via Nikon Capture (możesz załadować tylko jedną) lub aplikowanych później przy pomocy "niezależnego" programiku Curve Surgery.

Bladyrunner
03-11-2004, 08:30
Uzywam provia i też jestem zachwycony - wystarczy zobaczyc jak w niefie przestawicie na zwykły kontrast :D

mpriest
03-11-2004, 11:13
Ja rowniez probowalem uzyc kilku z umieszczonych na powyzszych
stronach oraz jeszcze innych niewymienionych tutaj, Provia sprawuje
sie calkiem niezle. Mam tez gdzies jedna dzieki, ktorej przy zamianie
na B&W nie trzeba kombinowac z kontrastem fotki. Takie B&W Curve :))

Krzysiek

Bladyrunner
05-11-2004, 11:40
Szczerze mówiąc to D70 powinien byc wyposażony w taką jakąś krzywą na starcie. Zwykłe ustawienia kontrasu są do kitu gdy się patrzy na nie z perspektywy uzywania jakis czas tych krzywych.

Możesz zapodac jakiegoś linka do tej krzywej B&W? Bardzo cieawe to jest...

krzysztof jot
05-11-2004, 11:46
dzięki za linki!
white wedings spisuje się rewelacyjne - testowałem go jako krzywe w PS i jestem pod wrażeniem!

nieprawdopodobne... to krzywa dla softu aparatu, jej zastosowanie w PSie nijak sie ma do zamysłów jej twórcy i oczekiwanych efektów.... to po pierwsze, a po nastepne w drugim wejsciu :)

krzysztof jot
05-11-2004, 11:59
czytalem i wlasnie sciagnalem z tej strony, teraz interesuja mnie wasze odczucia

co do odczuć, bo mam Nikona cyfrowego już ponad rok, a krzywe przestały mnie bawić jakieś 10 miesięcy temu. A dlaczego ? bo robie tylko w RAWach - a RAW zrobiony z wprowadzoną krzywą ( sprawdźcie), czyli opcja 'custom" bardzo źle się potem "reguluje" w NC - bo jest zmieniony całkowicie profil fotki.
Dlatego RAWy robie zawsze z ustawieniami "normal". W JPGach troche to rozjaśnia obrazek (ale co jak akurat i tak jest za jasny?)- ale ponieważ mimo milionów doswiadczeń :) Pana od tworzenia tych "curve'ów" i pięknych opisów na stronie www - to i tak dwa razy w miesiacu pojawia sie jej nowa wersja - przez rok ulepszona juz ze 20 razy :) czyli, po prostu nie jest to rozwiazanie uniwersalne i bezpieczne, i byłoby może i skuteczne przy JPGach o ile mielibyśmy do wyboru 10 pamieci z predefiniowanymi krzywymi co do warunków focenia - a tak to sugeruje pozostać przy doświadczeniach programistów Nikona - mają troche wiekszy materiał wyjsciowy do analizy :)
Jednym słowem - można - tylko dla JPG - i tylko do załozonych jednych konkretnych i sprawdzonych warunków fotografowania... pozdrawiam.