PDA

Zobacz pełną wersję : Torba Dla D80 z gripem i ....



wywar
19-09-2007, 12:09
Jaka torbę polecacie, aby zmieściła d80 z założonym gripem + szkło N18-70 i parę dupereli. Szukam też torby żeby razem zabrać D80 z gripem+szkło + d70s+szkło + SB 800 + ładowarki akumulatorki gruszki itp...

tomys
19-09-2007, 13:46
Ja sobie zafundowałem Naneu Pro Correspondent 200
http://www.foto-mil.pl/product_info.php/manufacturers_id/48/products_id/1949
Jestem naprawdę zadowolony. Za tą cenę to naprawdę solidna torba.
Wpakowałem w nią D80 z gripem, lampę, 2 obiektywy oprócz kitowego, osłony na obiektywy, dyfuzor, karty pam, filtry, kupę baterii, kable, płyty dvd, pilot i jest jeszcze trochę miejsca np. na portfel, papierosy, telefon itp.
Poczytaj na forum o tej torbie, bo już o niej była mowa, ma oczywiście małe wady, ale raczej mniej ważne.
Jeśli planujesz w niej nosić drugą lustrzankę, czwarty obiektyw czy databank, to możesz wybrać o numer większą (Correspondent 300).

wywar
19-09-2007, 13:56
Naprawdę ciekawe te torby - chyba nawet zamówię sobie ta 400 - super cena 140 zł

tomys
19-09-2007, 18:08
400 to ogromna waliza, ale ceny są faktycznie dobre i torby naprawdę solidne. a foto-mil jest jedynym dystrybutorem tych toreb w Polsce, no w każdym razie tak było jeszcze pół roku temu.

puchbeary
19-09-2007, 19:05
Torba świetna - ma tylko jedną wadę - dla mnie poważną - którą sprawiła że zdradziłem ją na rzecz LowePro Nova - nie ma suwaczka wokół klapy. Poza tym same plusy.

adasme
19-09-2007, 19:20
Torba świetna - ma tylko jedną wadę - dla mnie poważną - którą sprawiła że zdradziłem ją na rzecz LowePro Nova - nie ma suwaczka wokół klapy. Poza tym same plusy.

Jakis czas temu kupiłem torbe o nazwie UNIMAT. Nie mam pojecia kto to szyje. Oprócz trzech zewnetrzych kieszeni i trzech przegród w srodku, ma własnie to zamykanie suwaczkiem. Całą torbe otwiera sie jednym pociagnieciem. dawniej produkowano torby z zamkiem z boku, który tez otwierał torbe. Najwiekszą zaletą tej torby było to, ze miesciło sie w niej około 16 bączków.

wywar
19-09-2007, 20:22
LowePro Nova
Obecnie mam Nova 1AW - na aparat z obiektywem + dodatkowy słoik w sam raz - nawet podczas wypadku samochodowego aparat w tej torbie przeleciał mi z przedniego siedzenia do bagażnika i nic się puszce nie stało :) Ale już D80 z gripem nie ma jak w nią upchnąć :(


Jakiś czas temu kupiłem torbę o nazwie UNIMAT. .
Chyba UNOMAT bo jak wpisałem w wyszukiwarkę allegro UNIMAT to mi agregat uprawowy wyskoczył :)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2007/09/Profiline_L-4.jpg
źródło (http://www.vito.com.pl/allegro/Profiline_L.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2007/09/Profiline_L1-4.jpg
źródło (http://www.vito.com.pl/allegro/Profiline_L1.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2007/09/Profiline_L5-4.jpg
źródło (http://www.vito.com.pl/allegro/Profiline_L5.jpg)
220zł kosztuje na allegro - na prawde wygląda solidnie - można nawet na niej kicnąć sobie :) .

Ale LowePro Nowa 5 też jest godna uwagi - 245 zł i dwa lustra też pomieści - trochę (minimalnie) mniejsza od UNOMAT-a

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://photos04.allegro.pl/photos/oryginal/243/92/48/243924871)

puchbeary
19-09-2007, 20:39
Obecnie mam Nova 1AW - na aparat z obiektywem + dodatkowy słoik w sam raz (...) Ale już D80 z gripem nie ma jak w nią upchnąć :sad:
wierz mi że do mojej Nova 5 wejdzie :twisted:
Obecnie wisi na alledrogo Nova 5 bez AW za 130 złotych do wzięcia. Torba jest świetna i wygodna. Żeby było jasne - miałem Naneu i uważam że jest doskonałą alternatywą jednak brak tego suwaka mnie przerażał zawsze jak byłem gdzieś w kurzu albo gdy było wilgotno. Zawsze sobie wyobrażałem jak mi wszystko włazi do środka.

Don_Pedro_123
19-09-2007, 20:53
Mam Correspondent'a 300 i jest naprawdę świetnie wykonany. Jedyne dwa minusy, jakie widzę, to brak pasków do podwieszenia monopodu/statywu i tylko jedna podpórka pod body ze szkłem (dlatego nie zmieści się z podpiętym 70-300). Poza tym rewelacyjna i bardzo wygodna.

wywar
19-09-2007, 20:53
Obecnie wisi na alledrogo Nova 5 bez AW za 130 złotych do wzięcia.
Wisi, ale to używka no i bez AW - lepiej stówkę dorzucić i mieć nówkę sztukę. A czy do niej (Nova 5) weszła by taka konfiguracja: D80grip z założonym 17-80 + D70s z założoną 50tką ?

adasme
19-09-2007, 20:54
Fakt....pomyliłem nazwe, ale pisałem z pamieci. Dawno nie przygladałem sie torbie. Z tym, ze moje suwaki otwieraja ja od góry. Cały szeroki pas materiału z dwoma zamkami po bokach. Lecz moja nie jest tak miekka w srodku, ale pakowna.

wywar
20-09-2007, 19:23
Kupiłem w Fotojokerze Torbę Tenba Travelelite S-7 za 199zł - Na 2 body, 5słoików i lampę.
Wygląda to tak:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.mediahome.pl/_pics/um/umlM25UEma_large.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.mediahome.pl/_pics/gr/GrDvP64z7U_large.jpg)
a tu moja torba (sory za jakość zdjęcia ale byłem zmuszony robić je telefonem ) - śmiało wchodzi D80z podpietym gripem i 18-70 oraz D70s z 55-200, SB800, N50, akumulatorki, karty, ładowarka, gruszka, ściereczki, filtry itp...

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img101.imageshack.us/img101/9239/torbapj5.jpg)