PDA

Zobacz pełną wersję : 8700 i makro



MarcinJ
15-12-2005, 13:43
jak wam wychodza zdjecia makro ?? mam od niedawna aparat i wkurza mnie, to ustawianie ostrosci. Reczny AF jest calkiem do bani.
Dlaczego w trybie A lub S nie lapie mi ostrości z tak bliska jak w trybie makro??

Damianek
15-12-2005, 17:21
JA ustawiam na funkcje makro i chodzi bez zarzutu, nie wiem czemu masz jakies problemy, bardzo ladne sa zdjecia.

MarcinJ
19-12-2005, 11:32
fotki wychodza super ale:
1 podczas ustawienia obiektywu ok 10 cm od fotografowanego obiektu aparat nie moze ustawic ostrosci. obiektyw mieli i mieli i nic.

2 kiedy juz ustawi ostrosc i mam wcisniety przycisk do połowy chce zrobic zdjecie a tu aparat przestawia ostrosc no i fotka do niczego

aniuafen
19-12-2005, 18:12
Zazwyczaj problemy z autofocusem są przy słabym doświetleniu - spróbuj manualnego ustawiania ostrości. Prawdopodobnie mówisz o ustawieniach automatycznych - tryb MAKRO - pamiętaj zeby świeciła się na zielono ikonka roślinki. Zmiana zoomu powoduje również zmianę jej koloru na biały. I tyle :)

Pinki
19-12-2005, 20:41
Minimalna odleglosc z jakiej aparat lapie ostrosc zalezy od ogniskowej obiektywu
czyli pozycji zoom np. min zoom 3 cm ale max zoom juz ok. 1 m. Jak te wymogi nie
sa spelnione to obiektyw wlasnie "mieli, mieli i nic".
Generalnie w makro najlepiej uzywac recznego ustawienia ostrosci. Przy roznych
zoomach zawsze ustawiac wskaznik jak najbardziej w lewo, tak aby byl zawsze zielony
i zblizajac aparat do obiektu lapac go w glebie ostrosci. Niestety nie jest to latwe.
Rozne konwertery pozwalaja na wieksze zblizenie do obiektu, ale glebia ostrosci jest
wtedy malenka.
Powodzenia

PS. Tez sie ucze wiec jak cos pokrecilam to nich mnie ktos poprawi :wink:

MarcinJ
19-12-2005, 21:35
a o co chodzi z tymi kolorami kwiatka?? co one oznaczają ??

Pinki
19-12-2005, 23:10
Zmiana koloru przewaznie swiadczy o niemoznosci
zlapania ostrosci.
Jak na skrzyzowaniu: zielone jedziesz, czerwone stoisz.
Czy ty masz instrukcje? Tam powinno wszystko byc.

MarcinJ
20-12-2005, 13:35
no własnie nie mam:(((

bombel
20-12-2005, 16:17
To wiele tłumaczy, choć nie wyjaśnia Twojego lenistwa. Idź na amerykańską stronę Nikona (http://support.nikontech.com/cgi-bin/nikonusa.cfg/php/enduser/std_alp.php) i ściągnij sobie pełną instrukcję (z obrazkami :)) - dowiesz się wielu ciekawych rzeczy na temat swojego aparatu. Za darmo.