PDA

Zobacz pełną wersję : Coolpix 5700 - problem z lampą blyskową



kasi2002
15-12-2005, 02:40
Witam wszystkich na forum.

Ma takie pytanko:
Jestem posiadaczem nikon coolpix 5700. ostatnio chcialem zrobic kilka zdjęć. Miało to być zdjęcie z lampą błyskową i .... nic. Mrugała mi czerwona lampka SB tak jak by lampa blyskowa nie była gotowa do blysku (oczywiście klapka z lampą sie otworzyła --> wszystkie ustawienia były OKEY gdyż nie pierwsze zdjęcie zrobiłem tym aparatem). gdy ustawilem samowyzwalacz wtedy zapaliła mi sie ciągle czerwona lampka SB i zielona --> odczekałem te 9sekund i niestety zrobil zdjecie ale bez lampy blyskowej :(

Wsadziłem inną baterie gdyż pomyślałem ze tamta bateria moze byc za słaba albo za stara :) Niestety na innej baterii działo sie to samo >> czyli NIC nadal mrugała czerwona lampka SB,
Nastepnie kilka razy wlaczylem i wylaczylem aparat i wkoncu zadziala lampa ale nie na dlugo bo po chwili znów była ta sama sytuacja. nastepnego dnia mialem ten sam problem. dzisiaj równiez spotkalem sie z tym problemem ==>> po dluższym maltretowaniu aparatu zaczął robić z lampą błyskową.

Co moze powodowac tą huśtawkę niechęci lampy do blysku??
czy jest to spowodowane jakimś kondensatorem do lampy błyskowej?

Jeśli byłby ktoś kto boryka bądź borykał sie z podobnym problemem bardzo prosze o notke.

Pozdrawiam

nikor
15-12-2005, 13:49
o jakiej czerwonej lampce SB Ty mówisz ?

kasi2002
15-12-2005, 15:11
o lampce SB na wyswietlaczu.
Jak robi sie zdjęcie z lampą błyskowa to masz 2 lampki zielona i czerwona
czerwona ==> jest do lampy blyskowej
zielona ==> do ostrości.

i u nie mruga własnie ta czerwona

pozdrawiam

Dragonik
16-12-2005, 20:44
Ja mam pytanie czy w tym modelu Aparatu mozna regulowac sile blysku flasha??

kasi2002
16-12-2005, 21:04
akurat w tym modelu nie ma takiej opcji

Pinki
16-12-2005, 21:05
Oczywiscie,ze mozna.
Menu> Spidlight Opt. > Variable Power i masz mozliwosc ustawien -2.0 EV do +2.0 EV
stopniowo co 1/3 EV.
Dotyczy to lampy wbudowanej i zewnetrznej.

Str. 136 instrukcji.

Dragonik
16-12-2005, 23:18
Dzieki wielkie, szukalem ale przeoczylem to, thx!

kasi2002
18-12-2005, 23:39
Witam. Nie działanie lampy błyskowej napewno nie bylo spowodowane jakimikolwiek ustawieniami siły blysku ==> gdyż nawet zresetowałem wszystkie ustawienia, gdyż myslalem ze wtedy będzie działała juz lampa blyskowa. ale niestety nie pomogło nawet to.

andsed
16-01-2006, 00:49
Witam.

Mam identyczny problem z lampą błyskową. Jest to strasznie denerwujące. Tym bardziej, że mam zamiar go sprzedać, a głupio sprzedawać sprzęt z taką wadą. W moim przypadku przeważnie pomaga coś nastepującego:

- w momencie gdy miga lampka SB, lekko naciskam lampę błyskową, nie puszczając spustu migawki wciśniętego do połowy,
- aparat ustawia ostrość, ale tak jakby lampa była wyłączona (swieci tylko zielona lampka),
- puszczam lampę ciągle trzymając spust migawki (dalej świeci się tylko zielona lampka),
- na moment puszczam migawkę i naciskam ją z powrotem do połowy,
- przeważnie w tym momencie jest u mnie już OK.

Trzeba to wszystko zrobić szybko, ja to już robię automatycznie. Choć wolałbym, żeby to działało normalnie. :)

bamber
03-07-2007, 21:44
Mam ten sam problem koledzy !!! nic nie pomaga... POMOCY!!! Jak to naprawic??? co to moze byc???