PDA

Zobacz pełną wersję : Szumy i PS Elements 2



Radzio
14-12-2005, 15:22
Witam Wzystkich!
Czy ktoś może mi powiedzieć czy są możliwości odszumienia zdjęć w tym programie?

bombel
14-12-2005, 16:19
Dość umiarkowane, i trzeba sporo kombinacji. Jeśli chcesz odszumić - poważnie, a nie zabawowo - obrazek, idź tam (http://www.neatimage.com/index.html).

Grey
14-12-2005, 17:34
popieram, Neat Image ma potencjal... mozna spokojnie uzywaac wiekszej czulosci ISO 1000 daje rade;)

Radzio
14-12-2005, 18:18
Dzięki, programik ściągnnięty!
Może jeszcze szybka instrukcja jak to się robi? (znaczy odszumia w tym programie) :lol:

Grey
14-12-2005, 18:33
dziwne te twoja pytania:D

neat image/ ladujesz zaszumione foto/ Device noise profile/auto profile/noise profil setings, tu masz suwaki do odszumiania/ jak juz odszumisz to:/output image/apply/save autput imge...

tylko ze w trialu sa ograniczenia:P

bombel
14-12-2005, 21:06
Radzio, polecam Ci dobrze przeczytać instrukcję na stronie programu, lub w ostateczności ten artykuł (pl) (http://www.fotografia-przyrodnicza.art.pl/porady/artykuly/zdjecia/zdjecia.php) - da Ci pojęcie, że odszumianie to nie zwykłe naciskanie dwóch guzików, a dłuższy, wieloaspektowy i w sumie dość skomplikowany proces. Ale dobrze przeprowadzony daje rewelacyjne rezultaty.

Jeśli zrobisz to z głową (raz zrobisz dobrze profil, a potem będziesz go tylko fine tuningował) będzie dobrze, jeśli na szybko i na odwal się - zdjęcia wyjdą strasznie plastikowe, spłaszczone i sztuczne - jak kiepsklie renderingi.