Zobacz pełną wersję : Szumy i PS Elements 2
Witam Wzystkich!
Czy ktoś może mi powiedzieć czy są możliwości odszumienia zdjęć w tym programie?
Dość umiarkowane, i trzeba sporo kombinacji. Jeśli chcesz odszumić - poważnie, a nie zabawowo - obrazek, idź tam (http://www.neatimage.com/index.html).
popieram, Neat Image ma potencjal... mozna spokojnie uzywaac wiekszej czulosci ISO 1000 daje rade;)
Dzięki, programik ściągnnięty!
Może jeszcze szybka instrukcja jak to się robi? (znaczy odszumia w tym programie) :lol:
dziwne te twoja pytania:D
neat image/ ladujesz zaszumione foto/ Device noise profile/auto profile/noise profil setings, tu masz suwaki do odszumiania/ jak juz odszumisz to:/output image/apply/save autput imge...
tylko ze w trialu sa ograniczenia:P
Radzio, polecam Ci dobrze przeczytać instrukcję na stronie programu, lub w ostateczności ten artykuł (pl) (http://www.fotografia-przyrodnicza.art.pl/porady/artykuly/zdjecia/zdjecia.php) - da Ci pojęcie, że odszumianie to nie zwykłe naciskanie dwóch guzików, a dłuższy, wieloaspektowy i w sumie dość skomplikowany proces. Ale dobrze przeprowadzony daje rewelacyjne rezultaty.
Jeśli zrobisz to z głową (raz zrobisz dobrze profil, a potem będziesz go tylko fine tuningował) będzie dobrze, jeśli na szybko i na odwal się - zdjęcia wyjdą strasznie plastikowe, spłaszczone i sztuczne - jak kiepsklie renderingi.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.