PDA

Zobacz pełną wersję : Coolpix 8700 - zapytanie co do obiektywu



Anonymous
24-10-2004, 01:10
Od niedawna jestem użytkownikiem Nikona Coolpix 8700 i w zasadzie jestem
zadowolony ale... No właśnie, zastanawia mnie jedna rzecz a mianowicie fakt,
iż po uruchomieniu aparatu i wysunięciu obiektywu kiedy go trzymam w palcach
można go delikatnie poruszać względem korpusu. Są to bardzo bardzo
niewielkie poruszenia ale jednak zastanawiające. Użytkownicy Coolpixów 8700
proszę o pomoc i odpowiedź czy u Was też to występuje. Dodam że byłem w
sklepie i oglądałem Nikona Coolpixa 8800 i też jest coś takiego ale troszkę
mniej... Nie wiem co o tym sądzić.
Piotr

ringo
24-10-2004, 10:09
Hmm, mialem do niedawna coolpixa 8700. Niestety nie przyszlo mi nawet na mysl, by testowac opisywany przez Ciebie "luz" obiektywu wzgledem korpusu. Ale to raczej zadna wada. Swoja droga kompakty maja zoomy mechaniczne, wiec jesli fociles dotychczas lustrzanka, to radze zmienic sposob trzymania aparatu. Z przyzwyczajenia szukasz pewnie lewa dlonia pierscienia zmiany ogniskowej, ktorego tam de facto nie ma. Konkludujac - jesli ten luz nie ma wplywu na prawidlowe dzialanie aparatu, to nie ma sie czym przejmowac. I jeszcze tylko gwoli przypomnienia - pamietaj, by przed wylaczeniem aparatu przelaczyc go w tryb przegladania zdjec. Watek poruszany juz na forum, ale to tak na marginesie. Pozdrawiam i zycze wielu udanych fotek.

Anonymous
25-10-2004, 20:52
Szczerze powiedziawszy nie wpadłbym nigdy na taki "test" ale to samo się uwidoczniło podczas użytkowania :). Wydaje się że nie ma to żadnego wpływu, ale z drugiej strony to mam go dopiero 3 tygodnie, zrobiłem około 1000 zdjęć i jestem amatorem, który ma zamiar jak najlepiej opanować technikę i robić przyzwoite zdjęcia.
Skorzystam z okazji i zapytam czy mógłbyś polecić jakąś książkę traktującą o podstawach fotografii?
Ps. Szukałem tutaj na forum i niestety nie znalazłem info o "pamietaj, by przed wylaczeniem aparatu przelaczyc go w tryb przegladania zdjec" Czym to może skutkować?
Aaa jeszcze jedno robiłeś zdjęcia w RAW? Ten czas zapisu jest.... hmm ciut przydługi, czy można go jakoś skrócić, np. szybszą kartą pamięci?

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi
pozdrawiam,
Piotr

Anonymous
04-01-2005, 11:55
witam użytkownika 8700. Ja też niedawno posiadam ten model. Moglibyśmy wymieniać się uwagami. Ostatnio dużo się o nim naczytałem na inminus ale ja jestem zadowolony choć jeszcze mało go znam

BartekIgnasiak
04-01-2005, 12:06
moim zdaniem to nie jest wada, poprostu tak ma byc......mialem rozne kompakty i chyba w kazdym byl lekki luzik obiektywu....

aldus
05-01-2005, 10:31
Jest to "przypadłość" charakterystyczna nie tylko dla Twojego modelu. Podobnie rzecz się ma z niektórymi aparatami wyposażonymi w obiektyw Fuji, np. HP 945, w którym po kilku wysunięciach szkła pojawiał się niewielki luz. Było o to swego czasu sporo szumu, ale ostatecznie okazało się, że pozostaje to bez wpływu na jakość zdjęć. Myślę, że nie ma powodu do zmartwienia.