PDA

Zobacz pełną wersję : Ile za to mogę dostać?



darko
15-09-2007, 15:35
Witam
Proszę o pomoc, a mianowicie przymierzam się do zmiany komputera w związku z tym
starego chciałbym się pozbyć.
Czy ktoś mógłby powiedzieć ilo to teraz jest warte:
CPU - Celeron 2,66 GHz
RAM - 2x256 MB Dual Channel
Grafika - ATI 9600 256MB producent Saphire
Płyta - G8IPE1000-G producent:Gigabyte
HDD1 - Samsung 30GB (SV3063H)
HDD2 - Seagate 40GB (ST340016A)

Tak przy okazji to przymierzam się do takiego zestawu:
CPU - Intel Core 2 Quad Q6600 2,4GHz
Płyta - GA-G33M-S2 socket 775 Gigabyte
RAM - PC-800 DDR2 2GB Kingston
Grafika - Geforce 8600GT 256 MB (do gier dla dzieciaka)
HDD - 320GB, cache16MB seagate
Co o tym sądzicie?

Co do starego komputera to chciałbym wiedzieć czy warto kombinować i to sprzedawać
czy zostawić i dać dzieciakowi.

Pozdrawiam
Darek

jacek.gold
15-09-2007, 15:42
500-600zł

kabanos
15-09-2007, 15:59
sprzedawac to sie nie bardzo oplaca lepiej dac komus np. z rodziny w prezencie co nie ma a potrzebuje sprawisz tym wielka radoche. wiem bo sam kiedys podarowalem kuzynce potrzebny byl jej do netu i ofica. byla zadowolona szczegolnie ze jako studentka bez kasy na nowy

david555
15-09-2007, 16:30
Stary komputer daj dzieciakowi i w żadnym razie nie sprzedawaj jeśli się zdecydujesz dysków twardych. Dyski są sprawą tak indywidualną, że niemal są przypisane do jednego właściciela, a w razie chęci rozstania wbija się w nie gwóźdź na wylot i dopiero na śmietnik. Ja swoje masakruję 10kg młotkiem.;)

ekonet
15-09-2007, 16:41
w razie chęci rozstania wbija się w nie gwóźdź na wylot i dopiero na śmietnik. Ja swoje masakruję 10kg młotkiem.;)
Nieładnie. Duże marnotrawstwo. Znacznie bardziej elegancko jest potraktować je programem czyszczącym, który wszystko wyzeruje jałowymi ciągami znaków. Po takim potraktowaniu nie opłaca się bawić w odzyskiwanie.

david555
15-09-2007, 16:47
Nieładnie. Duże marnotrawstwo. Znacznie bardziej elegancko jest potraktować je programem czyszczącym, który wszystko wyzeruje jałowymi ciągami znaków. Po takim potraktowaniu nie opłaca się bawić w odzyskiwanie.

Ale traktowanie dysków 'Gutmanem' X 35, czy 40, to całe godziny pracy komputera, a młoteczkiem, to tylko kilka uderzeń i w dodatku, jaka ulga.:)

Bjania
15-09-2007, 16:49
Możesz podać nazwę jakiegoś darmowego programu do czyszczenia? Niedługo będę sprzedawał mój dysk i przydałoby się go przeczyścić.

david555
15-09-2007, 16:56
Np. Eraser, darmowy i bardzo dobry. Ale on nie czyści dokładnie wszystkiego i niektóre dane nadal są do odzyskania przez specjalistyczne laboratoria. Ale jak nie masz tam danych wywiadu, ani paranoi, to Eraser Ci wystarczy.:)

ekonet
15-09-2007, 17:26
młoteczkiem, to tylko kilka uderzeń i w dodatku, jaka ulga.:)
...a potem człowiek na podmianę szuka np. dysku z padniętymi talerzami a sprawną elektroniką (lub odwrotnie), a tu wszystko poniszczone...


Możesz podać nazwę jakiegoś darmowego programu do czyszczenia? Niedługo będę sprzedawał mój dysk i przydałoby się go przeczyścić.
Może też KillDisk - brzmi groźnie i jest wersja darmowa.

Bjania
15-09-2007, 19:17
W takim razie wybiorę KillDisk'a ze względu na groźną nazwę ;)

sokrates
17-09-2007, 06:56
max 450 zł za taki archaiczny zestaw. faktycznie lepiej komuś to daj, może jakiś dom dziecka. dokup monitor za 80 zł - satysfakcja gwarantowana.

zakwas
17-09-2007, 09:33
300 - 350 pln. A jeszcze jak sprzedaż to będziesz miał ciągle telefony z pretensjami, że jakaś tam gierka nie chodzi.

darko
17-09-2007, 09:47
Widzę że wartość maleje w zastraszającym tempie :)
Dzieki za odpowiedzi, wychodzi na to że zostawię to dzieciakowi i już.

Tak przy okazji możecie polecić jakiś program do diagnozowania dysków.

milo_ja
17-09-2007, 11:08
Widzę że wartość maleje w zastraszającym tempie :)


To sprzedawaj szybciutko, bo za parę postów okaże się, że będziesz musiał dopłacać, aby ktoś chciał wziąć. :mrgreen: A tak poważnie, to jak sugerowali koledzy sprezentuj komuś. Najlepiej dzieciakowi, coby się nie bał coś z niego wyciągnąć, pozamieniać, pogmerać itp.

Lolas
17-09-2007, 11:33
Dyski są sprawą tak indywidualną, że niemal są przypisane do jednego właściciela, a w razie chęci rozstania wbija się w nie gwóźdź na wylot i dopiero na śmietnik. Ja swoje masakruję 10kg młotkiem.;)

Jak widac edukacja w dziedzinie ekologii praktycznie nie istnieje w naszym kraju :-(
Sprzet elektroniczny oddaje sie do utylizacji, a nie wyrzuca na smietnik....

killertowa
17-09-2007, 11:35
Możesz podać nazwę jakiegoś darmowego programu do czyszczenia? Niedługo będę sprzedawał mój dysk i przydałoby się go przeczyścić.
PGP Freeware

Lolas
17-09-2007, 11:35
Np. Eraser, darmowy i bardzo dobry. Ale on nie czyści dokładnie wszystkiego i niektóre dane nadal są do odzyskania przez specjalistyczne laboratoria. Ale jak nie masz tam danych wywiadu, ani paranoi, to Eraser Ci wystarczy.:)

Watpie aby ktos oddawal Twoj dysk do specjalistycznego laboratorium celem odzyskania zapisanych na nim danych ;-)
Koszt takiej uslugi jest naprawde wysoki...

david555
17-09-2007, 13:15
Watpie aby ktos oddawal Twoj dysk do specjalistycznego laboratorium celem odzyskania zapisanych na nim danych ;-)
Koszt takiej uslugi jest naprawde wysoki...

No to załóżmy, że jestem paranoikiem i tak muszę, bo inaczej się uduszę.:):):) Tłukę w ten sposób firmowe dyski, a tu już istnieje obawa, że ktoś będzie próbował odzyskać dane, a swoje to raczej tak z rozpędu, ale ile przy tym zabawy.:) A wyrzucam tam gdzie wolno, kto powiedział, że do utylizacji trzeba oddawać sprawne dyski w nienaruszonej obudowie. To spłaszczam je i zajmują mniej miejsca.:)

david555
17-09-2007, 13:18
Tak przy okazji możecie polecić jakiś program do diagnozowania dysków.

A jaki to dysk, bo dla każdego coś innego.:) A Samsung i Seagate. Wszystko masz w necie i darmo.