PDA

Zobacz pełną wersję : Ubezpieczać czy nie?



GrzegorzPPP
14-09-2007, 16:41
Mam do Was takie pytanie, sprzedałem obiektyw i muszę go wysłać, tylko mam dylemat czy jest sens ubezpieczać? Na czym takie ubezpieczenie polega?

Z góry dzięki za odpowiedzi

Erie
14-09-2007, 16:51
tak ubezpieczac, jak rozwalą lub ukradną przesyłkę to Ci zwrócą kasę (trzeba jednakże wykazać parę dziwnych rzeczy, jak np. faktyczną wartość przesyłki (faktura/ paragon), udowodnić ze w paczce była dana rzecz w przypadku kradzieży itd)

GrzegorzPPP
14-09-2007, 19:14
a jak to zrobić??

grzegorzps
14-09-2007, 19:36
Jakiej wartości jest ten obiektyw?

GrzegorzPPP
14-09-2007, 19:37
700zł

jacek.gold
14-09-2007, 19:49
na liście przewozowym poczty wpisujesz wartość paczki i dopłacasz do wysyłki kwotę X złotych doliczając kupującemu.
tu można skalkulować cenę wysyłki: http://www.poczta-polska.pl/cennik.htm

GrzegorzPPP
14-09-2007, 20:01
wiem wiem :) już patrzyłem. Tylko mam obawy co do ubezpieczenia (żeby później można było z niego skorzystać w razie konieczności)

JacekM
14-09-2007, 20:20
Na wiosne wysylalem forumowiczowi poleconym baterie EN-EL3a (paczka nieubezpieczona) oczywiscie przesylka zaginela.
Po zlozeniu reklamacji bez zadnych ceregieli wartosc przesylki poczta zwrocila, tylko trwalo to okolo 1,5 miesiaca.
Lepiej ubezpiecz przesylke bo mozesz byc w plecy 700pln , albo wyslij kurierem.

GrzegorzPPP
15-09-2007, 08:58
kurier odpada za drogo

slodki baton
15-09-2007, 19:00
ja bym nie oszczędzał tych 10-20 zł (różnica między pocztą a kurierem) na wysyłkę...

maciekjak
15-09-2007, 22:04
wiem wiem :) już patrzyłem. Tylko mam obawy co do ubezpieczenia (żeby później można było z niego skorzystać w razie konieczności)

jak jest paczka ubezpieczona i jest na przesyłce podana dana kwota to powinni bezapelacyjnie zwrocic wartość, mi tez raz zagnela na poczcie przesylka ale niestety nie ubezpieczona i zwrocili mi czesc zadanych pieniedzy :D

yuuichi
16-09-2007, 00:47
Ostatnio wysylalem aparat poczta (1,5kg, watrosc 600zl, za pobraniem, priorytet, ostroznie) i zaplacilem za to 39zl tak wiec kurier sie oplaca i sadze ze bezpieczniej. Moj wujek pracuje na poczcie i rozwozi paczki, gadalem z nim to mowil ze poczta zwraca 5-cio krotna wartosc paczki w razie zaginiecia. Jak to dokladnie jest to niewiem.

btw. tak po za tym same opowiesci jak poczta traktuje paczki przerazaja mnie.. jak to mowil, napis na paczce ostroznie u niech znaczy "ostroznie rzucaj" :P

sonsiad
18-09-2007, 09:56
w przypadku zaginięcia paczki nieubezpieczonej ( bardzo częste na naszej poczcie) poczta zwraca ci max. 10-krotność kosztów wysyłki tego przedmiotu ( 15zl za wysłanie - max zwrot 150zl)- ubezpieczanie paczki zaczyna mieć już sens gdy wysyłany przedmiot wart jest powyżej 150zl. dodatkowo ty musisz zwrócić kupującemu pieniążki jeżeli ten dokonał już przelewu na twoje konto a paczka zaginęła na poczcie...
nie wiem jakie ceny są u kuriera - ale ja bym tam nie oszczędzał ( z resztą to i tak kupujący powinien pookrywać koszty przesyłki)

pdzran
18-09-2007, 10:10
Jesli chodzi o wysylke, czy to znajomemu czy z kontrahentowi z allegro to w przypadku drozszych czy delikatnych przedmiotow zawsze pytam, jak wyslac i decyzja jak i zaplata za wysylke pozostawiam Kupujacemu :) oczywiscie po wczesniejszej wplacie na konto.

KaleidoStar
15-10-2007, 15:51
też dołączę się do twierdzących,że warto ubezpieczać. Ostatnio o tym nie pomyslałam..i dostałam karton pełen bezwartościowych skorup,które wcześniej były ślicznymi talerzykami.. Drogimi jak jasny demon. Zła jestem,bo później niedopatrzyłam sprawy i nie reklamowałam,może chociaż coś bym odzyskała. Aparaty i obiektywy w sumie są i droższe..i bardziej delikatne... więc tym bardziej warto ubezpieczać.

Sever
15-10-2007, 17:40
Koszt ubezpieczonej przesylki w DHL to około 45 zl. Myśle, ze dla innych kurierow jest podobnie. Mysle ze warto.

Tommy
15-10-2007, 20:12
ja tam wolę ubezpieczyć i spać spokojnie, choć nie ubezpieczam na pełną kwotę- na poczcie liczą chyba 2zł za każde 50zł wartości, więc zawsze odzywa się we mnie hazardzista i z 10zł lubię sobie zostawić w kieszeni :). W końcu niewielka jest szansa zaginięcia a jak już tak by się stało to odzyskam 750zł z 1000 więc te 250 to jakoś przeboleje :)