PDA

Zobacz pełną wersję : [pytania] Słowenia



peecee
13-09-2007, 17:52
witam

był ktoś macie może coś do polecenia - w nocy kupuję bilety wylatuję na 100% w czwartek do mariboru ale powrót mam elastyczny - niedziela lub poniedziałek Maribor albo Lubljana ...

info o hotelach również mile widziane ;)

vertigo
13-09-2007, 19:40
Wprawdzie Słowenii zbytnio nie zwiedzałem, ale zdecydowanie polecam Postojnską Jamę. To obowiązkowo. Autostrady są tam bombowe więc myślę, że się bez problemu dostaniesz, chociażby autobusem.

BugsBunny
13-09-2007, 21:55
Postojna koniecznie, wejściówki dość drogie, ale warto - największa krasowa jaskinia w Europie, w środku jeździ kolejka, w okolicy jest też zamek wart zwiedzenia; jaskinia Szkocjańska ( dalej w stronę wybrzeża ) jest znacznie mniejsza
zamek w Lublanie sobie daruj, niezbyt ciekawy, reszta - wg gustu, jak to w stolicy, kilka ciekawych perełek architektonicznych projektu Preserena. Można wyskoczyć na wycieczkę nad jeziora - Bled lub Bohijn, u podnóża Alp Julijskich i Triglavu, oba bardzo malownicze
gdybyś miał okazję być na wybrzeżu, to warto zwiedzić Portoroz i Piran - malutkie, przepiękne miasteczka z typową śródziemnomorska zabudową ( uliczki metrowej szerokości, domki z czerwona dachówką ), i obejrzeć z daleka port w Koprze ( sam Koper to już spora aglomeracja )
drogi są świetne, częściowo płatne, autostrada od gór do morza