PDA

Zobacz pełną wersję : Czas na herbatę



Zbigniew
11-09-2007, 22:58
Hej!

Pierwszy raz w tym dziale ... Pijam sobie ostatnio herbatkę z filiżanek i pomyślałem o fotce typu "tea time" :) Jak zacząłem tylko kombinować, nagle okazało się, że zrobienie takiego zdjęcia nie jest łatwe - jak zwykle najtrudniej o światło (a właściwie jego brak). Powalczyłem z cieniami i wyszło takie coś jak poniżej. Z chęcią usłyszę komentarz jak powinno się robić tego typu zdjęcia. Zbliża się jesień i czasami chce się popstrykać coś fajnego bez wychodzenia z kuchni :)



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img264.imageshack.us/img264/9923/62383239jp9.jpg)

Mosquito
11-09-2007, 23:17
lipton.. no proszę Cię, to gwałt na herbacie :evil:

A zdjęcie, hmm.. brakuje mi tego co ma w sobie ten napój, z czym w takie jesienne dni bardo mi się kojarzy. A więc ciepła, przytulnego kącika w którym można sie cieszyć jego smakiem, gdy za oknem zimno i pada. Krótko mówiąc, gdzieś zgubiłeś klimat, w tej zimnej bieli i takim zaa bardzo stockowym podejściem do tematu.
Łatwo mi mówić, a gdy próbuje się bawić w takie martwe natury, to po 20 minutach mnie trafia. To tyle okiem amatora, w szczegóły techniczne nawet się nie wdaje bo połamałbym sobie nogi ;]

Pozdrawiam

Zbigniew
11-09-2007, 23:22
Hehehe, no lipton, wiem... :twisted:

Chyba wiem czego brakuje mi w tym zdjęciu - przyjemnej pary, która unosi się z powierzchni herbatki i dalej zawija figlarnie. Zdjęcie takie wymagałoby chyba jednak dodatkowej lampy i skoordynowania akcji focenia z odpowiednim chłodzeniem pomieszczenia. No ale to chyba trzebaby już małe studio, tymczasem zrobiłem kilka zdjęć na stole w kuchni... Pokombinuję jeszcze :)

Dzięki za komentarz. Pozdrowienia.

Mosquito
12-09-2007, 00:02
Nie no, nawet nie o pare mi chodzi. Pewnie, że gdyby była dodałaby uroku (od czego ten Ps, można by jakoś pokombinować). Mnie bardziej chodzi żeby ustawić to w jakimś cieplejszym (kolorystycznie) otoczeniu. Ta biel kojarzy mi się zaraz z taką sterylnością, która nijak ma się do herbaty.

Próbuje sobie wyobrazić jak chciałbym taki temat pokazać, trudna sprawa. W miejsce bieli, na pewno drzewo, raczej w ciemniejszych odcieniach, bambusowy obrusik też nie byłby zły. Para z filiżanki, na pewno.. nie wiem jak, ale to musowa sprawa :) No i pewnie kombinowanie z dodatkami, rozsypana herbata, jakieś ładne pudełko na herbatę, dzbanek (jak u Ciebie) to też dobry pomysł*, może jakaś cytrynka a może miód.. sam nie wiem, gdybyśmy zrobili tu małą burze mózgów, to pewnie zebrałoby się dużo ciekawych pomysłów.

* przy tym dzbanku doczepie się do tego liptona jeszcze, chodzi głównie o ten kolor. Czerwień i żółć to kolory najmocniej przyciągające wzrok, i w tym przypadku choć rozmyte rzucają się w oczy jako pierwsze, i od razu zmuszają do zastanawiania się "a czy to nie lipton?", odciągając uwagę od ładnego zestawu do herbatki. Sam pomysł na pozostawienie tego wisiorka, jest dobry. Sugeruje że w środku czajniczka parzy sie herbata, ale pomyślałbym o tym żeby np. zakleić ostre barwy, karteczką w jakimś delikatnym kolorze uzupełniającym całość.

Oki to tyle z mojej strony, nie miej mi za złe tego marudzenia. Ot tak sobie głośno myślę ;)

Zbigniew
12-09-2007, 00:13
Bardzo słuszne komentarze. Rzeczywiście wartałoby pomyśleć nad czymś osadzonym w bardziej przytulnej scenerii.

Swoją drogą widziałem swego czasu kawałek biuletynu, gdzie był tekst dotyczący kawy. W tym przypadku ilustracje są też takie stockowate i jest to napewno jakiś sposób, jedno z podejść. W przypadku herbaty pokombinuję jeszcze z milszymi okolicznościami ;)

Dziękuję jeszcze raz za komentarze - bardzo cenne :)

Zbyszek

PS.: Znalazłem ten kawałek strony z biuletynu. Jest to publikacja firmy Festo, zdjęcie i prawa należą do Festo.



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img530.imageshack.us/img530/4928/kawavk3.jpg)

Radosso
12-09-2007, 00:37
Na gorąco, ja bym wolał bardziej z dołu i z większą, nieco, GO. Ładne, równomierne jasne światło. Przyjemna kolorystyka.

Nikuś
12-09-2007, 13:16
Aż dziw, że kawka się nie wylewa ;) niby wszystko dobre na tej fotce reklamowej, a to mi psuje caly efekt - "widać" efekt łaczenia fotek albo mi się tylko wydaje ( rózne płaszczyzny ).

A herbatka.. ide sobie zrobić - przekonałeś mnie do napoju :)


pozdrawiam