PDA

Zobacz pełną wersję : Zamiennik dla EN-EL1



Darius76
11-09-2007, 14:43
Mam aparat Nikon 5700 i do niego dwa akumulatory. Oryginalny 680mAh 7,4 V Li-ion oraz drugi 900mAh tylko na napięcie 7,2 V też Li-ion. Z tym drugim jest problem bo aparat na nim może zrobić kilkanaście zdjęć - podejrzewam, że z powodu niższego napięcia.

Na allegro jest sporo akumulatorów Li-polimerowych o sporych pojemnościach (2500, 2900 mAh) ale nie mam pewności czy oryginalna ładowarka Nikona MH-53 bedzie je ładować.

Nie wspomnę oczywiście, że nie mam pewności co do jakości tych akumulatorów. Wprawdzie piszą 'cell from Japan' ale to tylko może znaczyć ze skadają je w chinach.

pozdrawiam
Darek

Peter
27-09-2007, 12:48
[quote=Darius76;412429]Mam aparat Nikon 5700 i do niego dwa akumulatory. Oryginalny 680mAh 7,4 V Li-ion oraz drugi 900mAh tylko na napięcie 7,2 V też Li-ion. Z tym drugim jest problem bo aparat na nim może zrobić kilkanaście zdjęć - podejrzewam, że z powodu niższego napięcia.

Na allegro jest sporo akumulatorów Li-polimerowych o sporych pojemnościach (2500, 2900 mAh) ale nie mam pewności czy oryginalna ładowarka Nikona MH-53 bedzie je ładować.

Nie wspomnę oczywiście, że nie mam pewności co do jakości tych akumulatorów. Wprawdzie piszą 'cell from Japan' ale to tylko może znaczyć ze skadają je w chinach.

Na Allegro lepiej uważać. Niektóre aku to szajs. Kilka ładowań i koniec. Ja używam Premium Gold. Tanie i dość przyzwoite. Miałem jeden felerny ale mi wymienili na gwarancji za darmo (sprzedawca Eltec). Ogólnie zależy od egzemplarza. Ładowarka MH-53 ładuje je. Z tym, że ta pojemność naciągana i nie należy się tym sugerować.