PDA

Zobacz pełną wersję : Czy ja dobrze kombinuję ;) ?



Valdek_Tychy
11-09-2007, 11:32
Kupiłem płytę główną na soc.478 Microstar MS-7042 i wstawiłem do niej posiadane podzespoły które chwilę wcześniej chodziły w innym kompie tj. Celeron D 2,53GHz, 1Gb ramu, VGA Radeon, Sound Blaster Life 5,1. Zainstalowałem XP Prof SP2 i lipa :( Komputer co chwila restartuje się,średnio co 2-3 min. oraz każde uruchomienie najdrobniejszego programiku powoduje dodatkowy restart kompa. Włożyłem spowrotem klamory do starego kompa i wszystko chodzi cacy. Z tego wnioskuję, że uszkodzona jest płyta główna bo jeśli pozostałe komponenty na innej płycie chodzą ???
Mam rację ??? czy może być inna przyczyna ??

wlasiukk
11-09-2007, 11:35
może RAM chodzi z inną prędkością i jest niestabilny ?
Albo procek się przegżewa ...

fridrih
11-09-2007, 11:51
Sparwdź czy procek jest dobrze zamocowany a zwłaszcza radiator (czy jest pasta i czy dobrze przylega). Ja tak miałem kiedyś jak procek zmieniałem tez sie restartował.

pdzran
11-09-2007, 11:53
Sprawdz jak zalozyles wentylator, czy przylega dokladnie do procesora , jesli tak to byc moze trzeba uzyc pasty, zeby ciepelko lepiej odprowadzal.
Sprawdz tez w BIOS jaka jest temperatura procka.

p.s. ktos mnie uprzedzil ;)

JanuszWaw
11-09-2007, 11:58
Kupiłem płytę główną na soc.478 Microstar MS-7042 i wstawiłem do niej posiadane podzespoły które chwilę wcześniej chodziły w innym kompie tj. Celeron D 2,53GHz, 1Gb ramu, VGA Radeon, Sound Blaster Life 5,1. Zainstalowałem XP Prof SP2 i lipa :( Komputer co chwila restartuje się,średnio co 2-3 min. oraz każde uruchomienie najdrobniejszego programiku powoduje dodatkowy restart kompa. Włożyłem spowrotem klamory do starego kompa i wszystko chodzi cacy. Z tego wnioskuję, że uszkodzona jest płyta główna bo jeśli pozostałe komponenty na innej płycie chodzą ???
Mam rację ??? czy może być inna przyczyna ??
Cześć,
coś ta płyta się "kwasi" nie tylko u Ciebie.
Tu http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic748322.html
znalazłem wątek. Jeśli znasz to przepraszam, ale podobne efekty miałem przy tym jak mi grafika gryzła się z SB. Sugestia taka: podłącz proca, pamięci i grafę i uruchom. Ustaw bios na failsave, a następnie dodawaj komponenty - weryfikując, czy coś się nie gryzie. Jak komp wstanie i będzie działać (by wyeliminować kaprysy xp spróbuj np. linux'a w wersji live).
To pozwoli Ci wykryć ewentualne konflikty sprzętowe.
To tyle na (z)razie - pozdrawiam -

Valdek_Tychy
11-09-2007, 13:52
Sparwdź czy procek jest dobrze zamocowany a zwłaszcza radiator (czy jest pasta i czy dobrze przylega). Ja tak miałem kiedyś jak procek zmieniałem tez sie restartował.

Jest dobrze(a właściwie był) zamocowany i wentylator też,temperatura procka była w normie.


Cześć,
coś ta płyta się "kwasi" nie tylko u Ciebie.
Tu http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic748322.html
znalazłem wątek. Jeśli znasz to przepraszam, ale podobne efekty miałem przy tym jak mi grafika gryzła się z SB. Sugestia taka: podłącz proca, pamięci i grafę i uruchom. Ustaw bios na failsave, a następnie dodawaj komponenty - weryfikując, czy coś się nie gryzie. Jak komp wstanie i będzie działać (by wyeliminować kaprysy xp spróbuj np. linux'a w wersji live).
To pozwoli Ci wykryć ewentualne konflikty sprzętowe.
To tyle na (z)razie - pozdrawiam -

Już próbowałem takich sztuczek.

Odesłałem płytę do sprzedawcy w ramach reklamacji,jak nie uwzględni to wtopiłem 119 zł. :(

JanuszWaw
11-09-2007, 17:23
...Już próbowałem takich sztuczek....
Odesłałem płytę do sprzedawcy w ramach reklamacji,jak nie uwzględni to wtopiłem 119 zł. :(
Myślę, że postąpiłeś słusznie. Przy czymś takim ... istnieje 110% pewności, że nawet jeśli płyta w końcu
wstanie (nie wiem, może potrzebny zaklinacz węży albo dżin - ten od czarów nie od flaszki) to będzie
pracowała niestabilnie. Co do wtopienia kasy... jak jest człowiekiem, to - nie powinno być problemu. Ale ...
No właśnie to ale...
Pozdrawiam -

greg1159
14-09-2007, 09:04
witam , mam identyczny problem z tą płytą http://www.allegro.pl/item230952710_plyty_gl_msi_ms_7042_prescott_od_sup er_sprzed_.html
mianowicie bios nie pamięta ustawień i system chodz jedynie z płytką instalacyjna w napędzie i po jakimś czasie resetuje się tak gdzieś po około 0,5 godz. . Dodam ,że temperatury i napięcia sprawdzałem AIDĄ 32 i jest wszystko w normie . pozdrawiam. Grzesiek

greg1159
14-09-2007, 09:09
Dodam , że znalazłem podobny przypadek na http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic799270.html . Reset biosu i wymiana baterii nic nie dała . Może trzeba wgrać nowy bios . ? Czekam na opinie . Grzesiek.

Valdek_Tychy
14-09-2007, 14:25
witam , mam identyczny problem z tą płytą http://www.allegro.pl/item230952710_plyty_gl_msi_ms_7042_prescott_od_sup er_sprzed_.html


W tej właśnie aukcji kupiłem płytę.Odesłałem ją do sprzedawcy i wczoraj skontaktował się telefonicznie ze mną, mówi,że płyta u niego chodzi bez problemu ale zaproponował mi wymianę na inną płytę.Po ostatnich przebojach na allegro zaczynam odzyskiwać wiarę w ludzi :)

greg1159
23-09-2007, 19:42
Witam, chyba opanowałem tą płytę . Wgrałem do niej nowy bios 1.34 , oraz - niestety przeprosiłem stary ram 256 MB ii jak narazie płyta pracuje stabilnie. Może ktoś wie jak ustawić bios ,żeby płyta pracowała z 1gb pamięci ? ( GOOD RAM DDR 1GB PC3200 DIMM )