PDA

Zobacz pełną wersję : Dziwne kolory w niektórych zdjęciach :(



mateoosch
09-12-2005, 18:04
Witam!
Mam pytanie, mianowicie czy ktos moglby mi powiedziec dlaczego niektore zdjecia zrobione moim Coolpixem7600 po zgraniu na kompa maja kolory takie jak widac w zalaczniku? Dodam ze przegladane na wyswietlaczu sa normalne i nic nie wskazuje na to ze wyjda dziwnie :( Mam karte SD Pretec 1GB moze to wina zle przegranego pliku? Jednak ja w to watpie bo probowalem przegrac ten sam plik do innego katalogu/dysku i zdjecie znowu wyglada tak samo.
Nie stanowi to jeszcze dla mnie problemu bo tylko mala setna czesc procenta wychodzi zle ale jesli jest to jakas fabryczna wada np. nieszczelna obudowa lub cos w tym rodzaju lepiej wczesniej oddac go do serwisu :)
Z gory dzieki za info
Dziekuje i pozdrawiam - Mateusz


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.kk.jgora.pl/~molka/DSCN1214.jpg)

vuki
09-12-2005, 18:11
Podoba mi sie, swietny digarcik :D
Swietna robota w PS :wink:

A teraz powaznie:
Dla mnie to serwis, cos sie z matryca dzieje.
Znajomy mial cos podobnego.
(oczywiscie to moje zdanie, opieram sie na ww przykladzie)

mateoosch
09-12-2005, 20:35
No znajomy moj tez mial podobny problem tyle ze u niego KAZDE zdjecie wychodzilo prawie biale zielone lub niebieskie U mnie tak jak pisalem jest to maly odsetek zdjec wiec ludze sie ze to moze blad karty SD
Czy ktos jeszcze wypowie sie w tym temacie? Z gory dzieki
Zdravim - Mateusz

vuki
09-12-2005, 20:41
Jesli podejrzewasz karte, sformatuj w aparacie ponownie i zobacz co bedzie.
Ewentualnie jak mozesz pozyczyc inna.

mateoosch
09-12-2005, 21:23
No formatowalem ja nieraz Problem tkwi w tym ze nie wiem jaki jest "algorytm" (o ile moge to tak nazwac) tych zlych zdjec :(
Ostatnio zrobilem ich ponad 1400 i zle wyszlo tylko ok 5 zdjec i to w dosc sporym odstepie czasu
Chyba jednak jeszcze poczekam i zorientuje sie czy dalej bedzie taka lipa i wtedy oddam do serwisu :)
W kazdym badz razie vuki dzieki za wypowiedzi
Czekam na kolejne posty

Zdravim - Mateusz