PDA

Zobacz pełną wersję : Windows Vista X64 i NEF



Bosek
10-09-2007, 08:29
Mam do was pytanie, w jaki sposób odtworzyć pliki typu RAW na WIndows Vista x64?

Nikon daje nam kodeki do Nef pod Vistę ale tylko 32 Bitową, a ja chcę je oglądać pod 64 Bitawą wersją Windowsa.

Może, ktoś z was już sobie poradził z tym problemem.

Dzięki

Rafał_Sz
10-09-2007, 19:20
A po co Ci Vista???

ozarek
10-09-2007, 19:27
Mam do was pytanie, w jaki sposób odtworzyć pliki typu RAW na WIndows Vista x64?

Nikon daje nam kodeki do Nef pod Vistę ale tylko 32 Bitową, a ja chcę je oglądać pod 64 Bitawą wersją Windowsa.

Może, ktoś z was już sobie poradził z tym problemem.

Dzięki

Nie polecam odpalania NEF'ów z poziomu powłoki visty, nadpisuje jakieś paści i zastępuje org plik.
Jak już otwierać to tylko w programie do obróbki.

Jedyne z czego korzystałem to był podgląd, bez dodatkowych sterowników, ale już po instalacji oprogramowania graficznego, z którego korzystam, więc pewnie ono dostarczyło sterowników.

akrzykalski
10-09-2007, 19:29
Po co ci Winda? ;)
Uroki x64 - wlasnie swiadom takich kwiatkow ciagle kisze sie na 32 bitach...

ozarek
10-09-2007, 19:36
Po co ci Winda? ;)
Uroki x64 - wlasnie swiadom takich kwiatkow ciagle kisze sie na 32 bitach...

Jak na chwilę obecną poza kilkoma programami nic nie wykorzystuje tych 64bit - o dziwo - więc na dobrą sprawę nie ma po co, ale może kiedyś ;)

akrzykalski
10-09-2007, 19:51
Jak na chwilę obecną poza kilkoma programami nic nie wykorzystuje tych 64bit - o dziwo - więc na dobrą sprawę nie ma po co, ale może kiedyś ;)

I tak i nie. Z punktu widzenia domowego zjadacza chleba zdecydowanie przynaje ci racje. Ale pamietajmy, ze 64 bitowe srodowisko zaczyna pokazywac swoje pazurki bardzo czesto w "powaznych" zastosowaniach. ;)

ozarek
10-09-2007, 19:54
I tak i nie. Z punktu widzenia domowego zjadacza chleba zdecydowanie przynaje ci racje. Ale pamietajmy, ze 64 bitowe srodowisko zaczyna pokazywac swoje pazurki bardzo czesto w "powaznych" zastosowaniach. ;)

Nie no miałem na myśli czysto domowy użytek, bez oprogramowania specjalistycznego

Ark
17-09-2007, 15:15
...z x64 są jeszcze problemy: sterowniki, brak 64 bitowego oprogramowania ale to tylko kwestia czasu.
64 bit - to przyszłość, moim zdaniem kupując OS w dniu dzisiejszym to, tylko x64.

martinez
17-09-2007, 15:41
Ja używam Winde x64bit tyle że XP, i bardzo go sobie chwalę. Bardzo stabilny system, szybki, mam go od ponad dwóch miesięcy i nie przypominam sobie aby były z nim problemy typu zwiechy, itp. A co do Nefów używam ostatnio nowe dziecko Adobe - PS CS3 i działa bez zarzutów:-D Fakt, jeden z problemów z jakim się spotkałem to były sterowniki do niektórych urządzeń, typu tuner TV czy Neostrada (Sagem), ale jak już się z tym uporałem (sporo szperania w necie) to po prostu miodzio. Neostrada mi sie w zasadzie nie rozłącza, działa 24h, w wersji x86 bardzo często miałem z tym problemy.
A co do samego Windowsa Vista to jak narazie trzymam się od niego z dala, pracowałem na nim w pracy przez jakieś 3 miesiące, to była męczarnia, bleeehhhhhh:-?. Długo ten system nie zagości w moim domowym PeCecie.

Jest jeszcze jeden mały minus Windowsa XP x64, niestety nie ma wersji PL, to znaczy jak dla mnie to nie stanowi problemu, nie wiem jak dla innych...:)
Więc jeśli i dla was nie stanowi to szczerze polecam WinXP 64 bit.

david555
17-09-2007, 23:31
martinez na problemy z okienkami musisz zaczekać pół roku do roku, bo po dwóch miesiącach jeszcze zazwyczaj nie występują. No chyba, że używasz systemu świadomie, to wówczas może wcale nie wystąpią.

martinez
18-09-2007, 13:30
martinez na problemy z okienkami musisz zaczekać pół roku do roku, bo po dwóch miesiącach jeszcze zazwyczaj nie występują. No chyba, że używasz systemu świadomie, to wówczas może wcale nie wystąpią.

Co masz na myśli mówiąc o problemach które ujawniają się po tym okresie o którym wspomniałem? Że np. sporo aplikacji (z dużym naciskiem na gry) nie bardzo chce współpracować z nim... czy coś innego...?

A co do świadomości, to tak, chciałem mieć ten system:mrgreen: Posiadam procka x64 od ponad roku a nie miałem możliwości sprawdzenia jak się sprawuje w środowisku specjalnie dla niego przystosowanym (teraz się okaże, może faktycznie z niego zrezygnuję, ale jak narazie jest wsio wparjatkie ;)).

Zikon
18-09-2007, 14:05
Z czasem pojawiają się bardziej dopracowane sterowniki i aktualizacje aplikacji (z początku trudno było nawet o program antywirusowy). największy kłopot Adobe CS3, który nie działa pod x64. Co do korzyści to niecałkiem prawda, że niewiele programów może wykorzystać 64 bity - choćby możliwość wykorzystania ponad 4GB pamięci oraz to, że usługi działające w tle w większości są 64 bitowe.

Ark
18-09-2007, 14:19
Prawie wszyscy narzekają na Windows 32 czy też 64 bitowy...osobiście nie rozumiem w czym problem. Jeżeli ktoś nie lubi Windows'a może używać którejś z dystrybucji Linux'a (o ile dobrze pamiętam to pierwszym dostępnym OS'em 64 bitowym była właśnie jedna z dystrybucji Linux'a). Dla każdego znajdzie się coś miłego ;)
Używam Visty Ultimate 64 bit i nie mam problemów ani z systemem, ani oprogramowaniem...fakt, nie używam CS3 bo mnie na taką przyjemność nie stać, a z zasady używam tylko i wyłącznie legalnego oprogramowania.
Vista odczuwa jeszcze tzw. "skutki choroby wieku dziecięcego" ale jak dla mnie nie są to dolegliwości, które paraliżowały by pracę z systemem.

PS. Pamiętacie co się działo po wprowadzeniu do sprzedaży XP - tego 32 bitowego? Teraz już nikt o tym nie pamięta, a narzekania były podobne.

Bosek
09-01-2008, 10:09
Postanowiłem wznowić temat.

Używam 32bitowej wersji visty od pół roku i stwierdzam, że system jest naprawdę w porządku. Ma drobne potknięcia, np. z podłączeniem pocketów. Ale wszystko kwestia doczytania w necie.

Z Vistą nie mogę się rozstać odkąd uruchomiłem Windows Media Center.

Ma świetną przeglądarkę zdjęć, o niespotykanych dotąd właściwościach, i w połączeniu z telewizorem można prezentować w nietypowy sposób zdjęcia naszym znajomym.

Druga ważną rzeczą jest możliwość nagrywania programów telewizyjnych. Już nie przegapię Fotomanii J

System jest bardzo stabilny i nie wiem czemu jeszcze tak wielu użytkowników nie może się na niego zdecydować.

Więcej o Windows Media Center możecie poczytać na:

www.mediacenter.yoyo.pl (http://www.mediacenter.yoyo.pl)

sawi
09-01-2008, 10:48
A po co Ci Vista???

I co to wnosi do pytania? Jedni mieli taki kaprys - inni dostali system z kompem.
A mi po co? Bo od kwietnia - czyli dnia zainstalowania nie widzialem ani razu niebieskiego ekranu, czy jak tam
on teraz w Viscie wyglada - tego nawet nie wiem. Bo obecnie mam 2GB i zaczyna mi juz brakowac, stad
64bity. Bo podoba mi sie Aero. Bo MC jest fajne i co ciekawe - do wykorzystania z takimi urzadzeniami jak
PS3 czy XBOX360. Bo w moich zastosowaniach jedyny problem, na jaki sie natknalem do tej pory to byly
wlasnie tylko NEFy, zreszta juz rozwiazany, poki co zero problemow ze sterownikami, etc.
XP brakowalo mi nieco przez pierwsze dwa tygodnie - teraz bym chyba nie wrocil, a mam stycznosc na
codzien z nim - pracuje na XP i W2k3.
A tak wogole to spedziles przy kompie z Vista - ktorakolwiek - wiecej niz godzine ?
Czasem trzeba pomyslec i jak nie ma sie nic do powiedzenia sensownego, czy nie potrafi pomoc
- nie odzywac.


A zeby nie bylo poza tematem to do przegladu NEFow uzywam:
http://www.zoner.pl/ - programik jest chyba najszybszy przy wyswietlaniu podgladu NEFow, jaki do tej
pory spotkalem, kiedys licencje dawali dla prenumeratorow newlettera fotopolis i fotografuj.pl, a kosztuje tez
niewiele bo chyba 50zl.

david555
09-01-2008, 12:58
Postanowiłem wznowić temat.

Z Vistą nie mogę się rozstać odkąd uruchomiłem Windows Media Center.



Podobne duperele masz w NERO i nie trzeba do tego VISTY.;)

sawi
09-01-2008, 13:45
Podobne duperele masz w NERO i nie trzeba do tego VISTY.;)

Ze co jest w NERO ? Media Center ?

david555
09-01-2008, 13:53
Ze co jest w NERO ? Media Center ?

Bardzo podobnie działające ustrojstwo.
Zainstaluj najnowszą wersję i sam zobacz.
Się to nazywa NERO HOME.:):):)

sawi
09-01-2008, 14:02
Bardzo podobnie działające ustrojstwo.
Zainstaluj najnowszą wersję i sam zobacz.
Się to nazywa NERO HOME.:):):)

I mowisz, ze bede mogl PS3 do tego podpiac np :> ?

david555
09-01-2008, 14:09
I mowisz, ze bede mogl PS3 do tego podpiac np :> ?

Powiadam tylko, że podobne, ale możliwości tego oprogramowania to musisz sobie już sam wybadać.
Słyszałem na jego temat dużo pochlebnych opinii.:)

AZone
10-01-2008, 00:02
Mimo wszystko Vista to przyszłosc zwłaszcza ta 64-bitowa. kazdy napewno odczuje wzrost wydajnosci z pozoiomu samego softu nie wspominajac juz o zwikszonej ilosc RAMu jaka moga obsłuzyc systemy 64-bitowe.

ozarek
11-01-2008, 17:59
Mimo wszystko Vista to przyszłosc zwłaszcza ta 64-bitowa. kazdy napewno odczuje wzrost wydajnosci z pozoiomu samego softu nie wspominajac juz o zwikszonej ilosc RAMu jaka moga obsłuzyc systemy 64-bitowe.

Wzrostu szybkości nie ma wcale, wręcz obecnie przy braku softu 64bit jest jej spadek.
Co do ramu to też nie do końca jest tak jak myślisz. Obsługa ramu pod kątem pojemności bitowej jądra systemu w Viscie nie jest adresowana tak jak w XP, zatem i 32bit może obsłużyć 4gb i więcej RAMu.

Tak spędziłem na Viście więcej niż 1h;
Tak znam ten system i nigdy nie powiem, że jest bardziej funkcjonalny niż XP;
Dla samego pakietu Media Center jest taki sam XP Media Center Edition;
Obciążenie kompa przez cały shell Aero jest irracjonalna, ale co kto lubi.

Ark
11-01-2008, 18:58
...Dla samego pakietu Media Center jest taki sam XP Media Center Edition;

Z tą tylko różnicą, że Windows Media Center jest w anglojęzycznej wersji...posiada nakładkę językową w wersji PL, przez co jest troszkę ociężały.

ozarek
11-01-2008, 19:35
Z tą tylko różnicą, że Windows Media Center jest w anglojęzycznej wersji...posiada nakładkę językową w wersji PL, przez co jest troszkę ociężały.

Owszem, ale i tak jest dalece lżejszy niż Vista.

Seeker
11-01-2008, 20:40
"Z tą tylko różnicą, że Windows Media Center jest w anglojęzycznej wersji...posiada nakładkę językową w wersji PL, przez co jest troszkę ociężały."

Jezeli jest ociezaly z tego powodu, to widze 2 mozliwosci:
- nie jest to nakladka, tylko nie wiadomo co,
- nakladke (lub jakis inny "bardzo wazny" element) pisal debil.


Sorki, ale nie moge sobie wyobrazic sensownego wytlumaczenia. Nikomu nie chce bynajmniej dokopac.

Ark
12-01-2008, 09:43
"Z tą tylko różnicą, że Windows Media Center jest w anglojęzycznej wersji...posiada nakładkę językową w wersji PL, przez co jest troszkę ociężały."

Jezeli jest ociezaly z tego powodu, to widze 2 mozliwosci:
- nie jest to nakladka, tylko nie wiadomo co,
- nakladke (lub jakis inny "bardzo wazny" element) pisal debil.


Sorki, ale nie moge sobie wyobrazic sensownego wytlumaczenia. Nikomu nie chce bynajmniej dokopac.

Nie wiem czy nakładkę pisał "debil". Faktem jest to, że XP Media Center PL jest wolniejszy od XP Media Center EN i nie ja to, wymyśliłem. Poza tym dla laika problemem będzie także to, że korzystając z Windows Update otrzyma aktualizację programów stanowiących integralną część systemu w anglojęzycznej wersji językowej. System nie "widzi" tego, że posiada nakładkę PL i pobiera aktualizację do wersji EN.

AZone
12-01-2008, 11:32
Wzrostu szybkości nie ma wcale, wręcz obecnie przy braku softu 64bit jest jej spadek.
Co do ramu to też nie do końca jest tak jak myślisz. Obsługa ramu pod kątem pojemności bitowej jądra systemu w Viscie nie jest adresowana tak jak w XP, zatem i 32bit może obsłużyć 4gb i więcej RAMu.

Tak spędziłem na Viście więcej niż 1h;
Tak znam ten system i nigdy nie powiem, że jest bardziej funkcjonalny niż XP;
Dla samego pakietu Media Center jest taki sam XP Media Center Edition;
Obciążenie kompa przez cały shell Aero jest irracjonalna, ale co kto lubi.

Proponuje prosty tes włacz sobie IE 64 bit jest w standardzie dołaczony do VIsty 64 bit same strony na tym samym łaczy wczytują sie zdecydowanie szybciej pewne sprawdzone. Soft bedzie to pewne.

Tak uzywam tej visty 64bit od pierwszego momentu kiedy sie pojawiła wiec juz kilka miesiecy

Funkcjonalnosc wg mnie jest zdecydowanie lepsza:
1 szybciej sie instaluje mimo ze zdecydowanie wieksza wage :P
2 Windows Defender co to takiego? hmm ano to ochrona przed oprogramowaniem szpiegującym zakupiona odcieszącego się dobrą opinią Giant Antispyware ta nazwa powinna mówic tobie wiecej. (moze dlatego to jest tak dobre ze sam microsoft tego nie zrobił a musiał kupic ;) )
3. Na koniec pozostawie perełke automatyczna defragmentacja w czasie spoczynku systemu

Co do Media Center nie uzywam i nie uzywałem go w zadnej wersji, nie po to wybrałem vistę.

Aero jest ładne używam i bede podoba mi sie. Jak ktos ma troche ;) mocy kompa do stracenia na Aero to czemu nie, niech korzysta, nie widze w tym nic irracjonalnego.

Bosek
25-12-2008, 09:39
Extra, że pomogliście mi rozwiązać problem miniatur w viście!

Tak kocham gdy ktoś pisze nie na temat.

Pawel92
25-12-2008, 12:02
Sprobuj tutaj : http://www.ardfry.com/nef-codec/