PDA

Zobacz pełną wersję : jak wielkich blend uzywacie?



NikoD50em
09-09-2007, 21:22
planuje zakupic na allegro jakas blende na wypasie, z dyfuzorem. nie wiem tylko w jakich rozmiarach. ma mi ona sluzyc do zdjec w plenerze, ja jej trzymac nie bede, ale pewnie im wieksza tym bardziej meczaca...

trzeba znalezc jakis kompromis... tylko jaki? nie mialem okazji uzywac tych blend z allegro... dlatego interesuje mnie jakiej wielkosci macie blendy i czy Wam ten rozmiar odpowaida :)

bugdi
09-09-2007, 22:01
jezeli plener to 1,5m wysokosci chyba ze poprostu nie chcesh takiej duzej, to wtedy mała tylko że ona tylko do portretow z bliska sie przyda, masz przy niej tesh wiekszą możliwośc zapanowania nad swiatlem, ja mam i mala i duza

ozzy
09-09-2007, 22:15
mam quantuum 120cm. nie narzekam, ale możnaby też kupić jakąś większą- ze 180cm;) tylko że to już kawał żagla:)

yanoosh
09-09-2007, 22:27
owal 195 X 150
powodzenia przy składaniu samemu...
w plenerze...
z nikąd pomocy...
modelka sika ze śmiechu...
P.S. tak, tak znane są sprytne metody z przydeptywaniem i przytrzymywaniem brodą - tylko nie stosują się do ordynarnych chińskich blend z obramowaniem z taśm ze stali wysokowęglowej.

sebah
09-09-2007, 22:33
faktycznie tak trudno zlozyc taka blende?

gALL
10-09-2007, 01:46
Kolo o srednicy 130 cm to juz jazda, a mam 190 cm wzrostu. Normalnie rece w petelke same sie zwijaja.

Don_Pedro_123
10-09-2007, 09:47
Miałem blendę 180 x 120 i składa się ją jednoosobowo i bezproblemowo. Jednak odesłałem ją do sprzedawcy ze względu na plamy na białym tle i ogólnie kiepskie wykonanie.

Agula
11-09-2007, 22:34
Swoja kupilam na allegro - 102x168. Problemow ze skladaniem nie ma. Problem w plenerze jeden...jak wiatr ciut silniejszy to korzystanie z tego malego zagla zamienia sie w horror ;) Moge mezowi mowic co i jak ma ustawic, kiedy jest dobrze - wszystko na nic bo trudno utrzymac to bez ruchu ;)
Ogolnie sobie chwale ale oczywiscie na plener marza mi sie jeszcze wieksze ;)

NikoD50em
12-09-2007, 15:43
Mozesz podac linka, sprzedawace?

Adam Trzcionka
12-09-2007, 17:55
owal 180x120, biała-srebrna. bezproblemowa w "obsłudze", po kilku razach monżna ja złozyc nogami ;-) kupiona w foto-tip

NikoD50em
15-09-2007, 03:23
a nie lepiej zebym zainwestowal w srebrna, zlota i dyfuzor w jednym?