Zobacz pełną wersję : Nierozpoznawalna torba
teh_14m3
09-09-2007, 20:37
Może ktoś z was dorwał już jakaś torbę, która poza funkcjonalnością i wytrzymałością charakteryzuje się niewyróżniającym się wyglądem.
Plan maksymalny jaki musi pomieścić to D70s kit, lustro analogowe manualne, 1 obiektyw + opcja sabina.
Plan minimum: D70s kit, 1 obiektyw + sabina
Narazie znalazłem coś takiego: http://www.allegro.pl/item240527488_torba_nikon_system_nowa_okazja_.html
Przypomina mi to niegdysiejszą torbę dodawaną do zestawów Nikona. Może ktoś testował i może powiedzieć coś więcej, bądź też zaproponować coś lepszego?!
Może ktoś z was dorwał już jakaś torbę, która poza funkcjonalnością i wytrzymałością charakteryzuje się niewyróżniającym się wyglądem.
może torba na zakupy...
teh_14m3
09-09-2007, 20:48
może torba na zakupy...
funkcjonalność i wygląd to może i ma, ale z wytrzymałością to bym polemizował :P :D
w Tesco widziałem takie materiałowe... wyglądały solidnie... a potencjalny złodziej nie powinien patrzeć z zainteresowaniem na torbę tesco:)
teh_14m3
09-09-2007, 21:04
w Tesco widziałem takie materiałowe... wyglądały solidnie... a potencjalny złodziej nie powinien patrzeć z zainteresowaniem na torbę tesco:)
oj zdziwiłbyś się co pan heniu z panem kaziem mogą wymyśleć jak "suszy" ;)
a kończąc OT, takie a nie inne ficzery są niezbędne, gdyż nie mam ochoty jeździć z typową torbą mówiącą o jej zawartości. Poprostu w najbliższym czasie sporo będę podróżować w godzinach nocnych i dla własnego komfortu potrzebuje czegoś takiego... ;)
http://www.allegro.pl/item240527488_...a_okazja_.html
Ja bym jej nie wziął bo otwiera się w złą strone. Ale jest zamaskowana, fakt.
a kończąc OT, takie a nie inne ficzery są niezbędne, gdyż nie mam ochoty jeździć z typową torbą mówiącą o jej zawartości. Poprostu w najbliższym czasie sporo będę podróżować w godzinach nocnych i dla własnego komfortu potrzebuje czegoś takiego... ;)
No to może lepszym wyjściem byłby plecak? Chyba łatwiej Ci będzie znaleźć "bezpiecznie" wygladający plecak foto, niż torbę.
Może ktoś z was dorwał już jakaś torbę, która poza funkcjonalnością i wytrzymałością charakteryzuje się niewyróżniającym się wyglądem....
...mekko. np ta:
http://www.allegro.pl/item242835578_wyjatkowa_torba_mekko_s803_dyskrecja _.html
produkty mekko są znakomite, sam używam plecaka. polecam
Torby Domke są specjalnie preparowane, żeby nie zwracały uwagi, ale tania opcja to nie będzie, np tu: http://www.pstryk.pl/?rq=browse%2F84&qu=&ve=43&submit.x=17&submit.y=11
teh_14m3
10-09-2007, 23:23
No to może lepszym wyjściem byłby plecak? Chyba łatwiej Ci będzie znaleźć "bezpiecznie" wygladający plecak foto, niż torbę.
plecak mimo wszystko jest niepraktyczny. Mam już jeden i wiem co mówię ;)
...mekko. np ta:
http://www.allegro.pl/item242835578_wyjatkowa_torba_mekko_s803_dyskrecja _.html
produkty mekko są znakomite, sam używam plecaka. polecam
dzięki, pomyśle :D
plecak mimo wszystko jest niepraktyczny. Mam już jeden i wiem co mówię ;)
No, jeśli Lowepro Slingshot jest nie praktyczny to ja już nie wiem co jest praktyczne.
Ja mam Nenuo Pro Alphe i żeby wyjąć aparat wcale nie musze go zdejmować z pleców.
Wystarczy ściągnąć z 1 ramienia, przytrzymać ręką, a drugą wyjmować sprzęt.
Moim zdanie torby LOWEPRO STEALTH REPORTER charakteryzują się jeszcze w miarę niewyglądanym wyglądem (pod warunkiem, że oderwiesz znaczek Lowepro).
No, jeśli Lowepro Slingshot jest nie praktyczny to ja już nie wiem co jest praktyczne.
Ja mam Nenuo Pro Alphe i żeby wyjąć aparat wcale nie musze go zdejmować z pleców.
Wystarczy ściągnąć z 1 ramienia, przytrzymać ręką, a drugą wyjmować sprzęt.
Moim zdanie torby LOWEPRO STEALTH REPORTER charakteryzują się jeszcze w miarę niewyglądanym wyglądem (pod warunkiem, że oderwiesz znaczek Lowepro).
Ja uwazam, ze malo kto wie co to jest Lowepro.
Jak juz zlodziej bedzie wiedzial co to jest, to rownie dobrze rozpozna nasza zamaskowana torbe. Nie uszukujmy sie: prostokatny ksztalt i otwieranie od gory - co to ma niby byc? Przenosna lodowka na piwo? :P
Ja mam plecak Lowepro Orion Trekker II i jestem bardzo zadowolony. Na dole miesci mi sie body, extra szklo, lampa, filtry, baterie i oslony p.sloneczne. Po malym "przemeblowaniu" wejdzie tez 3. szklo. Na gorze natomiast zmieszcze nawet 2L coca coli, bluze, kurtke, prowiant, ladowarki itp.
Co fajne! Po calkowitym otworzeniu dolu i podniesieniu torby, sprzet nie wypada :D Nie wiem czy to jakies specjalne obliczenia srodka ciezkosci, czy przypadek, ale dol kolysze sie wtedy pod katem okolo 30 st. i nic nie wypadnie ;) Nie ryzykowalbym jednak zakladania otwartej torby na plecy :]
Ja mam Nenuo Pro Alfę.
Mógłbym go porównać do Orion Trekkera II (ale tylko dlatego, że jest 2 komorowy), natomiast jest DUUUUŻY większe od Orion Trekkera.
Mieści się tam spokojnie body z gripem, lampa, i z 5 szkieł.
Co do pojemności drugiej komory, to wsadzam tam 1,5 l. butelke z wodą, książki, kurtkę i coś jeszcze może się zmieści.
Ostatnia mała "komórka" to rozpinana na suwak kieszeń, w której noszę karty, filtry, małą butelkę 0.5, 3 baterie.
Jest jeszcze jedna bardzo głęboka kieszeń której nie używam.
No i zapięcie na statyw.
I co dość istotne, nie wygląda jak rasowy plecak foto, tylko jak lepszy tornister albo plecak podróżny.
A co do wyjmowania sprzętu, ja znalazłem sposób i zajmuje mi to dosłownie chwilę.
oj zdziwiłbyś się co pan heniu z panem kaziem mogą wymyśleć jak "suszy" ;)
a kończąc OT, takie a nie inne ficzery są niezbędne, gdyż nie mam ochoty jeździć z typową torbą mówiącą o jej zawartości. Poprostu w najbliższym czasie sporo będę podróżować w godzinach nocnych i dla własnego komfortu potrzebuje czegoś takiego... ;)
Plecak? Wygląda jak zwykły plecak turysty...
Rafał_Sz
11-09-2007, 19:45
Kup markową i odpruj wszystkie metki i naszywki.
diZaster
11-09-2007, 20:40
ja zakupilem ostatnio taki plecak:
http://www.cyfrowe.pl/karta_produktu.php?idProdukt=3701
nie wyroznia sie za bardzo, maskuje w lesie ;)
nie jest jakis ogromny, ale rzeczony d70s + 18-70 + 2 dodatkowe obiektywy i troche dupereli na dole, do tego gorna komora na ksiazki i inne akcesoria.
sa tez boczne kieszenie, napoj czy inne drobne rzeczy podreczne spokojnie wejda.
ja jestem bardzo zadowolony z zakupu.
crumpler- w zyciu nikt nie pozna ze to torba foto, a odpornoscia przerasta i to znacznie lowepro. jak dla mnie genialne torby. ale nie kazdemu odpowiadaja.
teh_14m3
11-09-2007, 23:21
Wszystko fajnie pięknie.... TYLKO CZY JA PYTAŁEM SIĘ O PLECAK?! po co o tym piszecie? potrzebna jest mi torba i właśnie nie chce Lowerpro ani nic w ten deseń, bo jest z daleka rozpoznawalna. Nie chodzi mi tutaj o znaczki tylko o charakterystyczną budowę...
W sumie jestem już prawie zdecydowany na jedną z toreb Mekko, podoba mi sie ten "oldskul" ;)
Wszystko fajnie pięknie.... TYLKO CZY JA PYTAŁEM SIĘ O PLECAK?! po co o tym piszecie? potrzebna jest mi torba i właśnie nie chce Lowerpro ani nic w ten deseń, bo jest z daleka rozpoznawalna. Nie chodzi mi tutaj o znaczki tylko o charakterystyczną budowę...
W sumie jestem już prawie zdecydowany na jedną z toreb Mekko, podoba mi sie ten "oldskul" ;)
mialem ten sam problem dlatego wzialem crumplera
Crumpler to super wybór. Miałem już 2 torby i plecak i uważam je za najlepsze wyroby "ever". Porządny materiał, gruby, wytrzymały jak cholera, ponoć też trudno zabrudzić (ja nie wiem, bo mi się nigdy nie zabrudził... o widzisz, o to chodzi :D), komory w środku rewelacyjnie wyściełane, rzepy trzymają tak, że nigdzie jeszcze czegoś takiego nie widziałem. Kształtem ciut przypomina torbę foto, ale ma coś w sobie takiego, że zwykli pacjenci na ulicy, nie dostrzegą, że w środku może być aparat. Jedyna wada to cena, ale jak ktoś ma dużą szklarnie i chce o nią dbać to naprawdę warto. Dużo jest modeli i w chwili obecnej moim zdaniem dwie najlepsze torby do "Geekstar" oraz "The Daily". Tego drugiego w Polsce jeszcze nie znalazłem, więc pozostaje albo skok za granice albo ebay.co.uk.
Aha. Drugą wadą mogą być wspomniane przeze mnie rzepy. Gdy chcesz otworzyć torbę po cichu to nie da rady :). Z drugiej strony jakby ktoś chciał Ci ją otworzyć po cichu to się zdziwi :D.
saygon: jakiego Ty masz crumplera?
ja mam crumlera - nie foto a teraz poluje na december quarter - najwieksze co powstalo :)
swoja droga to crumpler przemókł mi raz - w indiach jak wróciłem z 6 godzinnej ulewy.
szukam czegoś co pomieści 70-200 2.8 + jakies 2 mniejsze + lapma + d80(w przyszlosci d300) + ew laptop.
problem jest taki ze ani na stronie crumplera ani na zadnej innej nie ma dokladnego opisu. a w sklepie trudno ich szukac zeby zmacać.
To jest właśnie ból, że nie ma tych toreb normalnie dostępnych w sklepach. Dlatego właśnie nie posiadam żadnej obecnie ;). Ale jak moja szklarnia się rozrośnie to pojadę gdzieś za granicę (jeżeli już nie będę tam mieszkał) i wybiorę sobie metodą organoleptyczną. Ale tak jak pisałem w poprzednim poście torbę The Daily uważam chyba za najlepszy produkt Crumplera oceniając na podstawie opisów i zdjęć.
Miałem December's Quarter. Kupiłem ją ze względu na to, że można kompa zapakować. Kiedy ją wyciągnąłem z pudełka to trochę opadła mi szczęka, bo nie spodziewałem się, że będzie taka duża. Taki był też powód jej sprzdaży. Kolos.
Polecam stronę http://cambags.com/ Jest tam dużo przydatnych zdjęć i opisów pod konkretny model aparatu i wyposażenie do niego.
michal8791
15-09-2007, 14:08
Moze to bedzie odpowiednie http://www.naneupro.com/products/mo-l/ (NANEUPRO LIMA)
no tak ale ta torba wyglada zdecydowanie inaczej niz standardowe torby, a crumpler wyglada na tyle dziwnie ze trudno pomylec ze to moze byc torba do czegos innego niz codziennego standardowego uzytku.a no i pojemnosc nie ta crumper miesci w sobie body i do 5 obiektywow. swoja droga to dzis po raz pierszy pralem mojego. po indiach byl strasznie uwalony nawet popiolem, zafarbowal od spodni, bloto itd - straszna sieczka. po 2 godzinach namaczania i 10 minutach ze szczotka zeszlo niemal wszystko (niemal bo upewnie sie jak wyschnie). a no i wygoda noszenia jest nieporownywalna z niczym innym.
Polecacie Crumlper The Daily i się na nią kuszę, ale niestety nie widzę w sklepach internetowych by mieli rozmiar S lub M :(. Dlatego też zwróciłam uwagę na Crumpler Pretty Boy. Co sądzicie o tej torbie? Dorównuje The Daily? :)
teh_14m3
15-09-2007, 19:46
Tzn używa bądź też miał ktoś w rękach tę wersję That ?! Zastanawiają mnie jej wymiary, bo wydaje mi się zbyt mała... Byłvbym wdzięczny za jakieś zdjęcia poglądowe jeśli posiadacz takowej mógłby je udostępnić ;)
Pretty Boy - http://cambags.com/canon/350d/shoulder/crumpler_pretty_boy_xxxl_frames.htm
The Daily w rozmiarach mniejszych niż L, czy XL są dosyć małe.
http://www.fotoandmore.de/cgi/websale6.cgi?Ctx=%7bver%2f6%2fver%7d%7bst%2f3eb%2f st%7d%7bcmd%2f0%2fcmd%7d%7bm%2fwebsale%2fm%7d%7bs% 2fphoto%2dand%2dmore%2fs%7d%7bl%2fpolnisch%2fl%7d% 7bsid%2f999d9d4733f77f820be019af60d701be%2fsid%7d% 7bmi%2f1%2d2532%2fmi%7d%7bpi%2f3%2d2698%2fpi%7d%7b po%2f1%2fpo%7d%7bfc%2fx%2ffc%7d%7bmd5%2f61553634e8 badfd2854f18f5300cf952%2fmd5%7d
http://www.fotoandmore.de/cgi/websale6.cgi?Ctx=%7bver%2f6%2fver%7d%7bst%2f3eb%2f st%7d%7bcmd%2f0%2fcmd%7d%7bm%2fwebsale%2fm%7d%7bs% 2fphoto%2dand%2dmore%2fs%7d%7bl%2fpolnisch%2fl%7d% 7bsid%2f999d9d4733f77f820be019af60d701be%2fsid%7d% 7bmi%2f1%2d2532%2fmi%7d%7bpi%2f7%2d2698%2fpi%7d%7b po%2f1%2fpo%7d%7bfc%2fx%2ffc%7d%7bmd5%2f3a71b5b7d6 f1c34273e4d034003fc6e3%2fmd5%7d
Nigdy tam nic nie zamawiałem, więc proszę się nie sugerować linkami, ale ceny są kuszące. Mają chyba za to wszystkie modele The Daily jakie się pojawiły do tej pory.
Mimo wszystko odradzam kupowanie takiej torby nie widząc jej wcześniej właśnie ze względu na mnogość odmian. Lepiej obejrzeć na oczy i pomacać niż później pluć sobie w brodę, bo się okazało, że w tej samej cenie jest fajniejsza itp.
Z tego co zauważyłem to większość toreb Crumplera jest tak skonstruowana, że mają dwie komory. Górną i dolną. Miałem Long Schlong i pomimo tego, że wydawała się duża, to wchodził mi do w górnej komorze tylko D50 z założonym 18-70mm. Aby dostać się do dolnej komory trzeba było trochę się pobawić. The Daily ma jedną dużą komorę, którą można dodatkowo wyjąć i torbę używać jako zwykłą torbę miejską - http://www.cambags.com/canon/300d_10_20d/shoulder/images/crumpler_daily_m/crumpler_daily_m_canon_350d_Niels_8.jpg
teh_14m3
16-09-2007, 15:22
Mimo wszystko odradzam kupowanie takiej torby nie widząc jej wcześniej właśnie ze względu na mnogość odmian. Lepiej obejrzeć na oczy i pomacać niż później pluć sobie w brodę, bo się okazało, że w tej samej cenie jest fajniejsza itp.
dlatego właśnie pytam się o kontkretny model - "That" http://allegro.pl/item241665330_crumpler_the_that_photo_bag_nikon_hi t_gratis_.html inne tej firmy odpadają ze względu na cenę...
http://fotoklik.pl/g/0/m/5/billingham/ - to jest super
Tzn używa bądź też miał ktoś w rękach tę wersję That ?! Zastanawiają mnie jej wymiary, bo wydaje mi się zbyt mała... Byłvbym wdzięczny za jakieś zdjęcia poglądowe jeśli posiadacz takowej mógłby je udostępnić ;)
Do mojego That wchodzi:
D40
18-55
55-200
Lampka Exakta CTZ 25 (rozmiar SB600)
Dwie karty (no, wielkie nie są ale jest specjalne kieszeń na nie)
Instrukcja
Ładowarka z kablem sieciowym
Kabel USB
LensPen
Filtr 52 mm w pudełku
i jeszcze mini statyw, zapomniałem dodać
Czyli cały mój dobytek; porównanie gabarytów powinno dać wyobrażenie
I to by było na tyle.....
ja zamówiłem decemer quarter, jak przyjdzie postaram się coś o niej napisać.
Nie moglem sie powstrzymac.... watek ma tytul "Nierozpoznawalna torba" a gosciu na Allegro pisdze w opisie "....Znajdź swój styl w ofercie toreb Crumpler! Obojętnie jaką torbę wybierzesz, sprawi ona, że będziesz czuł się i wyglądał oryginalnie oraz nietypowo, przyciągając wzrok i zainteresowanie otoczenia." LOL
Ja też dziś dostałem Crumpler'a That i jestem bardzo zadowolony. Do środka weszła:
D50-tka
18-55
55-200
50 1,8
SB 600 i jest jeszcze miejsce na 1 stałke
Oczywiście to kwestia pobawienia sie przegrodami aby wszystko sie zmieściło i leżało jak trzeba. Do tego w przedniej części karty, baterie, makro statywik itd. Do tego torba jest super wygodna na ramieniu jest ochraniacz wiec pas nie wbija sie w ramie. Wygląda raczej jak torba studenta a nie foto, a na tym najbardziej mi zależało, aby nie kusić amatorów cudzej własności :mrgreen:
dickory dare
29-10-2007, 00:44
a czy posiada ktoś z Was Crumpler Pretty Boy ale plecak? interesuje mnie, czy do komory nad foto wejdzie spokojnie teczka A4. i jak się sprawdza ten model. pozdro
Nie moglem sie powstrzymac.... watek ma tytul "Nierozpoznawalna torba" a gosciu na Allegro pisdze w opisie "....Znajdź swój styl w ofercie toreb Crumpler! Obojętnie jaką torbę wybierzesz, sprawi ona, że będziesz czuł się i wyglądał oryginalnie oraz nietypowo, przyciągając wzrok i zainteresowanie otoczenia." LOL
w tej torbie chodzi o to, że nawet fotograf nie pozna że torba crumplera jest torba fotograficzną. Nie wyglądają na takie i już. J dostałem właśnie december quarter i nikt odemnie z wydziału nie domyślił się co jest w środku, choć wiedzą, że bardzo często z aparatem i obiektywami chodzę.
a co do wielkości plecaka to zgodnie z tym linkiem : http://www.mp3store.pl/,plecaki,crumplerprettyboybackpack,200732089335217 2150.htm
wejdzie.
ovserwator
29-10-2007, 01:01
Jednak rozejrzyj się za niepozornie wyglądającymi torbami KATA -tu masz dystrybutora www.foto7.com.pl
Jak tam wejdziesz, to zajrzyj też do działu National Geographic - KATA dla nich zrobiła serię toreb i plecaków, które wyglądają naprawdę niepozornie.
Polecam
może wyglądają niepozornie, ale jednak jakoś mi ich wykonanie nie leży - szczerólnie te metalowe zapinki do paska. wole Crumplera zrobine z materiału od basów bezpieczeństwa....
ovserwator
29-10-2007, 01:27
Raczej jakość KATA trudno podważać...wszak w ich produkty nie jadna armia się zaopatruje...Proponuję poszukać jakiś sklep i empirycznie sprawdzić... bo obrazek to tylko obrazek...
Szkoda, że ceny tych toreb są tak wysokie.
A ja się ciągle zastanawiam, czy kupić torbę, czy pasek.
Mam plecak i pas byłby może i fajny, ale sporo osób odradza, natomiast szkoda plecaka, bo jak kupie torbę to pójdzie on do szafy.
Czy ktoś posiada którąś z toreb firmy Mekko?
Jestem strasznie ciekaw jak są wykonane i czy są w miarę wygodne.
może wyglądają niepozornie, ale jednak jakoś mi ich wykonanie nie leży - szczerólnie te metalowe zapinki do paska. wole Crumplera zrobine z materiału od basów bezpieczeństwa....
Ja tam samochodu nie mam i za często nie jeżdżę, ale jeżeli dobrze mi się wydaje to pasek w torbie Crumplera jest grubszy i sztywniejszy odrobinę od pasów bezpieczeństwa.
ten główny tak, ale pasek łączący klamrę i torbę dla mnie łudząco przypomina pasy bezpieczeństwa.
Czytałam ten wątek na bieżąco - teraz sama jestem na etapie zakupu i jaka miła niespodzianka - crumpler that - potaniał:) - teraz można go już mieć za 92zł + wysyłka.
Pytanie do tych co kupili wcześniej - jesteście zadowoleni? Czy są jednak jakieś zastrzeżenia.
Zastanawiam się czy kupić tą dedykowaną do Nikona czy całkiem czarną (ta niestety droższa:()
Przemek Paśnik
24-11-2007, 00:44
witam, posiadam takowego crumplera i jak dla mnie jest bomba - solidna, dobrze wykończona, p o j e m n a, no i nie krzyczy się do każdego dresa: "ej ziooom, w środku jest pstrykawka za kilka koła, nabij leszcza to będziesz miał na vino przez pół roku"
co do mojego crumplera (dcember qiuarter):
1 bardzo wytrzymały
2 cała masa kieszeń i schowków
3 mi mieści:
-d80+mbd80
-nikona 17-35 2.8 (przypiety do body)
-nikona 70-200 2.8
-nikona 50 1/4
-zasilacz do noetbooka (nie taki mały)
-notebooka (sony sz 340p - 13,3')
-myche (raczej dużą - nie takie notebookowe gówno ale pełnowymarowego gryzonia)
-digimate 3+
-sb800
-portfel (w zewnęrznej kieszeni)
-okulary (w zewnetrznej kieszeni)
-4 baterie do sb, podstwke, filtr, zapasowe karty, sciereczkę i tego typu pierdoły
-jakiś magazyn (najczęsciej kino)
-hp4700 (ipaq)
i do wszystikieo mam dostep bezposredni(nic nie musze przekładać, żeby coś inego wyjąć - no moze poza digimnage - jest pod body)
Pewnie dałoby się cos upchnąć więcej ale to jest rozłożenie optymalne i najwygodniejsze. jestem z niej naprawde zadowolony.
Jedna uwaga. przesiadałem się z off traill 2 (z zamonotowanym specjalny pokrowcem na 70-200) i w torbie naprawdę czuc wage sprzętu. Off trail był na biodro i nie czuć było ile on wazy a tak to te ponad 6 kilo czuć (najczesciej chodze bez laptopa i zasilacza ale to dalej jest jakies 4). kiedyś nosiłem kupla lowe pro która ważyła max 2,5 i byłóa bardziej upierdliwa niż moja 4 kilowa.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.