PDA

Zobacz pełną wersję : [pytanie] Walia / Szkocja



Marcin Stawiarz
08-09-2007, 17:54
Mam zamiar w ciagu najblizszych 3 miesiecy wybrac sie na plener do Walii, badz Szkocji, glowny cel to oczywiscie fotografia, glownie interesuja mnie zamki, cmentarze, architektura wiejska, i oczywiscie krajobraz, bedzie naprawde duzo do fotografowania (mam juz kilka wstepnych lokazji na oku :).

Dysponuje wlasnym autem, mam GPSa, i oferuje swoje doswiadczenie podczas pleneru :)

Szukam osoby/osob, zainteresowanych fotografia, ktore podziela ze mna koszty paliwa/oplat za parkingi.

Osobnicy zainteresowani mieszkajacy w okolicach Heathrow/Coolnbrook/Slough/Windsor prosze o kontakt, moglibysmy sie wszecniej spotkac w jakims pubie i obgadac szczegoly :)

przy okazji moze ktos poleci jakies klimatyczne miejsca w Walii? kamienne mosty, wioski nad strumykami... ahhh :D

DonMaliniacco
08-09-2007, 21:23
A na ile ten wyjazd planujesz?

gALL
09-09-2007, 23:51
Napisz konkretniej. Auto i GPS tez mam.

peecee
11-09-2007, 08:42
ja chcę wynająć auto - kemping na tydzien lub 2 i objechać anglię dookoła ;) - można coś pokombinować :P

pikaro
20-09-2007, 14:52
wspomniales o szkocji... jest tutaj pare uroczych dolinek... daj znac, jak sie zdecydujesz na szkocje.
pozdrawiam

himin
29-10-2008, 16:36
oj jak szkoda że nie przeczytałem tego topicu rok temu , kiedy akurat miałem przed sobą wyjazd do UK ;/
Marcinie Stawiarzu, jeśli jeszcze w przyszłym roku będziesz w UK , daj znać. od czerwca będę znowu mieszkał w B'ham, więc gdybyś szukał kogoś na wspólny plener, to chętnie dorzucę się do wachy itp.. :)
co prawda B'ham nie leży jakoś specjalnie blisko Windsoru, ale jak coś to moge do Londynu dojechać na własną rękę :) do czerwca co prawda daleko , ale przypuszczam że nic sie u mnie nie zmieni, więc jak coś to daj znać .
pozdrawiam

Marcin Stawiarz
29-10-2008, 19:38
spoko, najblizszy termin dla mnie na podroze na polnoc to kwiecien/maj,
bo na marzec juz mi zona zafundowala Irlandie :D

dziki_lysy
31-10-2008, 14:05
witam,
jesli chcialbys w Walii zobaczyc cos ciekawego to polecam miejscowosc Caerphilly.
Walia słynie (jak juz zapewne wiesz) z impnujacych zamkow i ten jest chyba jednym z najwiekszych i calkiem fajnie zachowanym. Specjalista styli nie jestem wiec fachowca zgrywac nie bede:P Oprocz tego sama miejscowosc tez jest calkiem ciekawa...
Oprocz tego to co zrobilo na mnie wrazenie to przemsyłowa dzielnica Newport z najstarszym na swiecie mostem jeżdzącym - Transporter Bridge (platforma jezdzaca miedzy dwoma brzegami). Wizytówka miasta. Mozna sie tym przejechac - kosztowalo to kiedys kilka funtów... A niedaleko sala na której odbywa sie turniej snookerowy Welsh Open - taka stara buda...
Oprocz tego sam kanał Bristolski i jeden z najwiekszych przyplywow na swiecie chyba drugi pod wzgledem roznicy poziomow wody - ale to juz trzeba podjechac w okolice Sweansea. A tam tez piekne plaze..
Architektura Cardiff...
Dlugo by wymieniac - na prawde duzo malowniczych miejsc...
Pewnie podchodze do sprawy nieco sentyemtalnie ale na prawde Walia bardzo mi sie spodobala...
Polecam:)
Jesli moglbym Ci jeszcze jakos pomoc w zaplanowaniu trasy czy odnosnie konkretnych miejsc to pytaj:)

slanting_eye
31-10-2008, 14:32
a ja po drodze proponuje wpasc do yorku.dajcie znac wczesniej to was ugoszcze i oprowadze :)

himin
31-10-2008, 19:08
Oprocz tego sam kanał Bristolski i jeden z najwiekszych przyplywow na swiecie chyba drugi pod wzgledem roznicy poziomow wody - ale to juz trzeba podjechac w okolice Sweansea.

nie do końca się zgodzę.. nie trzeba jeździć do Swansea.. różnice pływów można zobaczyć na całej długości linii brzegowej kanału..
ja akurat byłem po stronie angielskiej, w Severn Beach gdzie znajduje się Severn Brigde.. byłem też w Avonmouth, przemysłowy krajobraz, ale mocno klimatyczny.. i Weston-super-Mare, gdzie w zeszłym roku spłonęło molo.. mimo to miasto jest warte odwiedzenia.. niedaleko jest Uphill, mega charakterystyczne miejsce.. na wzgórzu niedaleko morza stoi stary kościół chyba + cmentarz wokół kościoła..
generalnie samemu trzeba pojechac i zobaczyc.. a miejsce jest warte odwiedzenia..
chociaż Walia to z pewnością nie jest :)

dziki_lysy
01-11-2008, 15:47
nie do końca się zgodzę.. nie trzeba jeździć do Swansea.. różnice pływów można zobaczyć na całej długości linii brzegowej kanału..
i tu sie z Toba zgodze:)
na mnie to zrobilo jednak najwieksze wrazenie w okolicach wlasnie swansea kiedy woda cofa sie o kilkaset metrow (a moze kilometry) pozostawiajac molo na suchym ladzie, kraby łażące po plaży...
Chociaz pewnie po angielskiej stronie wyglada to podobnie jesli nie tak samo:)

fruchu
03-11-2008, 22:21
http://www.cadw.wales.gov.uk

Tu jest chyba pelna lista zamkow w Walii, jest tam jeszcze troche innych atrakcji. Nie wiem czy sie to jeszcze komus przyda bo widze ze pierwsze posty sa troche stare ;-) Jesli ktos ma w planach duzo zwiedzania to chyba najlepszym wyjsciem byloby wykupienie czlonkostwa. Jak ktos bedzie potrzebowal jeszcze jakis informacji to moge sie zapytac w pracy.