PDA

Zobacz pełną wersję : [ Krajobraz ] W oddali...



T_P_
07-09-2007, 21:30
zmierza do celu po długiej podróży ;).

1.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img131.imageshack.us/img131/425/woddalibd0.png)


F75 i Nikkor AF 70-300 f/4-5,6 G

T_P_

Thrasher
07-09-2007, 21:41
Dobre zdjęcie, podoba mi się klimat.

Macro
07-09-2007, 21:49
Hehe - spojrzałem na zdjęcie i pierwsza myśl, to że to 70-300G :p
Czy nie lepiej by było jakby miał miejsce przed dziobem?

T_P_
07-09-2007, 22:01
Macro- z pewnością wyglądałoby lepiej, jednak nie mam takiego ujęcia :sad:. Publikując owe zdjęcia miałem odrobinkę nadziei, że chociaż przesłanie "długiej podróży" uda mi się ukazać, a czy się udało- oceńcie sami ;). T_P_

D_Z_I_A_D_E_K
07-09-2007, 22:04
mnie się nie podoba.
zdjęcie przedzielona równo na pół.
nie podoba mi się obróbka i ta winieta.
poza tym statek "wypływa" z kadru.

david555
07-09-2007, 22:20
Za D_Z_I_A_D_E_K, bo uwagi bardzo trafne, a na dodatek czuję dziś dziwną miętę do jego nicka, bo sam zostałem dziadkiem.;)

T_P_
07-09-2007, 22:21
D_Z_I_A_D_E_K czasami warto zrobić zdjęcie w innym ujęcia aniżeli 1/3, 2/3 etc.- takie małe odstępstwo od zasady ;). Jest to pełen kadr więc zawsze można dowolnie wykadrować. Ponadto fotka jest bez jakiejkolwiek obróbki. Faktycznie, statek lekko "wypływa" i również to zauważyłem po umieszczeniu zdjęcia na forum- wcześniej wydawało mi się ok, a należałoby je przesunąć w prawo o 0,02- masz oko :lol:. Tyle słowem wyjaśnienia, ale nie każdemu musi się podobać, a za opinię dziękuję. Pozdrawiam T_P_

T_P_
07-09-2007, 22:30
david555 gratuluję :D. Kiedy ja będę mógł cieszyć się tak samo jak Ty, ech...

david555
07-09-2007, 22:34
david555 gratuluję :D. Kiedy ja będę mógł cieszyć się tak samo jak Ty, ech...

Dzięki, ale ja oprócz radości czuję dziwna panikę. Ciekawe dlaczego?:)

D_Z_I_A_D_E_K
07-09-2007, 23:15
D_Z_I_A_D_E_K czasami warto zrobić zdjęcie w innym ujęcia aniżeli 1/3, 2/3 etc.- takie małe odstępstwo od zasady ;).
Oczywiście reguły są po to żeby je łamać ale temu zdjęciu nie wyszło to na dobre.


Jest to pełen kadr więc zawsze można dowolnie wykadrować.
Ja staram się kadrować już na etapie patrzenia w wizjer.


Ponadto fotka jest bez jakiejkolwiek obróbki.
Powaga??? To strasznie dziwna kolorystyka jest na tej fotce, może to WB.


Faktycznie, statek lekko "wypływa" i również to zauważyłem po umieszczeniu zdjęcia na forum

Lekko......? Proszę Cię.

Macro
07-09-2007, 23:38
Powaga??? To strasznie dziwna kolorystyka jest na tej fotce, może to WB.
Nie. To urok kliszy i pochmurnej nadmorskiej pogody. Mam bardzo podobne zdjęcie o praktycznie takiej samej kolorystyce - też na kliszy i nota bene tym samym obiektywem.


Faktycznie, statek lekko "wypływa" i również to zauważyłem po umieszczeniu zdjęcia na forum- wcześniej wydawało mi się ok, a należałoby je przesunąć w prawo o 0,02- masz oko :lol:

Lekko......? Proszę Cię.
Mam wrażenie, że jeden z was myśli o krzywym horyzoncie, a drugi o miejscu przed dziobem statku.

nimlot
07-09-2007, 23:54
nie wiem czy to zabieg specjalny czy nie .. ale kopnalbym statek w prawo .... aby dac mu wiecej wody do zeglowania

T_P_
08-09-2007, 08:48
Ja staram się kadrować już na etapie patrzenia w wizjer.

Tak się składa, że w przeciwieństwie do Ciebie ja nie mam wyjścia- zawsze muszę wykadrować zdjęcie na etapie patrzenia w wizjer. Zauważ, że w moim body nie ma magicznego ekraniku i przycisku "usuń", a "karta pamięci" ma maksymalnie 36 klatek :-D. Człowiek nie jest nieomylny, chyba że masz na myśli swoją osobę.


Nie. To urok kliszy i pochmurnej nadmorskiej pogody. Mam bardzo podobne zdjęcie o praktycznie takiej samej kolorystyce - też na kliszy i nota bene tym samym obiektywem.

Dziękuję Macro, że w dobie komputeryzacji i programów graficznych rozwiniętych do maksimum są tacy ludzie jak Ty, którzy oprócz PS czują klimat fotografii wykonanej analogiem- szacunek z mojej strony.


Mam wrażenie, że jeden z was myśli o krzywym horyzoncie, a drugi o miejscu przed dziobem statku.


nie wiem czy to zabieg specjalny czy nie .. ale kopnalbym statek w prawo .... aby dac mu wiecej wody do zeglowania

O powyższym wypowiedziałem się wcześniej:


Macro- z pewnością wyglądałoby lepiej, jednak nie mam takiego ujęcia :sad:. Publikując owe zdjęcia miałem odrobinkę nadziei, że chociaż przesłanie "długiej podróży" uda mi się ukazać, a czy się udało- oceńcie sami ;).

T_P_

yendash
08-09-2007, 09:47
Macro- z pewnością wyglądałoby lepiej, jednak nie mam takiego ujęcia :sad:. Publikując owe zdjęcia miałem odrobinkę nadziei, że chociaż przesłanie "długiej podróży" uda mi się ukazać, a czy się udało- oceńcie sami ;). T_P_

Zdjęcie ładne, kolorystycznie i kompozycyjnie w kontekście tytułu. Tylko ... jakiej długiej podróży? Przecież to wycieczkowy stateczek przybrzeżny:)) On nie wychodzi dalej niż na godzinę w morze. A i to tylko wtedy kiedy jest płasko jak na tym obrazku:)

T_P_
08-09-2007, 10:06
Zdjęcie ładne, kolorystycznie i kompozycyjnie w kontekście tytułu. Tylko ... jakiej długiej podróży? Przecież to wycieczkowy stateczek przybrzeżny:)) On nie wychodzi dalej niż na godzinę w morze. A i to tylko wtedy kiedy jest płasko jak na tym obrazku:)

Witaj. Trafnie zauważyłeś, jednak pozwolę sobie zacytować drugą część tytuły...


zmierza do celu po długiej podróży ;).

stąd też "uśmieszek z oczkiem" w końcowej jego części. T_P_

T_P_
12-09-2007, 21:07
Dziękuję wszystkim za dotychczasowe opinie i komentarze. Postanowiłem jednak zamieścić jeszcze jedno zdjęcie (po wykadrowaniu)- i jak lepiej, czy może za mało dołu?

2.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img207.imageshack.us/img207/1673/woddalipokadrowaniuay2.png)

T_P_

Thrasher
12-09-2007, 21:12
I tak i tak jest OK, tytuł bardziej pasuje do pierwszego. No może drugue troszke lepsze, bo bardziej "czyste".

kronos28
12-09-2007, 22:52
wyprana kolorystyka może też być winą skanera, tudzież softu do skanowania - z doświadczenia wiem, że co skaner i sterownik do niego to inne rzeczy wychodzą - sam skanujesz czy gdzieś dajesz? Też wolał bym statek z większą ilością wody przed dziobem ale to już ci napisali ;) IMHO 2 wersja ciekawsza ale dał bym ciutkę więcej tego dołu bo teraz jest go odrobinę za mało i stateczek tak ginie na tle tego wypranego nieba.

Jaki materiał?

pikaro
13-09-2007, 14:57
Podoba mi sie to, ze statek "wyplywa" z kadru... i sobie gdzies tam plynie dalej. wiecej miejsca na plywanie zamkneloby mu raczej akwen.
Podobaja mi sie kolory, takie troche wyblakle.
Denerwuje mnie symetria horyzontu.
... duzo przestrzeni, jak to na morzu... ;D

david555
13-09-2007, 15:02
Jak szczerze, to szczerze. Nadal statek jest niestety w tym samym miejscu i kolorki wyprane, jak już zauważono. No i ta pierońska winieta. Jak zeskanowałeś fotkę, to trzeba ją było wrzucić do PS-a i odrobinkę nad nim popracować. A tak poprawa mierna.

T_P_
13-09-2007, 15:50
Witam.


wyprana kolorystyka może też być winą skanera, tudzież softu do skanowania - z doświadczenia wiem, że co skaner i sterownik do niego to inne rzeczy wychodzą - sam skanujesz czy gdzieś dajesz?

Skanuję w "labie" na Nikonie 9000ED w rozdzielczości 4000 dpi.


...IMHO 2 wersja ciekawsza ale dał bym ciutkę więcej tego dołu bo teraz jest go odrobinę za mało i stateczek tak ginie na tle tego wypranego nieba.

Jaki materiał?

Zastanawiałem się nad tym, ale jak dam dołu, to będzie wówczas morze rozmyte, ech- jak nie urok to...
Pracuję zazwyczaj na uniwersalnym filmie- Fuji Superia 200 i to zdjęcie jest właśnie z niego.


Jak szczerze, to szczerze. Nadal statek jest niestety w tym samym miejscu i kolorki wyprane, jak już zauważono. No i ta pierońska winieta. Jak zeskanowałeś fotkę, to trzeba ją było wrzucić do PS-a i odrobinkę nad nim popracować. A tak poprawa mierna.

Rzecz w tym, że wszystkie prezentowane przeze mnie prace będą (przynajmniej na razie) bez jakiejkolwiek obróbki (muszę to chyba umieścić w stopce) ;). Wiem, że zaraz pojawi się pytanie- dlaczego itd. A no dlatego, że jestem "miłośnikiem fotografii analogowej" w szerokim tego słowa znaczeniu i ciekaw swoich umiejętności, "wyczucia" światła, dobierania określonego filtra etc., nie zaś przesuwania suwaczkami w prawo i lewo, tudzież wystemplowania tego co natura stworzyła :-D. Według mnie, nie w tym rzecz, ale zdaję sobie sprawę, że każdy może mieć odmienne zdanie i odmiennie pojmować zabawę z fotografią- temat rzeka, stąd nie chcę w niego brnąć.

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie i opinie- przydadzą się na przyszłość i zapraszam do komentowania dalszych moich prac oraz tych, które zostały już zamieszczone na forum :-D. Pozdrawiam T_P_

piotr w
13-09-2007, 18:07
A ode mnie tak: kolory mnie się nie podobają, klimatu nie czuję, kadr jak dla mnie nie trafiony, ale gratuluję odwagi umieszczenia fotki bez obróbki, jestem też cichym zwolennikiem fotografii bez znacznych, cukierkowych poprawek, które plasują każde zdjęcie na okładce albumu "kolory świata". Kierunek fajny, ale realizacja do mnie nie trafiła.