Zobacz pełną wersję : Czyszczenie lustra ...
Witam
Zmienialem szkla dzis ... w troche zlych warunkach .... deszcz ... wiaterek ...
I pomimo staran nakapalo mi ciut wody na lustro ... mam teraz takie plamki wyschnietej wody....
Czym najlepiej przeczyscic lustro by znowu bylo czysciutkie ?
Mozna takim specjalnymi szmatkami , ktore kupuje sie u optyka do czyszczenia okularow z filtrami ?
dzikie za wszelakie rady i pozdrawiam - prosze o szybkie odpowiedzi bo jutro jade w "teren" dzieki ;)
Zbigniew
07-09-2007, 14:22
Czyściłem kiedyś szmatką do optyki, taką jak czyszczę soczewki obiektywów. Czasami wystarczy nieco chuchnąć, przeczyścić i wszystko jest w porządku. Oczywiście przy lustrze zalecałbym ostrożność, ale opcja szmatka + chuchnięcie wydaje mi się akceptowalna.
Dzieki za odpowiedz ...
Jeszcze dzis zakupie szmatke i troche pochucham.
Pozdrawiam
Z tym chuchnięciem, to bym uważał, bo jak się napluje z lekka na matówkę, to będzie masakra.
Witam
Zmienialem szkla dzis ... w troche zlych warunkach .... deszcz ... wiaterek ...
I pomimo staran nakapalo mi ciut wody na lustro ... mam teraz takie plamki wyschnietej wody....
Czym najlepiej przeczyscic lustro by znowu bylo czysciutkie ?
Mozna takim specjalnymi szmatkami , ktore kupuje sie u optyka do czyszczenia okularow z filtrami ?
dzikie za wszelakie rady i pozdrawiam - prosze o szybkie odpowiedzi bo jutro jade w "teren" dzieki ;)
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
opowiedz jak zmieniałeś szkła że napadał ci deszcz do korpusu???????
no przecież dziecko wie że tak jak ręce się składa do modlitwy tak szkła wymienia się otworem skierowanym do dołu
ciut wody może jeszcze nie zrobiło tragedii ale uważaj
ze szmatką też, wydaje mi się, że lepiej zrobić taką szpatułkę jak do czyszczenia matrycy
i takim ustrojstwem potraktować lustro
pozdrawiam
Boryszuk
21-08-2012, 20:28
Odkopie troche kotleta:
Czy isopropanol na patyczku do uszu to dobry pomysl? Musze zmyc odcisk palca (nowy aparat) z lustra.
Odkopie troche kotleta:
Czy isopropanol na patyczku do uszu to dobry pomysl? Musze zmyc odcisk palca (nowy aparat) z lustra.
Izopropanol tak, patyczek do uszu nie bardzo. Lepsza będzie szmatka do optyki (dostępna u dowolnego optyka, bo dają je do okularów).
Patyczek nie, bo bardzo często zostawia nitki na czyszczonej powierzchni, a dodatkowo jest bardzo chłonny i później już tylko oddaje wchłoniętą ciecz.
Jednak przez użyciem jakiegokolwiek środka czyszczącego spróbuj użyć trochę wilgoci (chuchnąć), zazwyczaj wystarcza, bo lustro w aparacie jest elementem łatwo czyszczącym się.
krolewicz
22-08-2012, 14:05
tłusty ślad po paluchu raczej na chucha nie zejdzie :)
Boryszuk
22-08-2012, 14:19
Przetarlem IPA wlasnie na patyczku. Musialem potem przetrzec drugim, suchym bo zostal mglisty nalot tak jakby plyn nie odparowal. Lustro uratowane, pozostalych wlokien nie zaobserwowalem :)
Rafał_Sz
22-08-2012, 19:47
A małe ryski? ;) Patyczki to (bardzo kosztowne) zło.
Boryszuk
22-08-2012, 20:09
A małe ryski? ;) Patyczki to (bardzo kosztowne) zło.
Robiłem to bardzo delikatnie, nic niepokojacego na lustrze nie widzialem.
tłusty ślad po paluchu raczej na chucha nie zejdzie :)
a to jeszcze zalezy co delikwent wczesniej pil :mrgreen:
"Lustro uratowane, pozostalych wlokien nie zaobserwowalem"
I więcej tam paluchów nie pchaj! ;) bo to jednak dość ryzykowne.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.