PDA

Zobacz pełną wersję : Obsługa D50 przy pomocy komputera



zeh
07-09-2007, 11:53
Witam
Jestem nowym na forum ale zdjęcia robię już od dłuższego czasu(analogowymi, srednimformatem, cyfrówkami). Ostatnio widziałem jakiś filmik na który fotograf przy pomocy komputera podłączonego do aparatu, ustawiał ostrość (generalnie obsługiwał aparat) domyślam się, że jest niemożliwe w D50, ale czy można obsługiwać aparat bez odłączania go od komputera. Jednak trochę męczące jest ciągłe odmontowywanie aparatu, a przy makro tak możliwość byłaby dużym ułatwieniem.

jacek.gold
07-09-2007, 11:57
Nie prościej wyjąć kartę i wsadzić do czytnika? Moje kabelki jeszcze są w stanie dziewiczym po ponad roku użytkowania aparatu. A 50-tka nie ma raczej takich możliwości gdyż podgląd jest realizowany optycznie a nie za pomocą matrycy.

david555
07-09-2007, 12:34
Witam
Jestem nowym na forum ale zdjęcia robię już od dłuższego czasu(analogowymi, srednimformatem, cyfrówkami). Ostatnio widziałem jakiś filmik na który fotograf przy pomocy komputera podłączonego do aparatu, ustawiał ostrość (generalnie obsługiwał aparat) domyślam się, że jest niemożliwe w D50, ale czy można obsługiwać aparat bez odłączania go od komputera. Jednak trochę męczące jest ciągłe odmontowywanie aparatu, a przy makro tak możliwość byłaby dużym ułatwieniem.

Tak, można obsługiwać aparat stosownym do tego oprogramowaniem dostępnym do kupienia w NIKON-POLSKA. Można sterować ustawieniami również wspomnianego D50 (oczywiście niezbędne jest do tego połączenie aparatu i komputera kablem). Program to: Nikon Camera Control Pro version 1.3.0

szelak
07-09-2007, 19:54
Zassałem trial programu Nikon Camera Control Pro i mi coś nie działa wyskakuje że nie wykryto aparatu pomimo tego że włączyłem

pdzran
07-09-2007, 19:56
Ciekawe, wczoraj czy przedwczoraj tez z ciekawosci zassalem i takze nie dzialal - nie wykryto aparatu.

szelak
07-09-2007, 20:01
czy ktoś wie dlaczego tak się dzieje i co z tym zrobić

Esjot
07-09-2007, 20:23
Wybieraliście w menu aparatu odpowiednią opcję USB ?.
Żeby skorzystać z Camera Control trzeba wybrać opcję USB PTP
Powinno pomóc.

The Structorr
07-09-2007, 20:24
ZTCP aparat trzeba przełączyć w tryb PTP (przynajmniej w D80), klucz->USB->PTP.

pdzran
07-09-2007, 21:09
Zmienialem ustawienia , sa dwie mozliwosci i tak nie widzial body.
Sam aparat za kazdym razem odnajdywany byl przez Windows'a i instalowane byly odpowiednie sterowniki.

david555
07-09-2007, 21:31
Zmienialem ustawienia , sa dwie mozliwosci i tak nie widzial body.
Sam aparat za kazdym razem odnajdywany byl przez Windows'a i instalowane byly odpowiednie sterowniki.

Nie mam zainstalowanej wersji 1.3, ale w wersji 1.0 wszystko działało doskonale z puszką D50.

pdzran
07-09-2007, 21:37
Nie mam zainstalowanej wersji 1.3, ale w wersji 1.0 wszystko działało doskonale z puszką D50.

W suporcie zerknalem i sa podane ustawienia w body ale chyba dotyczyly tylko wersji 1.3.
Nie zaglebialem sie w to, chcialem sprawdzic jako ciekawostke.

zeh
07-09-2007, 22:03
Nie prościej wyjąć kartę i wsadzić do czytnika? Moje kabelki jeszcze są w stanie dziewiczym po ponad roku użytkowania aparatu. A 50-tka nie ma raczej takich możliwości gdyż podgląd jest realizowany optycznie a nie za pomocą matrycy.
No właśnie w tym problem, że nie chcę przekładać po każdym zrobionym zdjęciu karty z aparatu do komputera. Chcę mieć cały czas podłączenie przewodem i możliwość natychmiastowego podglądu zdjęć. Do tej pory używałem programów które "blokowały" aparat, na wyświetlaczy był napis "PC" i musiałem za każdym razem odmontowywać aparat.

szelak
07-09-2007, 22:17
Po zmianie USB w puszce program działa ale myślałem że to inaczej wygląda. Gdzieś na youtube widziałem jak gość robi zdjęcia i widział na monitorze to samo co co przez wizjer w aparacie czyli podgląd real.I myślałem że to będzie to samo ale w filmiku gość miał chyba canona a może jest coś takiego do nikona?

Jacek_Z
07-09-2007, 23:14
chyba cos ci się pomieszało, albo chodziło o nowości canona 1d Mk3 lub d40. W innych przypadkach widzi się po wykonaniu zdjęcia. Jest to chyba możliwe w każdej cyfrowej lustrzance Nikona.

U nikona wersja LiveView - czyli widok przed zrobieniem zdjęcia też będzie w nowościach -D300 i D3. Może być w dodatku bezprzewodowo, ale trzeba wtedy dokupić WT4 i będzie po Wi-fi.