PDA

Zobacz pełną wersję : Lab we Wrocławiu



vertigo
06-09-2007, 22:47
Możecie mi polecić jakiś dobry lab we Wrocławiu?
Kiedyś słyszałem, że na Komandorskiej jest dobry punkt. Prawda to?

Z góry dziękuję. :-)

RomanZWrocławia
07-09-2007, 22:30
mam wrażenie, że dobra opinia o Foto pod dachem bierze sie stąd,że jako jedyni bodaj we Wrocławiu wołali "na wczoraj" błony płaskie dla profesjonalistów. Fotografia amatorska była traktowana trochę na odczepnego - przez jakiś czas amatorka była kopiowana u Czarneckiego na Piłsudskiego. Ostatnio kolega odebrał od Stalmarskich raczej gnioty. Najlepsze moim zdaniem maszyny mają No1 na Odrzańskiej i Olech na Sienkiewicza - zdaje sie fuji frontiery. Ale maszyna sama (DZIĘKI BOGU) nie zrobi dobrej odbitki. Potrzeba chcącego i umiejącego to zrobić laboranta. Jest jeszcze kwestia czy chcesz kopiować z negatywu czy z cyfry. Moja rada wybierz jeden zakład, oddawaj zdjęcia zawsze do jednego laboranta (poznaj go z imienia) a będziesz traktowany lepiej niż wszyscy inni przy ladzie.
Ja kopiuję u Czarneckiego w rynku koło baru Vega.

POZDRAWIAM

antelao
07-09-2007, 23:03
a gdzie slajdy wywołać? W mojej okolicy nikt tego nie robi. Chodzi mi o samo wywołania filmów negatywów i diapozytywów. Jestem po urlopie i chciałbym to dać w jedno miejsce we Wrocławiu i powiedzmy za kilka godzin odebrać. Kogo polecasz?

RomanZWrocławia
07-09-2007, 23:31
swoje slajdy oddałbym akurat na Komandorską do Foto Pod Dachem bo w tym mają duże doświadczenie. Jaki jest czas oczekiwania w dobie cyfry nie wiem. Negatywy gdzieś gdzie wołaczka nie stoi przez cały dzień czekając zmiłowania. Nie wiem czy Stalmarscy z Komandorskiej wywołują w c41 sami czy noszą gdzieś - ale jeśli nie jest superultrachiper cenny negatyw z pierwszej wizyty Marsjan na Ziemi to też tam bym zostawił. Te akurat procesy są niemal całkowicie zautomatyzowane i nie zakładając złej woli lub ignorancji niewiele tu można spieprzyć.
Odbitki to już inna sprawa

POZDRAWIAM

vertigo
08-09-2007, 17:54
Cóż, dziękuję za poradę. ;-)

gALL
08-09-2007, 18:27
Agfa na Jednosci, Olech na Zeromskiego, No1 na Odrzanskiej, Pod Dachem na Komandorskiej - wybierz cos z tych labow a reszte omijac. Ci sie powtarzalni.

jarek76
08-09-2007, 21:55
Ja właśnie w tym labie najczęściej robię odbitki (Pod dachem)
Jak do tej pory się nie zawiodłem
Pozdrawiam

antelao
09-09-2007, 00:06
Dziękuję za informację. Zrobię jak radzicie. Dużo dobrego czytałem o Komandorskiej nie tylko na forum.

Pozdrawiam Zbyszek:-D

drifter
07-04-2009, 22:19
Odświeżę stary temat, żeby nie zaczynać nowego.

Jaki Lab we Wrocławiu polecacie teraz do wywołania negatywów, bazując na doświadczeniach własnych albo znajomych?
Ja do tej pory wołałem wiele lat w "Pod Dachem", ale ostatnie 3 klisze dostałem z totalnymi zaciekami na całej długości, tragedia po prostu, będę musiał to teraz płukać sam w koreksie (co gorsze pocięte na paski już).

Także slajdy tam pewnie znowu zaniosę, ale do negatywów chciałbym już mieć jakąś alternatywę. Będę wdzięczny za konkretne propozycje i opinie.

Lege Artis
07-04-2009, 23:48
Ja też mam jak najlepsze zdanie o Komandorskiej. Wywołuje tam negatywu BW i są bez zarzutu, niedługo wybieram się ze slajdami. Dzisiaj do nich dzwoniłem, za wywołanie dia biorą 22 złocisze.

superkomornik
08-04-2009, 10:24
Negatywy mozna wywołać w No.1, po 5.50zl :)

A slajdy, choć nie było ich wiele, wołałem w (pewnie zostanę zlinczowany)... Rossmannie ;-) Koszt- 7zł. Czy były jakieś problemy? Nie zauwazyłem :)

Framek
08-04-2009, 11:29
Jedynie Czarnecki na rynku nigdy mnie nie zawiódł. Do pewnego momentu nosiłem do NO 1 w arkadach i na Odrzańskiej, ale po kilku mocno porysowanych filmach, odpuściłem. Największą pewność daje jednak wołanie na własną rękę.

Lege Artis
08-04-2009, 12:37
Ja właśnie zaczynam kompletować chemię do wołania BW ale ze slajdami to się bawic nie będę.