PDA

Zobacz pełną wersję : AXALP - PROPOZYCJA DLA ŚWIRÓW [obiecałem]



hesja
06-09-2007, 12:53
tak... to nie jest dla normalnych ludzi propozycja
ale wiem, ze prawdziwych entuzjastow lotnictwa tu troche jest wiec...
do rzeczy
Co roku w Szwajcarii niedaleko miejscowosci Axalp odbywaja sie wyjatkowe pokazy lotnicze
wyjatkowe bo... samoloty lataja ponizej widzow
tak tak... "trybuny" sa na wysokosci 2600 m n p m
a lotniczy deserek odbywa sie w dolinie
juz niebawem kolejna edycja tego poligonu (10-11.10.2007)
no taaak bo tak sie wszystko zaczelo
poligon dla lotnictwa szwajcarii podgladany przez spottersow
przerodzil sie w jedne z bardziej widowiskowych pokazow lotniczych

A zatem... mam ochotę wybrac sie na to szalenstwo do Axalp
jezeli ktos tez chcialby w tym uczestniczyc to prosze sie dopisac do watku
moge zabrac 3 osoby do samochodu
beda kolejni chetni to i inne samochody zapelnimy
sam jeszcze nic nie przygotowalem poza checiami
jak sie nas kilka osob zbierze bedzie milej i taniej
przydalby sie ktos z niemieckim kto zalatwi jakies noclegi

przypominam... to wyprawa dla swirow ;)
wyjscie z hotelu o 4 rano, wspinaczka na 2600 metrow
bez gwarancji pogody (w gorach to zima juz pewnie) hihi
moze byc niezle

OPIS NA LOTNICTWO.NET by nasz forumowy MUFLON!! (wielkie dzieki Ci Panie!!! :)))
http://lotnictwo.net/doc.php?doc=07033101 (http://lotnictwo.net/doc.php?doc=07033101)

FOTKI P. STEEHOUWERA Z 2006 ROKU
http://www.airshowaction.com/axalp06/page1.html

MAPKA MIEJSCÓWKI
http://www.airshowaction.com/axalp06/axalp_info_2.jpg

DANE DO PRZELEWU OPŁATY ZA HOTEL:
Właściciel: Sławomir Krajniewski
Nazwa Banku BPH PBK S.A.
Nr konta: 88 1060 0076 0000 4010 4007 6961
Kwota: 300zł
Tytuł: Axalp, Imię i Nazwisko, xywa z forum

LISTA CHĘTNYCH typu: 100% JADĘ!!!
1. hesja, samochód ...........................
2. seamoon, chętnie poprowadzi.........
3. golden, samochód..........................
4. deoc, chce byc wieziony.................
5. Sl@wcio, chętnie poprowadzi..........
6. vitter, chętnie poprowadzi..............
7. MarS, samochód............................
8. Joa, chętnie poprowadzi.................
9. Qna..............................................
10. Mark 1957...................................
11. Elbzynio (kolega Sl@wcia)............
12. Musashi_Miyamoto.......................

pebees
06-09-2007, 13:01
(..)
bez gwarancji pogody (w gorach to zima juz pewnie) hihi
moze byc niezle

A może będzie ciepło ... http://www.airshowaction.com/axalp06/axalp2006_345.jpg :D

(to z tych fotek: )


FOTKI P. STEEHOUWERA Z 2006 ROKU
http://www.airshowaction.com/axalp06/page1.html

hesja
06-09-2007, 13:04
jak to w gorach
Ju newer noł :)

Paweł
06-09-2007, 13:08
jaki koszt "wycieczki krajoznawczej"?

hesja
06-09-2007, 13:13
cholera wie....
paliwo zarcie hotel to chyba wszystko
nie wiem nic o wejsciowce czy jest
wszystko zalezy ile spalisz zjesz wyspisz :)
ja nie organizuje wyjazdu zbiorowego
ja rzucam haslo zebysmy zorganizowali razem :)

Paweł
06-09-2007, 13:15
spoko.... ale pomysł rewelacyjny

muszę pomyśleć...

Dyziek
06-09-2007, 15:22
Sławek napisz mi kiedy byś chciał wyjechać? Szkoda że to wypada w tygodniu -gryy:???:

hesja
06-09-2007, 15:39
mysle... ze piatek o swicie

Dyziek
06-09-2007, 15:50
mysle... ze piatek o swicie

10 - 11 to środa i czwartek, a chcesz jechać już w piątek? czy ja coś pomyliłem.

hesja
06-09-2007, 15:55
ups...?
a myslalem ze to weekend...
widzisz? trzeba wszystko sprawdzic
oczywiscie chodzilo mi o dzien przed pokazami
musze poGooglowac

Dyziek
06-09-2007, 18:24
ups...?
a myslalem ze to weekend...
widzisz? trzeba wszystko sprawdzic
oczywiscie chodzilo mi o dzien przed pokazami
musze poGooglowac

spoko:) ja też poszukam info w necie. Jak będziesz miał orientacyjne koszty to daj znać. Wiesz że mnie ciągnie tam jechać:)

mirroo
06-09-2007, 20:16
ktoś wie po ile tam paliwo ? benzyna / on ?
na 5 dni można wziąc jedzenia z polski. spanie to pewno ze 30 euro/doba ?

GrzegorzPPP
06-09-2007, 20:43
około 5 zł tak jak wszędzie :)

Sl@wcio
06-09-2007, 22:35
Na gorąco - to byłbym chętny. Po germańsku nie gadom więc pożytek ze mnie żadny ;-(

Szwajcar
06-09-2007, 23:34
Mieszkam w Helwecji wiec jezeli o koszty to moge wam pomoc oszacowac . Paliwo kostuje okolo 1,70 SFR ( 1 SFR to teraz okolo 2,31) - czyli 3.9-4.00 PLN - w kazdym razie taniej niz w Niemczech bo oni tutaj przyjezdzaja tankowac :-) . Nocleg poszukam cen ale raczej nie liczcie na mniej niz 80-100 SFR za noc. Jedzenie faktycznie jest tu bardzo drogie .


Pozdrawiam
Andrzej

Szwajcar
06-09-2007, 23:52
Znalazlem cos takiego w okolicy wyglada bardzo tanio ale jest to cos ala schronisko ( sa nawet pokoje 8 osobowe :-) )
Jednak jest taniej niz myslalem ale pewnie trzeba zarezerwowac teraz - spokojnie oni swietnie mowia po angielsku wiec sie dogadacie . W normalnych hotelach raczej 80-100 trzeba liczyc.

LINK : http://www.alpengasthof.ch/
A tutaj macie mapke szwajcarii : http://map.search.ch/axalp?poi=-

Hotelübernachtung mit Frühstück Doppelzimmer mit fliessend Warm-und Kaltwasser 55.-
Doppelzimmer mit Dusche / Wc 60.-
Einzelzimmer mit fliessend Warm- und Kaltwasser 60.-
Bergsteigerzimmer (2-8 Betten) mit fliessend Warm- und Kaltwasser 38.-
Zuschlag unter 3 Übernachtungen 5.-

Zuschlag unter 3 Übernachtungen 5.- ( niestety piataka wiecej zaplacicie jak mniej niz trzy nocki spedzicie a wypadna one w okresie weekendu)

PZDR
Andrzej

Dyziek
07-09-2007, 00:19
Andrzej wielkie dzięki za pomoc:) Pewnie jeszcze będziemy mieli kilka pytań do Ciebie. Możesz zalecić jeszcze trasę z Polski tam?

Ps. Impreza wypada środa - czwartek.

vitter
07-09-2007, 11:12
Sławku to pisz mnie do ekipy 100%
chyba że nie dożyje (żona czuwa) ;)

seamoon
07-09-2007, 12:06
Ja się pisze na wyjazd ,przynajmniej na ta chwilę..a z niemieckim też u mnie nie najgorzej..:D

david
07-09-2007, 12:13
Jest jeszcze miejsce?

golden
07-09-2007, 12:39
Jest jeszcze miejsce?

... na stoku nie powinno zabraknąć miejsca chociaż kto wie :-D
wstępnie deklaruje swój udział w tym zacnym przedsięwzięciu
dysponuję nie dużym pojazdem i jeśli koszty byłyby nie za duże
to ja chętnie pojadę


pozdrawiam

Dyziek
07-09-2007, 12:42
Ja się pisze na wyjazd ,przynajmniej na ta chwilę..a z niemieckim też u mnie nie najgorzej..:D


A możesz napisac maila do nich i dowiedziec się jak z miejscami?http://www.alpengasthof.ch/

ps. Czym więcej nas tym lepiej - większe pokoje sa tańsze:)

seamoon
07-09-2007, 12:52
Juz wyslalem maila..czekam na odpowiedz..

hesja
07-09-2007, 13:42
o wlasnie Panowie tak to ma wygladac :)
organizujemy sie wszyscy
wiec nie pytajcie co kto tylko dzialajcie
co kto zorganizuje niech halasuje
mysle ze luksusy nam niepotrzebne
i tak atmosfere polską wodką rozgrzejemy :)
jakos innej opcji nie widze...
wybaczcie moj chroniczny brak czasu ale kilka przedsiewziec robie na raz...

ROBIE LISTE (NA PIERWSZEJ STRONIE WATKU)
nie bede czytal wszystkiego co kto napisze ale...
poprosze 100% kandydatow o PM
i czy dana osoba
a. dysponuje samochodem
b. nie dysponuje ale moze prowadzic (na zmiane)
c. chce byc wieziona (nie mylić z więziona hihi) :)
oczywiscie wiem ze to 100% moze spasc do 0% w wyniku nieprzewidzianych sytuacji

Dyziek
07-09-2007, 14:20
MOZE W DRODZE POWROTNEJ PLENEREK W PRADZE?? :) HIHI

hehe Sławku jak znajdziesz chwilke policz ile by kaski wyszło za paliwko do Twojej czarnej strzały:) Troszkę chyba pali?

deoc
07-09-2007, 14:52
Kurde.... chetnie bym sie z Wami wybral, ale nie wiem czy dam rade :( I nie o czas chodzi czy urlop, tylko o umiejetnosci i $$$ :( bo ostatnimi czasy sie splukalem na wakacjach troche i musze podreperowac budzet domowy :/ (a szkoda zajmowac miejsce komus kto naprawde super foty przywiezie)
Swietna impreza - jak nie w tym roku to moze w przyszlym...

hesja
07-09-2007, 14:53
tak jak pisze fotograf :)
rozmawialem troche z Danielem
i sprawa jest dla mnie juz bardziej jasna
szykujemy sie na hardcore
zadnych span gdzies wysoko w gorach pod namiotami
teraz trzeba jak najszybciej ustalic kto jedzie
i zaklepac miejscowki do spania
bo z tym moze byc problem najwiekszy
napisalem juz kilka maili do jakichs hotelikow
licze na wszystkich niemieckojezycznych ;)
bede pisal...

aaa i najwazniejsze:
Daniel, jak znajdzie chwile napisze w naszym watku kilka praktycznych rzeczy ktore moga nam sie przydac :)

WAŻNE: BEDE KASOWAL WSZYSTKIE POSTY TYPU:
BYM POJECHAL ALE NIE POJADE
ZEBY TEMATU NIE ZASMIECAC...
Z GORY PRZEPRASZAM :(

golden
07-09-2007, 15:41
myślę że takim optymalnym rozwiązaniem najlepiej wyjechać w poniedziałek tak by na wtorek już byc na miejscu i rozeznac co i jak w środę czyli juz w dniu samych pokazów a wyjazd w piątek jeżeli koniec pokazów w czwartek:mrgreen:

pozdrawiam

seamoon
07-09-2007, 15:53
a ja jestem za wyjazdem we wtorek wieczorem , a powrotem w czwartek po pokazach..nie trzeba tracic urlopu i droga lepsza jest w nocy..szczególnie po polsce..A i kasy mniej na noclegi..

Dyziek
07-09-2007, 16:02
a ja jestem za wyjazdem we wtorek wieczorem , a powrotem w czwartek po pokazach..nie trzeba tracic urlopu i droga lepsza jest w nocy..szczególnie po polsce..A i kasy mniej na noclegi..


Chyba wtorek rano bo 1500km jednak jest:) A pokazy zaczynają się w środę okolo 10. Nie zapominaj ze na ta górke 2600m. trzeba wejść samemu:)

seamoon
07-09-2007, 16:05
Chyba wtorek rano bo 1500km jednak jest:) A pokazy zaczynają się w środę okolo 10. Nie zapominaj ze na ta górke 2600m. trzeba wejść samemu:)
Myslem o wczesnym wieczorze.. powiedzmy 19sta..to chyba na 10.00 damy rade..a na gore nie wchodzisz od poziomu 0m...!? chyba..:D

sebah
07-09-2007, 16:14
1500km to jakies 18H - 20H przepisowej jazdy
1500km nie przepisowej jazdy to jakies 15H-16H

ja jadac do NL czyli ~1300km jechalem 14H nie przepisowej jazdy w PL, DE a w NL to juz przepisowo

hesja
07-09-2007, 16:35
ja tez mysle by wyjechac o swicie (baaardzo wczesnym) we wtorek
byc na miejscu we wtorek wieczorkiem
bo w nocy trza wyjsc hihi
tzn. ok. godz 8-9 sa treningi i isc szlakiem sie nie da bo sa pozamykane bo...
bo akurat tam walą z działek hihi
wiec trzeba byc wczesniej trochu
i doczekac na reszte poakazu

a powrot?
a jak sa zmiennicy to po pokazach w czwartek smialo :)

deoc
07-09-2007, 17:18
hesja jesli jest jeszcze miejsce to prosze mnie wpisac. Jestem zdecydowany. Wysylam PW do Ciebie.

Szwajcar
07-09-2007, 19:31
Jechalem dwa razy Zurich - Wawa I z mojego doswiadczenia : Dalej ale szybciej to naszymi autostradami na Poznan i potem przez Niemcy .

Droga przez Czechy jest strasznie wolna i droga czolgowa a tirow to jak w firmie spedycjnej . Czyli lepiej z Krakowa na Wroclaw pojechac i potem przez Niemcy.

W Szwajcarii jest 120 KM na autostradzie i raczej ludzie nie jezdza szybciej niz owe 5km tolerancji. Co powoduje ze wlasciwie nie da sie szybciej jechac bo prawy pas 120km a lewy 125km . W krzaki powstawiane sa na stale radardy i blyskaja :-( . ZA przekroczenie 1-5 km w miescie 40 SFR . Juz dwa razy zapalcilem za 1KM ponad limit . Na autostradzie jest troszke taniej za takie szalenstwa chyba 20 Sfr . Pewnie jadac na Polskich tablicach macie szanse ,ze nie zaplacicie tych oplat ale przy nastepnej wizycie mandat bedzie czekal na was na granicy .

PZDR
Andrzej

Szwajcar
07-09-2007, 19:54
Jak juz tam bedziecie czyli w okolicy Interlaken to wlasciwie jestescie o krok od wysokich gorek - Mozna wyjechac na Jungrau ( wielu wolaloby na nia wejsc w koncu to JUNG FRAU:-) - (kolejka na szynach miejscami pod ziemia ) - Eiger ( slynna scian wspinaczkowa ) i Mönch-a. Owszem kolejki nie sa tanie ale lepiej wyjechac niz pozniej zalowac .

W okolicy macie sliczne miasto Luzerna ( moim zdaniem najladniej polozone miasteczko w Szwajcarii - jezioro plus wysokie gory ) - polecam poplyniecie statkiem parowym . Itd


Pozdr
Andrzej

muflon
07-09-2007, 20:02
Hej, ten "super człowiek" :mrgreen: z pierwszego posta to ja :-P oto obiecane informacje.


Po pierwsze i najważniejsze: z całą organizacją spóźniliście się tak o jakieś 2-3 miesiące :( W tej chwili 99% domków jest już zajętych, miejsca w Alpengasthofie wykupione, zostaje tylko szukanie czegoś w malutkim Brienz, superdrogim Interlaken, ewentualnie spanie w samochodzie na górze.

To tyle zniechęcania, teraz do rzeczy :) postaram się nie powtarzać zbytnio tego, co jest w artykule na lotnictwo.net, skupiając się na technikaliach. Dokładne czasy i liczby są z głowy, może się to odrobinę różnić.



Pokazy trwają planowo cztery dni. Poniedziałek i wtorek to trening, ale zawierający większość tego, co dzieje się w głównym terminie: F/A-18 i F-5 strzelające do celów na ziemii, co najmniej jeden trening Patrouille Suisse, Alouette które stopniowo dowożą zaopatrzenie itp.

Środa i czwartek to "oficjalne" dni pokazowe. Oprócz tego co wyżej jest jeszcze: SAR (Alouette), Cougar solo z flarami, w tym roku PC21 i strzelanie air-to-air, jakieś tam przechwytywanie Learjeta i inne pomniejsze atrakcje. Helikoptera z podwieszoną krową póki co nie ma :mrgreen:, może za rok ;-) Mirage III z muzeum w Payerne też niestety jeszcze nie teraz :( Jest już prrrrawie gotowy, ale jednak nie do końca.

Piątek to termin rezerwowy - w sensie, że jeśli pogoda w środę ani czwartek nie pozwoli na przeprowadzenie pokazów, to będą próbować jeszcze wtedy. I nie jest to teoria - w 2003 dokładnie tak było. A kilka lat wcześniej chyba wręcz zdarzył się rok kiedy w ogóle nie było nic...

Każdego dnia loty podzielone są na dwie części: 9-11 i 14-17. Na czas ich trwania (dokładniej: od godziny przed, np. o 8) zamykane są szlaki pozwalające dojść na górę, co by przelatujące kawałki metalu nie spadały ludziom na głowy.

Tak jak pisałem na l.net idealnie jest pojechać na wszystkie cztery dni. Ja kombinowałem tak: pierwszy trening - Meiringen. Drugi trening - KP, jeszcze nie ma tam tłoku, a już sporo Alouette ze sprzętem się kręci. Środa - punkt "środkowy", czwartek - relaks na najniższym punkcie (i ciągle parę fajnych fotek do zrobienia). Jeśli musielibyście jechać na krócej... hmm, no któryś z oficjalnych dni zaliczyć trzeba, bo tylko wtedy jest start Cougara z flarami!



Trochę geografii: Axalp to jest wioska położona u podnóża (~1200m) "właściwych" gór. Dojechać tam można jedną wąską drogą zaczynającą się w Brienz, nad jeziorem Brienzersee. Od Axalpu do właściwych miejsc dla publiczności jest jakieś 2-3-4h drogi, docelowo trzeba się wspiąć na ~2500m. Same miejsca z których można oglądać pokaz są dość dobrze opisane w artykule na lotnictwo.net.

Na górę można dojść na trzy sposoby. No dobra, na cztery, ale zakładam że nie macie biletów na lot Super Pumą :) Oficjalny flyer (dostępny za darmo np. w autobusie z Brienz) wygląda tak:

http://img259.imageshack.us/img259/8621/scan0064qk7.jpg
http://img523.imageshack.us/img523/9912/scan0065va8.jpg

Mniej oficjalny (no, od 2006 już tak, ale ciągle nie uwzględniany na mapie) szlak prowadzi przez dolinę w której latają samoloty. I ja ten szlak mocno polecam, również ze względów bezpieczeństwa (pisałem o tym na l.net). Zaczyna się tak samo:

od oficjalnych parkingów: http://maps.google.com/maps?f=q&ll=46.718453,8.037014&spn=0.002633,0.004967&z=18&t=h&om=1

... idziemy drogą "oficialną", aż do minięcia ostatnich domków z prawej strony... http://maps.google.com/maps?f=q&ll=46.708095,8.035469&spn=0.002634,0.004967&z=18&t=h&om=1

... gdzie oficjalna droga odbija w prawo i w górę. My idziemy dalej drogą, aż do początku doliny... http://maps.google.com/maps?f=q&ll=46.698133,8.033967&spn=0.002634,0.004967&z=18&t=h&om=1

... gdzie skręcamy w prawo i idziemy doliną dalej. Możliwości wejścia w górę jest wiele, mi najbardziej odpowiada dojście do samego końca doliny: http://maps.google.com/maps?f=q&ll=46.704564,8.052453&spn=0.002634,0.004967&z=18&t=h&om=1

... i błyskawiczne pokonanie większości różnicy wysokości, szybkim skokiem w lewo: http://maps.google.com/maps?f=q&ll=46.703541,8.046284&spn=0.002634,0.004967&z=18&t=h&om=1

I jestem na KP :-) (to nazwa najwyższego punktu dla publiczności, jest to w szczegółach opisane na l.net)

Mała uwaga: to jest impreza dla większości z Was, ale mimo wszystko nie dla każdego. Jeśli ktoś ma problemy z sercem, 50kilo nadwagi, czy inne tego typu historie, to niech się dwa razy zastanowi. Na szlaku nie ma zmiłuj się - o tej 9 musi być pusto, a jak nie jest, to do akcji wkraczają helikoptery i security. Z drugiej strony, w końcu wchodzą tam też ludzie z dziećmi na barana... ba, sam za rok-dwa będę chciał (tylko muszę znaleźć chętnego do targania drugiego malucha) :-D więc...


Spanie: to jest główny problem. Możliwości jest kilka:

idealnie: znaleźć kilkuosobową ekipę i wynająć domek (cena: 600-800CHF za tydzień, nie można wynająć na krócej). W tej chwili raczej niewykonalne, domki są o tej porze pozajmowane. Można to sprawdzić na stronie http://www.axalp.ch (ferienhohnungcośtam), niestety mi ona w tej chwili nie działa, ale Hesja mówił że u niego jest OK :roll: Ja moje dwa Axalpy załatwiłem właśnie w ten sposób, rezerwując domek jakoś w okolicy lutego :D

w Axalpie jest coś w rodzaju hotelu, nazywa się Alpengasthof (http://www.alpengasthof.ch). Dla kogoś, kto nie przyjeżdża na 4 dni to nawet tańsza opcja, ale... patrz wyżej :( O tej porze to już chyba przypadkiem.

spanie w samochodzie - IMHO jedyny w miarę sensowny sposób jeśli dwa pierwsze nie wypalą. W Axalpie na czas pokazów organizowane są na polach duże, otwarte parkingi. Chyba nawet darmowe :) tylko trzeba jakąś winietę za wjazd w góry wykupić, czy jakoś tak.

spanie w Brienz. Tu trochę zgaduję, bo nie ćwiczyłem - ale to jest mała mieścina, nie ma zbyt wiele hoteli/schronisk itp. Tym niemniej, na pewno jest więcej miejsca niż na górze ;-)

spanie w Interlaken - a to dla odmiany spora mieścina i.. cholernie droga :( To jeden ze standardowych kurortów / celów turystycznych i niestety odbija się to na cenach.


Spanie "na dole" w jakimkolwiek wariancie ma jedną dużą wadę: jeśli ktoś chce zdążyć na poranne loty... no to liczymy: 8:00 na górze, 5:00 w Axalpie, 1-2h na dojazd z dołu (a to i tak licząc że nie będzie na tej górskiej drodze korka z tysiącem innych chętnych)... no próbować można :?


Kilka luźnych uwag:

Odradzam organizowanie się ekipą większą niż 3-4 osoby. Jeśli już, to podzielcie się na kilka mniejszych teamów i organizujcie niezależnie, koordynując tylko informacje. I najlepiej na zasadzie "płacimy wszyscy z góry za wszystko, jak Ci wypadnie pogrzeb babci - twój problem, $$$ zostaje we wspólnym kotle" - dzięku temu w razie czego "impact" będzie mniejszy. Wiem że to dmuchanie na zimne, ale w 2005 skończyło się tak, że sam płaciłem za domek, bo kolegom "coś wypadło"... :(

Dojazd: raczej samochód. Pociągiem można dojechać do Brienz - ale taka impreza będzie potwornie droga jak na typową polską kieszeń :( Do tego autobusy między Brienz i Axalp... no nie ma ich dużo i pory raczej średnio pasujące. Tym niemniej się da - tak jechałem w 2005, gdy nie miałem jeszcze samochodu.

Potwierdzam wszystko to, co napisał Szwajcar: droga raczej przez Niemcy niż przez Czechy i bez szarżowania z prędkością. Już niejeden się przejechał myśląc "phi, z takiej Szwajcarii, kto mnie tam w Polsce znajdzie". Znajdzie. I będzie bolało.

Nie zapomnijcie o winiecie na autostradę (40CHF na rok). Choć drogi poza nią są w sumie też znośne.

Wejściówek brak, to jest za pieniądze... no, m.in. moje ;) w sumie lepsze to niż dotacja dla Rydzyka :mrgreen:

To chyba oczywiste, ale napiszę: bardzo przydaje się ktoś mówiący po niemiecku w ekipie.

Ja w tym roku na 99%... no dobra, na 90% :mrgreen: na Axalp się nie wybieram - będę w samym środku kołowrotka związanego z przeprowadzką i zmianą pracy. Ale za to za rok będę miał tylko półtorej godziny drogi :mrgreen:

Jeśli będziecie mieli czas, to zajrzyjcie do bazy w Meiringen.


To tyle. Jakbyście mieli jakieś pytania to chętnie odpowiem.

Szwajcar
07-09-2007, 20:22
Czesc Muflon . Wydaje mi sie ze masz taki sam nick na stronach Bernarda Fugi ? Ja tam bylem pod nickiem Andrzej - tutaj byl zajety wiec mam SZWAJCAR :-) .

Tyle prywaty.

Do wciaz chetnych na wyjazd.

Mozecie tez wyprobowac Hotele Mlodziezowe ale wtenczas jak Muflon napisal wczesne wstawanie i zero snu . Co do spania w samochodzie albo na glebie to wezcie pod uwage ze tutaj to Alpy i w nocy cholernie zimno brrr .

Mam nadzieje ze wciaz macie zapal pomimo "obiektywnych" trudnosci .

Pzdr
Andrzej

hesja
07-09-2007, 20:37
oki ja juz nie jade... rezygnuje... przykro mi ale mnie przestraszyliscie...

:D
hihi
zartuje!
to jest odjazd dopiero... zadne zwykle lazenie po gorach... zadne zwykle pokazy... :)
dzieki wielkie za info!
a wszystkim ktorzy sie wybieraja na 100%
PROBUJCIE ZALATWIC SPANIE!!!

I PROSZE... NIE PYTAJCIE SIE JUZ ILE TO BEDZIE KOSZTOWAC I O KTOREJ GODZINIE BEDZIEMY W WARSZAWIE/LODZI/POZNANIU ITD OK?
no :)

vitter
07-09-2007, 21:30
to może jednak na cztery dni, lub choć trzy
wyjazd w niedziele wieczór lub poniedziałek wieczorem
zawsze lepiej mieć parę godzin na zadomowienie się niż
dotrzeć w środku nocy

hesja
07-09-2007, 21:33
czy pon wieczorem czy wtorek swit wsjo rawno :)
zadomowic sie?? :)
byl gniazdek do ladowarek starczylo i cos do nalania wodki i bede zadomowiony :)

vitter
07-09-2007, 21:36
rozgałęźnik i szkło biorę

muflon
07-09-2007, 22:22
Pamiętajcie że w CH są inne wtyczki niż w reszcie świata...

hesja
08-09-2007, 08:14
Tak na szybko to znalazlem cos takiego:
http://www.booking.com/hotel/ch/wildbach.html?aid=100200;label=ch-WrByL4NpZrGNAAkfirbHUgS779277925;sid=c8de9bfee0955 d0aba787d3af48207f5;checkin=2007-10-10;checkout=2007-10-12;show_room=6754602_0_0#RD6754602

260CHF (~620zl) za pokoj 4os. na noc z 10 na 11...podobno sa wolne miejsca. Tylko dlatego ze wykwaterowanie jest o 10 rano wiec rano wszystko wynosimy do samochodow i idziemy focic.
Mam nadzieje ze dobrze to zrozumialem. Hotel jest w Brienz. Zreszta poszukajcie na tej stronie, bo sa inne oferty, ale szczerze to tylko 3szt na ten termin.

choroba... my potrzebujemy noclegi wtorek-sroda sroda-czwartek

I JESZCZE JEDNO WAZNE...
WIEK :(
BO NIE SPRAWDZALEM ALE WSZYSCY MUSZA MIEC POWYZEJ 18 LAT
BO W RAZIE CZEGO... TO MOGA BYC DUZE PROBLEMY :(

deoc
08-09-2007, 08:25
wg wyszukiwarki w necie z 9na10 i z 10na11 sa wolne pokoje 4os. - dzis zaraz napisze czy na pewno i jak duzo ich jest, bo moze juz nieaktualne. Cena 520CHF ze sniadaniem :/ Z tego co widze to dosc wysoki standard i cena (ale pewnie do zaakceptowania, bo wychodzi ok. 130zl/os/dzien) ;) Nie wiem czy jest on nam az tak potrzebny, zreszta sniadanie, ktore bedzie pewnie o 8 tez nas nie urzadza za bardzo.

vitter
08-09-2007, 11:35
mój rozgałęźnik pasuje do wszystkich gniazdek świata kwestia napięcia:)
a co do wieku niestety jeśli ktoś niema 18 latek musi mieć opiekuna
jakieś duperele papierkowe (czyli ktoś musi brać za nieletniego odpowiedzialność prawną )
a na to chyba nikt się niezgodzi

MarS
08-09-2007, 15:45
No więc tak - sprawa ruszyła do przodu - z Hesją o tym wyjeździe już dawno rozmawialiśmy i planowaliśmy choć nie wiedziałemże Sławek nada temu taki rozmach :)
Wracająć do tematu jakoże Sławek jest dzisiaj i jutro trochę mało dostępny netowo a ja z kolei jestem z branży turystyczno/hotelarkiej to powalczyłem z noclegami. Wysyłanie majli w takim przypadku mija się z celem więc usiadłem z rana do telefonu i dzwoniłem prosiłem błgałem i .... jest pewien sukces, tzn dokonałem rezerwacji, przepraszam ze uzgodniłem to tylko z Hesją ale z powodów o których wcześniej muflon napisał że wzieliśmy się za to o trzy msc za późno decyzje musiałem podjąc już a nie po dłuższej dyskusji na forum.
Ponieważ udało się zdobyć pokój w http://www.alpengasthof.ch/ o którym Muflon pisał wcześniej i co ważne jest on w samym Axalp co rekompensuje inne niedogodniości bo nie musimy nigdzie dojeżdzać samochodami itd tylko wstajemy przecieramy oczka głaszczemy czuprynki zaoszczędzamy 1-2 godziny na spanie i idziemy na spacerek w górki.
Opisane niedogodności to że jest to jeden pokój ośmioosobowy w standardzie jak to ładnie brzmi grup młodzieżowych i turystycznych czyli cos w stylu schronisk PTTK czyli że łóżka są chyba piętrowe i najprawdopodobniej jest to to co jest widoczne na w/w stronie w akładce Zimmer na samym dole ale jest prysznic i kibel więc i tak lepiej niż miałem w wojsku ;)
Jako ze rezerwacji wstępnej dokonałem telefonicznie to teraz wysłałem emilka z proźbą o potwierdzenie i mam nadzieję że będzie oki, bo na lini miałem straszne zajkłucenia a facet co przyjmował rezerwacje był poza budynkiem i mam nadzieję że się nie pomylił z terminem i ceną.
Co do Terminu to po szybkiej rozmowie ze Sławkiem/Hesją ustaliliśmy ze bierzemy od 09-12.10.2007 czyli trzy doby bo raz ze 12 to termin rezerwowy i w razie jak by coś sie z pogoda popsuło 10 lub 11 to kontynuacja może być 12 a chyba warto się zabezpieczyć jak się jedzie 1400 km w jedną strone, po drugie nawet jak wszystko bedzie planowo to zawsze jest czas aby 12 pofocić jakies krajobrazy lub pozwiedzac coś innego niż lotnisko a po trzecie po dwoch dniach mordęgi w górach i po zejściu z gór o 19/20 zaraz wracać taki kawał do Polski to tez hardcorowo.
Co do ceny to po pierwsze ich nie obchodzi czy nas tam bedzie 2 4 6 czy ośmiu - cena jest za pokójco do ceny to czekam na potwierdzenie bo z ich cennika na stronie www wychodzi że powinno być 304 franki za dobe natomiast facet przez telefon mi powiedział ze 354 wiec nie wim czy z okazji pokazów chca dorobić czy też błąd w komunikacji nastapił.
Jak dostane potwierdzenie i inne dane to zaraz napisze -jak coś nie wypali to tez napisze. Jak potwierdza rezerwację to podpytam o dodatkowe sprawy tzn możliwość wyzywienia i pozostałe warunki pobytu.

MarS
08-09-2007, 16:20
Nikt o tym nie wpomniał bo to niby oczywiste .... ale ...... Szwajcarja nie jest w UE, wiec potrzebny jest ... paszport.

golden
08-09-2007, 16:28
MarS ---- krótko masz u mnie piwo :mrgreen:
Brak noclegu to jedyna sprawa która mnie dotąd bardzo martwiła


pozdrawiam

deoc
08-09-2007, 16:32
:piwo: ;) Mars super robota.... i naprawde dobra cena !!

MarS
08-09-2007, 16:57
Z grstulacjami to sie wstrzymajcie do czasu aż napiszę że dostałem potwierdzenie i wpłacam zaliczke, bo sam siedze w nerwach bo przy tej rezerwacji to zamieszanie było jak bym je robił w jakieś pipidówie ale na Ukrainie, bo z jednego miejsca mnie odesłali własnie do tego gasthofu tam miła Pani jak jej powiedziałem Termin i uzgodniliśmy ze chodzi o pokazy to mni kazała zadzwonic pod inny numer bo ona mi nic nie pomoże a pod tym numerem jest ktoś kompetentny, jak tam zadzwoniłem to się okazało ze jest to ... hotel ale w ... Brinz, no ale że hotel to i tak plus, ale w tym hotelu nie mieli wolnych miejsc ale ten Pan z recepcji powiedział ze może mieć pokój w innym miejscu ... i w ten sposób wróciliśmy do gasthofu, czyli maasło maslane .... myślę ze albo jeden wąłściciel ma pare obiektów czyli tem hotel w Brinz gasthof w Axalp + pare domków [domki już zajęte] i poprostu jedno miejsce koordynuje rezerwacje, albo po prostu jakis cwaniak znająć koniuknture wykupił w tym terminie różne miejsca noclegowe i traz je podwynajmuje [może z tąd ta różnica w cenie] - no nic czekam na info i mam nadzieję ze szybko mi odpiszą choć z doswiadczenia wiem ze czasem w takich pipidówach to i z dzień trzeba czekać na oferty potwierdzenia itd.

Dyziek
08-09-2007, 17:14
"Ambasada RP w Bernie informuje, że z dniem 1 kwietnia br. obywatele RP są uprawnieni do wjazdu na terytorium Konfederacji Szwajcarskiej za okazaniem polskiego dowodu osobistego. Nie ma wymogu legitymowania się paszportem. Zmiana ta nastąpiła wskutek wejścia w życie Protokołu Dodatkowego rozszerzającego Umowę UE-Szwajcaria o swobodnym przepływie osób na nowe kraje członkowskie Unii Europejskiej.

Ambasada RP zaleca posługiwanie się nowymi dowodami osobistymi - stare dowody książeczkowe w złym stanie technicznym mogą wywoływać zastrzeżenia służb granicznych"

hesja
08-09-2007, 18:41
jak Mariano bedzie mial potwierdzenie rezerwacji to....
bedzie potrzebna zaliczka na nocleg i inne zw. z zakwaterowaniem...
mysle ze 300zł to minimum
moge sie podjac zbiorki i administracji kasa
o ile mi ufacie ;)

MarS
08-09-2007, 19:48
Dyziek nawet tego tak dokładnie nie wiedziałem tylko czy Szwajcarsy pograniczniy o tym wiedzą ? no chyba ze chodzi o kwiecień tego roku to nic nie piszę ;) bo tak z rok temu znajmi jechali do Włoch ale przez Szwajcarję i nie chcieli ich na dowód wpóścić [ choć nie wiem czy to był stary czy nowy]

Dyziek
08-09-2007, 20:53
MarS to weszło 1 kwietnia 2006:)

muflon
08-09-2007, 23:15
No, gratulacje. Jeśli rzeczywiście macie załatwione spanie w Alpengasthofie, to praktycznie 80% roboty jest odfajkowana :D pozostaje zebrać $$$ i... pojechać :D

MarS
09-09-2007, 17:46
Dzisiaj ponownie dzwomniłem - facet mi powiedział ze mój post z rezerwacją otrzymał i potwierdzenie rezerwacji wysłał - potwierdzenia nie dostałem jeszcze ale po chwili stwierdziłem ze od wczoraj żadnego emilka nie dostałem nawet takiego ze spamem co jest zupełnie nienormalne - po po sprawdzeniu okazało się ze komp mam ok i przez www tez poczty nie moge sprawdzić czyli wina firmy hostingujacej [az.pl] czy jak to tam sie nazywa bo skrzynke mam firmową i włąsnie miejsce na serwerze domeny i skrzynki pocztowe mamy u nich i cos z ich serwerem jest nie tak. W każdym bądz razie mam nadzieję że usuna to wkrótce i tak wyczekiwana poczte dostane - jak by co to najwyżej jutro będę znowu dzwonił i poproszę aby mi potwierdzenie + nr konta na wpłate przefaksowali.

Sl@wcio
09-09-2007, 20:04
"Ambasada RP w Bernie informuje, że z dniem 1 kwietnia br. obywatele RP są uprawnieni do wjazdu na terytorium Konfederacji Szwajcarskiej za okazaniem polskiego dowodu osobistego. Nie ma wymogu legitymowania się paszportem. Zmiana ta nastąpiła wskutek wejścia w życie Protokołu Dodatkowego rozszerzającego Umowę UE-Szwajcaria o swobodnym przepływie osób na nowe kraje członkowskie Unii Europejskiej.

Ambasada RP zaleca posługiwanie się nowymi dowodami osobistymi - stare dowody książeczkowe w złym stanie technicznym mogą wywoływać zastrzeżenia służb granicznych"




Potwierdzam - tylko na dowód osobisty. Z chwilą wejścia RP do UE były problemy z obustronnym przekraczaniem
granicy (jeśli chodzi o wymagane dokumenty tylko). Sytuacja się unormowała i dowód osobisty wystarczy.

hesja
09-09-2007, 22:34
co do tych wtyczek pradowych w Szwajcarii to podobno (Muflon stwierdzil: w razie czego pojedziemy go odwiedzic :D) wchodza te nasze plaskie (jak do ladowarki w Nikonie)
wiec... jestesmy uratowani :)
jakis rozgaleziacz wezme chyba tez....
tylko czy w tym pokoju bedzie choc jedno gniazdko?? hihi :)

Sl@wcio
09-09-2007, 22:44
Jak pokój 8-osobowy, to gniazdek przydałoby się z.... osiem ;-)

muflon
09-09-2007, 22:48
Weźcie, weźcie, bo jak nie to...


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img516.imageshack.us/img516/6101/09751gj6.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img517.imageshack.us/img517/2766/09753un1.jpg)

Tak, to wszystko trzyma się na jednej, chyboczącej się przejściówce :-D Mina właścicielki przybytku, w momencie gdy zobaczyła tą konstrukcję warta była każdych pieniędzy :mrgreen:

Dyziek
09-09-2007, 23:05
Muflon niezły kociołek masz tam:)

Panowie dziś już wiem że nie będę mógł pojechać z wami:( Życzę wam owocnego wyjazdu, dobrej pogody. No i z niecierpliwością czekam na extra zdjęcia.

hesja
09-09-2007, 23:08
buuu z urlopem nie wyszlo...?
mam nadzieje ze to tylko to stanelo na drodze :(

DO PEŁNEJ KALKULACJI POTRZEBUJE INFO O CENACH PALIWA W GERMANII I SZWAJCARII
JAKOS SZACUNKOWO CHOCIAZ?

muflon
09-09-2007, 23:12
DO PEŁNEJ KALKULACJI POTRZEBUJE INFO O CENACH PALIWA W GERMANII I SZWAJCARII
JAKOS SZACUNKOWO CHOCIAZ?
Możesz liczyć 1.65-1.75CHF za litr 95, w zależności od tego gdzie tankujesz. W DE chyba odrobinę drożej.

hesja
09-09-2007, 23:51
kochany Muflonie...
teraz cos chyba najwazniejszego...
jakie wg Ciebie minimum ogniskowych trzeba zatargac na gore?
czy 70-300 wystarczy na samoloty? czy tylko do panoramki gor? :)
czy zespoly akrobacyjne lataja ze smugaczami? to wazne...
gdzies widzialem ze tak :)

golden
10-09-2007, 00:16
mam nadzieję że wystarczy 70 - 200 z naciskiem na górny zakres 200 mm
bo jak widzę jest najbardziej popularny na zdjęciach z tych pokazów



pozdrawiam

Sl@wcio
10-09-2007, 00:22
Ja zabieram 70-200 VR i mam nadzieje że to wystarczy.
TC17 będzie leżeć w plecaku, ale myślę że go nie nakręcę.
Z fotek Muflona widać że i 400 jest w użyciu.

MarS
10-09-2007, 00:27
Jak juz Muflona meczymy to grupowo ;-)
bo mi sie przelicznik czasowy nie zgadza :???: a własciwie wzbudza moje obawy
tzn ustalono że o 8 rano najlepiej byc w miejscu docelowym max do 9 -czaś na dojście jest określony no około 3 h czyli wyjście z Axalp wychodzi po 5 co oznacza że ...... w połowie Października jest .... jeszce ciemno
bo wschód słoneczka jest około 7,50 czyli szaro zaczyna sie robic od około 7 czyli o 5 to jest ciemno jak u murzyna ..... więc czy mamy zabrac pochodnie ewentualnie latarki czy co :???:
bo oświetlanie sobie drogi przy pomocy lampek wspomagających AF w korpusach to taki średniodobry pomysł

MarS
10-09-2007, 00:33
Jak pokój 8-osobowy, to gniazdek przydałoby się z.... osiem ;-)

jak tak popatrzyłem na fote tego pokoju to stwierdziłem że muszę się jeszcze zapytac czy kołdra/koc jest na wyposażeniu czy tez trzeba zabrac spiwory :???: ;-) wiec na zbyt wielką ilość gniazdek bym nie liczył - tak że lepiej przygotować sie na rozwój sieci elektrycznej a'la Muflon ;-)

MarS
10-09-2007, 00:41
Ja zabieram 70-200 VR i mam nadzieje że to wystarczy.
TC17 będzie leżeć w plecaku, ale myślę że go nie nakręcę.
Z fotek Muflona widać że i 400 jest w użyciu.

Moja propozycja jest taka coby ewentualnie zaproponować Nikon Polska że możemy im przetestować pare sztuk D300 no D3 tez ewentualnie ale pod warunkiem że do testów też udostepnią te nowe słoiki 400, 500 i 600 mm
sprawdzimy jak to jest z tą szybkostrzelnościa nowych puszek i inne drobiazgi też a co najważniejsze to że zrobimy im to za darmo - no ewentualnie dobrze by było postawić warunek ze na sprzęt testowy mamy prawo pierwokupu z 50% rabatem bo w końcu macany na testach był !

no marzyc karzdy moze a teraz wracająć do tematu to myślę Sl@wcio ze jednak TC się przyda

muflon
10-09-2007, 12:19
jakie wg Ciebie minimum ogniskowych trzeba zatargac na gore?
Takie w jakich czujesz się dobrze :) Dla jednego będzie to 600mm z TC (widziałem takiego, na Wimberleyu i na 20D :mrgreen:) a kto inny z 17-40 zrobi super zdjęcia. Powiedzmy że takie F-5 na 400mm @crop 1.3x tak na 2/3 klatki wchodzi. Dużo ważniejsza od ogniskowej jest szybkość AF. Wszystko się dzieje naprawdę dużo szybciej niż na "zwykłych" pokazach. Inna sprawa, że tak jak pisałem na l.net, mając kombinację 1D+100-400IS ograniczeniem jest czasem refleks fotografa, nie sprzęt :-D


czy zespoly akrobacyjne lataja ze smugaczami? to wazne...
Zespół ;-) Tak, Patrouille Suisse lata standardowo z dymkiem. Niestety PC-7 Team z przyczyn obiektywnych raczej się w Axalpie nieprędko pojawi :(


zn ustalono że o 8 rano najlepiej byc w miejscu docelowym max do 9 -czaś na dojście jest określony no około 3 h czyli wyjście z Axalp wychodzi po 5 co oznacza że ...... w połowie Października jest .... jeszce ciemno
Bingo :mrgreen: I to jest jedna z głównych atrakcji - widok w dół gdzie migają światełka dziesiątek innych straceńców :) Latarki trzeba zabrać. A jesli traficie na pełnię księzyca jak ja rok temu... to uważajcie przy wspinaczce, bo można zwariować, takie piękne widoki... :roll:

MarS
10-09-2007, 13:49
Spanie .... JEST :-D
dzisiaj moja skrzynka emilkowa zatrybiła i przyszło potwierdzenie rezerwacji, tak ze mamy pokój ośmioosobowy w http://www.alpengasthof.ch/ jak wejdziecie w zakładke Zimmer to na samym dole jest takie foto zestawionych piętrowych łóżek i to jest tego typu pokój - Prysznic i WC na korytarzu ale to i lepiej bo przy ośmiu osobach korzystających z WC którego drzwi sa w poblizu pokoju to byłoby nieciekawie.
Tak więc mimo spartańsko/wojskowych warunków i tak uważam że spopko bo najważniejsze że w samym Axalp więc i będzie można ciut dłużej pospać i nie martwić się o dojazd i parking w trakcie imprezy.
Hesja mi mówił że jest większe zainteresowanie wyjazdem więc szukam czegoś jeszcze do spania dla dodatkowych chetnych ale sprawa marnie wygląda jak cos przybedzie to od razu pisze
Cena to 344 franki za dobe czyli za trzy doby to 1032 CHF

p.S chyba w z poczatkiem Paxdzirnika jest zmiana czasu - tylko nie jestem pewny czy już z 6 na 7 bo wtedy szaro by się zaczynało robić po 6.

deoc
10-09-2007, 14:07
No to MarS masz FLACHE jak stad do Axapl.... musisz wpacic jakas kase? Mamy zrobic spoleczna zrzutke?? Bo wg. moim obliczen to wychodzi dokladnie po 300zl na glowe ;)
P.S. Wlasnie siedzac w pracy obejrzalem chyba wszystkie filmiki z youtube z Axalp2006 i juz widze ze bedzie cieeeeezko cos sfocic :/

MarS
10-09-2007, 14:44
Tak kase będę wpłacał - co do kwoty to niech sie wyklaruje sprawa z ilościa osób i związanymi z tym noclegami do końca i jak wyśle im przelew to będzie widomo jaki kurs + prowizja bankowa i sie określi dokładna kwotę tak jak napisałes koło 300 zł i wtedy sie zrobi zbiórke.

deoc - wklej jakieś linki do paru filmików - przy okazji bedziemy się mogli zapoznac z topografia terenu i trasami nalotów bo z tego co wiem to manewry w wiekszości przypadków są powtarzalne co roku.

deoc
10-09-2007, 15:15
http://youtube.com/watch?v=mx3ZN3GDdNc
To jest jeden a nastepne pojawiaja sie z prawej strony na liście....

MarS
10-09-2007, 16:09
Dalsze info.
Jako że padł pomysł coby moze z dwie dodatkowe osoby spały np na kalimatach na podłodze to sie ich spytałem o taka możliwosć - jednak kategorycznie odmówili i uznali to za niedopuszczalne.
Z dodatkowych spraw - to na fotce pokoju widać że na kojo jest poduszka i chyba koc pod nią to się ich o to spytałem i powiedzieli ze tak ale najlepiej by było zabrac swoje spiwory lub dodatkowy koc
Jest też wiadomosć pozytywna, tzn ta cena w/w jest ze sniadaniem - wczesniej o tym nie wspominałem bo uznałem ze na zjedzenie śniadania to z powodu wczesnego wymarszu i tak nie mamy szans a opcja była ze sniadaniem i już, ale okazło się ze oni biorą porawke na wariatów co z latarkami idą w góry i sniadanie jest wydawane od czwartej rano :-D a jednak z rana jakas kanapeczka + gorąca kawka/herbatka to jest świetna sprawa.

muflon
10-09-2007, 16:56
ale okazło się ze oni biorą porawke na wariatów co z latarkami idą w góry i sniadanie jest wydawane od czwartej rano :-D a jednak z rana jakas kanapeczka + gorąca kawka/herbatka to jest świetna sprawa.
No, o czwartej rano to ja ostatnio byłem już w drodze ;-) ale to było kompletne wariactwo, bo uparłem się, że chcę być pierwszy na KP :mrgreen: Udało się :mrgreen:

Pamiętajcie, że chętnych jest wielu, a miejsca na samym szczycie mało. W ten jeden konkretny dzień, odkąd doszliśmy na górę (koło 7h, akurat na wschód słońca) do momentu, gdy wszystkie miejsca przy barierkach na KP (http://photosite.pl/aviation/axalp06/other_ground/00416.html) były zajęte minęło może z pół godziny, max 1h. Nie to żeby nie było innych miejsc... ale po co pchać się do innych jak można stać w najlepszych, skąd widać samoloty nadlatujące ze wszystkich trzech stron? :mrgreen:

MarS
10-09-2007, 17:32
Muflon - wielkie dzięki za wszelkie info bo takie dene z "pierwszej ręki " są wręcz bezcenne.
Mam jeszcze dwa pytanka:
bo na lotnictwo net napisałeś
""KP" - najwyższe, najlepsze i z reguły najbardziej zatłoczone. ...... W czasie dwóch dni treningowych oraz rankiem przed oficjalnymi pokazami jest ona dostepna dla publiczności. "
Tzn że potem na KP nie można stać - czy tez chodzi Ci o jakiś konkretny sektor ? czy jak ? bo powyżej napisałeś że jest to najlepszy punkt
inna sprawa to jak widac jedziemy na dwa dni i teraz pytanie czy 1 i 2 dnia dzieje się to samo tzn drugi dzień jest powtórka programu z 1 czy tez nie
Nastepne pytanie to czy jak będziemy tam dwa dni to Pchac się na KP i je "okupować" czy radzisz aby się przemieszczas tzn do południa KP po południu "środkowy" czy tez jeden dzień tu drugi tu.

muflon
10-09-2007, 20:11
na lotnictwo net napisałeś
""KP" - najwyższe, najlepsze i z reguły najbardziej zatłoczone. ...... W czasie dwóch dni treningowych oraz rankiem przed oficjalnymi pokazami jest ona dostepna dla publiczności. "
Tzn że potem na KP nie można stać - czy tez chodzi Ci o jakiś konkretny sektor ?
Powiedzmy że połowicznie :-) KP to tak naprawdę określenie tej wieży gdzie siedzą kontrolerzy, ale zwyczajowo przyjęło się tak nazywać całe to najwyższe wzgórze, dla odróżnienia od pozostałych. W czasie treningów można tam łazić praktycznie wszędzie - w szczególności najlepiej jest się ustawić na południowo-wschodnim "rogu", wtedy ma się na czysto całe dwie trajektorie samolotów i połowę trzeciej.


inna sprawa to jak widac jedziemy na dwa dni i teraz pytanie czy 1 i 2 dnia dzieje się to samo tzn drugi dzień jest powtórka programu z 1 czy tez nie
W ogólności tak - dwa dni treningowe są takie same (we wtorek jest więcej helikopterów z zaopatrzeniem) i dwa dni pokazów też ideologicznie są takie same.


Nastepne pytanie to czy jak będziemy tam dwa dni to Pchac się na KP i je "okupować" czy radzisz aby się przemieszczas tzn do południa KP po południu "środkowy" czy tez jeden dzień tu drugi tu.
Hmm, zakładając że macie do dyspozycji takie statystyczne "pół wtorku", środę i czwartek (noclegi 9-12.10), to ja bym chyba zrobił tak:
- "pół wtorku" w Meiringen - na te pół dnia nie ma co się silić na włażenie, a Meiringen zobaczyć trzeba ;-)
- środa cała na KP - niestety nie dojdziecie do najlepszych miejsc (VIP only), no ale ten start Cougara z flarami z tej perspektywy mieć wypada :)
- czwartek: trening na najniższym, właściwy pokaz na środkowym

Jeśli bylibyście w stanie dojechać na wtorek raaaaaano (tak żeby dało się wejść jeszcze przed 9) to kombinowałbym inaczej - wtorek w całości na KP, a potem stopniowo w dół.

Ewentualnie: "pół wtorku" mimo wszystko na górze (KP), a Meiringen w piątek, licząc że jakieś niedobitki będą latać.

deoc
10-09-2007, 20:45
czy mozemy ustalic jakas date do kiedy zbieramy ekipe lub liczbe osob ktore moga jechac? Narazie mamy 8os. pokoj. Ktos wspominal ze wezmie namiot i bedzie spal.... gdzies.... innym problemem moze byc "metting point" jestesmy rozrzucenie po calej Polsce, a prawdopodobnie bedziemy jechac na 2-3 samochody, chyba ze hesja ma tulu chetnych ze wezmieny autokar :P i trzeba by jakos dograc miejsce spotkan czy trase przejazdu... ostatnio proponowalem przez czechy, ale rzeczywiscie biorac opcje "najszybciej" w GPS mamy trase przez niemcy z uwaga "trasa zawiera drogi okresowo platne".... wiem ze mamy dokladnie miesiac, ale to naprawde nie jest duzo czasu...

Sl@wcio
10-09-2007, 21:08
Mozna sie spotkac tutaj: N49 58.573 E11 36.390 ok 40 km przed Nurnberg, a jak część ekipy wybierze droge przez Czechy to w samym mieście (tj. w okolicach). Wszystko zależy od przewodnika stada... Oczywiście wskazane byłoby zsynchronizować się po drodze.
Mi MapSource wskazal 1200km i 12h podróży.

muflon
10-09-2007, 21:53
Ktos wspominal ze wezmie namiot i bedzie spal.... gdzies....
Już o tym pisałem, ale się powtórzę: zapomnijcie o namiotach. W nocy macie odpocząć przed męczącym marszem a nie zgrywać się na Yeti ;-)

Ech, tak sobie czytam i czytam.. może bym się jednak wybrał na jeden dzień ;-)

MarS
10-09-2007, 22:33
ja bym chyba zrobił tak:
- "pół wtorku" w Meiringen - na te pół dnia nie ma co się silić na włażenie, a Meiringen zobaczyć trzeba ;-)
- środa cała na KP - niestety nie dojdziecie do najlepszych miejsc (VIP only), no ale ten start Cougara z flarami z tej perspektywy mieć wypada :)
- czwartek: trening na najniższym, właściwy pokaz na środkowym

Meiringen w piątek, licząc że jakieś niedobitki będą latać.

Dzęki z tą podpowiedz bo to wiele daje coprawda nie wiem czy ktokolwiek z nas dojedzie we wtorek na tyle wcześniej aby cokolwiek zobaczyś o włazeniu niewspominająć ale mamy piątek w rezerwie.
Tak dla uściślenia czyli loty 9-11 to trening a 14-17 to pokazy własciwe ?

MarS
10-09-2007, 22:51
1. czy mozemy ustalic jakas date do kiedy zbieramy ekipe lub liczbe osob ktore moga jechac? Narazie mamy 8os. pokoj. Ktos wspominal ze wezmie namiot i bedzie spal....

2. jestesmy rozrzucenie po calej Polsce, a prawdopodobnie bedziemy jechac na 2-3 samochody, i trzeba by jakos dograc miejsce spotkan czy trase przejazdu... ...

1. Obecnie z tego co rozmawiałem z Hesją koło 19-stej to:
na ten 8 osobowy pokój mamy 12 chetnych , ośmiu a własciwie siedmiu pewniaków [bo ósmego jeszcze zabiegany Hesja nie wpisał] wisi w pierwszym poście, reszta czeka na wolne miejsce do spania
Co do innych noclegów to dzis troche podzwoniłem i .... najczęściej mnie wysmiali mówiąc że najpóźniej to w czerwcu powinienem dzwonić a nie teraz, ale jest cień nadziei i jutro popołudniu się wyjasni - tak więc proszę o chwile cierpliwośći bo jutro popołudniu sprwa noclegów bedzie zamknieta bo jak nie uda się jutro to dalsze poszukiwania sa bezcelowe również z tego wzgledu że trzeba zorganizowac i omówić inne sprawy
Spanie w namiocie uwazam za bezsensowne tak ja Muflon napisał to już prędzej ktoś w samochodzie by sie przekimał, proszę również o niekombinowanie ze spaniem na "waleta" itp

2. Tutaj to myślę ze aż tak dalece posunieta organizacja/synchronizacja nie jest konieczna
Konieczne jest jedynie ustalenie kto z kim jedzie w jakim samochodzie bo bedą 3 jak nic. I to ta grupa która ma jechac w jednym wozie musi się zgrać, natomiast samochody to niech jadą karzdy jak chce bo jedziemy z róznych miejsc w Polsce i zsynchronizować czas spotkania to cięzko bedzie tak aby nie czekac na siebie za długo nawzajem dlatego spotkamy to się chyba w Axalp no że chyba po drodze przypadkiem, inna sprawa że karzdy jeździ jakims innym tempem i innym wozem itd i w stadzie to trzeba się dostosowywać a jak jednemu zechce się odcedzic kartofelki to bezsensu aby trzy auta stawały

Sl@wcio
10-09-2007, 23:08
Jedyną rzeczą którą MarS NAPEWNO nie będzie musiał zabierać to "woda ognista"!
Stary, kupę pracy włożyłeś (nie wspominając o takich przyziemnych ;-) sprawach jak kasa)
aby nasze tyłki nie zmarzły w Suisse. Bolszoje spasiba!

muflon
11-09-2007, 09:28
Tak dla uściślenia czyli loty 9-11 to trening a 14-17 to pokazy własciwe ?
W środę/czwartek - tak. W poniedziałek/wtorek - zasadniczo przed i po południu jest to samo (F-5,F/A-18) plus jako bonus z jeden trening Patrouille Suisse. Oczywiście nic pewnego nie ma - dowolny z elementów układanki może się ot tak po prostu nie pojawić ;-)


nie wiem czy ktokolwiek z nas dojedzie we wtorek na tyle wcześniej aby cokolwiek zobaczyś o włazeniu niewspominająć ale mamy piątek w rezerwie.
Wydaje mi się, że w piątek na górę wejść nie można, z wyjątkiem sytuacji, gdy w poprzednie dni pokazy sa odwołane z powodu pogody. Także jakby to, to Meiringen welcome to ;-)

IMHO możecie dać sobie spokój ze spotykaniem się "gdzieś po drodze". Jedźcie osobno, o której kto chce, pierwszego dnia róbcie sobie "każdy swoje", odnajdziecie się wieczorem w hotelu. Szukanie się, czekanie, to tylko strata czasu - który można w lepszy sposób spożytkować :)

MarS
11-09-2007, 19:17
Dobra - obiecane wieści - co do spania - teraz juz praktycznie sprawa jest zaklepana i zakończona.
Doszły nam cztery miejsca noclegowe też w alpengashofie z tym że jest to pół ósemki czyli cztery miejsca w pokoju ośmioosobowym do którego kogoś dokwaterują a własciwie to nas do kogoś dodadzą. Napewno jest to lepsza wersja niż spanie w samochodzie lub namiocie a rzeczy wartościowe - osobiste lub sprzet na czas wyjścia w góry można przecież zostawić w pokoju "głównym" i szafa gra.
Z tych czterech dodatkowych miejsc dwa sa zarezerwowane dla kolegów Sl@wcia którzy też jadą [byli oni tez zresztą ujeci w tych 12 osobach o których poprzednio pisałem jako rezerwowi] bo jak sie okazało że być może jest możliwość uzyskania tych miejsc o czym pisałem wczoraj jeden z nich uruchomił rodzine w Szwajcarii i oni dopilnowali zaklepania rezerwacji - potwierdzenie tej rezerwacji jest już u mnie i to najwazniejsze.
tak wiec obecnie mamy miejsce na:
10 osób z Forum NP + dwie osoby [koledzy Sl@wcia]
Zapisy na te 10 miejsc na liście u Hesji - Hesja zresztą pewnie zaraz namaluje posta co do dalszej organizacji i wpłat z tym związanych.

hesja
11-09-2007, 23:42
ufff masakra jakas :)
reasumujac...
lista na chwile obecna jest taka:
7-dmiu wspanialych z pierwszej strony tego tematu
+ 2 wspanialych, ktorzy o wyjezdzie wiedza od poczatku ale...
prace decyzyjne trwaja wiec... 9 szt samgo rdzenia :)
do tego dokladamy 2 kolegow ................... Sl@wcia
1 osobe od seamoon'a (prosze o potwierdzenie)
wiec mamy.... Parszywą 12-tkę :) o ile wszyscy potwierdzą!

a potwierdzeniem... niech bedzie przelew zaliczki na poczet kosztow spania we hotelu :)
tak jak powiedzialem wczesniej
zglaszam sie do skarbnikowania kasą
moze dlatego ze wiekszosc z listy i tak wieksze kwoty na moje konto przelewala hihi
wiec chyba mi ufacie?
gdyby mi cos nie wypalilo to moja kase macie tez! a wszystkie pieniazki przeleje do MarSa czyli Mariusza
zaliczka na poczet spania wychodzi jak w morde strzelił 300zł od twarzy
wiec...
na pierwszej stronie podaje dane do przelewania
juz tworze arkusik w excellu
i... zapraszam do wylewki!
Wszystkie najwazniejsze informacje beda na pierwszej stronie tematu

obejrzalem na YouTube kilka filmikow... oki ciarki mnie przeszly! mmmmmmm
bedzie pieknie!
cholera najchetniej wzialbym kogos kto nie lubi robic fotek i... dalbym kamere do krecenia!
a moze mi sie aparat zepsuje?? ale bym mial film! woow :)

Sl@wcio
11-09-2007, 23:50
Skreślam rodzine/znajomych/kochanki - zostaja koledzy ;-)
1 frend mój kręci kamerą, drugi nosi moj sprzęt ;-) (cholera żeby tylko tego nie przeczytał) więc i kamerą drugą zająć się może.

hesja
12-09-2007, 00:00
a co do naszego spotkania to... mamy komórki wszyscy wiec....
pewnie sie zdzwonimy juz na miejscu...
tak kombinuje i juz pare rzeczy wiem
bo skoro przewalamy sie przez pół Europy i wydajemy badz co badz sporo kasy
nie mam zamiaru nic uronic wiec:
1. trzeba sie postarac o bycie na miejscu juz we wtorek... dosc wczesnie
2. trzeba isc w gore tak... by byc najwczesniej! 4.00 chrzanic sniadanie jak co :) tuszonke z Polski sie wezmie!
a co! niech szwajcar wie ze Polak nie jest łasy na zarcie :)
3. w piatek tez pofocimy co sie da! jak nie momoloty to... moze jakies piekne okolicznosci przyrody!
jesien... alpy... jezioro... parostatek (Paaarostatkiem w piekny reeejs!:) pogode zalatwie... bedzie pieknie!
4. w drodze powrotnej moze... maly plener w... Pradze? nie mylic "na" Pradze :)
5. Jak pogoda bedzie taka se... to chrzanic wszystko! Z takim towarzystwem choc pogadac przy flaszce... bedzie pieknie! :) czyż nie?
6. Muflon! Musisz przyjechac! Kiedy ostatni raz piles polska wodke!? Stary za bardzo nam pomogles zeby Cie nie spić hihi :)
7. Ciuchy biore od... Tropiku po Syberie :)))
8. Cholera! Czemu to dopiero w pazdzierniku????????

MarS
12-09-2007, 00:17
Co d pkt wymienionych przez Hesje:
0. też myslę że jakoś na miejscu sie spykamy
2. pochodnie, flary, latarki mile widziane :mrgreen:
3. krajobrazy to tam sa wypasione wiec byleby czasu starczyło - co do parostatku to chyab taka atrakcje mamy w Interlaken albo w Luzern można by było sprawdzic bo widziałem migawke takiego czegos w TV i chciałem focic ekran.
4. W Pradze to chyba foty w stylu Praga nocą
5. wczesniej hesja pisałes że pogode załatwisz w iec nie p..... że jak będzie taka se to ... tylko załatwiaj aby była dobra :-D
6. byłoby świetnie
7. dokładnie z jednej strony fota gościa na stoku w krótkich spodekach a na drugim stoku snieg :???:

A tak na marginesie to frekfencja całkiem całkiem, w tym roku o ile sie nie mylę nie ma planowego jesiennego zlotu NKP więc tak drogą eliminacji wychodzi że to będzie prawie że pierwszy zagraniczny zlot NKP :mrgreen:

hesja
12-09-2007, 00:24
w tym roku o ile sie nie mylę nie ma planowego jesiennego zlotu NKP

eeeeee
pod koniec pazdziernika... gory jakies :) prawdopodobnie Bieszczady :)
ale nie kontynuujmy TU tego tematu :)
o nim bedzie po Axalp

ALE JEST PRAWDA ZE TO BEDZIE PIERWSZY ZAGRAMANICZNY ZLOT NKP
OBOWIAZKOWO KUPIC U MARTY CZAPKI NKP!!!!

golden
12-09-2007, 10:06
Pieniążki juz z rana przelałem :-D
Mam jedno miejsce wolne w samochodzie - jedziemy w sumie 3 osoby z Płocka
także jakby ktoś był chętny dołożyć się do kosztów transportu to chętnie zabiorę
/ z tyłu to spoko 3 osoby wejdą ale dla lepszego komfortu podróżnych chyba 2 wystarczą /
I jeszcze takie pytanie o której we wtorek zaczyna sie doba Hotelowa ?
- bo nie wiem o której najlepiej ruszać :-D


pozdrawiam

hesja
12-09-2007, 10:35
ja to zobacze jak sie uda wyjechac ale optymalnie by bylo byc przed poludniem we wtorek na miejscu by cos pofocic :) inna sprawa czy zaufam komus za kierownica jak ja sie bede chcial przespac :)
wszyscy przecez ogladalismy film "Glupi i glupszy" hihi ;)

MarS
12-09-2007, 10:37
Kasa tez poszła
doba hotelowa zaczyna się od 13 czyli wcześnie oczywiście przy dużej ilości wyjadzów w danym dniu moze się to troche opóźnić bo muszą posprzątac itd
Co do Transportu to na te 12 miejsc jadą trzy samochody więc po 4 os w aucie byłoby optymalnie
Ja biorę Sl@wcia + tych dwóch kolegów

MarS
12-09-2007, 10:42
byc przed poludniem we wtorek na miejscu by cos pofocic :)

Pofocic jak pofocić ale za widnego robić małe rozpoznanie w terenie by sie przydało bo jak potem w nocy z tymi latarkami wyjdziemy ze schroniska to dobrze by było wiedzieć w którym kierunku iść.

deoc
12-09-2007, 10:44
hesja ja pieniadze przeleje popoludniu z domu. Napisz mi tez kto jedzie z Toba w samochodzie, bo patrzac na to to wyglada ze chyba z Toba bede jechal. Napisz mi na PW co i jak - czy mam przyjechac do WWA czy gdzies po drodze - zreszta jest troche czasu jeszcze na planowanie.

hesja
12-09-2007, 10:55
to sie jeszcze wszystko wymiesza
bo jeszcze dwie osoby nie daly ostatecznego potwierdzenia ( z Wawy)
wiec nie znam squadu w samochodzie
na pewno bede w nim siedzial JA :)
pewnie i vitterro :)
ale takie dogaduchy to jak ostateczna lista bedzie 100% z wplatami :)
i na PW a nie w glownym watku

muflon
12-09-2007, 16:56
6. Muflon! Musisz przyjechac! Kiedy ostatni raz piles polska wodke!? Stary za bardzo nam pomogles zeby Cie nie spić hihi :)
No, jasne. A jak już mnie spijecie, to pewnie założycie mi jeszcze klubową czapkę, obłożycie Waszym sprzętem, natrzaskacie fotek i wyslecie efekty na Canon Board, co? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Hmm.. w sumie ciekawa perspektywa ;-) Będę myślał.


7. dokładnie z jednej strony fota gościa na stoku w krótkich spodekach a na drugim stoku snieg
No właśnie taki urok. Raz mi się zdarzyło pierwszego dnia zabrać na górę rakiety śnieżne, a skończyło się na chodzeniu w samych spodenkach, nawet bez T-shirta :-) Tak jak napisałem na początku: wysokie Alpy, połowa października, tu nie ma reguł.


Pofocic jak pofocić ale za widnego robić małe rozpoznanie w terenie by sie przydało bo jak potem w nocy z tymi latarkami wyjdziemy ze schroniska to dobrze by było wiedzieć w którym kierunku iść.
Jak to w którym kierunku? Tam gdzie widzisz światełka :mrgreen: A tak serio: nie jest tak źle, ja od pierwszego razu trafiłem gdzie trzeba, mimo że wychodziłem jak jeszcze nie było tłumów na szlaku.

Joa
13-09-2007, 12:26
Witajcie,
mam nadzieję, że dyskryminacji żadnej Panowie tu nie uprawiacie i kobiece towarzystwo jest możliwe...
mimo że wg autora propozycja nie dla normalnych, a ja z kolei za świra się nie uważam ;-)
po dłuższym przemyśleniu tematu, przeliczeniu kasy i urlopu,
uprzejmie proszę o uwzględnienie mnie w składzie wycieczki :-)

ostatni mój kontakt z lotnictwem miał miejsce na pokazach w Radomiu... podobało się, owszem,
czas więc na mocniejsze wrażenia :-)

jednym słowem - jadę z Wami :-)

pozdrawiam
Joanna z Warszawy

MarS
13-09-2007, 18:23
Poza tym jestem ZA ;) Przynajmniej sie nie spijemy

No i w takim towarzystwie jako cała grupa mamy szansę lepiej się prezentować :wink: :-D

Joa - dyskryminacji nie ma, jedynie wymagana pełnoletniość, co do stanu umysłowego i stopnia ześwirowania jadących zaświadczeń psychiatrycznych również nie wymagamy ;-) :mrgreen:
tak więc wpłata do Hesji i witamy w ekipie.

Z tego co widzę w pierwszym poście to mamy zapisanych 8 osób NKP F i 3 niezrzeszonych ;-) :-D i te osoby uważam za pewniaków choc nie wszyscy wpłacili jeszcze. Ale jedna pozycja wisi wolna no chyba że Hesja ma jakieś dane a nie dopisał - tak ze proszę się decydować bo jak by co to wolne miejsce wystawiam na Allegro i jeszcze będę do przodu ;-) :lol:

Zapalka
13-09-2007, 18:48
Witam, jestem goscinnie na forum. W ramach przedstawienia sie - na imie mi Szymon, podobnie jak kolega muflon wspolpracuje a l.net, lotnictwem fascynuje sie od dziecinstwa, wiec doswiadczenie w fachu spotterskim mam duze, w fotografii troche mniejsze. Probka zdjec tutaj: www.expect.home.pl/foto . Do Axalp jade pierwszy raz. Biore radiostacje (mam nadzieje ze nie wezma mnie za szpiega), ktora w takich sytuacjach bardzo sie przydaje (wiadomo co m/w skad i za ile przyleci - a mysle ze to beda bardzo cenne informacje na Axalp), wiec w razie czego sluze pomoca.

Przez przypadek na necie znalazlem wasz watek (gratuluje super organizacji w ostatniej chwili). Mam do was dwa pytania:
- czy macie jeszcze jakies miejsca noclegowe wolne w Axalp? (watek przeczytalem caly z ktorego wynika ze 8ka zajeta i na ta dodatkowa 4ke tez sa chetni, ale jest tego 15 stron i wolalbym sie upewnic)
- czy jest ktos chetny na wyjazd na caly tydzien? Tj. Niedziela wyjazd z Polski, pon-pt w Axalp, sobota powrot do domu.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczow!
Sz.

hesja
13-09-2007, 20:17
zapalka! bardzo mi sie podobaja Twoje fotki!
szczegolnie te z DOL-u :)

jako ze poniekad samozwanczo czuje sie ojcem tej naszej wyprawy
i jednym z zalozycieli naszego NKP powiem tak
Jestes NR 1 na liscie jak nie zglosi sie nikt z Nikon Klub Polska
sam Wiesz... mamy jedno cenne miejsce i... musze dac szanse ludziom ktorzy nie przeczytali jeszcze tego tematu
a zatem... jeszcze kilka dni i... sprawa bedzie jasna :)
jestem pewien ze mnie rozumiesz!
i prosba... zagosc na dluzej u nas na forum
jak widdzisz dzial Lotnictwo ma się... prężnie :)
potrzeba ludzi ktorzy widza lotnictwo tak jak Ty!
jeszcze raz szacunek za super fotki

Sl@wcio
13-09-2007, 20:21
Witam, jestem goscinnie na forum. .......[]
- czy jest ktos chetny na wyjazd na caly tydzien? Tj. Niedziela wyjazd z Polski, pon-pt w Axalp, sobota powrot do domu.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczow!
Sz.

Fotki dobre! Widzę że byłeś na drodze do Chociwla (Kliniska). A i stronka ładuje się normalnie - OK. Co do wyjazdu, to ranking miejsc prowadzi Hesja & MarS - ich spytaj.

:-) Hesja szybszy od wiatru

Sl@wcio
13-09-2007, 20:25
Witajcie,
mam nadzieję, że dyskryminacji żadnej Panowie tu nie uprawiacie ....

pozdrawiam
Joanna z Warszawy

Witam serdecznie. Nieeeee żadnej dyskryminacji. W końcu będziemy mieli zapewnione 3 posiłki dziennie z deserem, dobrze przyrządzone i ładnie podane. Już się cieszę że jesteś ;-D

Zapalka
13-09-2007, 20:33
Dzieki za mile przyjecie na forum. Sprawe rezerwacji miejsca w pelni rozumiem. Ba, nawet dodam ze wyjazd juz planowalem wczesniej ze znajomym, wiec jakbym sie podlaczal to w 2 osoby, a nie 1 (kumpla nie opuszcze). Wiec w razie jakiejs awaryjnej sytuacji gdyby sie zwolnily 2 miejsca to bede wdzieczny za kontakt, choc wiem ze szanse sa raczej=0
Co do spraw lotniczych na waszym forum - rzeczywiscie jestem zaskoczony nie tylko iloscia postow na ten temat, ale tez poziomem rozmow i znajomoscia tematu - rzadko sie to zdarza na forach. Wiec pewnie zagoszcze na dluzej :)
Dzieki za zaproszenie i dzieki za mile slowa o moich fotkach.

Wrocmy teraz do spraw AXALP, zeby OT nie robic...

hesja
13-09-2007, 22:33
posprzatalem troche posty OT :)
wybaczcie :)

joa... czekam na wplate
koledzy Sl@wcia rezerwowali na siebie wiec to ich glowy sa na pienku jakby co :)
a zatem??
ja zbieram kase od 8-ki + 2 miejsca w 0,5*8=4

Joa
13-09-2007, 23:19
dzięki za akceptację mojej skromnej osoby i jej udziału w wycieczce :-)
hesja: wpłata kasy - jutro
Sl@wcio: w kwestii posiłków niczego nie obiecuję :-)
MarS: warunek pełnoletności spełniony i to od dość dawna ;-)

pozdrawiam

Elbzynio
13-09-2007, 23:56
Witam serdecznie wszystkich-jestem Michał-kolega Sl@wcia-ten pierwszy ,który jedzie na 100%:-).Jestem tu nowy,zarejestrowałem sie i mam nadzieje,ze przyjmiecie mnie do siebie;-)

Jeżeli chodzi o sprzęt ( Sl@wcio czytałem .....) to faktycznie biorę kamerkę ale aparacik też:-)

hesja
14-09-2007, 00:00
<przygarniamy> :) kropka?? ;)
witojcie!
a skoro Jestes kumplem Slawka to... nie mam pytan, musisz byc "swoj chlop" :)
w sensie... stawiasz :)
hihi
/zart oczywiscie/

rozumiem dobrze ze Ty sie zajmujesz rezerwacjami tej... drugiej polowy?
THE OTHERS :)

MarS
14-09-2007, 01:45
Witaj Elzbynio ... tutaj :-D bo już korespondencje wymienialiśmy informacje a nawet pogadaliśmy przez telefon.

Hesja - dokładnie tak, ta połóka ósemki czyli całe cztery spania są zarezerwowane na Elzbynia/Michała

hesja
14-09-2007, 19:38
a wiec... mamy jeszcze dwa miejsca :)

golden
14-09-2007, 19:56
a wiec... mamy jeszcze dwa miejsca :)

ja również mam jeszcze dwa miejsca w .... samochodzie tzn. tył wolny 3 osoby zmieszczą się

pozdrawiam

deoc
14-09-2007, 21:26
mysle ze na "rozdzielanie" miejsc w samochodach bedzie jeszcze czas.... dobrze by bylo znalesc obsade na 12miejsc do spania :) A o miejsca kto z kim spi a kto z kim jedzie to powalczymy pozniej ;)

Sl@wcio
14-09-2007, 21:34
Obsada jest już załatwiona przecież. Są jeszcze 2 vakaty.

hesja
14-09-2007, 21:58
o wolne miejsca sie nie martwcie :)
jeszcze poczekamy chwile TU na chetnych
a potem... rzuce haslo na zaprzyjaznionych forach gdzie tez pelno lotnikow :)

przykro strasznie tylko ze...
moj przyjaciel... nasz Admin nie moze jechac ;((((
heh
tak chcial...
<no comment>

Sl@wcio
14-09-2007, 22:03
Szkoda że Piotr nie jedzie ;-(

MarS
14-09-2007, 22:21
o wolne miejsca sie nie martwcie :)
jeszcze poczekamy chwile TU na chetnych
a potem... rzuce haslo na zaprzyjaznionych forach gdzie tez pelno lotnikow :)


zresztą w kolejce czeka Zapalka - wczoraj się zgłaszał na dwie miejscówki.

Elbzynio
14-09-2007, 22:41
Witam wszystkich:)

Dziękuję,że przygarnęliście kropka hehehehhee

hesja: jeżeli chodzi o stawianie-mówisz i masz;-)

Właśnie mi się przypomniało...pewnie już wiecie, że trzeba będzie wykupić winetkę na przejazd przez CH-koszt około 40 Fr
Aha-małe sprostowanie jestem Elbzynio nie Elzbynio hehehhee:-))

hesja
14-09-2007, 22:47
Witam wszystkich:)

Dziękuję,że przygarnęliście kropka hehehehhee

hesja: jeżeli chodzi o stawianie-mówisz i masz;-)

to zart byl przeca :)
i tak na nic sily za bardzo nie bedzie :)



Aha-małe sprostowanie jestem Elbzynio nie Elzbynio hehehhee:-))

mowisz i masz :)

Qna
17-09-2007, 19:58
Hesja poslalem PW (ze spotter.pl), nie wiem jak to mozliwe ze przegapilem ten watek...

Sl@wcio
17-09-2007, 23:44
Proponuję zaopatrzyć się w to:
http://www.ebhp.pl/grupa.html?kaId=2346

hesja
17-09-2007, 23:50
o nie nie nie
to po co ja bym tam jechal???
nie ma ot jak drzace w brzuchu flaki w rytm dopalacza, detonacja w uszach i... zapach nafty :)

Sl@wcio
17-09-2007, 23:55
Taaaa....
Żeby tylko puszka z dłoni nie wypadła (nie mowię o piwie ;-) )

Qna
18-09-2007, 07:58
Proponuję zaopatrzyć się w to:
http://www.ebhp.pl/grupa.html?kaId=2346

jak zauwazyl Hesja nie po to jezdzimy na pokazy, pewnie sie to na starosc odczuje... jak to mawiam "God bless afterburner" ale jezeli ktos nie jest takim swirem jak ja (i wielu fanow palnika) to jest to zakup zdecydowanie na miejscu.

milo_ja
18-09-2007, 08:22
jak zauwazyl Hesja nie po to jezdzimy na pokazy, pewnie sie to na starosc odczuje... jak to mawiam "God bless afterburner" ale jezeli ktos nie jest takim swirem jak ja (i wielu fanow palnika) to jest to zakup zdecydowanie na miejscu.

Takie nauszniki (w sensie spełniające swoją funkcję w sposób zadowalający) to za 5PLN można hipermarkecie budowlanym kupić.

deoc
18-09-2007, 09:11
ze swojej strony jako ze pracuje w takowej hurtowni moze wziasc kilka sztuk "do testow" :P
Szkoda ze nie pracuje w Nikonie :P

Qna
18-09-2007, 09:35
Chyba nikt nie poruszyl jeszcze tematu ubezpieczenia a to przy tego typu wyjezdzie dosc istotna sprawa.

hesja
18-09-2007, 11:21
kazdy na wlasna reke...
to chyba kilka zlotych kosztuje w warcie czy alians...
a propos...
Qna Ty sie ostatecznie okresl czy jedziesz/jedziecie
bo jak ktos sie zglosi i zaplaci kase za hotel to jestem bez wyjscia
zgloszenie sie=300zł od osoby wplaty na konto z pierwszej strony watku
bezzwrotnie :)

Qna
18-09-2007, 12:17
Ja jestem zdecydowany, dzisiaj sprawdzalem czy dam rade wziasc urlop i jest ok :) kase moge przelac, czekam jeszcze na informacje od kumpla, ubezpieczeniem moge sie zajac, pracuje w warcie... jak by cos.

hesja
18-09-2007, 12:28
o no to pieknie
bo ja mialem na dniach do Warty jechac...
to chyba nie bedzie drozej niz 50zł
bo kumpel do Portugalii jechal i wlasnie w Warcie wszystko na tip top zalatwil :)

deoc
18-09-2007, 13:16
Qna to bys napisal co i jak i ile - bo na to wystarczy chyba podac Ci imie i nazwisko, nr pesel czy nr. dowodu i bedzie zalatwione?

vitter
18-09-2007, 14:56
można i w mbanku

Qna
18-09-2007, 15:05
Na szybko liczac bedzie ok 2,5 - 3 zl za dzien (wliczajac dodatkowy asistanse i oc) zalezy na jakie kwoty sie zdecydujemy , jak by zalatwic sprawe na jednej polisie to mamy znizke za grupowe ubezpieczenie (10%). Najlepeij jak bym mial liste (imie nazwisko, adres, pesel... bez listy tez przejdzie ale tak jest wygodniej i bezpieczniej) to zalatwiam reszte.

hesja
18-09-2007, 17:13
no jest to rozwiazanie ale nie wiem czy dobre bo... na miejscu bedziemy razem ale w drodze osobno i jak sie cos (tfuu tfuu) komus przytrafi to co powiem? yyyyy polisa jest w samochodzie... gdzies 600 km stad? :)
napisz jak to widzisz... zrobimy liste no problemo
ale chyba indywidualnie jakos wole miec przy tylku papier :)

Musashi_Miyamoto
18-09-2007, 18:19
Witam Wszystkich, mam pytanko gdyż dziś poczytałem na temat wyprawy, byłbym chętny na 99% czy znalazło by się gdzieś jeszcze jakieś miejsce znaczy transport i nocleg. Pozdrawiam Jaca

Qna
18-09-2007, 18:24
faktycznie lepiej miec papier perzy tylku, ewentualnie jedna polise w aucie (dowiem sie wieczorem czy mozna jedna zbiorowa "trawelke" wystawic w trzech kopiach) w innym razie moge zainteresowanym zabrac polisy indywidualne.

niestety kumpel nie da rady jechac.... tak ze zwalniam jedno miejsce.

hesja
18-09-2007, 20:28
a zajmujesz drugie??
musisz juz sie okreslic bo ja mam sporo chetnych....
plisssss?

Qna
18-09-2007, 21:00
tak zajmuje zaraz przeleje kase. co do polisy to moze byc 1 zbiorowa a kazdy moze miec ksero polisy i listy "obecnosci" a jak by ktos dalej mial watpliwosci to sie dzwoni pod "magiczny numer" i tam potwierdzaja ze jestes ubezpieczony.

teraz nie ma odwrotu kasa poszla na podany numer konta...

Sl@wcio
18-09-2007, 21:29
można i w mbanku
Dzieki za podpowiedź - na tydzień całe 15pln podstawowej ochrony ;-)

hesja
19-09-2007, 15:09
Lista Zamknieta....

Sl@wcio
19-09-2007, 18:20
Dział forum - Lotnictwo, również zamknięty a raczej przekształcony w lotnictwo mydło i powidło ;-(

hesja
19-09-2007, 21:04
Dział forum - Lotnictwo, również zamknięty a raczej przekształcony w lotnictwo mydło i powidło ;-(
jutro bede w Lodzi u Piotra
moze podzialamy by Lotnictwo bylo osobno...
tosz to zniewaga :)

hesja
21-09-2007, 08:12
melduje ze Lotnictwo znow jest Lotnictwem :)
jakos... zawsze sie wyroznialo
nawet w wojsku
z moich czasow jeszcze pamietam ze w lotnictwie zawsze bylo zupelnie inaczej
inna wiez miedzy ludzmi inne zaleznosci inny poziom inteligencji
w jednostkach pancernych to podporucznik strzelal honory porucznikowi a nawet podporucznikowi (hihi)
a w lotnictwie... jako mlody podporucznik w Swidwinie np. gdy chcialem oddac honor majorowi
ten podszedl podal reke i rzucil krotkie "czesc"
ot... szkola Watowska :)
przepraszam za OT :)

Sl@wcio
21-09-2007, 21:29
Podobnie w marynarce - inny świat.

vitter
22-09-2007, 22:51
OT tak po polskiemu;-)
http://lotnictwo.net/doc.php?doc=07033101

MarS
22-09-2007, 23:30
OT tak po polskiemu;-)
http://lotnictwo.net/doc.php?doc=07033101
Ooooo to kolega nieuważnie czyta ;-)
pierwszy post w tym topicu napisaney przez hesje zawiera trzy linki - ten tez - pokolorowany na niebiesko - jest to tekst napisany przez Muflona który nam tu doradza.

muflon
23-09-2007, 20:00
Baj de łej ;-) dowiedziałem się z grubsza na czym mają polegać te Schießen air-to-air które zapowiadali jako nowość. Niestety, Hornety okładające się Sidewinderami w ostatniej chwili, ten tego, wypadły z programu :cry: :mrgreen:, zostało "tylko" strzelanie z działek do rękawa ciągniętego przez F-5 :)

Qna
23-09-2007, 20:55
no nie powiem liczylem na odpalenie sidewindera...

hesja
29-09-2007, 08:57
zwolniło się jedno miejsce! Czekamy na zgłoszenie się chętnego najlepiej z północno zachodnich rejonów Polski :) a uczestników wypadu proszę o podpytanie znajomych. Może ktoś się skusi?

deoc
29-09-2007, 11:36
dlaczego jeszcze tydzien musimy czekac na wyjazd.... :( Ja juz bym pojechal ;)

Sl@wcio
29-09-2007, 11:39
dlaczego jeszcze tydzien musimy czekac na wyjazd.... :( Ja juz bym pojechal ;)
A nic nie stoi na przeszkodzie abyś już pojechał i przygotował obozowisko ;-)

Dalej szukamy świra na 1 wolne miejsce.

Musashi_Miyamoto
29-09-2007, 14:33
nadal jestem chętny, ale chciałbym poznać +/- koszt całości na osobę, jeśli spanie za 3dni wynosi +/- 300pln + transport, to rezerwuję i chyba jestem też na liście rezerwowych, lecz chciałbym abyście mi wyjaśnili te koszta, bo nie chcę zajmować miejsca niepotrzebnie komuś z Was, chcę kupić nowy aparat i nie wiem czy wydolę finansowo, choć chęci mam OGROMNE;) ps. dojadę w każde miejsce w Polsce !!!

Pozdrawiam Jaca

MarS
29-09-2007, 14:50
nadal jestem chętny, ale chciałbym poznać +/- koszt całości na osobę, chcę kupić nowy aparat i nie wiem czy wydolę finansowo, choć chęci mam OGROMNE;)
Trzysta zł nocleg + około 200 zł przejazd zalezy ile tej ropy spali po drodze + to co wydasz na miejscu ale to zalezy od Ciebie czy weźmiesz z soba konserwy czy na obiady bedziesz chodził do restauracji ale i tak jakieś drobne trzeba mieć więc pewnie tak z 700,- zł za całość to pójdzie
Jako że miejsce wolne do jazdy sie zwolniło w pojeździe grupy północno/zachodniej to gwoli inforamcji bo to tez ma znaczenie - punkt zborny dla grupy to lotnisko w Goleniowie pod Szczecinem 08.10.2007 godz 23,00-23,30 [godzina może ulec małej modyfikacji] jeżeli ktoś będzie musiał z daleka w ten rejon dojechać to możemy go zgarnac ze Szczecina.

Musashi_Miyamoto
29-09-2007, 14:59
Spoko więc rezerwuję. Do Szczecina dojadę, więc prosił bym o kontakt, z osobą która odpowiada i wyraża zgodę na dodatkowego pasażera z Gdańska, nie mam prawka na samochód;)

Pozdrawiam Jaca

MarS
29-09-2007, 16:21
Listą jadących zarządza Hesja więc to u niego musisz zaklepać miejsce na liście i dokonac wpłaty na podany w pierwszym poście rachunek bankowy - jak już to bedzie załatwione to wtedu się dogadamy się dalej [bo jedziemy moim samochodem] tzn skąd i o której Ciebie z tego Szczecina zgarniemy bo jeśli będziesz jechał pociągiem to się umówimy na konkretnym dworcu.

Musashi_Miyamoto
02-10-2007, 21:58
miejsce zaklepane;) a mam pytanko, kto z Warszawy wyrusza, gdyż mam małą prośbę;) wartą dobrych % .....;))

Sl@wcio
02-10-2007, 22:13
..... wartą dobrych % .....;))
Ale spyrytus można kupić przeca wszędzie ;-)

Musashi_Miyamoto
02-10-2007, 22:22
hahaha:) tak dokładnie, ale mam do odebrania D200 z Warszawy, i chciałbym aby ktoś go wziął do Axalp tam bym odebrał;) i aby po wszystkim powrócił, jeszcze na jakiś czas do Właściciela, aby godnie mógł się pożegnać, ze swoim maleństwem;) bo taka zawarliśmy umowę:) pomoże Mi ktoś. Bardzo ładnie Proszę:)

Zapalka
02-10-2007, 22:35
Jezeli jest ktos jeszcze chetny kto chcialby pojechac na AXALP w wersji bardziej extream (spanie spiwor/namiot lub samochod) to prosze o PW. Mamy dwa miejsca wolne w samochodzie z Poznania.
(Wysypaly mi sie dwie osoby na tydzien przed wyjazdem... rece opadaja...)

Pozdrawiam
zapalka

Sl@wcio
02-10-2007, 22:54
Jezeli jest ktos jeszcze chetny kto chcialby pojechac na AXALP w wersji bardziej extream (spanie spiwor/namiot lub samochod) to prosze o PW. Mamy dwa miejsca wolne w samochodzie z Poznania.
(Wysypaly mi sie dwie osoby na tydzien przed wyjazdem... rece opadaja...)

Pozdrawiam
zapalka

Widziałem Twoje zaproszenie na lotnictwo.net - extream prawdziwy jeśli chcesz spać w namiocie. Życzę powodzenia w doborze świrów ;-)

hesja
02-10-2007, 22:56
hahaha:) tak dokładnie, ale mam do odebrania D200 z Warszawy, i chciałbym aby ktoś go wziął do Axalp tam bym odebrał;) i aby po wszystkim powrócił, jeszcze na jakiś czas do Właściciela, aby godnie mógł się pożegnać, ze swoim maleństwem;) bo taka zawarliśmy umowę:) pomoże Mi ktoś. Bardzo ładnie Proszę:)

kurier... 25zł i masz go u siebie i... sie go troche nauczysz jeszcze przed masakra w szwajcarii
ja nie moge obiecac bo mam urwanie!
no chyba ze sprzet z imfoto :)

Musashi_Miyamoto
02-10-2007, 23:07
Nie wiem czy Imfoto ale zapytam;) kurier dla Właściciela to ostateczność, zresztą aparat ma powrócić do Warszawy, więc był bym wdzięczny, gdyby odebrała i zawiozła do Warszawy to 1 osoba:) aparat może zostać dostarczony na miejsce, jeśli ktoś nie może podjechać....

Zapałka, a kiedy wyjeżdżacie? Z Poznania Mi bardziej pasuje, mam tam rodzinkę i lepsze połaczenie;)

Pozdrawiam Jaca

hesja
02-10-2007, 23:11
Japonski Miszczu prosze nie kombinowac bo przeca masz zaklepany nocleg i przejazd
rezygnacja Twoja z przejazdu podraza chlopakom o 1/4 koszt transportu
wiec plisss :)
jak sie mowi a to i b trzeba czasem :)

Sl@wcio
02-10-2007, 23:14
.....

Zapałka, a kiedy wyjeżdżacie? Z Poznania Mi bardziej pasuje, mam tam rodzinkę i lepsze połaczenie;)

Pozdrawiam Jaca
To namiocik też rezerwujesz? ;-)

P.S.
Właśnie mnie podrażnił ;-)

Musashi_Miyamoto
02-10-2007, 23:56
ok Panowie, teraz może ja coś powiem;) nie wiedziałem, że jeśli zwolni się miejsce gdzie będzie mi dużo łatwiej dojechać, nie mogę wyjechać z innego miejsca, gdyż najłatwiej było by Mi z Warszawy, gdyż w tym kierunku jeżdżą Expresy:) do Szczecina osobowe;) Co do rezerwacji miejsca, pisałem do Mars na priw. co i jak? nawet pytalem, czy wpłacić mu za paliwo na konto, czy jak przyjadę dam gotówkę? nie dostałem odpowiedzi do dziś, tylko to co pisał w poście, więc ogólnie i nie potwierdził mojej rezerwacji, nawet w tym poście, więc pomyślałem, że jeśli nie jest jeszcze nic zaklepane, mogę wyruszyć z bardziej dogodnego miejsca po prostu. Hesja nie liczyłem, że zwolni się na ten wyjazd choćby 1 miejsce, jestem Tobie bardzo wdzięczny, że się załapałem i Ty podszedłeś do sprawy bardzo profesjonalnie, kiedy wplata? kasa doszła, rezerwację zrobiłeś potwierdziłeś i wszystko OK i takie załatwianie spraw lubię i rozumiem, każdy pilnuje swojego....Mars natomiast, tak nie uczynił, więc przepraszam jeśli wywołałem zamieszanie i Was drażnię, lecz nie ze Swojej winy, chyba rozumiecie. Oczywiście jeśli Mars potwierdzi, że jest jeszcze to miejsce dotelepię się tą osobówką;) Ta impreza jest warta wyrzeczeń i będzie Mi bardzo miło Was wszystkich poznać. Proszę się na Mnie nie gniewać, bo przestaniecie Mnie lubić nim się spotkamy, albo jeszcze lepiej.....;) Mars bardzo proszę o kontakt, też muszę zaplanować podróż...myślę, że problem rozwiązany i wszyscy są zadowoleni, czekam na kontakt i nadal poszukuję kogoś z Warszawy, co by wziął D200;)

Pozdrawiam Jaca

hesja
03-10-2007, 00:16
:)
przestan z tym przepraszaniem :)
Mariusz (MarS) jest od dosc dawna moim przyjecielem i wiem ze skoro nie pisze to dlatego ze...
ma zapieprz w hotelu
i ze przyjal do wiadomosci (jak my wszyscy) ze wskoczyles do tamtego "transportu"
i na bank sie skontaktujecie by ustalic juz szczegolowe szczegoly :)
a pewnie domyslasz sie po co im czwarty w samochodzie :) zawsze t otaniej wychodzi
i kazda rezygnujaca osoba to... drozszy wypad dla pozostalych
dlatego i kase za hotel sciagam bo przynajmniej jak ktos wypadnie nie trzeba bedzie za niego placic :)
uffff
ps. tu sie wszyscy lubia... to dzial lotnictwo! :)

Musashi_Miyamoto
03-10-2007, 00:21
Ok, spoko nie wiedziałem, wszystklo jasne, co do Lotnictwa to dopiero zaczynam, ale już Mi się PODOBA:)

Pozdrawiam i do zobaczenia:)

hesja
03-10-2007, 08:48
Staramy się zdążyć z Piotrem do wyjazdu "wyprodukować"
czapki Nikon Klub Polska (wzor standardowy wiec jak ktos juz ma...)
fajnie by było gdybyśmy sie jakoś wyróżniali i... pokazali światu NKP
a niech sie zastanawiają :)
czy ja dobrze rozumiem ze WSZYSCY SĄ NA NIE CHĘTNI?

wszyscy chętni proszę już odejść od ściany i opuścic ręce :)

oczywiscie nasi koledzy spod znaku C maja wybór
ale... byloby milo gdybysmy sie wszyscy oczapkowali :)

deoc
03-10-2007, 09:29
ja jestem za a nawet przeciw.... poprosze czapke ;) Bedzie co zdejmowac :D
P.S. Z ostatnich kilku postow nie rozumiem nic .... ide po nastepna kawe ;)

MarS
03-10-2007, 12:25
Mars bardzo proszę o kontakt, też muszę zaplanować podróż...myślę, że problem rozwiązany i wszyscy są zadowoleni,
Tak jak Hesja napisał - zdecydowałeś, się kasa poszła to przyjąłem do wiadomości automatyczne zarezerwowanie miejsca w samochodzie.
PW ze szczegółowymi szczegółmi ;-) Ci wysłąłem przed chwilą jak by coś nie doszło lub byłyby inne zpytania to proszę o kontakt bezposrednio mariusz@hotel-nautilus.pl bo poczte sprawdzam często a PW nikoniecznie a ostatnio muszę podwójnie popracować coby miec wolne na wyjazd więc i na forum nie zglądam co chwila.

MarS
03-10-2007, 12:27
czy ja dobrze rozumiem ze WSZYSCY SĄ NA NIE CHĘTNI?

też poproszę - adres dostawy Axalp - Szwajcaria :mrgreen:

Qna
03-10-2007, 19:18
Czapeczka powiadacie :) fajna sprawa. wszystko mam juz pozalatwiane (albo prawie :) ) tylko nie wiem czy zdaze oddac nikosia do czyszczenia przed wyjazdem :/

Sl@wcio
03-10-2007, 19:24
Ja w czapeczkę zaopatrzyłem się w tamtym roku ;-) byłem w niej na ILA w Berlinie.

samek
03-10-2007, 19:29
Kurcze - ślędzę ten wątek od pierwszego posta Sławka. Od razu wiedząc, że jestem bez szans na jazdę. Niestety. Przywieźcie piękne zdjęcia i podzielcie się atmosferą :)

mark1957
03-10-2007, 21:34
Witam wszystkich forumowiczów. To cud i to, że ma się takich przyjaciół jak seamoon sprawiło, że mogę razem z Wami uczestniczyć w tym wypadzie. Od początku śledziłem ten wątek i na samą myśl o tym, że się nie załapię na ten wyjazd przechodziły mi ciarki:-D Widzę po wpisach, że stworzymy super zgraną paczkę i luzacko spędzimy ze sobą te parę dzionków. Nie mogę już doczekać się poniedziałkowego wyjazdu, niestety muszę Was trochę zaniepokoić, bo będziecie mieć w swoim gronie jednego chorego na L-4:D ( szkoda urlopu ) ale postaram się jakoś doczłapać na górę i nie przyspożę Wam kłopotu. Pozdrawiam wszystkich i do zobaczenia w Axalp.


PS. hesja, please zarezerwuj dla mnie czapkę, nie mam takiej jeszcze:-D

deoc
04-10-2007, 12:51
L4 powiadasz.... ja sie dzis dowiedzialem ze wykorzystalem caly urlop na ten rok i wlasnie dzis chyba bede musial isc do lekarza, bo cos mnie lamie w krzyzu ;) Tyle ze w Czestochowie zamkneli szpitale i inne placowki :/ I nie wiem co robic :P
P.S. Oj jak sie zle czuje <chory> :D ;)

gadas
04-10-2007, 13:05
Kolego prywatnie chyba wystawiają zwolnienia ? ;]
Zazdroszcze wam takiej okazji na wypad i miejsca do focenia ...
Mam zobowiązania wiec nie moge sie wyrwać z domu nawet na 2 dni .
Oczekuje za to od was koledzy w ramach pocieszenia dla pozostałych nie obecnych dużej ilości świetnych fotek .

muflon
04-10-2007, 20:16
To ja się chyba jednak przełamię i dołączę do Was :-D Bardziej ze względów towarzyskich ;-) bo 1D mam zupełnie padnięte a 20D też jakieś fochy odstawia :( Planuję wyjechać jakoś w nocy wtorek/środa tak, żeby być na miejscu przed 4am i ruszyć w górę. Ewentualnie we wtorek wieczór i spanie w samochodzie (żona mnie do takiego wariantu namawia, ale średnio mi się chce). Będę chciał cały dzień spędzić na samej górze (KP): rano na wieży, a po południu odrobinę niżej, tam gdzie wygonią.

Powrót tego samego dnia, także żadnego zapowiadanego picia :lol:

Hesja, jakbyś mógł mi we wtorek wieczorem wysłać SMSa czy/które publiczne parkingi w Axalp są już otwarte dla ludzi to byłoby miło :) A już super byłoby się zgrać tak, żebym dojechał do wioski w momencie, gdy Wy będziecie wychodzić - pokażę Wam wtedy wszystkie skróty :mrgreen:. Z mojej strony do zrobienia ;-) ale trzeba by to ustalić zanim wyjedziecie.

Elbzynio
04-10-2007, 20:31
Witam wszystkich serdecznie:-)
Ciekawy jestem jak u Was bo ja już sprzęcik przygotowałem, bateryjki naładowałem, franeczki i euro kupiłem-zostało tylko się zapakować, kupić okularki przeciwsłoneczne, naszą flagę (trzeba zaznaczyć obecność Polaków) i zrobić bułeczki na drogę ;-)

hesja: chętnie zaopatrzę się w czapeczkę jak jeszcze jest możliwość-odbiorę na miejscu

Pozdrawiam wszystkich świrów

Qna
04-10-2007, 20:49
Mam nadzieje ze rozmiar czapek nie bedzie pasowal tylko na glowe Hesji :) ale znajda sie tez troche mniejsze np cos w okolicach boonie hat rozmiar 7 :).

Muflon fajnie ze jednak bedziesz, w angli nie udalo sie zgadac to moze w koncu na "Twoim terenie" :)

need help----> http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?p=433870#post433870

hesja
04-10-2007, 23:33
Hesja, jakbyś mógł mi we wtorek wieczorem wysłać SMSa czy/które publiczne parkingi w Axalp są już otwarte dla ludzi to byłoby miło :) A już super byłoby się zgrać tak, żebym dojechał do wioski w momencie, gdy Wy będziecie wychodzić - pokażę Wam wtedy wszystkie skróty :mrgreen:. Z mojej strony do zrobienia ;-) ale trzeba by to ustalić zanim wyjedziecie.

no to superaśno!
zadzwonie do Ciebie we wtorek... ustalimy wspolrzedne :)

Elbzynio!
myslisz ze jedna flaga starczy?
doby pomysl! ja tez biore :)))
czapki... bede wiedzial jutro!
musimy ustalic szczegoly techniczne...
bo ze piersowki biora wszyscy to jestem pewny
ale... np. czajniki, zeby kazdy nie wiozl
wiem ze Sl@wcio bierze reaktor atomowy do zupek hihi
a mi sie nie udalo.......
szykowalem dla nas niespodzianke...
dluuugie szkla z Nikona wypozyczone!
juz wczoraj sie dowiedzialem ze nici... a mialem zaklepane faaajne taki
np. 200-400
ale trudno!

Elbzynio
05-10-2007, 00:35
hesja:
wiesz zalezy jakich wymiarów będzie flaga bo ta co ja chcę kupić jest dosyć dosyć-na pamiątkowe zdjęcie akuratna hehhehee i fajna bo banderowa ( orzełek na białym tle)
Mówisz piersiówki........... ja biorę butelkę (jak się uda to się uda jak nie to zużyje w Polsce po powrocie:-))))
Jeżeli chodzi o szkła to proponuje zakup WYBOROWEJ z kieliszkiem-fajna sprawa bo na eleganckiej smyczy i pojemność całkiem całkiem

MarS
05-10-2007, 01:06
ale... np. czajniki, zeby kazdy nie wiozl
wiem ze Sl@wcio bierze reaktor atomowy do zupek hihi
a mi sie nie udalo.......

Jak Ci mówiłem przez fon to czajofon biorę choc jak ktos weźmie jeszce jeden to chyba nie zaszkodzi bo jak przed wyjściem wszyscy w termosiki bedziemy cos parzyli to chwila minie ale jak nie to jeden od biedy strczy z tym ze widzę że nie brac turystycznego tylko normalny.
Fajnie jak by ktos miał odpowiedni przedłużaczyk lub rozdzielacz bo jak przyjdzie podłączyc cos co ma nie płaska wtyczke tylko naszą z uziemnieniem jak w/w czajnik to bedzie problem no chyba że obetniemy końcówki i na zapałki

muflon
05-10-2007, 01:21
Ja zamawiam sobie ogórki kiszone ;-). Z dostawą na górę :mrgreen:

Znajomy był w ten weekend na górze - sytuacja meteo jest mniej więcej taka jak w 2006, czyli: śniegu brak, ciepło, i ogólnie do dupy ;-). Ale tak jak pisałem, to się może zmienić w jedną noc.

hesja
05-10-2007, 09:07
muflon...
sie pisze sie ze drogo w Szwajcarii
napisz... taki normalny bez szalu ale i nie same frytki obiadek w knajpie ile moze kosztowac?
sa tam w axalp i okolicy jakies wyżernie?
a na gorze? jakies kielbaski karkoweczka czy takie tam sa?
drogo? tanio?
bo przeca tam caly dzien bedziemy a ile mozna na kanapkach i tuszonce? :)

deoc
05-10-2007, 10:04
to co jeszcze potrzeba? bo cosbym mogl zorganizowac.... ;) Kieliszki?

@hesja za 2 paczki i 2 kawy znajomy w malej miescinie placil prawie 70PLN (25CHF) :P

muflon
05-10-2007, 10:33
muflon... sie pisze sie ze drogo w Szwajcarii
napisz... taki normalny bez szalu ale i nie same frytki obiadek w knajpie ile moze kosztowac?
sa tam w axalp i okolicy jakies wyżernie? a na gorze? jakies kielbaski karkoweczka czy takie tam sa?
drogo? tanio?


Hmm.. to może bardziej generalnie: kebab na dworcu w Genewie kosztuje 10CHF i to jest najtańszy sposób na "obiadowe" najedzenie się ;-) W normalnej knajpie 20CHF z reguły na jakieś najtańsze danie już starcza. Piwo to kwestia kilku franków.

Na samej górze są "jakieś kiełbaski" i inne tego typu rzeczy, ale ceny są na tyle "atrakcyjne" że ja tam sobie odpuszczam ;-) i kupuję tylko picie. Na dole jest mały sklepik (sprzedaje w nim taki fajny gość, który zawsze kojarzy mi się z Rumcajsem :mrgreen:), w samym Alpengasthofie oczywiście można coś zjeść no i obok jest inna knajpa.

Tyle że jesli chodzi o ceny to... nie mam pojęcia. Do tej pory jeździłem do Axalpu z żoną, która oprócz pomagania mi w foceniu (obsługa databanku itp., choć nie tylko - dwa zdjęcia na a.net są jej :mrgreen:) zajmowała się tą stroną wycieczki - czytaj: ciepły obiadek był w domku :mrgreen: Ale na wyczucie... to jest mała wioska w górach, ruch tam jest praktycznie tylko raz w roku przez te kilka dni, także wicie rozumicie... :?

Ja bym się na Waszym miejscu mimo wszystko nastawiał na przeżycie wycieczki...
na kanapkach i tuszonce? :)

Swoją drogą, dobra polska konserwa mięsna... zagryziona ogórem... ech.... :cry:


Aha, jeden przydatny hint jeśli chodzi o zaopatrzenie na górze, ale tylko dla tych, którzy pójdą "moją" drogą ;-) : wyruszając rano zabrać ze sobą puste plastikowe butelki. Można je napełnić w górskim strumieniu tuż przed ostatecznym podejściem na KP. Zawsze to parę kilo mniej do targania ;-)

Aha #2 - już oficjalnie wiadomo że druga strona doliny jest zabroniona (ale tym razem naprawdę, nie tak jak dotąd ;-)). Pewnie będzie można pooglądać w akcji Alouette ściągające uparciuchów ze szczytów :mrgreen:

MarS
05-10-2007, 12:07
taki normalny bez szalu ale i nie same frytki obiadek w knajpie ile moze kosztowac?
sa tam w axalp i okolicy jakies wyżernie?


alpengasthofie jest restauracyjka choć cen jakiś podanych to nie ma - jedyne info jest że Halbpension kosztuje 28,- franków a tak z doświadczenia to HP jest najczęściej kalkulowane cenowo w okolicach najtańszego dania z karty czyli zupke plus drugie za te 30 ,- fraków pewnie u nich kupisz.

vitter
05-10-2007, 13:38
oki to ja biorę kieliszki ile sztuk ???
czajnika nie zabieram

deoc
05-10-2007, 14:08
4 posty wyzej ja wzialem kieliszki :P :D ;) ale od przybytku glowa nie boli to w takim razie ja wezme napitki dla druzyny pierscienia ;):P
To ja moze wezme jeszcze celnego i szybkiego autofokusa dla wszystkich ;)

JK
05-10-2007, 14:15
To może zamiast kieliszków weźcie jakieś większe szklanki. Nie będziecie się tak męczyć z częstym nalewaniem, a i na ciepłą zupę może się przydadzą. :lol:

deoc
05-10-2007, 16:34
dla zakonczenia tego offtopicu - a w czym bedziesz przepijal?? chyba nie bedziesz bral 2 szklanek :P wiec przepite trzeba miec w kieliszkach :D

Sl@wcio
05-10-2007, 20:14
To może zamiast kieliszków weźcie jakieś większe szklanki. Nie będziecie się tak męczyć z częstym nalewaniem, a i na ciepłą zupę może się przydadzą. :lol:
Co do zupki... jak juz Hesja wspomnial wczesniej, zabieram palnik+gaz wiec jak wezmiecie sobie jakis metalowy kubek i chochelkę to bedziecie mieli na czym podgrzac w gorach (zupa nie jest w zestawie palnika) ;-)

Qna
05-10-2007, 20:32
Trzeba jeszcze cos zabrac??? z tego co sie oritentuje ogorkow u mnie dostatek :)

golden
05-10-2007, 21:03
Co do zupki... jak juz Hesja wspomnial wczesniej, zabieram palnik+gaz wiec jak wezmiecie sobie jakis metalowy kubek i chochelkę to bedziecie mieli na czym podgrzac w gorach (zupa nie jest w zestawie palnika) ;-)

rozumiem że problem ciepłych posiłków Knorra na górze mamy już rozwiązany ..... :-D


Trzeba jeszcze cos zabrac??? z tego co sie oritentuje ogorkow u mnie dostatek

... ale muszą być koniecznie kiszone ....


pozdrawiam

Qna
05-10-2007, 22:39
palnik tez moge zorganizowac :)

ps.
ile słoików :)?

MarS
05-10-2007, 23:39
palnik tez moge zorganizowac :)



To weź bo jak wszyscy będziemy chińskie zupki gotować to do Sl@wcia kolejka będzie ;-) bo jak tez się dzisiaj w jakies "Knorry" zaopatrzyłem :-D

vitter
06-10-2007, 09:38
jedni czajniki, drudzy ogórki,niech ktoś weźmie kotlety
ja biorę czerwony buraczek i 14 kieliszków "kuloodpornych"
i coś do kielonków:mrgreen:

Qna
06-10-2007, 14:30
ja biorę czerwony buraczek i 14 kieliszków "kuloodpornych"
i coś do kielonków:mrgreen:

żebysmy tylko mieli siłe wyjść na góre i zdjecia robić :)

To ja też wezmę "male conieco"

deoc
06-10-2007, 21:35
Nie chce straszyc wiec to info zeby WAS nastraszyc - ale hesja zalatwil pogode wiec pisze tylko tak:
Pogoda Pon Wt Sr w Axalp to:
Pon - czesciowe zachmurzenie
Hi 12°
Lo -1°
Wt - Czesciowe zachmurzenie
Hi 11°
Lo 1°
Sroda - przelotny snieg
Hi 4°
Lo -2°
Dzis bylo 11/6stC

Inny serwis pogodowy podaje:
Pon 18/6 slonecznie
Wt 16/7 slonecznie
Sr 17/7 pochmurnie
Takze nie wiem jak mam to interpretowac ;)
Ide odpalic konsole i sprawdze pogode w tym momencie....

P.S. Trzeci serwis:

Mon, 8 Oct
Clear weather in the morning, partly cloudy skies for the rest of the day.
Details... High: 18 oC
Low: 9 oC N at 10 km/h
Tue, 9 Oct
Partly cloudy skies.
Details... High: 17 oC
Low: 7 oC N at 10 km/h
Wed, 10 Oct
Rain.
Details... High: 12 oC
Low: 9 oC SW at 22 km/h
Thu, 11 Oct
Chance of rain in the morning, partly cloudy skies for the rest of the day.
Details... High: 14 oC
Low: 9 oC NNE at 17 km/h
Fri, 12 Oct
Clear weather during the day. Few clouds during the night.
Details... High: 20 oC
Low: 9 oC SSE at 10 km/h

Sl@wcio
06-10-2007, 22:04
O, dzięki. Miałem dylemat: kalesony czy krótkie spodenki.
Ale ten ŚNIEG we środę ... ;-)

MarS
06-10-2007, 22:12
Sroda - przelotny snieg


Czołówkę już sobie na ten nocny wypad kupiłem ale o rakach i czekanie nie pomyślałem :???:

A pgoda będzie :!: ........................ ;-) :smile:dobra albo zła

to się okarze na miejscu pod wpływem tych wieści weszłem sobie na taki jeden międzynarodowy serwis pogodowy i wyszło jeszcze co inne go niż powyżej ale za to w miarę optymistycznie
Jak to mówią - pożyjemy zobaczymy i trzeba pamietać że w tamtejszych warunkach to i cztery pory roku w jeden dzień mogą nam sie przytrafić.

muflon
06-10-2007, 22:22
trzeba pamietać że w tamtejszych warunkach to i cztery pory roku w jeden dzień mogą nam sie przytrafić.
I to jest najwłaściwsza interpretacja :D

Może powiem jak ja to załatwiam, niezależnie od pogody:
- dobre górskie buty
- spodnie "narciarki"
- polar
- kurtka przeciwdeszczowa (założona również na początku wspinaczki, bo zimno, ale szybko idzie do plecaka ;-))
- polar
- zapasowa podkoszulka (do zmiany po wejściu na górę)
- a jak trzeba to i czapka/rękawiczki :) (decyduję na dole)

Nawet jeśli jest ekstremalnie ciepło, to w spodniach i podkoszulce idzie wytrzymać. A w razie jakby co, to lepiej mieć niż nie mieć ;)

vitter
06-10-2007, 22:53
A i niech ktoś weźmie aparat

MarS
06-10-2007, 23:24
A i niech ktoś weźmie aparat

Ja moge wziąść, tylko ze mam lustrzankę a to jest strasznie ciężkie i niezbyt mi sie chce to targać więc lepiej na taka wycieczke to kompakt - ma ktoś ???
Pozatym Hesja pisał ze weźmie kamerke.

sebah
07-10-2007, 11:23
e tam kompakt... wez jakas komorke z aparatem dokup super hiper wyczesany tele zomm obiektyw na allegro i bedziesz mial zestaw wazacy 400gr albo mniej, mieszczacy sie w kieszeni u spodni a jakosc zdjec bedzie taka ze na a.net przyjma kazde zdjecie ;) :mrgreen:

deoc
07-10-2007, 11:42
przepraszam - czy mamy jakies przedluzacze/przedluzacz/rozgaleznik ze Szwajcarskim wejsciem do gniazdka? Ktos pisal tylko sie upewniam, a tak poza tym to obiadek i sie pakuje ;) Pewnie czegos zapomne.
P.S. Mam nadzieje ze mi wybaczycie jak czegos zapomne ;) np. aparatu :D albo flaszeczki

hesja
07-10-2007, 12:37
very very very bad news
doczytalem gdzies ze do Szwajcarii mozna
miedzy innymi nie wiecej niz 1l alkoholu powyzej 15%
i zarcia nie wiecej niz dla jednej osoby na 1dzien
podobno jak sie trafi na celnika ze zlym humorem... moze Co poprostu zakazac wjazdu do SWzwajcarii jak czegos bedzie za duzo
Szwajcarzy,,, potwierdzacie?

do tego... rozmowa tel wychodzaca 4,90zł
przychodzaca 2zł sms1,5zł
internet 40zł za 1MB
bo to nie Unia...
w Germanii 2,20zł wychodzaca 1,1zł przychodzaca sms 1,5

pamietajcie o wylaczeniu poczty glosowej na czas wyjazdu!!!
bo sie mozecie zdziwic jak Wam sie budzet zmniejszy hihi

to ja kieliszkow nie biore...
czajnik tak

a co do ew. sniegu to....
no cholera ale chcialbym te samoloty miec na tle sniegu :)
ale ktore kurtki zabrac????

deoc
07-10-2007, 12:49
@hesja - kurtke - ja mam jedna zimowo-narciarsko-wszedobylska.... wiec jak bedzie zimno to podpinam polar - srednio zimno biore sam polar, a jak pada to kurtke ;)
Mam nadzieje ze nie bedzie tak zle bo ja mam zamiar przemycic kilka konserw, slodyczy i alkoholu nie za duzo ;) Poza tym nie moge wziasc wiecej, by Ci samochodu nie obciazac ;) Do zobaczenia w jutro :)
P.S. Bierzecie moze statyw? Mam taki jeden maly i lekki ale nie wiem czy jest sens brania - chociaz jakbym chcial jakas panoramke to wole go miec :/

Sl@wcio
07-10-2007, 13:01
....
miedzy innymi nie wiecej niz 1l alkoholu powyzej 15%.....
Przecież to skandal! A kultywowanie naszej tradycji? Mamy tam zdziczeć? ;-)

Co do stroju:
Ubieram winterstoper na niego ortalionik, jak będzie padać to na tą okoliczność mam lekka kurtke i spodnie goratex.

hesja
07-10-2007, 13:43
juz ja widze to pijanstwo hihi
o 4 rano wyjscie...
pobudka o... 3.30?
no to poszalejemy...

jedyne rozwiazanie widze w... zawartosci termosa hen gdzies tam na górze hihi :)

JK
07-10-2007, 13:47
I zamiast schodzić, będziesz zjeżdżał. :-D

Qna
07-10-2007, 14:17
no to lipa straszna ja kupilem zgrzewe konserw, pudlo zupek, karton rogalikow, jakies tam dzemy, zgrzewe Tigerow no i 0,7.... :)

tylko jak rozumowac ilosc jedzenia dla jednej osoby na jeden dzien...?

vitter
07-10-2007, 14:18
Sławeczku a kto się będzie kładł spać???

Sl@wcio
07-10-2007, 14:22
juz ja widze to pijanstwo hihi
o 4 rano wyjscie...
pobudka o... 3.30?
no to poszalejemy...

jedyne rozwiazanie widze w... zawartosci termosa hen gdzies tam na górze hihi :)

Brak czasu... to brak jego organizacji ;-)

mark1957
07-10-2007, 15:47
czesc wszystkim. Co do pogody to znalazlem cos takiego http://weather.yahoo.com/forecast/SZXX0044_c.html

Interlaken położone jest blisko Axalp. Głowy do góry nie ma sie co smucić, oby tylko nie padalo. A macie jakieś pokrowczyki na sprzęt? bo ja nie. Jutro ruszamy z Płocka o 19.

Qna
07-10-2007, 15:50
Właśnie sobie czytam http://www.helwecja.com/CH/auto.htm

zastanawiam się czy brać papu które kupilem,tego jest raczej więcej niż na jeden dzień...

http://forum.polacy.ch/viewtopic.php?t=697 ---> tu jest troche wyjasnione

deoc
07-10-2007, 16:39
przeciez pisze ze 3,5kg miesa i przetworow miesnych na glowe - wiec nie przesadzajcie - konserwa niech ma 400g to i tak 7 mozesz przewiesc ;) A o ogorkach nikt nic nie pisze :P Takze jesli jada 4 osoby w samochodzie to watpie ze przemycimy 14kg miesa :P
"Jezeli chodzi o ptactwo wolno przewiezc do 3.5 kg na glowe.
Wedline i ogolnie wyroby miesne, konserwy itp. tez 3.5 kg na glowe."

Qna
07-10-2007, 16:50
dokladnie. popatrzylem na moje zapasy i wszystko jedzie ze mna :) nie znalazlem tylko nic o zupkach... mam 12 x 70g chyba tez powinno przejsc :)

vitter
07-10-2007, 17:23
kury brać żywcem niech machają będą lżejsze:-D
i nie popadajmy w paranoje

vitter
07-10-2007, 18:13
pytanie do "Szwajcarów" czy w Axalp np. marketach, rynku, czy hotelach
jest możliwość skorzystania z darmowej "niezabezpieczonej" internetowej sieci Wi-Fi WLAN ???

Qna
07-10-2007, 18:18
ile franków orientacyjnie zabieracie? zastanawiam sie ile wymienic.... ?

MarS
07-10-2007, 18:22
To ja też do "Szwajcarów" z zapytaniem - bo franków to za dużo nie kupiłem bo niebardzo jak by mi zostały mam co z nimi zrobic natomiast jako że sporo euro się przez moje rece przewija to tą walute wezme na droge przez Niemcy i rezerwę w razie jak by co i teraz pytanie czy w Szwajcarii ze szczególnym uwzglednieniem Axalp w sklepach honorują euro czy trzeba jakiegoś banku szukać aby to powymieniać ?

hesja
07-10-2007, 18:22
:)
pytanie do kierowcow chorągwi Szczecinskiej i Plockiej
macie juz trase mniej wiecej ustalona?
podajcie glowne miejscowosci przez jakie zamierzacie jechac?
moze rzeczywiscie sie gdzies spotkamy bo z tego co widze po wspolrzednych czasowych to...
jedziemy wszyscy o porownywalej porze :)

zabralem sie za mape i mnie troche glowa rozbolala hihi :)

ja tam biore jakies 250CHF i 150EUR duzo malo?? cholera sam nei wiem...
ale zawsze VISA w kieszeni czeka jakby co :)

hesja
07-10-2007, 18:56
mozemy np. we wtorek o godz 19.00 wszyscy pokazac sie naszym forumowiczom o TU:
http://www.alpengasthof.ch/cms/cms.asp?page=409&ap=../custom/webcam.asp&p=ASP\~Pg409.asp
hihi co Wy na to? :)

MarS
07-10-2007, 19:58
:)
pytanie do kierowcow chorągwi Szczecinskiej i Plockiej
macie juz trase mniej wiecej ustalona?
podajcie glowne miejscowosci przez jakie zamierzacie jechac?
moze rzeczywiscie sie gdzies spotkamy bo z tego co widze po wspolrzednych czasowych to...
jedziemy wszyscy o porownywalej porze :)


Międzyzdroje :mrgreen:
Szczecin
Trasa przez Niemcy - wypisuje miasta koło których będziemy jechać bo autostrady często miasta omijają.
Lipsk [Leipzig]
Hermsdorf
Münchberg
Bayreuth
Feucht
Schwabach
Öhringen
Heilbronn
Karlsruhe
Offenburg - zblożamy się do granicy francuskiej
Freiburg
Granica i w Szwajcari tuż za granicą większe miasto to
Basel
Zofingen
Lucerne
Lungern
Brünig
Axalp

Długość trasy 1279 km
Do Szwajcarii wjeżdzamy od strony zachodniej czyli przez Niemcy ale blisko granicy Francuskiej
jest jeszcze trasa gdzie wieżdza się od strony wschodniej i jest ona krótsza o około 100 km ale trzeba fiycznie wiechac do Austrii a to jeśli jedziemy autostradą więże się z dodatkową opłatą autostradową a jęśli jedziemy drogami lokalnymi i w dodatku trzeba przez duże miasto to zawsze wolniej no i jedna granica do przejechania więcej.

Co do spotkania to bym nic nie planował zdzwonimy się po drodze i zobaczymy gdzie kto jest bo według mojej mapy to poczatek trasy macie zupełnie inny i pierwsze wspólne miasto obok którego będziemy jechac w niemczech to Munchberg bo wy wcześniej jedziecie raczej Drezno - Chennitz a ten w/w Munchberg w okolicach którego możemy się ewentualnie dopiero spotkać to tak mniej więcej jest w połowie trasy.

muflon
07-10-2007, 23:38
To ja hurtem, nie mogłem wcześniej, bo byłem... "na samolotach" oczywiście :mrgreen:


doczytalem gdzies ze do Szwajcarii mozna miedzy innymi nie wiecej niz 1l alkoholu powyzej 15%
Z alkoholem bym rzeczywiście uważał. Bez przesady, jest was kilkunastu, po literku na głowę... ;) No to jeszcze zależy na co kto się nastawia :mrgreen:

i zarcia nie wiecej niz dla jednej osoby na 1dzien
Nie tyle żarcia, co są konkretne limity na konkretne rzeczy (sorry, nie pamiętam szczegółów). W praktyce, jak jedziemy z żoną i dziećmi na zakupy do Francji, to mieszcząc się w limitach (bo są oczywiście takie same na dwumetrowego chłopa i roczne dziecko :lol:) robimy zakupy mięsno/nabiałowe na ponad tydzień.

podobno jak sie trafi na celnika ze zlym humorem... moze Co poprostu zakazac wjazdu do SWzwajcarii jak czegos bedzie za duzo
Takie historie słyszałem, ale tylko z tzw. "trzeciej ręki". Nie brałbym tego przesadnie pod uwagę jeśli chodzi o przewóz jedzenia (wóda co innego - patrz wyżej).

do tego... rozmowa tel wychodzaca 4,90zł
przychodzaca 2zł sms1,5zł
internet 40zł za 1MB
bo to nie Unia...
w Germanii 2,20zł wychodzaca 1,1zł przychodzaca sms 1,5
No tu nic nie poradzisz, pretensje do operatora w PL ;-) Ale wyślij mi chociaż SMSa, co? :lol:

Bierzecie moze statyw?
Na górę sens jest brać... tylko jeśli jest to 55 z głowicą wimberley i dyndającą na niej 500-tką :) Zapomnij, nawet na zwykłym airshow ze statywem jest ciężko, a tu wszystko się dzieje 10x szybciej. Choć są różne zboczenia - w 2005 np. jeden Holender wciągnął na górę... drabinkę :lol:

pytanie do "Szwajcarów" czy w Axalp np. marketach, rynku, czy hotelach
jest możliwość skorzystania z darmowej "niezabezpieczonej" internetowej sieci Wi-Fi WLAN ???
Jedyne co znam to McDonald - tam przez pół godziny jest WiFi za friko.

To ja też do "Szwajcarów" z zapytaniem - bo franków to za dużo nie kupiłem bo niebardzo jak by mi zostały mam co z nimi zrobic natomiast jako że sporo euro się przez moje rece przewija to tą walute wezme na droge przez Niemcy i rezerwę w razie jak by co i teraz pytanie czy w Szwajcarii ze szczególnym uwzglednieniem Axalp w sklepach honorują euro czy trzeba jakiegoś banku szukać aby to powymieniać ?
W ogólności spoko. A w małej wiosce jak Axalp... no powiedzmy bardziej "na gębę" ;-), ale też powinno przejść.


Czy pasuje Wam spotkanie w środę wcześnie rano, powiedzmy pod Alpengasthofem?

MarS
07-10-2007, 23:53
Czy pasuje Wam spotkanie w środę wcześnie rano, powiedzmy pod Alpengasthofem?
Byłoby super tylko trzeba ustalić/uściślic pojecie rano na konkretna godzine.

Tak na marginesie to dla mnie to rano to normalnie katastrofa bo głownie z powodów zawodowych mój dzień pracy jak i dzień w ogólności jest przesuniety i chodzenie spać około 2 w nocy jest normą a w sezonie to 3-4 nie jest niczym nadzwyczajnym - za to jak mnie ktos obudzi przed 9 to smierć w oczach a tam bedziemy wstawać wtedy kiedy normalnich chodze spać.

muflon
08-10-2007, 07:30
Byłoby super tylko trzeba ustalić/uściślic pojecie rano na konkretna godzine.
No to tak jak mówię: ja postaram się przyjechać na parking (gdziekolwiek on będzie, ale to jest max. 30min różnicy piechotą) o 4 i dojdę pod Alpengasthof. Rzecz jest o tyle ważna do ustalenia, że Wy... to już w zasadzie wyjeżdżacie jakoś teraz, nie? ;-)


Tak na marginesie to dla mnie to rano to normalnie katastrofa bo głownie z powodów zawodowych mój dzień pracy jak i dzień w ogólności jest przesuniety i chodzenie spać około 2 w nocy jest normą a w sezonie to 3-4 nie jest niczym nadzwyczajnym
No to spoko. Do 4 posiedzisz w domku, a dalej... będzie ciągnęła adrenalina :mrgreen: Przynajmniej mnie ciągnie - jak mam w głowie ustawione "samolooty... samolooty...", to jestem jak Robocop (ew: zombie ;-)), nie potrzebuję jedzenia ani snu, nawet jeśli miałbym potem tydzień odchorowywać ;-)

deoc
08-10-2007, 07:44
Rzecz jest o tyle ważna do ustalenia, że Wy... to już w zasadzie wyjeżdżacie jakoś teraz, nie? ;-)

No niestety ale wlasciwie to juz godziny odliczamy ;) Ja odliczam do 10:00 aby wyjsc z pracy, a pozniej to pociag, samochod, samochod, pociag i juz z górki.... w górki ;)

Qna
08-10-2007, 09:00
ja tez za niedlugo wsiadam w pociag :)

ps Muflon dalej masz ten sam numer telefonu? Z ogórkami kiszonymi to poważnie mówiles :) bo tego u mnie dostatek :)

muflon
08-10-2007, 09:22
ps Muflon dalej masz ten sam numer telefonu?
O ile to ten: (+41) 79 2948241 to tak :)

Z ogórkami kiszonymi to poważnie mówiles :) bo tego u mnie dostatek :)
Śmiertelnie poważnie. Weź ile się da, mogą nawet zostać na dole, przepakuję po południu do mojego samochodu.

MarS
08-10-2007, 11:22
Śmiertelnie poważnie. Weź ile się da, mogą nawet zostać na dole, przepakuję po południu do mojego samochodu.

A grzybki marynowane w occie chcesz zbiór własny - nietrujące ?
Trzeba ratować rodaków na obczyźnie :)

MarS
08-10-2007, 11:30
No to tak jak mówię: ja postaram się przyjechać na parking (gdziekolwiek on będzie, ale to jest max. 30min różnicy piechotą) o 4 i dojdę pod Alpengasthof. Rzecz jest o tyle ważna do ustalenia, że Wy... to już w zasadzie wyjeżdżacie jakoś teraz, nie? ;-)

Mi pasuje bo coprawda hesja chicał juz koło 4 lub nawet przed 4 wychodzić ale po pierwsze tp śniadanko o tej 4 kusi bo to jednak coś ciepłego się wypije i zje a dwa pod Twoim przewodnictwem też łatwiej i szybciej dojdziemy gdzie trzeba więc nie ma co wariować, tak więc jak 4 po 4 byłbys na miejscu to super - Twój telefon zapisałem zresztą Hesja tez ma i najwyżej się o świcie ;) zdzownimy

muflon
08-10-2007, 11:41
A grzybki marynowane w occie chcesz zbiór własny - nietrujące ?
Grzybki to bardziej dla żony - ja nie jadam ;-)


Mi pasuje bo coprawda hesja chicał juz koło 4 lub nawet przed 4 wychodzić ale po pierwsze tp śniadanko o tej 4 kusi bo to jednak coś ciepłego się wypije i zje a dwa pod Twoim przewodnictwem też łatwiej i szybciej dojdziemy gdzie trzeba więc nie ma co wariować, tak więc jak 4 po 4 byłbys na miejscu to super - Twój telefon zapisałem zresztą Hesja tez ma i najwyżej się o świcie ;) zdzownimy
Wiesz, ze mną to jest tak, że jak mówię "będę o 4" to najczęściej jestem 3:30 ;-) Spoko, będzie dobrze. To wszystko i tak jest liczone ze sporym zapasem, a ja będe chciał dojechać jak najszybciej - w końcu mi też zależy na zobaczeniu wschodu słońca na KP, nie? ;-)

BTW, będę z kolegą (mówi po angielsku). I udało mi się domowymi sposobami reanimować body :) Yippie :-D :-D :-D

Przygotowałem taką mapke (http://img465.imageshack.us/img465/788/axalpvc2.jpg) - wydrukuję Wam to w odpowiedniej ilości egzemplarzy i rozdam na miejscu. Na szlaku raczej nie będziemy iść zwartą grupą, ale raczej kazdy swoim tempem, także może się przydać.

Musashi_Miyamoto
08-10-2007, 12:03
Ja zaraz ruszam do Sigma Centrum w Sopocie, a z tamtąd pociągiem do Szczecina;) około 19 Szczecin;) do zobaczenia

Sl@wcio
08-10-2007, 12:10
Ja zaraz ruszam do Sigma Centrum w Sopocie, a z tamtąd pociągiem do Szczecina;) około 19 Szczecin;) do zobaczenia
Juz o 19-tej w Szczecinie? Jakbys wysiadł w Szczecin Dabiu, to wyskoczyłbym po Ciebie zeby Ci się krzywda nie stała ;-)

Dyziek
08-10-2007, 12:46
No to Panowie do roboty i nie wracać mi bez dobrych zdjęć:) Jeszcze raz życzę wam udanej wyprawy!


pozdrawiam

Dyziek

deoc
08-10-2007, 13:01
No to ja wyruszam w Swoja podroz... chwilowo do miasta Łodzi...

muflon
08-10-2007, 13:41
No to szerokiej drogi wszystkim :) Do zobaczenia w środę, o nieludzkiej porze, przy świetle księżyca... zaraz kurde, jakim świetle, to będzie nów :mrgreen: Weźcie porządne latarki :mrgreen:

kurczak
08-10-2007, 22:21
I pojechali……….. Szkoda, że bez nas. Axalp, samoloty, ryk silników, wszystko tam toczy się 4x szybciej. Czekam na foty!

deoc
09-10-2007, 20:46
w imieniu całej dwunastki zapraszam do odwiedzenia JUZ OFICJALNEGO WĄTKU, który znajduje sie tu:
http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=38485