PDA

Zobacz pełną wersję : Nie usuwalny katalog [?]++



Radosso
06-09-2007, 12:41
Cześć,
w końcu i wreszcie wziąłem się za porządki na tym kompie, bo już syf i strach.
Do rzeczy.
Mam na pulpicie katalog, z wieloma podkatalogami, sam nie wiem co to jest. Kiedy chce usunąć, wyskakuje mi komunikat że nie da rady. To samo w Nortonie. Jest jakiś soft lub trik którym mogę się tego pozbyć?

Ps.
Przy okazji plików i katalogów, bo już miałem kiedyś zapytać.
1). To jakiś cud. Czasem, gdy podłącze mojego nikona normalnie kablem do kompa, tworzą mi się katalogi (na karcie) z muzą którą mam na kompie. Ja tego sam nie robie. Dziwi mnie to, i pachnie mocami nad przyrodzonymi, czy ktoś jest w stanie mi to wytłumaczyć???

2). Mam jeszcze pentaxa optio s50, taka małpka. Problem w tym, że pliki które tworzy ten sprzęt, (audio i video w szczególności) po ich zgraniu na dysk, i umieszczeniu w katalogu, powodują dość dziwną reakcje systemu. Otóż gdy otwieram folder zawierający te pliki, po chwili na ekran wyskakuje mi: Zapobieganie przed otwarciem nieprawidłowych danych. Potem muszę zamykać te okna, a raczej same się zamykają, po zamknięciu tego okna dialogowego.,,,, nie mam cienia koncepcji, czym to jest spowodowane.
thz

fIlek
06-09-2007, 12:47
do plików to delete doctor - masz do wyboru 4 metody kasowania, ale co do folderków to nie wiem...

Rafał_Sz
06-09-2007, 13:52
Polecam ten program:
http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=1571&t=59

Po instalacji, wystarczy, że klikniesz prawym przyciskiem myszy, dasz unlock i już usuwasz co chcesz. Program usuwa wszelkie możliwe powiązania w systemie dotyczące wskazanego pliku/folderu.
Prosty, darmowy i skuteczny.

stig
06-09-2007, 13:56
sprawdz, czy w nazwie katalogu (podkatalogu) nie ma dziwnych znakow.
Podobnie dzieje sie z katalogami, w ktorych nazwie bywaja jakies specyficzne znaki z cyrylicy. Wtedy wystarczy zmienic nazwe katalogu i katalog mozna usunac bez najmniejszego problemu.

Radosso
06-09-2007, 13:59
Z tymi katologami nic nie da rady?

Inna kwestia, to taka, jaką już poruszyłem, ale nie pomogło. Jestem bombardowany jakimiś Chińskimi oknami, komera. Wyaskakuje mi tego pełno. Zalecali mi Adware, SpyBota oba zaistalowałem, i nie wiele pomogło. Jest może jakiś bardziej skuteczny sposób na to??? (w czasie gdy pisałem tego posta wyskoczyły 4 okna)

Rafał_Sz
06-09-2007, 14:07
Spróbowałeś ten program co pisałem?
Usuwa każdą mendę w systemie. Nawet dialery.
Po co się męczyć. Unlock, delete i po sprawie.
AdAware może nie zobaczyć pewnych powiązań w systemie.

Radosso
06-09-2007, 14:15
rsz próbowałem zarówno Twoje propozycji jak i kolegi FIlek'a niestety żadna nie okazała się skuteczna. Dopiero dogłębna zmniana nazw (niezłe drzewko katalogów to było) pomogło. Dzięki Panowie.

Generalnie chciałem dzisiaj zrobić sobie formata, ale trochę się boję, z dwóch względów. Po pierwsze to fakt, że moja kopia okien, co prawda w folii, ale wersja oem, która najprawdopodbniej jest już zainstalowana na innej maszynie, boję się więc, że mi się tutaj nie zaaktywuje. Druga kwestia to to, że przeraża mnie instalacja na nowo całego softu.
Macie może jakieś sprawdzone metody na zwiększanie wydajności kompa? (Narazie pokasowałem mnóstwo programów, i chyba jest troche lepiej.
Kwestia tych Japońskich okien, dalej aktualna. Mówisz adware nie zawsze skuteczny... hehe to prawda. Co więc tu założyć, żeby było lepiej...
pozdrawiam

edit: Takich programów jest masa, znalazłem coś takiego: Ashampoo_AntiSpyWare -> zaraz zobaczymy jak się spisze.

RomanZWrocławia
06-09-2007, 15:28
Przeskanuj komputer na obecność "niechcianych dodatków" np. właśnie AdAware ale w TRYBIE AWARYJNYM WINDOWSA.
(restart systemu i F osiem )

POZDRAWIAM

krzysztof jot
06-09-2007, 17:10
że przeraża mnie instalacja na nowo całego softu.
poświęć się raz - zainstaluj system i cały soft -i zrob taką czystą kopie tego zapisu za pomoca AcronisTrueImage. Potem przywrócenie systemu z zainstalowanymi aplikacjami zajmuje jakies 5-8 minut. Robie to co dwa miesiące - mam system czysty jak w dniu instalacji. Mozesz nawet przeniesc wszystko bit po bicie na inny dysk. Program po polsku, niezawodny o przyjaznym interfejsie. Polecam - od 3 lat jak go kupiłem, zmieniło sie moje (współ)życie z komputerem ;)

Radosso
06-09-2007, 18:09
Krzysztof to brzmi jak idealne wyjście z sytuacji, pewnie i tak zrobię, ale za nim się tak stanie, muszę odnaleźć cały te soft, który wala się tu i uwdzie.... jestem bałaganiarze wiesz, to moja cecha - tym bardziej dlatego, pomysł z kopią systemu brzmi dobrze.

Roman Zrobię to dwoma programami.... teraz lecę z defragmentacją, może będzie szybciej biegał po folderach ;-)

---------

Narodził mi się nowy temat, a nie chcę zakładać nowego wątka. Sprzątając zdjęcia, doszedłem do wniosku, że jedynym wyjściem by je uporządkować, będzie strona WWW. Taka galeria - by oddzielić ziarno od plewu.

Ni w ząb nie znam się na HTMLu, maci może nazwy jakichś programów, w których można sobie wygodnie złożyć stronkę, w sposób graficzny? Chodzi mi o takie programy, by stonka nie wyglądała jak zrobiona przez dziecko z przedszkola....

W ogóle dzięki Panowie za pomoc, to jest to, dlaczego tak lubię to forum. Też zawsze pomogę. Pozdrawiam serdecznie.