PDA

Zobacz pełną wersję : Chcę wyłączyć lapmpe wbudowaną NIKON C 5700



Marcus
05-12-2005, 13:31
Witam,

czy w NIKONIE C 5700 można zrobić zdjęcie z lampą zewnętrzną niededykowana (ale na ciepłą stopkę) z wyłączeniem lampy wbudowanej. Na tą chwile nie udało mi sie odłaczyć lampy wbudowanej. Podczas słabych warunków świetlnych odpalaja się dwie lampy na raz. Czy istnieje jakiś sposób aby wyłaczyć lampę wbudowaną i uaktywnić jedynie lampę zewnętrzną.

Dziękuję

Valdek_Tychy
05-12-2005, 15:10
Nie znam C5700 ale podejrzewam,że dzieje się tak samo jak w C8700 gdzie mimo włączenia zewnętrznej lampy dziala też wbudowana.Ta wbudowana pracuje jako wspomagnanie AF w trudnych warunkach oświetleniowych (oświetla obiekt aby AF mógł sie ustawić).Nie ma możliwości jej wyłączenia,nie ma takiej opcji w menu żeby wyłączyć tylko lampę wbudowaną.Prawdopodobnie w 5700 funkcjonuje tak samo

marcin_G
05-12-2005, 15:23
Witam,
Czy istnieje jakiś sposób aby wyłaczyć lampę wbudowaną i uaktywnić jedynie lampę zewnętrzną.


Wydaje mi się, że w jednym z menu są ustawienia lampy i tam trzeba wybrać :arrow: "int. flash off" - tak jest przynajmniej w coolpixie 990

Pinki
05-12-2005, 16:59
Jesli w Speedlight Option: funkcja Speedlight Control w menu Set-up ustawiona jest na Auto uruchomi sie tylko lampa zewnetrzna. Jesli funkcja jest ustawiona na Int & Ext Active
uruchomia sie obie.
Zywcem przepisane z instrukcji :D

Marcus
05-12-2005, 17:11
Dziekuję bardzo wszystkim którzy zaintetesowali sie moim problemem.

Pozdrawiam i polecam siebie na przyszłośc.

tarkin
05-12-2005, 17:32
mozna wylaczys bez problemu funkcja Speedlight Control jest tam tez wylaczanie wewnetrznej lampy . i wszystko biega jak nalezy