PDA

Zobacz pełną wersję : IPOD Photo



krzys123
04-12-2005, 22:45
Czy uzywal ktos ipoda photo jako banku zdjec,lub wogole mial stycznosc z tym urzadzeniem?

Giuppo
05-12-2005, 13:02
Ja uzywam, ale nieco starszego iPoda... czasem rowniez jako banku zdjec w terenie.

FunBoy
05-12-2005, 14:38
Ja uzywam, ale nieco starszego iPoda... czasem rowniez jako banku zdjec w terenie.
A jak sie takie cos uzywa do backupu z aparatu? Sam sie zastanawiam i fajnie byloby moc wykozystac jakis databank rowniez do sluchania mp3.

Pozdro
FunBoy

Jeremy
05-12-2005, 16:18
A jak sie takie cos uzywa do backupu z aparatu?

Jeśli chcesz bezpośrednio z aparatu zgrywać zdjęcia, to musisz dokupić takie cóś, co się zwie iPod Camera Connector. Daje Ci to port usb do podłączenia aparatu. Kosztuje ok. 120zł, można kupić np. tu: http://sklep.apple.pl Działa ze wszystkimi modelami iPodów poza Nano i Shuffle. Zaletą jest wielkość, a raczej niewielekość :)

Możesz też skorzystać z czytników kart pamięci podłączanych do iPoda - Belkin zdaje się robi coś takiego.

Ps. Zdaje się, że iPod Photo nie pokazuje miniatur z RAWów

FunBoy
05-12-2005, 16:56
A jak sie takie cos uzywa do backupu z aparatu?

Jeśli chcesz bezpośrednio z aparatu zgrywać zdjęcia, to musisz dokupić takie cóś, co się zwie iPod Camera Connector. Daje Ci to port usb do podłączenia aparatu. Kosztuje ok. 120zł, można kupić np. tu: http://sklep.apple.pl Działa ze wszystkimi modelami iPodów poza Nano i Shuffle. Zaletą jest wielkość, a raczej niewielekość :)

Możesz też skorzystać z czytników kart pamięci podłączanych do iPoda - Belkin zdaje się robi coś takiego.

Ps. Zdaje się, że iPod Photo nie pokazuje miniatur z RAWów
Rewelacja - rzeczywiscie jest na stronie appla.

Z tymi RAWami - moze jest jakis sofcik, ktory umozliwi pokazywanie miniatur. Znajomy kiedys pokazywal mi na swoim iPodzie, jak zmienil mu system operacyjny na jakiegos Linuxa (oczywiscie stworzonego pod iPoda) - pozniej mogl bezposrednio wgrywac mp3 na niego, bez dodatkowego softu konwertujacego (jakos tak to bylo, z tego co pamietam - nie posiadam/nie posiadalem iPoda, takze nie do konca kojarze, czy o ten konkretnie proces chodzilo - w kazdym badz razie, znosilo to jakies fabryczne ograniczenia).

Pozdro
FunBoy

[ Dodano: 05-12-05, 16:10 ]


Ps. Zdaje się, że iPod Photo nie pokazuje miniatur z RAWów
W sumie wystarczy, jesli bedziemy zapisywac rownoczesnie RAW+JPEG i bedzie mozliwy podglad :-) Swietna sprawa.

Tak patrze sobie na ta strone i widze, ze rowniez jest ten czytnik kart Belkina, ale 4razy drozszy i znacznie wiekszy od samego iPoda.

Moze mi ktos powiedziec, jak szybki jest transfer pomiedzy Nikonem a iPodem przez iPod Camera Connector?

Jeremy
05-12-2005, 17:36
Zerknij tutaj, jest też o prędkościach transferu:
http://www.ilounge.com/index.php/reviews/comments/apple-ipod-camera-connector-ipod/

FunBoy
05-12-2005, 19:06
Zerknij tutaj, jest też o prędkościach transferu:
http://www.ilounge.com/index.php/reviews/comments/apple-ipod-camera-connector-ipod/
Swietny link z testem - dzieki wielkie.

Po przeczytaniu testu widze, ze iPod jest dobra alternatywa w przypadku, jesli ktos juz posiada iPoda i bedzie go wykorzystywac "tylko" podczas rekreacyjnych podrozy, w celu zwolnienia miejsca na karcie. W wyniku wolnego transferu, osoby zajmujace sie (nazwijmy to) polprofesjonalna, a moze nieamatorska fotografia, zakupia szybki databank, ktory w znacznie krotszym czasie zrzuci pamiec bezposrednio z karty pamieci, czyli w trakcie zgrywania bedzie mozna wsadzic druga pusta karte do aparatu i dalej robic zdjecia.

Coz... Powiem tak - fajnie, ze jest mozliwosc wykorzystania mp3playera jako amatorskiego databanku... Reszta niech zdecyduje jaka funkcjonalnosc beda chieli uzyskac od takiego urzadzenia.

Pozdrawiam
FunBoy

krzys123
05-12-2005, 23:46
a moze ktos wie jak podlaczyc zwykly czytnik kart do ipoda,wydaje mi sie to wykonalne

FunBoy
06-12-2005, 10:18
a moze ktos wie jak podlaczyc zwykly czytnik kart do ipoda,wydaje mi sie to wykonalne
W podanym linku przez Jeremy'iego - chlopaki testujac "przejsciowke" probowali podlaczyc zwykly czytnik kart, ale bez sukcesu - zerknij na link to zobaczysz jaki konkretnie model.

Jeremy
06-12-2005, 13:26
iPod sam w sobie nie jest hostem usb, wymaga podłączenia do urządzenia, które nim "pokieruje", czyli do komputera, lub do różnych aktywnych akcesoriów. Jeśli podłączysz ot tak czytnik kart, to musi być coś, co czytnikowi "każe" odczytać kartę i przenieść dane po usb. Sam czytnik jest pasywny przecież. Dlatego wymyślono coś takiego jak Camera Connector albo te wynalazki Belkina.
Oczywiście, można próbować robić to naokoło - tzn. zainstalować na iPodzie system operacyjny, ktory ma możliwość pokierowania pracą pasywnego urządzenia usb. O ile mi wiadomo, tylko linuxa da się zainstalować na ipodzie, ale też nie wiem, z jaką funkcjonalnością. W każdym razie być może wtedy dałoby się zrobić tak, że działałby zwykły, pasywny czytnik kart. Myślę, że pomocne mogą okazać się strony takie jak: http://www.ipodhack.com/ oraz http://ipodlinux.org/Main_Page

pozdrawiam,

Giuppo
06-12-2005, 17:09
Male sprostowanie...
CameraConnektor dziala tylko z iPodami Photo, co znaczy ze uzytkownicy starszych modeli skazani sa na wynalazek Belkina, ktory ma juz wbudowany czytnik kart. Nie jest oszalamiajaco szybki, ale jak na moje potrzeby spoko wystarczy.
Wieksze sprostowanie...
iPod nie pozwala ogladac zdjec zgranych bezposrednio z aparatu!!!
Dysk ipoda jest podzielony na dwie partycje. Jedna jest dostepna dla softu iPoda. tzn mozna odtwarzac zapisana tam muzyke i ogladac na wyswietlaczu zapisane tam foty. Dostep do tej partycji jest mozliwy poprzez soft iTumes i iPhoto z Maca lub Peceta. Poprzez Camera Connektor nie ma dostepu do tej partycji. Ta przejsciowka pozwala na zgranie plikow na druga partycje iPoda, przeznaczona na dowolne dane, ktora sie zachowuje jak zwykly dysk.
Czyli mozna zgrac foty, sprawdzic czy wszystko sie przekopiowalo prawidlowo, ale nie mozna ogladac zdjec na wyswietlaczu... :(

Jeremy
06-12-2005, 19:21
Wieksze sprostowanie...
iPod nie pozwala ogladac zdjec zgranych bezposrednio z aparatu!!!
Dysk ipoda jest podzielony na dwie partycje. Jedna jest dostepna dla softu iPoda. tzn mozna odtwarzac zapisana tam muzyke i ogladac na wyswietlaczu zapisane tam foty. Dostep do tej partycji jest mozliwy poprzez soft iTumes i iPhoto z Maca lub Peceta. Poprzez Camera Connektor nie ma dostepu do tej partycji. Ta przejsciowka pozwala na zgranie plikow na druga partycje iPoda, przeznaczona na dowolne dane, ktora sie zachowuje jak zwykly dysk.
Czyli mozna zgrac foty, sprawdzic czy wszystko sie przekopiowalo prawidlowo, ale nie mozna ogladac zdjec na wyswietlaczu... :(

Hmm - czyli jak rozumieć to zdanie z w/w testu: "All pictures imported from the Camera Connector are automatically converted to screen-viewable images during the photo import process, which you watch happening in real time with medium-sized thumbnails." Jest tylko uwaga, że gdy chcemy osiągnąć tryb Slideshow (z transformacjami), wymagane jest synchro przez iTunes, natomiast miniatury widać od razu.

Giuppo
06-12-2005, 20:18
Widocznie ktorys z updatow softu pozwolil na przegladanie importowanych zdjec. W momencie kiedy kupowalem swojego iPoda w iPodach Photo nie bylo takiej mozliwosci. Dokladnie sie o to dowiadywalem i z tego powodu kupilem zwyklego iPoda.

krzys123
06-12-2005, 22:24
Giuppo, czyli jak kupie CameraConnektor to bez problemu przez niego podepne zwykly czytnik i tak zgram zdjecia z karty na ipoda?Dobrze rozumiem :?

Giuppo
07-12-2005, 16:06
Nie chce Cie wprowadzac w blad. Jak widac troszke sie to pozmienialo od czasu kiedy interesowalem sie dokladnie tematem. Sprawdzic nie moge, bo uzywam nie CameraConnektora, tylko czytnika Belkina...
W sobote wybieram sie do sklepu Appla, wiec popytam dokladnie u zrodla i napisze co i jak.

krzys123
07-12-2005, 19:06
Giuppo, a jak czytnik szybko zrzuca zdjecia?ile dales za czytnik?

Giuppo
07-12-2005, 22:28
Za czytnik dalem okolo 70euro o ile dobrze pamietam. Jego glowna zaleta jest nie szybkosc, ale pewnosc dzialania i uniwersalnosc. Czyta kilka roznych formatow kart, ma wlasne zasilanie (baterieAAA) przez co nie rozladowuje iPoda, jest automatycznie wykrywany i obslugiwany przez soft iPoda. Co do szybkosci zgrywania, to nie mierzylem, bo nie bardzo mnie to obchodzilo... Po prostu jedna karta sie zgrywala, a ja fotografowalem na drugiej.
Zeby wszystko bylo jasne, to zastrzegam ze nie wiem czy ten czytnik to jest optymalne rozwiazanie. W momencie kiedy go kupowalem byla to jedyna mozliwosc dostepna na rynku.

Tu link do czytnika (http://catalog.belkin.com/IWCatProductPage.process?Merchant_Id=&Section_Id=202863&pcount=&Product_Id=159393&Section.Section_Path=%2F%2FRoot%2FMP3Accessories%2 FAppleiPo%2E%2E%2Eessories%2F)

krzys123
07-12-2005, 23:21
Giuppo, niestety czytnik nie gada z ipod'em 5 generacji :(

martinez
25-01-2006, 21:11
Własnie sam posiadam iPod'a tyle że piątej generacji czyli Video. Zastanawiałem sie nad kupnem tego sprytnego urządzenia, aby przesyłać zdjęcia i magazynować sobie je na nim np. na wycieczce. Posiadam Nikona D50... ale z tego co jest napisane na stronie Apple i wymienionych aparatach to niestety nie widze tam tego modelu, tylko D70 :(. Moje pytanie brzmi następująco: czy może już ktoś posiadał taką konfiguracje jak ja? iPod 5G + camera connector + Nikon D50 i działało mu to :)

Oto cytat ze strony www.apple.com.pl. Apropo ostatniego postu niejakiego krzys123 :D.
"iPod Camera Connector zapewnia szybki i łatwy sposob przeniesienia zdjęć z cyfrowego aparatu fotograficznego do iPoda photo. Produkt kompatybilny z modelami iPoda z kolorowym wyświetlaczem i iPodem z video. Urządzenie nie jest kompatybilne z iPodem nano i iPodem Shuffle"

http://www.apple.com/ipod/compatibility/cameraconnector.html

------------------------
Pozdrawiam Marcin

pooley
25-01-2006, 21:36
mysle ze nie bedzie problemu, iPod to fajne urzadzenie, jak by czytal RAW'y mialby jeszcze wieksza popularnosc :)

martinez
26-01-2006, 19:27
Witam

Wolałbym potwierdzonego na 100% pooley, a nie myślenia że nie będzie problemu... hihihi. :D
Może ktoś inny ma coś do powiedzenia w tej materii :)


--------------
Pozdrawiam
Marcin

krzys123
27-01-2006, 22:00
ja wcale nie napisalem ze nie bedzie gadal z aparatem,chodzi tylko ze nie dziala konfiguracja ipod+camera connector+czytnik kart,o tylek rozbic taki bank danych ze mam zablokowany aparat i przez godzine zgrywam karte do ipoda ktory do szybkich w tej czynnosci nie nalezy ,dlatego kupilem sony vaio bo gada z czytnikiem choc rownierz szybki nie jest a do tego ma pilota w cenie i wogole jest tanszy :D

locos
04-02-2006, 16:30
no wiec moze ja dodam pare groszy..... :)
posiadam Irivera h320 - w skroce przenosny jukebox o pojemnosci 20gb ( istnieje takze model h340 z 40gigowym dyskiem). urzadzonko ma funkcje hosta usb w wersji 1.1) . testowane z nikonem d70 - zadnych problemow nie zauwazylem. niepotrzebne sa zadne przystawki czy inne "cuda" do poprawnej wspolpracy. co do jakosci dzwieku, nie mam zadnych zastrzezen, jesli ktos sie skusi polecam sluchawki firmy sennheiser px 200 - po prostu rewelacja, napewno nie bedzie zawiedzony....

wiecej mozna dowiedziec sie tutaj -->
http://www.tomshardware.pl/mobile/20041005/iriver-h320-02.html

pozdrawiam

haszz
29-06-2006, 01:13
a macie moze jakies informacje o tym jak przerzucic zdjecia z aparatu na iPod'a Nano? Bede musial wybrac sie do sklepu bo wybieram sie na wakacje w piatek na 8 dni a mam tylko 1gb karte wiec na bank nie starczy. Moja dziewczyna ma Nano tylko cholera wie czy ustrojstwo sie do czegos zda oprocz zagluszania mysli wrrr :)

jak wiecie cos na ten temat to pilnie prosze, bede wielce zobowiazany.

Vadim
29-06-2006, 02:33
haszz, pytaj tutaj:

http://groups.google.pl/group/pl.comp.sys.macintosh?hl=pl&lr=lang_pl

Wiedzą wszystko o applach i iPodach, powinni pomóc.

Pozdrawiam

Jeremy
29-06-2006, 09:18
a macie moze jakies informacje o tym jak przerzucic zdjecia z aparatu na iPod'a Nano? Bede musial wybrac sie do sklepu bo wybieram sie na wakacje w piatek na 8 dni a mam tylko 1gb karte wiec na bank nie starczy. Moja dziewczyna ma Nano tylko cholera wie czy ustrojstwo sie do czegos zda oprocz zagluszania mysli wrrr :)

jak wiecie cos na ten temat to pilnie prosze, bede wielce zobowiazany.

O ile mi wiadomo, do Nano możesz wgrać foty wyłącznie przez komputer. CameraConnector firmy Apple działa tylko z dużymi i kolorowymi iPodami, wynalazki firm Griffin i Belkin również nie współpracują z Nano. Nie wiem, jaki jest tego powód.