PDA

Zobacz pełną wersję : Praca w PS (Dwa Monitory)



lukas_78
02-09-2007, 14:48
Witajcie!

Chciałbym zapytać czy ktoś z Was pracuje w PS wykorzystując dwa monitory jednocześnie. W chwili obecnej mam notebooka Compal FL90 podłączonego do zewnętrznego monitora Eizo FS 1931. Zdarza mi sie że dość często składam tzw fotoksiązki i podgląd pełnoekranowy wydaje mi się że mógłby poprawić komfort pracy. Chciałbym aby np. na matrycy notebooka były wszystkie narzędzia i palety a na Eizo pełny podgląd pliku.

Jeśli ktoś z Was użytkuje tego typu rozwiązanie to proszę o opinie.

bukowy dziad
02-09-2007, 14:53
niektórzy widzieli go, jak o północy pije olej napędowy i drapie się po plecach wałkiem rozrządu. my wiemy tylko, że lubi słuchać języka francuskiego pędząc nowym aston martinem z prędkością 250 na godzinę. i to, że mówią o nim STIG;) *


*nie wiem czy tamten coś robi na 2 monitorach, ale nasz forumowy na pewno:)

Gawronnek
02-09-2007, 14:59
dokładnie w takim samym układzie pracuje w PS, na laptopie mam wszystkie narzędzia i palety a zdjęcie mam na CRT, prawdę mówiąc nie wyobrażam już sobie innej pracy, laptop chodzi w 1024x768 a CRT Iiyamy w 1600x1200, nie wiem o jaka pomoc Ci chodzi więc jakby co pytaj

lukas_78
02-09-2007, 15:17
czy ustawienie takie wynika z odpowiednich sterowników karty graficznej? Posiadam Nvidia 8600m GT.
Kurcze plątam się trochę jakiej funkcji użyć przy ustawieniu Nview. Mam do wyboru:

- tryb zwielokrotniony (dualview)
- rozstaw pionowy
- rozstaw poziomy
- klon
- wyświetlacz pojedyńczy

Gawronnek jeśli możesz wytłumacz mi łopatologicznie krok po kroku proszę...

eclipse
02-09-2007, 15:17
ja dokladnie tak samo, kiedys laptop + crt, obecnie desktop + crt i lcd... komfort pracy nieporownywalnie lepszy niz praca na jednym ekranie :)

eclipse
02-09-2007, 15:18
dualview

lukas_78
02-09-2007, 17:13
WOW jakie to zajefajne bardzo dobrze widać edytowany obrazek :) Powiedzcie tylko jak szybko przeskakiwać pomiędzy ekranami. jest może jakiś skrót klawiszowy?

mkwiek
02-09-2007, 17:28
WOW jakie to zajefajne bardzo dobrze widać edytowany obrazek :) Powiedzcie tylko jak szybko przeskakiwać pomiędzy ekranami. jest może jakiś skrót klawiszowy?

ja mam laptopa i CRT, dualview, czyli CRT jest roszerzeniem LCD laptopa. przesuwasz normalnie myszką okno na drugi monitor, przynajmniej ja tak mam na karcie ATI. skrótów nie znam

stig
02-09-2007, 17:55
i to, że mówią o nim STIG;) *
*nie wiem czy tamten coś robi na 2 monitorach, ale nasz forumowy na pewno:)
:D

Tak. Pracuje na dwoch monitorach.
Ja nie korzystam z zadnych podsystemow oferowanych przez oprogramowanie karty graficznej. Normalnie w windowsowym aplecie "Wlasciwosci ekranu" mam:
1. Dell P1130 na Radeon X1300 Series
i
2. Dell P1130 na Radeon X1300 Series Secondary
Dla kazdego (z racji, ze to takie same monitory) ustawiona ta sama rozdzielczosc i to wszystko. Efekt jest taki jak by monitor mial szerokosc dwoch ekranow. Myszka przesuwa sie normalnie z jednego monitora na drugi. Na jednym mam palety narzedziowe i okno Bridge'a, a na drugim sam pulpit Photoshopa.

lukas_78
02-09-2007, 20:46
Stig czy byłby dla Ciebie problem pokazanie screenu w jaki sposób masz rozmieszczone palety i Bridga na jednym z ekranów?
Dziękuje wszystkim za dotychczasową pomoc w tym wątku

stig
02-09-2007, 21:36
Stig czy byłby dla Ciebie problem pokazanie screenu w jaki sposób masz rozmieszczone palety i Bridga na jednym z ekranów?
Wklejam caly pulpit. Monitor lewy konczy sie zaraz za paletami. Prawy -- to samo okno Photoshopa.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img403.imageshack.us/img403/4920/untitled1cw5.jpg)

lukas_78
02-09-2007, 22:57
bardzo dziękuję :) Ja niestety nie mogę tak sobie tego poukładać ponieważ kiedy na matrycy laptopa obraz wyświetla się normalnie to na Eizo u dołu i góry pozostają dwa pasy i nie widzę belki menu pomimo ustawienia właściwych rozdzielczości dla laptopa 1280x800 a dla monitora 1280x1024.

sebah
02-09-2007, 23:02
czy zeby wykozystac takie rozwiazanie to trzeba miec jakis komputer z gornej polki czy wystarczy
Celeron 2.6
1024 RAM
a karta to jakis Radeon ( juz nie pamietam )
no i drugi monitor

Gawronnek
02-09-2007, 23:20
spoko ja mam w laptopie Celerona 1,60 i ATI Xpress 200M oraz 1GB RAMu, chodzi aż miło, co prawda troszkę inaczej mam to rozmieszczone niż Stig, screena nie pokaże bo z uwagi na 2 rożne rozdziałki dla obu monitorów obcina mi ten większy monitor

lukas_78
02-09-2007, 23:21
jeżeli umożliwia ci to karta grafiki to wydaje mi się że twoja konfiguracja jest wystarczająca. a nie jest to jakiś tam radeon tylko zapewne produkt firmy ATI.

lukas_78
02-09-2007, 23:22
Gawronnek a może jednak opiszesz jak to wygląda u Ciebie bo jestem w podobnej sytuacji...
Stig czy pracując w C1 przy nefach też używasz tego rozwiązania?

Gawronnek
02-09-2007, 23:30
mniej więcej wygląda to tak
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://zdjecia.gawronnek.pl/ekran.jpg)

dodałem kawałek ucięty przez Irfanview, jak widać na mniejszym-laptop mam otwartego PS a zdjęcie do obróbki otwiera mi sie zawsze na CRT

lukas_78
02-09-2007, 23:58
ok dziękuję . Poprobuje u siebie.

Gawronnek
03-09-2007, 00:04
apropos C1, w C1 nie da sie otworzyć zdjęcia w innym oknie, zresztą nie ma chyba takiej potrzeby, on zawsze cały otwiera się na jednym monitorze, w PS sa palety i narzędzie, które zasłaniają zdjęcie i stąd korzyść przy pracy na 2 monitory

tymancjo
04-09-2007, 11:29
Witam,

Fajny watek, sam wlasnie sie przymierzam do rozdwojenia monitorów (crt na zdjecie plus jakis maly tani lcd na palety) i zastanawia mnie jeszcze jedna kwestia (narazie nie mam jak sprawdzic): Czy tablet zachowuje sie tak jak mysz- znaczy "obsluguje" 2 ekrany ?

pozdrawiam
tymancjo

Gawronnek
04-09-2007, 11:33
to zależy jak go z konfigurujesz, może obsługiwać jeden monitor lub oba, jednak w moim przypadku z uwagi na różnice w rozdziałce ekranów jak obsługuje oba wykorzystuje tylko 3/4 powierzchni tabletu

alexkoz
04-09-2007, 11:37
przepraszam z góry za banalne pytanie (ae naprawde niurtuje mnie to pytanie) czy rozdzielenie interfejsu PSa na dwa monitory jest funkcjonalnością Photoshopa czy systemu operacyjnego? Przekładając na mój język? Czy da radę tak zrobić z PS Elements z notbookiem i zewnętrznym LCDkiem? Z góry dziękuję za wyrozumiałość.

Piotr Szmidt
04-09-2007, 12:06
Odpowiem tak: Pracuje na komputerze na dwa monitory LCD 19". Postawione obok siebie. Ustawione mam tak: Jeden monitor podlaczony pod karte zintegrowana na plycie przy rozdzielczosci 1280x960 pix, a drugi monitor pod marna karte PCI (chyba 4 mb) i monitor ustwaiony na rozdzileczosc 1152x864 pix (monitor pomocniczy).

Na monitorze glownym mam tylko obraz w full screenie w PSie, a na monitorze pomocniczym wszelkie narzedzia.

Sprawdza sie w praktyce. Oczywiscie do tego typu ustawienia sprawdza sie w przypadku winXP.

Czornyj
04-09-2007, 12:29
przepraszam z góry za banalne pytanie (ae naprawde niurtuje mnie to pytanie) czy rozdzielenie interfejsu PSa na dwa monitory jest funkcjonalnością Photoshopa czy systemu operacyjnego? Przekładając na mój język? Czy da radę tak zrobić z PS Elements z notbookiem i zewnętrznym LCDkiem? Z góry dziękuję za wyrozumiałość.

Systemu. Drugi monitor traktowany jest po prostu jako szersza powierzchnia desktopu, więc w dowolny sposób można kłaść okna na jednym i drugim. Jeśli narzędzia nie są związane z oknami (jak np. w C1) tylko są na osobnych paletach, to można je porozdzielać i przesuwać gdzie nam się podoba.

alexkoz
04-09-2007, 12:31
ok, wszystko jasne dzięki Czornyj

ku6i
05-09-2007, 14:22
to zależy jak go z konfigurujesz, może obsługiwać jeden monitor lub oba, jednak w moim przypadku z uwagi na różnice w rozdziałce ekranów jak obsługuje oba wykorzystuje tylko 3/4 powierzchni tabletu

A jaki masz tablet? Pytanie co wtedy, gdy tablet nie ma możliwość skalowania obszaru roboczego (np. Volito, Bamboo). Ponoć przy podłączeniu tego ustrojstwa do kompa z panoramą kwadratowa kreska na tablecie robi się prostokątna na ekranie. Ile w tym prawdy? Nie wiem, bo używam tylko 1 monitora

haszz
25-10-2007, 13:53
Ja mam 2x21'' [1680/1050] balinea + radeon i nie sądzę abym kiedykolwiek przesiadł się na 1 ekran. Próbowałem na cos kolo 30'' apple ale jakis bałagan miałem ciągle i dlatego zrezygnowalem z zakupu wielkiego telewizora do pc'ta. co prawda jak sie czlowiek przyzwyczai do 2 ekranow to po pewnym czasie brakuje trzeciego, np na kablowke. czasami szaleństwo nie popłaca a poza tym na biurku już brak miejsca.

maly5
25-10-2007, 20:01
co prawda jak sie czlowiek przyzwyczai do 2 ekranow to po pewnym czasie brakuje trzeciego, np na kablowke. czasami szaleństwo nie popłaca a poza tym na biurku już brak miejsca.
hehe no to 3-ci przymocowac do sciany ponad ;) dobrego nigdy za wiele :-)

woogen
25-10-2007, 20:45
ku6i: powiedziałeś: "tablet nie ma możliwość skalowania obszaru roboczego np. Volito." E? Od kiedy? U mnie pod xp i volito2 bez problemów się skalowało obszar roboczy tabletu na 2 monitory , na dowolny 1. Można było swobodnie skalować obszar roboczy:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img88.imageshack.us/img88/52/tabletsr1.gif)
Niestety musiałem jeden oddać :(

haszz
26-10-2007, 14:41
hehe no to 3-ci przymocowac do sciany ponad ;) dobrego nigdy za wiele :-)

narazie to musze za monitorami na scianie dziure wielkosci arbuza załatac. Takie mam sciany w bloku ze jak nie żelbet na metr gruby to ścianka działowa zrobiona zamiast z betonu czy pustaków to z piasku. Wierciłem dziury do kołków na półkę i nawet sie nie dowierciłem do połowy sciany jak w pokoju po drugiej stronie odleciało pół ściany :mrgreen:, dobrze ze to nie u sąsiadów. Tak więc nic na ściany już nie wieszam a tym bardziej monitora :mrgreen:

ku6i
28-10-2007, 00:52
woogen, byłem pewien, że Volito 2 i Bamboo nie mają możliwości skalowania obszaru roboczego. Swoją drogą nigdy nie udało mi się przeczytać, ze taką możliwość mają, ale jak widzę, rzeczywiście, jest takie cuś. W taki razie pojawia się pytanie, po co wyrzucać tyle kasy na Graphire A6 :)

A Volito 1 nie ma skalowania na 100%, wiem bo mam, chyba że w ciągu ostatniego roku wyszła aktualizacja sterowników, która to wprowadziła.

woogen
28-10-2007, 17:49
Ano Graphire A6 ma 2x większą rozdziałkie i bajera ramkie z plexy do odrysowywania fotek :) no i kosztuje 2x więcej hehe.

ku6i
29-10-2007, 00:30
No to do edycji fotek wręcz niezbędne rzeczy :D

Czornyj
29-10-2007, 00:58
Wprawdzie nie dam sobie za to głowy uciąć, ale coś mi mówi, że jeśli kupować Wacoma, to albo najtańszego (Volito), albo najdroższego (Intuos). Między Intuosem a całą resztą faktycznie jest przepaść, natomiast pomiędzy Graphirami, Bambolami i inszymi Volitami - już jakby niekoniecznie. Pamiętam (wprawdzie dawno to było) że jak miałem Graphire, a kumpel pokazał mi swoje Volito, to się wściekałem, że ni cholery nie ma różnicy.