Zobacz pełną wersję : Czarne rogi na zdjeciach
adamturek
01-09-2007, 21:48
Pisze z prośbą o pomoc. Na załączonym obrazku widać w przeciwstawnych rogach czarne "coś". Czy ktoś wie czym to jest spowodowane ?? Na 60% zdjęć tego nie ma. Występuje to na zdjęciach robionych kit'owym 18-135 w D80. Stosowane były różne ogniskowe, przesłony i czasy migawek.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2007/09/2bc9fd7b-2.jpg
źródło (http://www.mynetimages.com/2bc9fd7b.jpg)
Dla mnie wygląda jak lekko obrócona na obiektywie osłona przeciwsłoneczna :)
rowniez wydaje mi sie ze jest to oslona przeciw sloneczna...
Sprawdź, czy masz prawidłowo założonego tulipana, przy zakładaniu powinien pstryknąć gdy ułoży się w odpowiednie miejsce.
pzdr
He, he - a to mi zagadka :) Co to może być? :) Hmmmmmmmmm UFO!!!
Jak to ciężko uruchomić swoją wyobraźnię lub chociaż przeczytać instrukcję zakładania tulipana :)
Wystarczy trochę pogłówkować i metodą prób i błędów można dojść w czym jest problem...
Uwielbiam takie problemy :) Obyśmy tylko takie mieli :)
na bank źle założona osłona przeciwsłoneczna...
Skąd ja to znam... :) Nie bój się i mocno dokręć osłonę do końca, nic nie ułamiesz i nie urwiesz. :)
Megazordon
02-09-2007, 00:43
To na pewno Szatan. Pan zła i występku. Musisz iść do kościoła i odmówić zdrowaśkę. Wtedy ciemne plamy znikną.
adamturek
02-09-2007, 09:33
To ofiara jestem nie ma co :). W innych obiektywach, tak przynajmniej mi się zdawało, tak samo zakładałem osłonę i nie było tego, więc źle założonej osłony nie brałem pod uwagę.
Dzięki.
Przynajmniej w trzy sekundy udalo sie problem rozwiazac:)
Help desk na forum działa z prędkością błyskawicy:)
fader_audio
02-09-2007, 14:10
Musisz poprawnie założyc osłonę przeciw słoneczną inaczej będzie ciągle ta klątwa się pojawiać. pzdr
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.