PDA

Zobacz pełną wersję : Raynox RT6265T/W



papi
01-12-2005, 20:43
Bracia Nikonowcy !!
znalazłem u zaprzyjaźnionych (amerykanskich) przyjaciół na stronach inernetowych do sprzedania, tuleje do Nikona 8800 średnica filtra 62mm .
Tuleja składa sie z 2 częsci tele i wide (nazwa w temacie) czy ktoś zna to ustrojstwo
podoba mi się średnica wyjściowa 62mm !! nikon 8800 ma ok. 62,5mm ciekawi mnie czy czy ta tuleja zamontowana w całości tj. obie części naraz (nie chce mi sie pamietac do jakiego stopnia moge robic tele) daje winietowanie czy też nie ?
mam nadzieje ze nie :)
a moze ktoś wiegdzie to można kupic w kraju ?
USA chce za to $ 28.95 + wysyłka
z góry dziekuje za jakakolwiek pomoc
:wink:

tarkin
01-12-2005, 21:22
poszukaj na allegro ja tam kupilem taka tulejke do 8700 za jakies smieszne pieniadze . tez sklada sie z 2 czesci j jest niezlym pomyslem

phalops
01-12-2005, 22:24
To nie takie proste. Ja kupiłem na Allegro tuleję do 8800 z gwintem 58mm i jest po prostu za krótka!!! Jeżeli nakręcę filtr, to nie mogę wysunąć do końca obiektywu!
A o tulei raynoxa coś jest na stronie Raynoxa. Przy pełnym wysuwie pewnie nie winietuje, ale od któego momentu zaczyna winietować nie wiem. Raynox robi te tuleje do swoich konwerterów i pewnie zastosowanie konwertera dyktuje wysów.
W Polsce szukałem tulei Raynoxa, ale nie znalazłem.

Pinki
02-12-2005, 11:11
Nie wiem czy to bedzie prawidlowy techniczny opis ale sprobuje.
Z nakreconym jednym pierscieniem (ale bez filtra bo nie mam) nie winietuje (z filtrem
tez nie powinno) ale do uzytku tylko z ogniskowa 8.9 mm (ogniskowe z exifa wiec nie
przeliczone).
Z dwoma pierscieniami nie winietuje od 13,8 mm ale z filtrem pewnie troche wiecej.
Przy zalozonej soczewce do makro raynoxa DCR-250 nie winietuje od 49 mm przy czym sama soczewka ma 35 mm srednicy a jej gwint 49 mm.
Obiektyw mozna wysunac do konca. Poczytaj tez tu:
http://www.raynox.co.jp/english/digital/e8800/index.htm
Ja kupilam w USA bo w Polsce nie znalazlam.

phalops
02-12-2005, 11:38
U mnie nie wysuwa do końca, ale tuleje kupiłem na Allegro, bez marki, na pewno nie Rynox!!! No i ta moja miała gwint na 58mm, a ja miałem takie filtry i soczewki, dlatego się skusiłem. To tak dla pełnej jasności.

Ale gdybyś kupował w USA tą Raynoxa, daj znać może mógłbym się podłączyć? Tam gdzie ja widziałem chcieli drugie tyle za przesyłkę!

Pinki
03-12-2005, 22:22
Moge te pierscienie z USA sciagnac ale i tak wyjdzie 40 $.
Jezeli pierscienie tylko do filtrow to moze dobra opcja jest tulipan CP-14.
Z nim mozna filtry 67 mm, niestety to najdrozszy rozmiar chyba ale bez
winietowania :wink:
chyba zeby znowu jakas redukcja na mniejszy rozmiar.
Jak bedziecie zainteresowani to dajcie znac.

phalops
03-12-2005, 23:34
Dzięki Pinki za ofertę pomocy, bardzo poważnie ją rozważę!
Ale przydałyby mi się informacje dodatkowe, czy opłacałoby się równocześnie ściągnąć Raynoxa 250? Na Allegro kosztują ok. 220 zł.

I najważniejsze pytanie. Czy po wkręceniu filtra w tą tuleję (dwie części) obiektyw bez kłopotów wysuwa się do końca??? Jak rozumiem pasują do niej filtry 62mm. Pinki możesz to sprawdzić? Może ktoś inny używa i może potwierdzić?

Oczywiście gdyby ktoś mógł polecić tuleję do 8800 która pozwala wysuwać obiektyw do końca, przy wkręconym filtrze (jaki rozmiar?) to też taka informacja by mnie interesowała :)

Pinki
04-12-2005, 23:34
Raynoxa 250 chyba lepiej kupic w Polsce. Ceny juz spadly www.foto-tip.pl 199 zl.

W USA 49 - 50 $ + przesylka wyjdzie prawie to samo.
Z pierscieniami obiektyw wysuwa sie do konca i zostaje wolny gwint. Nie mam
filtra do nakrecenia ale jak caly gwint jest wolny to nie powinno byc problemu.
Tylko tak jak napisalam bedzie winietowanie do ok. 14 mm ogniskowej, bo bez filtra jest.
W zwiazku z winietowaniem to mnie sie wydaje ze lepszy do filtrow jest tulipan.
Ja mam DCR-250 i zamierzam kupic telekonwerter to pierscienie mi sie przydadza no i
fajnie chronia obiektyw zwlaszcza jak po krzakach sie lazi .
Ale polara kupilam orginal Nikona wyszlo w USA ok. 180 zl i nie mam winietowania dzieki
temu.

niuniu72
29-08-2006, 09:58
Witajcie :) Mam Nikona 8800 i te tulejki Raynox RT6265T/W. Przywiózł mi je jeden znajomy japończyk prosto z japonii - cena 3050 jenów (wtedy w przeliczeniu ok 80zł). Sprawują się wyśmienicie a generalnie na początku tej sprawy po oglądnięciu strony producenta zainteresowała mnie współpraca z DCR'em 250. Dla mnie bardzo praktyczna sprawa. Gdy buszuje się w z aparatem w terenie. Mniejsze prawdopodobieństwo uszkodzenia ruchomych części obiektywu oraz nie obciąża tak obiektywu przez samego DCR'a zamocowanego bezpośrenio na nim. To fakt winetuje bardzo mocno na szerokim kącie ale jak wspominali poprzednicy na większym zoomie i ogniskowej już nie. Generalnie nie widzę żadnych różnic w jakości uzyskiwanych fotografii z tulejkami czy bez ale w moim odczuciu z tulejkami i DCR'em w zdjeciach makro da się uzyskać minimalnie większą GO.

W razie czego jeszcze mogę cosik napisać :)

Pozdrawiam