PDA

Zobacz pełną wersję : SB 800 problem - prosba o pomoc



luxius
01-12-2005, 14:09
Coz moja SB 800 zaczela nagle zyc wlasnym zyciem :( Wyglada to tak, ze:
wyglad wyswietlacza zmienil sie diametralnie i zasadniczo nie moge pracowac lampa. Ekran zostal podzielony na dwa pola w pionie, ale pole po lewej jesze na dwie czesci.
I tak jak ponizej wyglada lewa czesc ekranu

M RPT A RPT
B RPT C RPT
--------------
1/8
1x9Hz

dziala przelaczanie po symbolach , moge zminiac wartosc Hz, ale kompletnie nie wiem o co chodzi?


Prawa strona wyglada tak
CH 4 (symol kretej strzalki)
STBY AUTO
AF ILL
F4
M Z00m 105 mm

tu tez moge zmieniac wartosci blende itp.

Palnik dziala, zoom dziala , lampa wywala sie prz zdjeciach (oczywiscie naswieta przypadkowo) tylko kompletnie nie wiem o co chodzi i nie potrafie z tego wyjsc. Martwi mnie jednak to, ze nie przelaczalem niczego w lampie. Zmiany moge jedynie skojarzyc, z tym ze padly mi akumulatory w lampie, choc to nie powinno miec w sumie znaczenia. W namiastce instrukcji , ktora posiadam nie znalazlem nic:( Czy ktos z Szanownych Forumowiczow wie moze o co chodzi?

szymony
01-12-2005, 15:22
A instrukcję ma? A czytał ją chciaż?
Nie wiem jak to zrobiłeś, czy udajesz greka.
Byskograt jest w trybie lampy głównej sterującej i by było śmieszniej jeszcze błysków stroboskopowych. Samo się nie zrobiło, ktoś musiał to ustawić. Jak wyłączyć, dokładnie tak samo jak się włączyło. Czyli:
Naciskamy i trzymamy do czasu zmiany danych na wyświetlaczu przycisk "sel". ponownie naciskamy przycisk "sel" (krótko). strzałkami ustawiamy, by był "podświetlony" napis "OFF" (prawa strona wyświetlacza, na samej górze). Ponownie naciskamy przycisk "sel" by potwierdzić wybór. Naciskamy przycisk "on/off". Gotowe.

sjm
01-12-2005, 23:09
A kto czyta taką grubą księgę ( instrukcja obsługi ). :mrgreen: Encyklopedie sa mniejsze. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

luxius
03-12-2005, 16:02
tx)
Zeby czytac instrukcje tzreba ja miec, aj ja gdzies starcilem. Tak czulem, ze cos sie przestawilo. Jednak jestem na 100 pewien ze niczego nie przestawilem. A juz napewni nie dwoma przyciskami na raz. Lampa byla wtedy na aparacie!!! Mysle , ze to prze padniete akumulatory - pewnie ktory ma zwarcie, ale przez to ze doilem flesz na trupach (akumulatorach). W kazdym razie poradzilem sobie inaczej. Intuicja mowila mi ze trzeba naciskac:) Jednoczesne przytrzymanie MODE i ON/OFF przez 3 sekundy sprawilo ze lampa dzial normalnie, Tak czy inaczej dzieki za pomoc

leszeg
09-12-2005, 22:02
no to masz problem bez instrukcji bo ja jako nowy posiadacz sabinki widze ze ta knige to trzeba nosic przy sobie :)