PDA

Zobacz pełną wersję : [ Portret ] Monii



Lukasz Kasprzycki
31-08-2007, 22:42
Jako nowy user tego miłego forum postanowiłem się z Wami przywitać...może dziwny sposób na Dzień Dobry ale zawsze jakiś...pisać o sobie nie będę lecz wstawię na przywitanie zdjęcie
Modelka: Monii
Makijaż: Monii
zdjęcie cóż moje ;)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.fotolook.pl/main.php/d/2418-1/_DSC2752.jpg)

Nikon D80+50/1,8 reszta to sprawa światła i makijażu :)

Pozdrawiam

swiatlo
31-08-2007, 22:45
Witam nowego użytkownika. Cała przyjemność po naszej stronie :)
A ponieważ nie wypada zdjęcia oceniać w pierwszym poście, więc tylko powiem że modelka ma ładne oczy i w ogóle jest ładna.
A krytykować będziemy jak poczujesz się u siebie... :)

heffi
31-08-2007, 22:50
Witam nowego użytkownika. Cała przyjemność po naszej stronie :)
A ponieważ nie wypada zdjęcia oceniać w pierwszym poście, więc tylko powiem że modelka ma ładne oczy i w ogóle jest ładna.
A krytykować będziemy jak poczujesz się u siebie... :)

a juz chcialem cos powiedziec :)
w kazdym razie witamy !

Lukasz Kasprzycki
31-08-2007, 22:54
hehe :) Cześć :)
cóż możecie bez ogródek pisac co na duszy leży :)
Powiedzmy że juz jakiś czas jestem tutaj ale jako obserwator wątków :) więc jako tako zdążyłem się zapoznać z tym przybytkiem rozkoszy :)

Artur Jonik
31-08-2007, 23:38
Fajne kolorki. Pozytywnie

wegejazz
01-09-2007, 00:33
też mi się podoba oczka modelki śliczne :)

themoon
01-09-2007, 08:20
dobre ;-)

vasco5
01-09-2007, 09:19
Jak dla mnie rewelacja... lubię taką GO !!
bardzo ładne kolory...
no i te oczy :)

mikkay
01-09-2007, 11:27
Witam!

Lubię portrety y taką tonacją... super jest!

anchel
01-09-2007, 11:59
Za takie zdjecia nikt cie tutaj nie opieprzy hehe ;]

Pzdr.

Lukasz Kasprzycki
01-09-2007, 12:25
:) Dzięki

etam, myślę, że można śmialo sie do czegoś przyczepić :)

Pozdrawiam

myimmortal
01-09-2007, 12:58
bardzo przyjemne kolorki, chociaz mi obsobiscie przeszkadza troche to wszystko co jest od polowy zdjecia w dol... odciaga moj wzrok od slicznych oczu modelki...

Lukasz Kasprzycki
02-09-2007, 13:44
Myimmortal: Dzięki za szczerą wypowiedź. Dobrze że każdy jest inny i każdy odbiera świat inaczej :)

Pozdrawiam

Ruppel
02-09-2007, 14:16
Pyszna fotka, gratulacje!

david555
02-09-2007, 14:28
:) Dzięki

etam, myślę, że można śmialo sie do czegoś przyczepić :)


Pewnie, że można, ale skoro swiatlo, rzucił hasło, że na razie odpuszczamy, to nie będę się wyłamywał. Witamy.:)

Lukasz Kasprzycki
02-09-2007, 17:00
Pewnie, że można, ale skoro swiatlo, rzucił hasło, że na razie odpuszczamy, to nie będę się wyłamywał. Witamy.:)



Wiesz jak tak czytam komentarze pod zdjęciami to właśnie tutaj najbardziej oczekiwałem Twojego...bardzo mnie zastanawia co byś tutaj napisał...a że zazwyczaj piszesz coś ciekawego to chętnie bym z Tobą na ten temat popisał :)

Pozdrawiam

david555
02-09-2007, 20:30
Wiesz jak tak czytam komentarze pod zdjęciami to właśnie tutaj najbardziej oczekiwałem Twojego...bardzo mnie zastanawia co byś tutaj napisał...a że zazwyczaj piszesz coś ciekawego to chętnie bym z Tobą na ten temat popisał :)

Pozdrawiam

No to masz czegoś chciał. Pewnie jak czytałeś moje komentarze, to wiesz, że nie przepadam za wydobywaniem w portrecie jedynie oczu i jest to dla mnie zbyt awangardowe podejście do tematu. Lubię grę światłocieniem, miękkie światła i ostrzenie na oczy i usta. To dopiero jest dla mnie portret, a to co przedstawiłeś, to tylko eksperyment. Ja gdybym chciał pokazać tylko oczy, to pokazałbym oczy, ale nie przez małą GO, tylko przez odpowiednie oświetlenie twarzy modelki (wydobyć oczy z cienia światłem). To na razie tyle.

legionize
02-09-2007, 20:39
...a mnie się podoba. Sam bym chciał mieć takie początki. Ładnie wydobyte oczy. Jedynie co, to zdjął bym kaptur. Ale to już kwestia upodobań;)

Sebastiann
02-09-2007, 22:03
Na poczatek : witamy serdecznie i obys został u nas dluzej i wystawial duzo zdjec:)

A teraz co do zdjecia.... duze wyczucie kolorystyczne... duzy plus! wszystko swietnie sie zgralo... Dobrana GO i calosc kadru - wg mnie kawal dobrej roboty... oczy swietnie wyeksponowane. i coz - czekamy na wiecej:)

Pozdrawiam

Lukasz Kasprzycki
04-09-2007, 19:21
No to masz czegoś chciał. Pewnie jak czytałeś moje komentarze, to wiesz, że nie przepadam za wydobywaniem w portrecie jedynie oczu i jest to dla mnie zbyt awangardowe podejście do tematu. Lubię grę światłocieniem, miękkie światła i ostrzenie na oczy i usta. To dopiero jest dla mnie portret, a to co przedstawiłeś, to tylko eksperyment. Ja gdybym chciał pokazać tylko oczy, to pokazałbym oczy, ale nie przez małą GO, tylko przez odpowiednie oświetlenie twarzy modelki (wydobyć oczy z cienia światłem). To na razie tyle.


Hehe :)

Dzięki :)

Cóż to zapewne większość moich zdjęć nie przypadnie Tobie do gustu. Ostrość na oczach czy na jednym oku to jest to co lubię. Nie są to eksperymenty lecz przemyślane decyzje. Światło o którym piszesz jest tak zwanym światłem efektowym za którym nie wszyscy przepadają ale większość je lubi bo jak sama nazwa mówi daje jakiś efekt. Często jest wykorzystywane w filmach i chyba dlatego większości sie podoba dużo tego jest np. w Sin City (sceny gdy głowny bohater jedzie samochodem światło jest na oczach i zboku jakaś kontra itp)...no ale...oczywiście robię też takie zdjęcie ale to zależy od tego gdzie je robię i czym świecę :)

Legionize jeżeli miałoby być bez kaptura to w tedy zupełnie inaczej bym zrobił to zdjęcie i ogólnie inne ustawienie temperatury barwowej... ;)

Dzięki za komentarze :)

Tom.O
19-09-2007, 13:33
Nie mam jeszcze doswiadczenia w robieniu zdjec portretowych, ale chcialbym sie dowiedziec jak uzyskac takie oswietlenie jak w prezentowanym zdjeciu ? Ciekawi tez mnie wyeksponowanie oczu poprzez odpowiednie oswietlenie. Jak punktowo, ale miekkim swiatlem oswietlic oczy ? Czy moze jakies inne techniki sa ?

harb
19-09-2007, 14:06
fajna fota ,ciekawy kadr

tomiu
19-09-2007, 17:35
Znane, lubiane. :)

msz1977
19-09-2007, 22:11
Czołem Wasz mości!Tak jak lubię, dobrze dobrane GO.
Eehh te oczy....:-D :)

joana
20-09-2007, 17:15
Mi też się podoba ;) Nebieski u dołu kadru ładnie zamyka kompozycję.

Lukasz Kasprzycki
21-09-2007, 11:03
Tom.O sprawa prosta...pomiar punktowy na oko, światło hmmm rzecz się działa w takie popołudnie lipcowego lekko pochmurnego dnia czyli światło rozproszone i delikatne znaczy się takie jakie lubię :)

Tomiu czy ja wiem czy takie znane ;)

Msz1977 Witam :)
Dzięki i ja też tak lubię

Joanna Dziękuję :)

Harb staram się jak mogę ;)

blue_21
21-09-2007, 22:49
nie wiem co powiedzieć - no jest ok!!!

squerx
21-09-2007, 23:44
witaj :)

sympatyczny portret bardzo lubie takie kadry . kolorystyka też na duży +
sympatycznie ogółem.
pozdrawiam