Zobacz pełną wersję : Bardzo proszę o pomoc d70s+nikkor AF 70-300G
Zakupiłem do swojego d70s obiektyw Nikkor AF 70-300 G, po zainstalowaniu go w aparacie po kilku zdjęciach
przeskakuje na obiektywie bagnet przysłony znacznie redukując ilośc światła.
Dotychczas używam obiektywu Nikkor AF-S G, obiektyw ten działa bezproblemowo.
Czy jest mozliwe aby aparat był uszkodzony i nie chciał poprawnie działać z obiektywem AF 70-300 G,
czy to wina obiektywu?.
.. obiektyw Nikkor AF 70-300 G, po zainstalowaniu go w aparacie po kilku zdjęciach
przeskakuje na obiektywie bagnet przysłony znacznie redukując ilośc światła....
co się dzieje? Obiektyw typu G nie ma pierścienia przysłon. Jaki bagnet przysłony?
Na obiektywie znajduje sie bagnet który otwiera przysłonę, podczas instalacji obiektywu
zapiera sie ona o jakąś blaszke w aparacie. Obiektyw zachowuje sie tak jakby sie zamykał
ściemniając obraz. Trzeba go odkręcić i zamontowac ponownie żeby działał poprawnie.
może zagiełeś trochę te blaszkę w obiektywie. Zrób tak, by była prosta, ma być najbardziej na zewnątrz.
puchbeary
31-08-2007, 21:21
pokaż zdjęcie bagnetu obiektywu i zaznacz o co ci chodzi - wtedy może coś poradzimy...albo i nie.
o właśnie , powiedz o co chodzi dokładnie.
Z tym obiektywem nie powinno być problemu , wkładasz i działa - fajny prosty obiektyw i tyle :)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.