PDA

Zobacz pełną wersję : Wiktor Sobolewski (Nikon Polska) o Nikon D3



admin
30-08-2007, 22:45
Zapraszam: http://youtube.com/watch?v=ZJ2jmYcX5U4

Patio
30-08-2007, 22:52
Imponujący sprzęt :)

giziol
30-08-2007, 22:52
specyfikacje sa filmy sa , foldery sa , ceny sa:) jeszce tylko SAMPLE :D

eko-mar
30-08-2007, 23:51
Piotrze, a co z tą szybkością przy 14-u bitach ???

admin
31-08-2007, 00:03
Chtnie bym odpowiedzial, gdybym wiedzial. Poki co nie spedza mi to snu z powiek ;) Jutro poprosze Wiktora o przetestowanie aparatu i sprawdzenia jak sie sprawa ma.

k_sko
01-09-2007, 21:23
Hehe, "potworna" czulosc :mrgreen: To mi sie podoba.

KS

BugsBunny
05-09-2007, 22:42
jakoś tylko mi umknęło, albo nie było powiedziane, że korpus D3 to bliźniak F6 - ten sam kształt pryzmatu, taka sama zaślepka gniazd, takie same przyciski okrągłe mode/bkt, tylko "dorobiony" dół
więc specjalnie się nie napracowali ;-), wzięli gotowca, fakt że doskonałego
ale już D4 trzeba będzie wymyślić na nowo, bo wyższych korpusów analogowych nie było...

Czornyj
05-09-2007, 22:57
Obejrzyj no sobie dokładnie - ten korpus jest zaprojektowany od zera, ni cholery nie ma nic wspólnego z F6.

BugsBunny
05-09-2007, 23:12
no nie identyczny, ale podobieństwa są wyraźne - kształt klawiszy przy włączniku, zaślepka, przekrzywione pokrętło... - przynajmniej góra jest bliższa F6 niż D2, kształt pryzmatu jest nieco inny; zresztą te podobieństwa widać również w D300
sam popatrz - tak ostatnio zauważyłem popatrując po książkach
nie żeby to miało jakieś znaczenie, taka ciekawostka, ale akurat te elementy były takie tylko w F6

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img210.imageshack.us/img210/1627/f6fullvv3.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img206.imageshack.us/img206/6691/d3mx3.jpg)

fridrih
06-09-2007, 21:00
Eeh... oba są piękne. Co jak co ale F6 to sobie kiedys kupię bo z D3 to będzie ciężko

pn
06-09-2007, 21:32
F6 jest faktycznie piekny :-)

fader_audio
07-09-2007, 00:58
widze ze nie jeden z nas jest w stanie zostawić swoją partnerke dla takich aparatów. pzdr

Adak
07-09-2007, 14:43
Zapraszam: http://youtube.com/watch?v=ZJ2jmYcX5U4

Sadze ze to bardzo dobry sposob na umieszczanie i publikowanie oficjalnych informacji.
Duzo ludzi przeglada youtube, a i predkosc jest dobra i dostep szeroki.

Plus :-)

TITUS
30-09-2007, 15:18
eeeh.... a już miałem kupować d2x a tu nagle Zonk! i d300 i d3
co radzicie? d3 raczej poza zasiegiem:( ale pozaostaje d300 i d2x
no i jeszcze te soczewki:-?

Valwit
01-10-2007, 15:46
hmm. F6 nie ma przekrzywionego pokretla :)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img64.imageshack.us/img64/8291/f6mz5.jpg)

glisek
01-10-2007, 16:39
hmm. F6 nie ma przekrzywionego pokretla :)



No i ma wyświetlacz monochromatyczny i jeszcze jest w formacie DX :D ;)

BugsBunny
01-10-2007, 19:23
hmm. F6 nie ma przekrzywionego pokretla :)

chodziło mi o przednie pokrętło
i jeszcze klawisze przy włączniku, zaślepka gniazd w formie klapki - te elementy w D3 i D300 są ewidentnie zapożyczone z F6, podobnie jak np. migawka, dlatego sądzę że F6 było wyjściową bazą dla tych korpusów, a w każdym razie niektóre drobiazgi przedstawione jako nowości - były już w F6
glisek, F6 jest zdecydowanie FX...;-)

Valwit
02-10-2007, 01:51
migawka jest raczej na pewno inna. ale fakt, na pewno f6 był wzorem.

jacoslavgth
02-10-2007, 11:06
tak, mozna sie zakochac :)
nikony jezeli chodzi o design sá niedoscignione, znam kilku canonierow, ktorzy psioczá na budowe canonow, dla wielu trzymanie w lapach d200 bylo rozkoszá, nie inaczej bedzie pewnie z nowymi modelami, niestety pomimo planow na d3 - mysle ze moja ukochana wywalila by mnie z domu, niestety to wciáz kupa kasy, nawet jak pracujesz w irlandii - zawsze sá inne potrzeby, szczegolnie jak np. planujesz dziecko, no moze jak cena spadnie po wyjsciu d4 :) narazie przymiezam sie do d300 za jakies 1,5 roku jako drugi korpus.
piekne sá :):):)

BugsBunny
02-10-2007, 16:03
migawka jest raczej na pewno inna. ale fakt, na pewno f6 był wzorem.
no właśnie jest ta sama, mówili o tym panowie z Nikona na prezentacji - samodiagnozująca, o trwałości 300 tys cykli - i słusznie, po co robić lepszą jak ma się doskonałą w rękach.

Terrorysta
04-10-2007, 00:16
tak, mozna sie zakochac :)
nikony jezeli chodzi o design sá niedoscignione, znam kilku canonierow, ktorzy psioczá na budowe canonow, dla wielu trzymanie w lapach d200 bylo rozkoszá, nie inaczej bedzie pewnie z nowymi modelami, niestety pomimo planow na d3 - mysle ze moja ukochana wywalila by mnie z domu, niestety to wciáz kupa kasy, nawet jak pracujesz w irlandii - zawsze sá inne potrzeby, szczegolnie jak np. planujesz dziecko, no moze jak cena spadnie po wyjsciu d4 :) narazie przymiezam sie do d300 za jakies 1,5 roku jako drugi korpus.
piekne sá :):):)

D4 raczej nie wyjdzie ;)
bedzie od razu D5
cyferka 4 jest pechowa;)

Bjania
04-10-2007, 18:30
D4 raczej nie wyjdzie ;)
bedzie od razu D5
cyferka 4 jest pechowa;)

Tylko u Canona i Fuji ;)
W Nikonie jest szczęśliwa (patrz F4 :D )

Terrorysta
04-10-2007, 19:47
To prawda
jeszcze Sony ;)

Bjania
04-10-2007, 19:55
BTW ciekawe czy nowe Marki będą nazywać się IV czy V ;)

fader_audio
04-10-2007, 23:35
jakoś to będzie :-)_

Krzysztof Bieliński
27-10-2007, 07:13
tak, mozna sie zakochac :)
nikony jezeli chodzi o design sá niedoscignione, znam kilku canonierow, ktorzy psioczá na budowe canonow, dla wielu trzymanie w lapach d200 bylo rozkoszá
piekne sá :):):)

akurat jest kilku z canonami na forum ;)
więc od F6 wolę canona 1VHS, a jeśli już nikony, to najbardziej mnie przekonywał design F80, ale w wyższych nikonach, nie wiadomo czemu, ergonomia jest trochę bardziej upierdliwa. Przeniosła się też niestety na cyfrowe puszki. Była jeszcze fajna Minolta 7 i 9. Nie demonizujmy tak tego "niedoścignionego" designu. Jak się przesiadałem na Canona kilka lat temu, to drażniły mnie pokrętła. Teraz widzę, że to kwestia przyzwyczajenia. Teraz mogłyby mnie równie dobrze drażnić pokrętła w Nikonie. Podobnie z wieloma rzeczami, nie podoba mi się np. okrągły wizjer. :razz: Nie rozwodząc się długo, bardziej podoba mi się design Canona, chociaż podobno nie wygląd aparatu jest najważniejszy. Z drugiej strony, swój aparat trzeba lubić. :)

czajnik
05-11-2007, 20:52
Nie rozwodząc się długo, bardziej podoba mi się design Canona, chociaż podobno nie wygląd aparatu jest najważniejszy. Z drugiej strony, swój aparat trzeba lubić. :)


A ja wyczytałem kiedyś na forum że wyższe modele Canona wygladają jak ''rusztowanie obciągnięte pęcherzem'' Przyznam że stwierdzenie bardzo trafne,choć sam do Canona nic nie mam-:)

Fatamorgana
26-11-2007, 14:20
Zobaczycie, że za kilka lat design się zmieni w jakimś nowoczesnym kierunku, chociażby nowe rozwiązania to wymuszą, bo aby zmieścić to i tamto i jeszcze tamto, trzeba będzie skorygować zarówno budowę jak i design. Tak samo było z samochodami- bryły nadwozia klasyczne nie zapewniały takich możliwości jak np. minivany.
Wszystko się zmienia, uchwyt jednak pozostanie.:mrgreen::-D

Pozdrawiam.

life
26-11-2007, 16:22
bez przesadyzmu! porównanie do samochodów niezbyt trafne, tam budowa ma wielkie znaczeni, zmniejszenie oporów wpływa niesamowicie na prędkość, zużycie paliwa, właściwości jezdne (dociśnięcie do podłoża) itp. co do zwiększających się gabarytów to też bym polemizował bo w elektronice wszystko idzie raczej w minimalizację materiały też raczej mocno się nie zmienią, tytanu montować nie ma potrzeby :D stopy magnezowe, aluminiowe jak najbardziej wystarczą

wystarczy popatrzeć na konstrukcje F5 czy F6 i np D3 kolosalnych różnic nie ma a F5 z tego co pamiętam był robiony od 1996 roku

Kolekcjoner
26-11-2007, 19:03
bez przesadyzmu! porównanie do samochodów niezbyt trafne, tam budowa ma wielkie znaczeni, zmniejszenie oporów wpływa niesamowicie na prędkość, zużycie paliwa, właściwości jezdne (dociśnięcie do podłoża) itp. co do zwiększających się gabarytów to też bym polemizował bo w elektronice wszystko idzie raczej w minimalizację materiały też raczej mocno się nie zmienią, tytanu montować nie ma potrzeby :D stopy magnezowe, aluminiowe jak najbardziej wystarczą

wystarczy popatrzeć na konstrukcje F5 czy F6 i np D3 kolosalnych różnic nie ma a F5 z tego co pamiętam był robiony od 1996 roku

Tyle że akurat nikon nie był specjalnie nowatorski jeśli chodzi o design puszek - także ten przykład też nie bardzo.

life
26-11-2007, 19:21
kolekcjoner - chodziło mi o to że na przestrzeni 10 lat nie było "rewolucji" w wyglądzie fakt zmieniano, ulepszano itp. ale D3 nie doprawili ogona, po sieci chodziły kiedyś futurystyczne ilustracje D3, które też nijak mają się z rzeczywistością

wydaje mi się czy kluczowym czynnikiem jest ergonomia a nie sam design puszki

Fatamorgana
27-11-2007, 04:33
bez przesadyzmu! porównanie do samochodów niezbyt trafne, tam budowa ma wielkie znaczeni, zmniejszenie oporów wpływa niesamowicie na prędkość, zużycie paliwa, właściwości jezdne (dociśnięcie do podłoża) itp. co do zwiększających się gabarytów to też bym polemizował bo w elektronice wszystko idzie raczej w minimalizację materiały też raczej mocno się nie zmienią, tytanu montować nie ma potrzeby :D stopy magnezowe, aluminiowe jak najbardziej wystarczą

wystarczy popatrzeć na konstrukcje F5 czy F6 i np D3 kolosalnych różnic nie ma a F5 z tego co pamiętam był robiony od 1996 roku

Owszem, ale ja myślę o tym co dopiero będzie. Kto zagwarantuje, że tak jak pomiędzy F3 I F4 a F6 i D3 są istotne różnice, tak i w niedalekiej przyszłości nie zmienią się pewne technologie na tyle bardzo, ze znów sporo zmieni się wygląd puszek?
Dacie głowę, że w końcu zamiast detekcji fazowej itp. AF nie będzie np. sterowany/naprowadzany laserowo?
I przede wszstkim: czy ktoś spodziewał się takiej rewolucji technologicznej w fotografii jaką zrobiła cyfra?
Teraz to wszyscy wiedzą, ze to była rewolucja, ale zanim?
Co pewien czas wynajduje się rzeczy, które diametralnie zmieniają a nawet wywracają nasze pojęcia o pewnych sprawach.
Jak wynaleziono AF i matrycę, to tez ludzie się dziwili po co to i na co to...
A teraz?
Jeden genialny wynalazek moze odmienić cały świat, a w fizyce jeszcze nie wszystko zbadano.:-D

Paweł.S
27-11-2007, 12:53
W sumie masz rację. Nikt nie potwierdzi ani nie zaprzeczy, pogdybać zawsze można ;)

eko-mar
28-11-2007, 10:33
........Dacie głowę, że w końcu zamiast detekcji fazowej itp. AF nie będzie np. sterowany/naprowadzany laserowo?.......

Taaaa, laser to będzie dobry wynalazek w zastosowaniu AF...po oczach klientowi i powinien być zadowolony:mrgreen: