PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z zimą???



Arashi20
30-11-2005, 12:29
Mam problem z wykonaniem zdjęć zimowych, chodzi o to, że co zdjęcie jest albo prześwietlone albo niedoświetlone. Proszę o małe wskazówki, co do takich zdjęć na śniegu.

PS: Aprosze też o doradzeniu sprzętu i negatywu, oraz innych rzeczy ………...
Z góry dziękuje!!!:-)

gALL
30-11-2005, 13:29
Negatyw?

Nawet Superia 100, albo Reala 100.

Pomiar CW do tego korekcja +1EV i powinno byc dobrze.

Poza tym nie piszesz jakie to zimowe.

Ogolnie poczytaj o pomiarze swiatla, korekcji i milej zabawy.

Arashi20
01-12-2005, 09:14
Chodzi mi o zdjecie plenerowe zimy, typu duzo drzew i snieg. Lecz najbardziej chcialabym uzyskac zdjecie gdzie wiatr pruszy snieg. <Mam nadzieje ze wiecie o co mi chodzi> :oops:

patrycjusz
01-12-2005, 21:43
generalnie podczas szarego dnia trudno zrobic kolorowe zdjecie. Poczekaj na słoneczko wtedy zdjecia wyjdą lepiej.

Arashi20
02-12-2005, 09:15
No ok wporządku tylko ze szykuje sie na wyjazd do lasu na mazowszu i tam jest bardziej pogodnie niz w warszawie. I potrzebuje małej rady, co do materiału czy flesza musiałabym użyć, czy jakies filtry i inne pomocne rzeczy.
Ale i tak czy siak dziekuje za mała pomoc.:-)

ALF
02-12-2005, 12:15
fleszem doplasz twarzyczki w silym słońcu i cieniach, ale do krajobrazu się nie nada :P
śnieg powinien wyść lekko niebieski na większości filmów, więc możesz albo poglębić tę niebiskość stosując różne filtry korekcyjne (oziębiające) lub delikatnie zrównoważyć tę niebieskość filtrami ocieplającymi lub skylightem 1A lub 1B - zajrzyj w mój tutek o filtrach w części dodtyczącej filtrów korekcyjnych :)

Arashi20
05-12-2005, 13:59
thx!!! Wielkie dzieki za pomoc jestem wam wdzieczna za pomoc:):):):):):):)

Imago
08-12-2005, 22:31
Ponoć (tak wykładowca twierdzi więc to raczej sprawdzona sprawa) ręka ludzka odbija ok.18% światła czyli prawie tyle co szara karta (która ma dokładnie odbijalność 18%). I już zmierzam do sedna. Otóż wszystkie światłomierze są kalibrowane na pomiar szarej karty. Czyli pomiar światła na śniegu (i nie tylko - na piasku w pełnym słońcu np. także) zawsze sprawi ci problem. Toteż możesz albo pomierzyć światło na swoją rękę albo pomierzyć światło normalnie i otworzyć o dwie przysłony (lub dwukrotnie wydłużyć czas). Czyli np. wyjdzie ci, że na śniegu powinnaś robić na f16 to naświetlasz na f8.

P.S. Mam nadzieję, że nie zagmatwałam. Pozdrawiam i życzę udanych zdjęć.

Arashi20
09-12-2005, 09:13
Dziekuje i pozdrawiam serdecznie:)