PDA

Zobacz pełną wersję : ciekawostka przyrodnicza



drhardware
30-11-2005, 11:32
Witam,

przeglądąłem sobie nikony na Allegro i trafiłem na aukcję (http://www.allegro.pl/show_item.php?item=74924112) . W treści trafiłem na na dość ciekawe sformuowanie:

"Sprzedawany model wyprodukowano na rynek Japonii i USA. Powszechnie wiadomo, że modele europejskie są trochę gorszej jakości. "


co o tym myslicie? mnie wydaje się to kolejną Urban Legend. Obserwując sylwetkę sprzedającego też mozna dojść do ciekawych wniasków, te same przedmioty wystawiane kilka razy i w róznych serwisach.

Anyway, czy ktos może potwierdzić lub zaprzeczyc temu powyższemu stwierdzeniu ?

marcin_G
30-11-2005, 15:13
[quote="drhardware"] Powszechnie wiadomo, że modele europejskie są trochę gorszej jakości. [quote]

Powszechnie wiadomo, że sprzedającego czsami ponosi fantazja.... Wersja USA różniła się tylko kolorem na pasku gumowym. Europejskie miały pasek czerwony, a USA / japońskie fioletowy. Ale tak czy owak 990-tka to dobry zakup.

krystek
30-11-2005, 15:30
no ja wlasnie na odwrot slyszalem.

drhardware
30-11-2005, 15:50
ja na początku chciałem kupić CP 5400 ( ale pieniędzy nie wystarczyło), wiec wziąłem 995. Wtedy, słyszałem raczej o róznicy jakości aparatów wyprodukowanych w Japoni/Korei, a nie o konkretnym rynku przeznaczenia. Koreańskie szły głownie do Ameryki, japońskie do Europy. Ale czy to faktycznie miao jakieś znaczenie i aparaty się różniły - nie wiem.Do dziś jeżdzę koreańskim samochodem :)