PDA

Zobacz pełną wersję : szukam tutoriali



sebah
30-08-2007, 12:31
W!

wiecie gdzie moge znaezc tutki do robienia HDR, pracy na warstwach? najlepiej gdyby bylo pokazane jak sie robi w gimpie ale w ps tez moze byc

pozdrawiam

legionize
30-08-2007, 13:19
http://www.tutorialized.com/

A co do hdr to jest w którymś numerze:http://www.pbase.com/magazine

zbyma
30-08-2007, 23:01
Proszę bardzo, będzie pomocne dla wielu:
http://www.cyberfoto.pl/edycja-zdjec-ksiazka-on-line/69112-hdr-krotki-poradnik-v-2-a.htm
http://en.wikibooks.org/wiki/The_GIMP/Blending_Exposures
http://www.gimp.org/tutorials/Blending_Exposures/
http://www.easyhdr.com/tutorial.php
http://www.fdrtools.com/fdrtools_basic_d.php
http://www.picturenaut.de/
http://www.cambridgeincolour.com/tutorials/high-dynamic-range.htm
http://www.flickr.com/groups/hdr/
http://www.fotal.pl/artykul/HDR_DRI__czyli_techniki_zwiekszania_zakresu_tonaln ego__cz_1_doc13616.html?PHPSESSID=e55e
http://www.halley.cc/photo/multexp/gimp.multexp.5.html
http://www.naturescapes.net/072006/rh0706_1.htm
i jeden z wielu przykład naszych wschodnich sąsiadów: http://blyg.livejournal.com/22444.html
http://www.netzwelt.de/news/75709-tutorial-schrittweise-zum-perfekten-hdrfoto.html
itd starczy trochę poszukać w sieci

Pozdrawiam

sebah
31-08-2007, 10:23
bardzo dziekuje

sebah
01-09-2007, 21:35
dla tych co nadal maja problem z HDR-em

http://pl.youtube.com/watch?v=CVuDbcAfN_I

ten filmik najlepiej wyjasnil mi jak zrobic HDR-a

proszek
02-09-2007, 11:39
http://www.obiektywni.pl/czytelnia/artykul-197-0.php

A to czytałeś?

sebah
02-09-2007, 18:20
tak czytalem :)

kurna jak lacze te zdjecia w PS CS ,to po zlaczeniu dzieli sie ono jakby na trzy czesci.

zdjecia nie pokaze bo mam na innym kompie. mam nadzieje ze taki rysuneczek wystarczy.

kazda czesc jest jasniejsza od poprzedniej, lub jak kto woli ciemniejsza.

czy jest to moja wina? wina programu? a moze wina zle naswietlonego zdjecia?


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://images21.fotosik.pl/397/decf7b73115834dc.jpg)

bombel
02-09-2007, 21:10
Mysle rze powinienes sprubowacinaczej laczyc rzeby niekarzda cześc była jasniejsza, tylkokarzda ciemniejsza lub jak kto woli jasniejsza, aleodwrotnie, bo ianczej bedziejak na twoim rysónku, apowino byćjakna moim.

potem czeba zmienic stronyrzeby praw byla z lewj i nastepnieodwrucic na drógąstronę i wtedy jasniejsze bendzie cioemniejsze lub jak kto woli odrweotnie. Czyli sie zgodzi wkoncó.

http://img234.imageshack.us/img234/2091/decf7b73115834dcij3.jpg

puchbeary
02-09-2007, 21:19
:lol: ło matko ale się uśmiałem :lol: bombel (http://nikon.org.pl/member.php?u=2706) masz u mnie piwo :mrgreen:

sebah
02-09-2007, 21:56
ops,kurde sam sie usmialem...
dopiero teraz zwrocilem uwage jakie bledy porobilem :/ kurna klawiatura mi sie zepsula,nie ktore przyciski nie chca dzialac, no i wyszlo pisanie w samochodzie...

juz poprawiam

sebah
02-09-2007, 22:03
juz poprawione.

adrian
03-09-2007, 13:56
bombel, szyderco :]