PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki aparat ??



cdamian21
29-08-2007, 23:30
Witam mam pytanko jaki aparacik byście polecili do robienia zdjęć dokumentowych chodzi mi o zwykłom cyfre(myśle że tak 4mpix powinno starczyć) , bo lustrzanki mi troche szkoda czymać cały czas na statywie i uwazac zeby sie nic nie stało. Pozdrawiam

Tad_Bie
29-08-2007, 23:41
Witam mam pytanko jaki aparacik byście polecili do robienia zdjęć dokumentowych chodzi mi o zwykłom cyfre(myśle że tak 4mpix powinno starczyć) , bo lustrzanki mi troche szkoda czymać cały czas na statywie i uwazac zeby sie nic nie stało. Pozdrawiam

DSLR (lustrzanki cyfrowe) są lepsze od zwykłomych cyfrów, a i od statywu dają się odpiąć /zdjąć. Nie trza cały czas czymać... :mrgreen:

A tak poważniej, to spokojnie upolujesz dSLR starszego typu o mniejszej liczbie pikseli, gdzie jego cena może być zupełnie porównywalna do jakiegoś cyfrowego bridge (all in one, albo cośtam).

madburn
30-08-2007, 13:50
do dokumentw fotki to spokojnie mozna cykac fotki starym dobrym olkiem c2020 lub innymi seri Cx0x0
do tego drukarka olympusa bodajze 330 w nazwie po wlozeniu karty wyswietla obraz na tv np 4 zdjecia obok siebie
mozna drukowac na niej (termosublimacja CMY) albo klasycznie wywolac jpg po obrobce
z wad - jest nieco slamazarna - odczyt na kartach SM (obsluguje tez inne) jest powolny rzedu 300kb/s

i nie mowic ze od razu canon mark5 albo D3 musi byc - to sa zdjecia na znaczki pocztowe do legitki i czy dowodu (wtorne skanowanie w urzedzie) - te 2-3Mpix absolutnie wystarcza - sam mam takie fotki w dyplomie mgr etc i sa ok

pyetya
30-08-2007, 14:21
dokładnie tak, nie strzelajmy do muchy z armaty

bacanski
30-08-2007, 14:25
D2h... ;)
D1