PDA

Zobacz pełną wersję : comstar usb 2 hard drive 250 gb



Siupes
29-11-2005, 05:33
taaa... wiec zaczelo mi sie robic ciasno na dyskach, wiec pomyslalem ze do laptopa dokupie sobie takie zewnetrzne cudo. 250 gb - kupa miejsca, cena $169 cad na special, REWELACJA mysle sobie.
dowalilem kupe filmow, kupe softu, kupe zdjec, w sobote wzielo mnie na reinstalacje systemu, wiec wszystko na zewnetrzniaka, w tym ze 2gb zdjec z ostatnich tygodni, oczywiscie bez backup :( :( :(
dzisiaj potrzebowalem costam no i po wlaczeniu tego cuda na kiju uslyszalem troche skrzypienia i tyle widzieli moje dane.
jutro ide do sklepu powiedziec im gdzie dokladnie moga sobie ten dysk wsadzic, zeby bylo smieszniej to w srodku siedzi dysk maxtora a nie bogwieco (choc od dzisiaj dla mnie maxtor moze nie istniec).
na dodatek poza strata danych nabawilem sie calkowitego leku do tego typu urzadzen, ze nie wspomne o zaczynajacej sie mani przesladowczej na backupowanie danych (co zawsze starannie robie - ech to zbieranie do pelnej dvd :( ).


nie wiem jakie macie doswiadczenia z tymi wynalazkami ale moje zaufanie do zewnetrznych dyskow poszlo sie... do lasu.


uffff.... troche mi ulzylo, dobrze ze wczorajsza impreza przezyla, strach pomyslec :)

Władca Pixeli
29-11-2005, 06:03
W momencie instalacji systemu na laptopie zostaje Ci tylko jedna kopia i to jest niebezpieczne. Szansa, że w tym samym czasie przestanie działać zewnętrzny HD jest mała ale ja sam widzisz zdarza się. Dlatego trzeba jeszcze robić dodatkowe kopie na przykład na DVD.

[ Dodano: 05-11-29, 5:09 am ]
Może poszła tylko elektronika w obudowie a nie HD. Zainstaluj HD w jakimś PC'cie i może dane da się odczytać.

SiD
29-11-2005, 10:45
to, ze przestanie Ci dzialac zewnetrzny dysk i stracisz wszystkie dane jest dokladnie tak samo prawdopodobne, jak to, ze w kompie Ci sie dysk rypnie. Tak to jest, ze dyski zadko bo zadko ale sie psuja... wiec nie wiem czemu akurat szczegolny brak zaufania do dyskow zewnecznych a nie do dyskow wogule...

Czornyj
29-11-2005, 10:57
Nie jest to do końca prawdą - dyski zewnetrzne są zwykle zamykane w małych ciasnych obudowach pozbawionych wentylacji, w których grzeją sie niemiłosiernie. Ryzyko awarii jest zatem troszeńke wieksze. Sam używam takiego od dłuższego czasu, ale np. poleciłem taki sam ojcu i ten potem chciał mnie zabić, bo zaraz go sobie "usmażył" i szlag mu trafił troche danych (na szczeście wcześniej poleciłem mu też streamer)

SiD
29-11-2005, 20:03
zalezy co i jak u kogo wyglada
u mnie w kompie dyski nie dosc, ze smarza sie miedzy soba na wzajem bez odstepow to jeszcze dwie nagrywarki DVD i wszystko razme jest o wiele bardziej gorace niz pojedynczy dysk w pojedynczym pudelku ktore jak tylko takie kupisz moze miec wlasna wydajna wentylacje. Nie widze problemow. Awaryjnosc dyskow moze co najwyzej roznic sie miedzy firmami i godzinami ciaglej, nieprzerwanej eksplatacji (dyski chdzace 24h/ dobe psuja sie dwa razy czesciej niz takie ktore sa czasem wylaczane). Niby sa dyski specjalne do ciaglej pracy ale w moim serwerze chodzi jakis zwykly dysk 10 GB non stop juz od dwoch lat (a sam dysk ma chyba juz z 7 lat) i nie robi zadnego problemu.

Czornyj
29-11-2005, 22:19
zalezy co i jak u kogo wyglada
u mnie w kompie dyski nie dosc, ze smarza sie miedzy soba na wzajem bez odstepow to jeszcze dwie nagrywarki DVD i wszystko razme jest o wiele bardziej gorace niz pojedynczy dysk w pojedynczym pudelku ktore jak tylko takie kupisz moze miec wlasna wydajna wentylacje. Tylko masz cyrkulację powietrza, a tutaj niekoniecznie. Jak się kupi z wiatrakiem to jest, nie to ni ma

Siupes
30-11-2005, 03:23
ten comstar byl nad wyraz tani, wiec pewnie szanse na trupniecie padem byly jeszcze podwojone.
wymienilem go na acomdata 160gb (juz nie to co 250 :( ), kupa zadowolonych klientow itp itd. poczekamy zobaczymy :)
a z backup mialem zrobic po niedzielnej imprezie, na szczescie tylko pare wartosciowych fotek poszlo do nieba, moglo byc gorzej :)
slyszal ktos o tym acomdata kiedys(dysk WD w srodku siedzi), w sumie mialem do wyboru WD external lub lacie, jakies preferencje ?

cze_siek
13-01-2006, 21:58
Z informatycznego punktu widzenia dysk WD jest dla mnie wart tyle, co wspomniany wczesniej Maxtor, czyli nic.