PDA

Zobacz pełną wersję : Extreme a 8800



phalops
27-11-2005, 17:56
Czy ktoś używa Extreme III 2GB lub 4GB z Nikonem 8800?

Irvine
27-11-2005, 18:02
Uzywalem Extreme III 1GB.

phalops
27-11-2005, 18:18
Sam mam 1GB Kingstona, chciałbym się upewnić, czy 2GB lub 4GB Extreme III są obsługiwane w 8800, czy nie ma kłopotów.
Może bym się szarpnął :lol:

Wozik
28-11-2005, 12:03
Sam mam 1GB Kingstona, chciałbym się upewnić, czy 2GB lub 4GB Extreme III są obsługiwane w 8800, czy nie ma kłopotów.
Może bym się szarpnął :lol:

Za taką kasę kupisz sobie dysk przenośny, np. 40 GB.

phalops
28-11-2005, 12:44
Dzięki, ale to kolejna odpowiedź z cyklu "ja wiem lepiej, co dla ciebie dobre".
Może jakiś ranking takich odpowiedzi już czas ułożyć? Pierwsze miejsce oczywiście zajmuje "... za takie pieniądze kup sobie lustrzankę!" :))))

Tak czy inaczej potrzebuję kupić jeszcze jedną kartę pamięci. Za względu na powolność zapisu 8800 przymierzam się do karty jak najszybszej. Być może zdecyduję się kupić przy tej okazji kartę większą niż 1GB, bo to na dłużej rozwiąże problem z kartami. Zanim podejmę decyzję o zakupie chętnie poznał bym opinię użytkowników Extreme 2GB lub 4GB na 8800, jeżeli takowi są. Cenna byłaby też informacja, że 8800 takich kart nie obsługuje z podaniem źródła informacji (instrukcja, Nikon, forum, itp.)

Jeżeli ktoś potrzebuje bardziej wnikliwego uzasadnienia, aby zrezygnować z proponowania mi kupienia sobie jakiegoś innego urządzenia, dajcie znać ;-)))

Irvine
28-11-2005, 20:41
Dzialac to pewnie bedzie dzialal. Dlaczego nie? Zreszta kiedys cos czytalem na dpreview na ten temat. Jednak to ze to jest Extreme III nic nie daje gdyz aparat nie zapisze szybciej.
Sandisk Ultra II jest rowniez szybszy niz szybkosc zapisu.
Microdrive 4GB wedlug Nikona jest OK w 8800 wiec nie widze dlaczego SanDisk 4GB mialby nie chodzic.

phalops
29-11-2005, 11:42
Dzięki :D
I tak z ciekawości, jaką max prędkość zapisu na kartę oferuje 8800, a jaką oferują inne cyfry podobnej klasy? Czyli gdzie te 20MB/s z Extreme się efektywnie wykorzystuje?

Kingston to 8-10MB/s. Czy też może gro czasu idzie na obrobienie zdjęcia, a zapis to tylko niewielka część tego czasu? A co z RAW?

Lolek
29-11-2005, 15:45
Te 8-10-20 MB/s to maksymalna teoretyczna szybkość zapisu karty. Prędkość rzeczywista zależy od "dopasowania architektury" karty i aparatu. W "najszybszych" lustrzankach przy współpracy z "najszybszymi" kartami 9 MB/s jest nie lada osiagnięciem, a w kompaktach nie ma co na takie wartości liczyć. Najlepiej pożycz jakąś dobrą kartę (Ultra II, III czy coś takiego) i sprawdź czy w Twoim przypadku jest wyraźnie szybsza od np. pomarańczowego Kingstona. Bo może (choć wcale nie musi) się okazać że róznica jest znikoma. Wtedy możesz kupić kartę katalogowo wolniejszą o naprawdę dużej pojemności zamiast szarpać się na szybką kartę, prędkości której i tak nie będziesz w stanie wykorzystać.

bombel
29-11-2005, 16:22
Pozwolę sobie zauważyć, że tutaj (mniej więcej w połowie strony - File Write) (http://www.dpreview.com/reviews/nikoncp8800/page11.asp) są różnice w czasach zapisu pomiędzy Sandiskiem Extreme III a Lexarem Pro 80 - obie karty szybkie, a jednak różnice na korzyść Sandiska są - choć nie gigantyczne. W chwili robienia testów to były chyba dwie najszybsze karty na rynku.

Test robiony CP8800.