PDA

Zobacz pełną wersję : Światło do studia- trudny wybór



Patyk
26-08-2007, 17:51
Witam. Niebawem otwieram własne, niewielkie studio (ok 45 m2) i zastanawiam się nad wyborem oświetlenia do niego. Maksymalnie na cały zestaw mogę wydać 10 tys złotych, chociaż jeśli uda się zaoszczędzić pozostanie pewna kwota na lepszy skaner, światłomierz itp... Poczytałem trochę na forum o taniej alternatywie do studia- firmie Quantuum, czy jest to dobry wybór na niewielkie studio fotograficzne, jako alternatywa Elfo?
Czy firmy takie jak Bowens, Elinchrome, Hensel mają przedstawicielstwo w Polsce? Gdzie można te lampy zobaczyć i poznać ofertę tych firm?
Zestaw potrzebny będzie do fotografii mody, reklamowej i zdjęć do dokumentów :)
Będę wdzięczny za wszelką pomoc i sugestie.
Pozdrawiam
Michał

Erie
26-08-2007, 18:11
witam
bardzo dużą ofertę oświetlenia ma foto7 - http://www.foto7.com.pl/, a pan Andrzej Krupa posiada bardzo dużą wiedzę na ten temat - moze coś dorzadzi (tylko ceny tych zabawek są wysokie)
pozdrawiam

Eryk
26-08-2007, 20:29
10 tysięcy.. to można mocno wyposażyć Quantuumami...

Elinchrom masz w http://milso.pl/
Hensel tu http://www.hensel.home.pl/

Bowens w Foto7 tak jak podał Erie

botak
26-08-2007, 20:58
Z calym szacunkiem dla "Patyk" jako osoby (nie fotografa)

ciekawe po jakim czasie pojawi sie post:
"mam male studio i oswietlenie, jak ustawic oswietlenie i jak nastawic aparat dla zdjec portretowyc"

Kurcze troche to wszystko zenujace.
Zeby nie mozna bylo sobie wyszukac przedstawicieli!
Wystarczy wpisac Bowens w Google!

Pomijajac juz ilosc watkow w tym temacie na forum (o linkowni juz nie wspomne)

Czy zakladajac studio swiadczace uslugi dla ludnosci (pisze na podstawie sprzetu jaki autor zamierza kupic),
Nie przydalo by sie miec jakiejs praktyki w tym temacie?
Albo przynajmniej odrobine checi i zaangazowania...

Patyk
26-08-2007, 22:40
Botak żenujące jest to że wypowiadasz się o w ten sposób nie znając mnie, ale po przejrzeniu Twoich postów okazuje się że to normalka. O moją praktykę i chęci się nie martw.
Erykowi i Erie dziękuję za pomoc, jeśli ktoś miałby jakieś sugestie i chciałby pomóc proszę pisać :)
Pozdrawiam
Michał

botak
27-08-2007, 00:17
Jesli napiszesz - w wielkim skrocie, co zrobiles aby chociaz ustalic przedstawicieli wymienionych firm, to Cie przeprosze (o ile Ci na tym zalezy)

A moje posty - pisze co mysle, a ze tak mysle to juz inna sprawa. Ostre wypowiedzi i tak sa lagodzone przed napisaniem, wiec i tak nie jest zle

Jesli moge pomoc, to pomagam, jesli nie, to sie nie odzywam, a jesli cos jest zenujace, to o tym pisze.

pozdrawiam
Tomek

kruszyna
27-08-2007, 10:44
Witam
Mam doświadczenie z firmą Quantuum a raczej z produktami tej firmy. Mysle ze jest to dobry wybór przy założonej kwocie. Myślę też że kupienie większej ilości lamp tańszych wcale nie gorszych, będzie lepszym rozwiązaniem niż zakup powiedzmy tylko trzech lamp i kilku tylko dodatków typu softbox i takie tam. Osobiście wolałem wydać kase na więcej lamp i mieć ten komfort przy kreowaniu światłem. Jeżeli chodzi o Quantuuma to ma ten plus że jest w standardzie bardziej profesjonalnego Bowensa a i więcej akcesoriow możesz zakupic. Ceny już beda inne ale zawsze mozna bez dokupowania przejsciowek kozystac z jakiejs alternatywy. Jeśli chodzi o ergonomie i działanie nie mam zastrzeżeń. Boli mnie tylko troszkę brak możliwości podpięcia pilota do tych lamp celem regulacji. Nie wiem jaką masz wysokośc w studio i czy będziesz korzystał z lampy umieszczonej przy suficie. Chodzi o częstą zmianę parametrów na lampie... ...a gdyby był pilot na kabelku... Coz moge powiedziec do jakosci softboxow parasolek i innych akcesoriow firmy Quantuum nie mam zastrzezen jask narazie. Moze tylko snoota bym wymienil albo troszke zmodyfikowal aby sie nie ruszal na zlaczu lampy ale nie jest to jakos mocno dokuczliwe. Musze uciekac jak bedziesz mial jakies pytania odnosnie mojego sprzetu sluze pomoca

Pozdrawiam

nadgob
27-08-2007, 13:39
Jesli moge pomoc, to pomagam, jesli nie, to sie nie odzywam, a jesli cos jest zenujace, to o tym pisze.

pozdrawiam
Tomek

Moim skromnym zdaniem to czepiasz się i wprowadzasz zły klimat do tematu (bez obrazy).
Chłopak ma problem to pyta, bo po to jest forum. Jeśli denerwuje Cię to że temat się powtarza to nic nie pisz, albo podaj linki do tematów i wszyscy będą zadowoleni. W ten sposób inni będą Cię szanować i liczyć się z Twoim zdaniem.
Mnie najbardziej denerwuje jak sam czegoś szukam i 80 % znalezionych tematów konczy sie stwierdzeniem "użyj szukajki" , a zanim znajdę właściwą odpowiedz na nurtujące mnie pytanie to muszę przekopać wszystkie tematy jakie mi szukajka znajdzie. Ztąd mój apel-bądźmy bardziej ludzcy i pomagajmy sobie bo po to jest forum.
I jeszcze raz powtarzam bez obrazy.

Gamling
27-08-2007, 14:15
Witam
Boli mnie tylko troszkę brak możliwości podpięcia pilota do tych lamp celem regulacji.

:)

Poczekaj jeszcze jakis czas, bedzie cos nowego ;-)

Patyk
27-08-2007, 14:39
Dziękuję.
Pytam bo chciałbym poznać opinie użytkowników różnych lamp i fotografów, a nie tylko "puste" gadanie przedstawicieli handlowych. Przeglądałem wcześniej forum, poczytałem sobie tematy dotyczące oświetlenia ale chciałbym też spytać konkretnie, co polecacie w moim przypadku. Odpowiedź Kruszyny utwierdza mnie w przekonaniu żeby wybrać tańszą (niekoniecznie gorszą) alternatywę, a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na reklamę, lepszy średni format czy inne rzeczy. Jest jeszcze trochę czasu do zastanowienia, niestety oprócz lamp muszę zakupić jeszcze inne niezbędne rzeczy i to też spędza sen z powiek, ale strach pytać ;)


Czy zakladajac studio swiadczace uslugi dla ludnosci (pisze na podstawie sprzetu jaki autor zamierza kupic)

Zdaje się że to obrażasz innych użytkowników lamp tej firmy...

Erie
27-08-2007, 19:51
Zdaje się że to obrażasz innych użytkowników lamp tej firmy...

Patyk "uslugi dla ludnosci" oznacza nic innego jak punkt usług w tym przypadku foto, więc nie nadinterpretuj.
Botak wprowadził troszke niepotrzebnej złej aury, ale Ty w tym momencie tez przesadzasz.

eclipse
27-08-2007, 22:48
Patyk, ziomalu ;) ja uzywam chinszczyzny z funsportu z calkiem niezlymi rezultatami, jak bedziesz chcial pogadac to sie mozemy spotkac gdzies na piwq :)

Patyk
27-08-2007, 22:53
Witam Eclipse :) Zaraz pójdzie priv :)

eclipse
27-08-2007, 22:55
okejo :)

bacanski
30-08-2007, 15:21
a ja bym powiedzial... pomysl o lampah fomei... jak by co to mozeby pogadac o cenach na priv... ;)