PDA

Zobacz pełną wersję : Manualne Nikony...



Spinner
23-11-2005, 16:48
Witajcie!

Po pierwszych doswiadczeniach z Nikonem FE musze stwierdzic, ze zupelnie sympatyczne to urzadzonko :wink:

Mam jednak pytania:

1. Aby miec wiekszy, jasniejszy wizjer - szukac jak sadze musze FE-2, FM-3A lub F3 :?:

2. Czy wszystkie manualne Nikony mierza swiatelko tylko po odchyleniu dzwigni naciagu do pozycji "roboczej" :?: (patrze w wizjer niestety lewym okiem i najwygodniejsze to nie jest z odstajaca dzwignia :lol: )

3. Jaki porzadny manual Nikona ma wskazania widoczne w ciemnosci/o zmroku? Chocby tak jak bylo to rozwiazane w F-301 :?:

Pzdr
Spinner

Wasal
23-11-2005, 17:52
AD 2. FE 2 mierzy światło po delikatnym wciśnięciu spustu migawki. dźwignia nic do tego nie ma.
AD 3. FE 2 niestety nie ma podświetlanej skali w wizjerze, chyba z tego co wiem FM2n ma

Ja mam FE 2 i jesstem naprawde zadowolony, gorąco polecam

Giuppo
23-11-2005, 21:09
2. Czy wszystkie manualne Nikony mierza swiatelko tylko po odchyleniu dzwigni naciagu do pozycji "roboczej" :?: (patrze w wizjer niestety lewym okiem i najwygodniejsze to nie jest z odstajaca dzwignia :lol: )


Nie wiem czy wszystkie, moj FM2 tak ma, ale po podpieciu silnika (u mnie MD11) swiatlomierz wlacza sie wlaczajac silnik takim malym przelacznikiem z tylu.

glisek
23-11-2005, 22:51
FG odpala elektronike po delikatnym wcisnieciu spustu migawki, a o czasach informuja malutkie czerwone. Ma preselekcje czasu i program P(anika) a i jeszcze TTLa.
Bardzo przyjemny sprzecik

kiemlo
23-11-2005, 22:53
Spinner, po kolei ;-)

1. Większy i jasniejszy - F3 lub F3HP. Wizjery w FM2/FE2 i FM3 są tylko jaśniejsze.

2. Ogólnie tak, sprawę rozwiązuje motor tak jak pisze Giuppo - przy czym MD-12, MD-15 (do FA) i MD-4 (do F3) włączają światłomierz po lekkim wciśnięciu spustu.

3. FM i FM2 wskazują ekspozycję diodami LED, więc zawsze je widać. W FM2 diody są w kształcie + o -, nie można się pomylić :) W F3 można podświetlić wyświetlacz LCD (taki czerwony guziczek z boku). Istnieją też jakieś systemy podświetlania do F2 (do wizjerów ze wskazówką) :-)

Spinner
23-11-2005, 23:53
FM i FM2 wskazują ekspozycję diodami LED, więc zawsze je widać. W FM2 diody są w kształcie + o -, nie można się pomylić

Ciekawostka Dropsa - mechaniczne korpusy pokazuje wskazania w wizjerze berdziej elektronicznie niz ich zautomatyzowani bracia :?: :roll:

Pzdr
Spinner

[ Dodano: Czw Lis 24, 2005 7:00 pm ]
No i nic wiecej nikt nie powie :?: :roll: Gdzie sie gALL podziewa :?: :mrgreen:

Pzdr
Spinner

twlodar
25-11-2005, 14:28
1. Aby miec wiekszy, jasniejszy wizjer - szukac jak sadze musze FE-2, FM-3A lub F3 :?:
2. Czy wszystkie manualne Nikony mierza swiatelko tylko po odchyleniu dzwigni naciagu do pozycji "roboczej" :?: (patrze w wizjer niestety lewym okiem i najwygodniejsze to nie jest z odstajaca dzwignia :lol: )
3. Jaki porzadny manual Nikona ma wskazania widoczne w ciemnosci/o zmroku? Chocby tak jak bylo to rozwiazane w F-301 :?:

Poczytaj http://www.mir.com.my/rb/photography/photography.htm

Znajdziesz tak wiele ciekawych inofrmacji, że znikniesz na tej stronie
na bardzo długo..

Spinner
25-11-2005, 16:35
Poczytaj http://www.mir.com.my/rb/photography/photography.htm

Znajdziesz tak wiele ciekawych inofrmacji, że znikniesz na tej stronie
na bardzo długo..


Niestety znam - staram sie nie zagladac bo dostaje slinotoku :mrgreen:

Musze jednak polookac bo jak widzisz wskazania w wizjerze albo sposob wlaczania swiatlomierza mi umknal;-(

Z tym FE-2 to naprawde nie trzeba miec odchylonej dzwigienki??

Pzdr
Spinner

Wasal
25-11-2005, 17:13
FE 2 mierzy światło po delikatnym naciśnięciu spustu migawki (tak jak AF np w kompaktach). Oczywiscie gdy dzwigienka jest w pozycji zamknietej to spust jest zablokowany - nie mozna go wcisnac.

marcin_G
01-12-2005, 10:25
Co do poniaru ekspozycji manualnym Nikonem w ciemności, to idealny jest Nikon F2S - dwie diody widoczne w wizjerze, dwie na górnej obudowie pryzmatu - można dobierać ekspozycję wogóle nie patrząc przez wizjer. :roll: Za to matówka dość ciemna :cry:
F-301 miał baaaaardzo dobrą matówkę, do tego dobre czytelne diody

Spinner
01-12-2005, 13:22
No i zaraz zaczne zalowac bo sprzedalem F-301 w stanie "nowka sztuka"... :( Chcialem cos bardziej klasycznego ale na razie same schody... :roll: :evil:

Pzdr
Spinner