PDA

Zobacz pełną wersję : Prezentacja D3 - pdf



admin
23-08-2007, 21:23
Zapraszam: http://nikon.org.pl/piotr/pdf/D3.pdf

tigre251
23-08-2007, 21:28
Dzięki za info, zapisałem się wstępnie na listę chętnych. Doskonały PDF, zapiera dech w piersiach. Wreszcie pouczę się fotografii. Tylko tak gdybam co by tu sprzedać żeby kupić D3.

koka
23-08-2007, 21:31
super , :)

Tad_Bie
23-08-2007, 21:32
Nareszcie jakaś obfitsza prezentacja, 47 stron - od razu zapisuję na dysku. Dzięki :)

prz3mo
23-08-2007, 21:40
11kl/s.... geeezzz.... :) Fajnie se powzdychać do takiej puszki :)

ictus
23-08-2007, 21:41
projekt Giugiaro... nie dosc ze funkcje ma kozackie to jeszcze wyglad idzie w parze :-)

IMTM
23-08-2007, 21:42
Ufff, prawie jak specyfikacja promu kosmicznego:)

King
23-08-2007, 21:44
hehe a jaki bajerancki czujnik pionów i poziomów - normalnie szok :) ( str.41)

BugsBunny
23-08-2007, 21:48
mnie szokuje to ustawialne w dowolnym miejscu kadru pole AF - to jest obłęd po prostu
nie wiem czy powinienem jechać na tą prezentację bo nabawię się nerwicy, wyprzedam wszystko, wezmę kredyt, kupię tego D3 - i moje zdjęcia będą takie jak teraz :?

tigre251
23-08-2007, 21:54
BugsBunny pieknie to ująłeś, mam wątpliwości a może jednak nie będzie tak samo :)

madmips
23-08-2007, 22:01
niesamowite

Dyziek
23-08-2007, 22:04
Bajka sprzęt:)

meliszipak
23-08-2007, 23:10
Nosi znamiona boskości i nieśmiertelności. Jest wspaniały !.

wegejazz
23-08-2007, 23:11
moja szczęka upadla na podłogę i teraz jej szukam.. WOW

phantomek
23-08-2007, 23:13
Ajjj cos za bardzo przezywacie, aparat jest bardzo dobry, ale jak dla mnie to nie jest to czego potrzeba na rynku :)

fIlek
23-08-2007, 23:54
Tylko tak gdybam co by tu sprzedać żeby kupić D3.

No pewnie na jednej nerce się nie skończy ;)

Kyo
24-08-2007, 00:03
na mnie robi wrazenie.

Zbigniew
24-08-2007, 00:32
Jeżeli za specyfikacją D3 pójdzie jakość obrazu, to 1Ds3 przestanie robić zdjęcia...

bradley
24-08-2007, 00:41
Normalnie ręce opadają!!! Raptem dwa dni temu po premierze Canonów połowa forum zmieniała system!!!! Jak dzieci!!

krystek
24-08-2007, 01:24
ciekawe, ciekawe..

Artur
24-08-2007, 17:48
Mocna rzecz, ten D3. Jest na co zbierac pieniazki. Wlasnie zaczynam
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://forum.nikon.org.pl/images/icons/icon10.gif)
Dzieki za pdf'a.

peecee
24-08-2007, 18:06
"Przetwornikw formacieFX
Podstawowe założenia konstrukcyjne nowego formatu przetwornika Większa powierzchnia umożliwia zwiększenie rozmiarów pikseli w celu poprawienia transmisji światła bez pogarszania rozdzielczości
Spełnienie wymagań klientów potrzebujących przetwornika o rozmiarach klatki filmu 35mm–Charakterystyki głębiostrości–Możliwość zwiększenia rozdzielczości w przyszłości"

ciekawi mnie co oznacza dokładnie to ostatnie zdanie :D

BugsBunny
24-08-2007, 18:18
Możliwość zwiększenia rozdzielczości w przyszłości"

ciekawi mnie co oznacza dokładnie to ostatnie zdanie :D
właśnie dokładnie to - jak już kupisz D3, to za jakiś czas firma pokaże D3x, i znowu dasz im mnóstwo kasy
to działanie typowe - najpierw wychodzi nowe BMW z podstawowymi wiatraczkami, trochę później solidne 325 albo 330, a rok-dwa po premierze pojawia się M3, i wszyscy duzi chłopcy znów wydają pieniądze :wink:

ictus
24-08-2007, 18:25
a moze wyjdzie nowy firmware robicy te magiczne 16mpix `:)

peecee
24-08-2007, 18:25
zakładam że źle rozumuję ale fajnie by było gdyby w przyszłości szło za "rozsądne" pieniądze wymienić tylko sensor (+soft) z 12 Mpixela na np 17 ... itd. ;)

BugsBunny
24-08-2007, 18:30
jaaasne
ciekawe czy aktualny NX będzie czytał NEFy z D3 i D300...

fragles
24-08-2007, 21:01
http://bptv.nikkeibp.co.jp/article/070824/070824133.html (http://bptv.nikkeibp.co.jp/article/070824/070824133.html)

było?

peecee
24-08-2007, 21:09
mam wrażenie że gdyby gościowi wyskoczył error to popełnił by sepuku :D btw iso 6400 nieźle wyszło na lcd'ku :P

DXT
24-08-2007, 21:11
Specyfikacja robi wrazenie(polaczenie pelnej klatki i szybkosci),plus pare bajerow z 1d mk3...
Jesli matryca da rade to moze zawalczyc na rynku - tylko cena...kopie...

peecee
24-08-2007, 21:13
cena myśle jest normalna - na zachodnie warunki...

Kyo
24-08-2007, 21:41
u hesji 18 tysiecy.cena raczej porownywalna do d2x na poczatku
1ds kosztuje 25 .

peecee
24-08-2007, 21:48
pucha poczeka - zbieram na 400 :P

meliszipak
24-08-2007, 22:21
Ciekawi mnie jakie to cudo będzie tworzyło b&w.
Co z przejściami tonalnymi, plastyką obrazu i szczegółami.?
Prosimy szybko sample!

tigre251
24-08-2007, 23:00
Znalazłem na CB linka do filmu o obsłudze D3, nie wiem czy tutaj było, wprawdzie po japońsku:

http://bptv.nikkeibp.co.jp/article/070824/070824133.html

Trochę jest o ISO i slychać jak rob się zdjęcia seryjne:)

Artur
24-08-2007, 23:51
To ciekawe ile rzeczy dot. nikona mozna znalezc na CB. Nie spodziewalbym sie, ze chlopaki na canonie nawet filmik znajda i zapodadza na swoim forum.:razz:

tigre251
25-08-2007, 00:32
IcePower też zbieram na D3 od wczoraj. Mam już plan oszczędnościowy.
Tylko jeszcze zobaczę jak szumi. 12mln pix to wystarcza już jak dla mnie na wieki.

Widzę wadę, wygraweruję laserem imię, nazwisko z dopiskiem jedyny właściciel, nie użyczam sprzętu, proszę o kontakt z policją, nr telefonu + ubezpieczenie i nalepka sprzęt oznakowany. Chociaż zasłonięcie LCD pomaga.

wodstock
25-08-2007, 02:21
http://e-photographia.smugmug.com/gallery/3354617#187077454

Prezentacja D3 (chyba jeszcze nie było)

Artur
25-08-2007, 13:25
IcePower też zbieram na D3 od wczoraj. Mam już plan oszczędnościowy.
Tylko jeszcze zobaczę jak szumi. 12mln pix to wystarcza już jak dla mnie na wieki.

Widzę wadę, wygraweruję laserem imię, nazwisko z dopiskiem jedyny właściciel, nie użyczam sprzętu, proszę o kontakt z policją, nr telefonu + ubezpieczenie i nalepka sprzęt oznakowany. Chociaż zasłonięcie LCD pomaga.
tak, 12 mln jest wystarczajace. Wg mnie, grawerka nic nie pomoze :-), jak przy kazdym sprzecie, trzeba miec na niego oko, tym bardziej przy tym.

kubaman
25-08-2007, 19:01
cześć!
moje spojrzenie z boku, cytuję wypowiedź z CB:

Po pierwsze: tak opadła mi szczęka, kiedy kolega nikoniarz poinformował mnie jeszcze przed oficjalną informacją. Nikon zrobił świetną robotę, skopał tyłek Canonowi i trzeba żółtym pogratulować wielkich zmian na lepsze w tym systemie !

Rzeczą, która mną najbardziej wstrząsnęła jest to, że IMHO Nikon zdewastował dotychczasowy podział rynku. O ile D3 próbuje konkurować i z 1d i z 1Ds, naśladując nieco swojego poprzednika, o tyle D300 zmienił półkę i stał się aparatem profesjonalnym, o nieco innych parametrach. Porównywanie go do 5D/5DMk2 czy do 40D to kompletne nieporozumienie. D300 to ********** wypasiona puszka z nadmiarem funkcji jak na amatora. Świat dslr nigdy nie będzie już taki prosty.

Nie mając jednak dostępu do netu i nie biorąc udziału w bojach systemowych dotarły do mnie następujące fakty (na razie o mocniejszej puszce):

D3
to IMHO dziwaczna hybryda aparatu do studia i reporterskiego. Mimo imponujących parametrów uważam, że FF do reporterki i sportu, gdzie potrzebny jest zasięg, to niezbyt trafiona propozycja. Jeśli gdziekolwiek crop jest uzasadniony, to właśnie w reporterce (plus foto przyrodnicze). Mamy co prawda opcję cropa w D3, ale daje ona 5Mpx ! rozdzielczość. To trzy kroki wstecz i przy takiej cenie reporter raczej tego do cropa nie kupi.

Z drugiej strony FF 12MPx to już raczej dolna półka FF. Następca 5D zapewne będzie miał matrycę ze starego 1Ds - 16,7Mpx, nowy 1dsMk3 ma 21Mpx. Nie ma o co kruszyć kopii, ale technologicznie 12Mpx jest to słaby wynik. Do tego jeśli to jest faktycznie samodzielna matryca Nikona (jestem jednak absolutnie sceptyczny) to ja nie wierzę, żeby pierwszy ich produkt potrafił jakością obrazu rozwalić w drzazgi tak ogranego w temacie i doskonałego Canona. To jest po prostu niemożliwe, dlatego jakość będzie IMHO jednak słabsza niż 5D, choć pewnie zbliżona i poprawiana softowo.

Przyglądając się specyfikacjom widzę też sporo marketingu, który przy początkowej euforii daje kopa, ale jak wszystko się uspokaja, to pojawiają się pytania. LiveView jest, ale z gorszym AFem - albo klapanie lustra, albo jak w kompakcie ze statywu. Piorunująco szybki, ale od 1DMk3 wolniejszy. Identyczny jak nowy marek w trybie DX (czyli kicha jakość) a szybszy (11kl/sek) w DX z wyłączonym AFem. Ludzie to czysty papierowy bełkot - kto używa 11 klatek na sekundę w okrojonym 5Mpx trybie bez możliwości ostrzenia :shock:

Nie wątpię, że poziom szumów musi być naprawdę niezły, pytanie tylko, czy Canon produkujący matryce od 8 lat nie ma możliwości zrobić ISO 25600 kiedy Nikon w pierwszej swojej matrycy może? Uważam, że może tylko do głowy by mu nie przyszło dawać taką czułość narażając się na opinie o "szumiącym na wyższych czułościach body". Przecież to absurdalny parametr, chyba 10 razy bardziej absurdalny od KITa z IS do 40D.

Wyświetlacz LCD VGA.. no dobra bardzo fajny bajer. Pytanie tylko po co mi 3 calowy ekran o rozdzielczości większej na cal niż mój domowy, super hiper monitor :confused:

AF - to prawdziwie obiecujące. Wygląda na wzorowany nieco na AF serii 1D i może być naprawdę wielkim plusem tej puszki. Choć krzyżowych jest niestety mniej o 4 i to akurat IMHO jest gorsze niż posiadanie o 6 zwykłych więcej.


Generalnie - świetny sprzęt i bardzo dobra konkurencja dla Canona. Jak dla mnie niestety początkowe podniecenie opadło, i sam nie wiem, co sądzić, co ani to nie konkurent dla 1Ds, ani konkurent dla 1DMk2 stricte. Taka hybryda co to niby ma wszystko, ale nic nie jest do końca super hiper max najlepsze na rynku. Dużo bardziej podoba mi się D300, IMHO realny konkurent D3 w reporterce, zwłaszcza z takim pancernym gripem.

stig
25-08-2007, 19:31
[...]Przecież to absurdalny parametr[...] Hmmm... Dlaczego absurdalny? Samo tylko istnienie ISO 25600 daje chociazby tyle, ze 6400 bedzie uzywalne (z tego co chlopaki opisuja, to nawet to 25600 jest uzywalne, ale poczekajmy na sample). Czesto uzywam ISO 1600 w D200 (czy wczesniej w D70). I powiem Ci, ze do pelni szczescia, to przydalby mi sie zapas tak ze 2 EV w tej kwestii. Moglbym jeszcze bardziej skrocic czas i przymknac obiektyw. Co prawda mam w D200 ISO 3200, ale nie oszukujmy sie -- to jest masakra, z ktorej niewiele jest dziedzin zastosowania praktycznego tak zapaskudzonych kolorowa sraka obrazkow... ISO 6400 w D3, szumiace tak, jak np. ISO 800 w D200, da mi o klase lepsze jakosciowo zdjecia z sytuacji, w ktorych musze uzyc tak wysokich czulosci i krotkich czasow.


Wyświetlacz LCD VGA.. no dobra bardzo fajny bajer. Pytanie tylko po co mi 3 calowy ekran o rozdzielczości większej na cal niż mój domowy, super hiper monitor Chociazby po to, zeby nie musiec zabierac ze soba laptopa na sesje, jesli jest on potrzebny jedynie do oceny jakosciowej zdjec.

kubaman
25-08-2007, 19:55
spodziewasz się, ze Nikon osiągnie 3EV poprawę szumów w stosunku do D200 w najbardziej niekorzystnym zakresie? Nie życzę źle, ale to mrzonki IMHO.

Pomimo, iż faktycznie D200 szumi zdecydowanie mocniej niż Canony, to jednak nie liczył bym na takie cuda. Mój sceptyzm nie jest wywołany systemowym przywiązaniem, tylko próbą realnej oceny. Po prostu Canon robi matryce 8 lat i robi je rewelacyjnie dobrze. Nagle Nikon wkracza i zamiata jednym ruchem? Nie wierzę. Wprawdzie ISO 6400 - gdyby Canon je dał ew 5D ( a przecież mógł, bo to rozwiązanie stricte software'owe) było by na pewno akceptowalne już 2 lata temu, to jednak nie wierzę, żeby D3 miał ISO 6400 w pełni stosowalne tak jak D200 ISO 800.


Tak a propos, czy wyobrażacie sobie konkretny przykład znajdujący zastosowanie dla ISO 25600, w którym będzie działał AF ?

jurgen
25-08-2007, 19:58
Chociazby po to, zeby nie musiec zabierac ze soba laptopa na sesje, jesli jest on potrzebny jedynie do oceny jakosciowej zdjec.
I po to, aby to live view było naprawdę użyteczne do ostrzenia.
To ty mówiłes coś o foto przyrodniczej?


Po prostu Canon robi matryce 8 lat i robi je rewelacyjnie dobrze. Nagle Nikon wkracza i zamiata jednym ruchem? Nie wierzę. Wprawdzie ISO 6400 - gdyby Canon je dał ew 5D ( a przecież mógł, bo to rozwiązanie stricte software'owe) było by na pewno akceptowalne już 2 lata temu, to jednak nie wierzę, żeby D3 miał ISO 6400 w pełni stosowalne tak jak D200 ISO 800.


Tak a propos, czy wyobrażacie sobie konkretny przykład znajdujący zastosowanie dla ISO 25600, w którym będzie działał AF ?

troszkę dumasz, poczekaj zobaczymy
To niej więcej tak jak VR w długich rurkach, co Nikon nie mógł?


Zreszta może zamknąc ten wątek, zanim się rozsierdzę heh
pozdrawiam

meliszipak
25-08-2007, 20:05
Cytat:
Napisał kubaman
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?p=394286#post394286)
Wyświetlacz LCD VGA.. no dobra bardzo fajny bajer. Pytanie tylko po co mi 3 calowy ekran o rozdzielczości większej na cal niż mój domowy, super hiper monitor



Ekstra wyswietlacz to super sprawa. Widzisz co zrobiłeś, przybliżasz. Masz ostro, kolorki.

Poza tym dochodzi live view i ostrość - tu też potrzeba dobrze widzieć.

Nie ma co gadać. To jak stykówka, albo polaroid.

kubaman
25-08-2007, 20:18
hehe, chłopaki, widzę, zę nie ma jednak sposobu na spojrzenie obiektywne ;)
Nieważne, nie będę was denerwował, chciałem po prostu zwrócić uwagę na pewne detale, które IMHO.. zmienia nieco znaczenie tych prezentacji.

Nowe puszki, a zwłaszcza D3, są wypakowane bajerami na siedem stron, super to wygląda w katalogach, tylko że jak co do czego, to kto będzie kupował "reporterską" puszkę za 5,5 tysiąca euro, żeby strzelać 11 klatek na sekundę w trybie 5Mpx i bez AF? Nikt, to proste. Będzie strzelał 9 klatek na FF, mając zarówno wolniejszy rate jak i mniejszy zasięg w mm od 1DMk2. A to się właśnie liczy.

LiveView na VGA - jasne, że kocham takie rozwiązanie. Tylko, że to jeden z tych ficzerów na bajery, który jednak pozostanie bajerem. No bo jak mam ocenić argument, że VGA jest dobre do ostrzenia w LiveView, skoro w tym trybie ostrzenie jest upośledzone - jak opisałem powyżej. Ostrzyć ze statywu kiepskim i wolnym algorytmem, żeby wynik obejrzeć na VGA? Nie wiem jak wy uważacie, ale ja sądzę, ze powinno być dokładnie na odwrót z tymi ficzerami. Taką opcję prezentuje 40D, skąd innąd aparat zdecydowanie o kilka klas gorszy.

josoko
25-08-2007, 20:25
spodziewasz się, ze Nikon osiągnie 3EV poprawę szumów w stosunku do D200 w najbardziej niekorzystnym zakresie? Nie życzę źle, ale to mrzonki IMHO.

Na przedprodukcyjnym egzemplarzu D300 to właśnie tak wyglądało :)
D3 już nie ćwiczyliśmy tak dokładnie.

kubaman
25-08-2007, 20:29
pożyjemy zobaczymy :)
ja stawiam piwko czornemu (bo mieszka blisko ;) ) jeśli z wiarygodnych testów wykonanych bez roztrzęsionych z podniecenia rąk wyjdzie, że tak jest naprawdę i w każdej sytuacji. Na razie jestem bardziej sceptyczny niż do zapewnień, że 40D będzie szumiał znacząco mniej od 20D/30D.



BTW, obiecałem to sobie zaraz po premierach, i muszę spytać :D
to nagle się okazuje, że normalni ludzie też fotografują powyżej ISO 400 :roll:
złośliwość, ale to jedyna i już kończę ;)

peecee
25-08-2007, 20:38
nie macałem nie widziałem ale wydaje mi się że z finalną wersją softu będzie to klepać fotki aż miło - a dla tych którzy potrzebują cropa jest d2xs (może zdażą się jakieś zmiany softowe co by szumy poprawić ...)

josoko
25-08-2007, 20:45
Sceptycyzm dobra rzecz i przychodzi z wiekiem. Tak jak drżenie rąk z powodu innego niż podniecenie :)

I mam wrażenie, że teraz normalni ludzie będą mogli fotografować sporo powyżej ISO400:)
Oraz, że temat ISO zejdzie na dalszy plan w relacjach C i N. A może nie?:)

kubaman
25-08-2007, 21:08
nie macałem nie widziałem ale wydaje mi się że z finalną wersją softu będzie to klepać fotki aż miło - a dla tych którzy potrzebują cropa jest d2xs (może zdażą się jakieś zmiany softowe co by szumy poprawić ...)

widzisz, tylko, że to nie jest rozwój IMHO. Jeśli matryca nie wyrabia, to mielenie tego softem daje efekty kiepskie niestety. Zawsze traci się jakość i nie ma bolka. Jeśli okaże się, że Nikon ma średnią matrycę (tak jak pisałem w pierwszym poście - nieco technologicznie przestarzałą) ale w świetny sposób ją odszumia, to spodziewajcie się ISO 25600 w puszkach Canona po kolejnym upgrade firmware'u. Tylko ja z tego raczej nie skorzystam. Liczy się nie tylko szum, ale jakość całości. Dlatego choć 5D ma nominalnie szumy większe od 20D i tak powala go nawet na ISO 3200.

Jeśli mówisz, że dla tych którzy potrzebują cropa jest D2x, to utwierdzam się w przekonaniu, że D3 jest niefortunną i mało funkcjonalną hybrydą, w której na papierze jest wszystko, a w realiach mało. No bo po co kupować FF 12MPx z opcją reporterki, skoro mało sensownie jest z tej reporterki korzystać? No to może kupujemy aparat studyjny? Ale z 12Mpx to on jest daleko za murzynami (choć dobrze, że w ogóle jest) i Canon nie ma konkurencji. I przy cenie 5,5k EUR nikt o zdrowych zmysłach go nie kupi, bo 5D kosztuje niecałe 2kEUR. Zgadzam się, że ani mark 3 ani 5D nie mają połowy tych funkcji z osobna i to jest ich wielka wada. ale D3 nie daje w pełni tego co one, chcąc być obydwoma jednocześnie. To zła strategia IMHO i gdy emocje opadną ludzie zaczną to w końcu tak postrzegać.

peecee
25-08-2007, 22:37
hmmm...
czy d3 nie kupię to nie wiem - fakt pewnie kupię D3s czy zwał to jak zwał (NAPEWNO KUPIE) - poza tym gdzie jest napisane że jest on do reporterki??? Inaczej czego brakuje D2Xs do reporterki (poza szumami bo te mnie wk...)

Juz cytowałem bodajże w pierwszym poście tutaj o jakichś tajemniczych upgrejtach - dla mnie krokiem milowym i miazgą była by możliwość wymiany w przyszłości sensora + procesora (softu) dla własnych potrzeb...

z D50 wywoływałem zdjęcie w formacie 50 - 70 i zadowolony byłem na maxa... z D2Xs też i też jestem zadowolony
gdybym robił canonem też pewnie był bym zadowolony - bo badziewia bym sobie tak nie powiększał (jaki miało by to sens) 12 Mpikseli to sporo a jak chcesz więcej to polecam Hasselbalada z tyłkiem 39 Mpixela canon się przy nim poci a fotografowi śmierdzą pięty - urzywa się tego co się ma i z czego jest się zadowolonym... mnie jak narazie D3 niedokońca przekonuje bo ja chce widzieć fotkę z d2xs i d3 w tym samym miejscu i na wysokim iso - wtedy się zdecyduję - napewno nie wcześniej... bo co za sens mają rezerwacje czy zakupy niewiadomo czego...

ps. proponuję ci canonowanie z uśmiechem na ustach - mi wystarczy nikon i tak mnie pucha przerasta i będzie przez jeszcze kilka lat...

Rofitv
25-08-2007, 22:49
D3 to rewelacja. Opłaca się być wiernym i nie zmieniać systemów jak "rękawiczek". Nikon to Nikon.

pn
25-08-2007, 23:34
Mimo imponujących parametrów uważam, że FF do reporterki i sportu, gdzie potrzebny jest zasięg, to niezbyt trafiona propozycja.
Najlepszy oczywiscie Olympus. :-)


Z drugiej strony FF 12MPx to już raczej dolna półka FF.
Nagle dolna sie zrobila :-D :-D :-D


Następca 5D zapewne będzie miał matrycę ze starego 1Ds - 16,7Mpx
Gdyby ciotka miala wasy...


Do tego jeśli to jest faktycznie samodzielna matryca Nikona (jestem jednak absolutnie sceptyczny)
:-) :-) :-)

Dobre. Dobre.

Czlowiek, ktory wie wszystko.

:-D



to ja nie wierzę, żeby pierwszy ich produkt potrafił jakością obrazu rozwalić w drzazgi tak ogranego w temacie i doskonałego Canona. To jest po prostu niemożliwe, dlatego jakość będzie IMHO jednak słabsza niż 5D, choć pewnie zbliżona i poprawiana softowo.
:-D :-D :-D

Na pewno bedzie slabsza, na pewno. A jak bedzie lepsza, to z cala pewnoscia bedzie poprawiana softowo. Tak, tak, oczywiscie, tak.


LiveView jest, ale z gorszym AFem
Oczywiscie do niczego to sie nie przyda, beznadziejne, tak. Najlepiej Live View bez AF, jak w Canonie, ooo, to full wypas by byl, i z sensem.


Nie wątpię, że poziom szumów musi być naprawdę niezły, pytanie tylko, czy Canon produkujący matryce od 8 lat nie ma możliwości zrobić ISO 25600 kiedy Nikon w pierwszej swojej matrycy może?
Najwyrazniej, jak widac, nie ma takiej mozliwosci i moze spoznionemu Nikonowi naskoczyc.


Uważam, że może tylko do głowy by mu nie przyszło dawać taką czułość narażając się na opinie o "szumiącym na wyższych czułościach body". Przecież to absurdalny parametr, chyba 10 razy bardziej absurdalny od KITa z IS do 40D.
Tak, do niczego niepotrzebny. W ogole. A po co? A komu? Canon nie ma, niepotrzebne absolutnie. Wystarczyloby ISO100 w lecie i ISO 200 w zimie i po klopocie. W glowach im sie poprzewracalo, ISO wymyslaja, bo sily w rekach nie maja jak Pawlak mowil.


Wyświetlacz LCD VGA.. no dobra bardzo fajny bajer. Pytanie tylko po co mi 3 calowy ekran o rozdzielczości większej na cal niż mój domowy, super hiper monitor :confused:
No jasne. Jak wyzej. Kompletnie niepotrzebny. Wystarczylby taki jak w 20D, no kurcze, podurnieli w tej Japonii. Przeciez Canon nie ma, niepotrzebne.

pn
25-08-2007, 23:36
Tak a propos, czy wyobrażacie sobie konkretny przykład znajdujący zastosowanie dla ISO 25600, w którym będzie działał AF ?
Wspomaganie AFa lampka taka mala czerwona w lampie, macie cos takiego w ogole Canonie? Slyszal?

pn
25-08-2007, 23:37
hehe, chłopaki, widzę, zę nie ma jednak sposobu na spojrzenie obiektywne
Wszystko niepotrzebne = obiektywizm. :-D

meliszipak
25-08-2007, 23:39
:)

kubaman
25-08-2007, 23:51
dyskusja na poziomie własnie się skończyła. Pozdrawiam wszystkich którzy powiedzieli coś ciekawego. Cześć!

stig
26-08-2007, 00:00
Tak a propos, czy wyobrażacie sobie konkretny przykład znajdujący zastosowanie dla ISO 25600, w którym będzie działał AF ?Nienajlepiej oswietlona hala sportowa (jakich w Polsce jest pelno), czas 1/800 lub krotszy, przeslona 4 lub wyzej.

pn
26-08-2007, 00:06
dyskusja na poziomie własnie się skończyła. Pozdrawiam wszystkich którzy powiedzieli coś ciekawego. Cześć!
Potrollowal i adieu.

Kaleid
26-08-2007, 01:50
Po prostu Canon robi matryce 8 lat i robi je rewelacyjnie dobrze. Nagle Nikon wkracza i zamiata jednym ruchem? Nie wierzę.


Tez nie wierzylem. Zobaczylem wczoraj na prezentacji w Łodzi robiąc jedynie kilka prob w jpgu. 1600 w tym aparacie praktycznie nie ma szumu. 3200 jest rewelacyjne (na portrecie w raczej kiepskim swietle, liczylismy pory w skórze modela). 6400 Wygląda jak 800 w moim D200, a przy tym jest ostrzejsze i widac znacznie wiecej detali. W 25400 szum oczywiscie jest widoczny (wyglada mniej-wiecej jak 1600 w D2x - to nie sa zarty, razem z Pawłem Pawlakiem sami nie moglismy w to uwierzyc), jednak zadziwiajaco dobrze zachowuje detale, a szum luminancji jest drobny. Krótko mówiąc: jesli chodzi o szumy, ten aparat wymiata, niezaleznie od tego czy kubaman wierzy czy nie. A wszystko to na wersji demo aparatu z niedokonczonym softem... . Jesli chodzi o szumy, to ten aparat zmiazdzyl wszystko co Nikon wypuscił dotychczas, a i chyba po raz pierwszy rozlozyl ogranego i doskonałego Canona. (nie myslalem prawde mowiac ze to kiedys napiszę). Nie wiem jak to zrobili, ale zrobili.(chyba intensywnie nad tym pracowano, D300 jest tutaj rowniez bardzo mocno poprawiony w stosunku do D200) To będzie kawał dobrego aparatu. (dosłownie i w przenośni)

MzMarcin
26-08-2007, 02:03
Tez nie wierzylem. Zobaczylem wczoraj na prezentacji w Łodzi robiąc jedynie kilka prob w jpgu. 1600 w tym aparacie praktycznie nie ma szumu. 3200 jest rewelacyjne (na portrecie w raczej kiepskim swietle, liczylismy pory w skórze modela). 6400 Wygląda jak 800 w moim D200, a przy tym jest ostrzejsze i widac znacznie wiecej detali. W 25400 szum oczywiscie jest widoczny (wyglada mniej-wiecej jak 1600 w D2x - to nie sa zarty, razem z Pawłem Pawlakiem sami nie moglismy w to uwierzyc), jednak zadziwiajaco dobrze zachowuje detale, a szum luminancji jest drobny. Krótko mówiąc: jesli chodzi o szumy, ten aparat wymiata, niezaleznie od tego czy kubaman wierzy czy nie. A wszystko to na wersji demo aparatu z niedokonczonym softem... . Jesli chodzi o szumy, to ten aparat zmiazdzyl wszystko co Nikon wypuscił dotychczas, a i chyba po raz pierwszy rozlozyl ogranego i doskonałego Canona. (nie myslalem prawde mowiac ze to kiedys napiszę). Nie wiem jak to zrobili, ale zrobili. To będzie kawał dobrego aparatu. (dosłownie i w przenośni)
:]

Jak miłlo mieć Nikona :)
Jak miło mieć forum Nikona :)
Jak miło, że prowadzi je Piotr :)

Pozdrawiam 1000-y post! Cieszę się móc wchodząc w dysputy do tak zacnego towarzystwa późnymi wieczorami...

Kaleid
26-08-2007, 02:06
Dopiero zem wrócił z Łodzi, i jeszcze nie mogę ochłonąc :)

Artur
26-08-2007, 11:26
Dlatego balem sie tam pojechac :razz:

prz3mo
26-08-2007, 11:53
Tez nie wierzylem. Zobaczylem wczoraj na prezentacji w Łodzi robiąc jedynie kilka prob w jpgu. 1600 w tym aparacie praktycznie nie ma szumu. 3200 jest rewelacyjne (na portrecie w raczej kiepskim swietle, liczylismy pory w skórze modela). 6400 Wygląda jak 800 w moim D200, a przy tym jest ostrzejsze i widac znacznie wiecej detali. W 25400 szum oczywiscie jest widoczny (wyglada mniej-wiecej jak 1600 w D2x - to nie sa zarty, razem z Pawłem Pawlakiem sami nie moglismy w to uwierzyc), jednak zadziwiajaco dobrze zachowuje detale, a szum luminancji jest drobny. Krótko mówiąc: jesli chodzi o szumy, ten aparat wymiata

Kurcze, chyba nawet w najbardziej bajkowych snach, niewielu z nas przypuszczało, ze Nikon tak "da czadu" :)

Macro
26-08-2007, 12:07
Dlatego balem sie tam pojechac :razz:
Ja to bałem się, ze mi wyleci z roztrzęsionych rąk :D

Jacek_Z
26-08-2007, 13:22
...
D3
to IMHO dziwaczna hybryda aparatu do studia i reporterskiego. Mimo imponujących parametrów uważam, że FF do reporterki i sportu, gdzie potrzebny jest zasięg, to niezbyt trafiona propozycja. Jeśli gdziekolwiek crop jest uzasadniony, to właśnie w reporterce (plus foto przyrodnicze). Mamy co prawda opcję cropa w D3, ale daje ona 5Mpx ! rozdzielczość. To trzy kroki wstecz i przy takiej cenie reporter raczej tego do cropa nie kupi.

zgadzam się w 100% Nikonowi sie cos pomieszało. D300 powinien sie nazywać D3H gdyby mu zintegrowano gripa (i dodano ze 2 kl/s - pewnie mogli, ale nie chcieli przeskoczyć jednocyfrowca).
D3 jest spóźnionym FF z za mało MP matrycą jak na dziś.
Te pogodzenie w D3 dwóch linii powoduje, że to body dla niewielu. Najlepiej będzie pasowało do robienia slubów.



Z drugiej strony FF 12MPx to już raczej dolna półka FF. Następca 5D zapewne będzie miał .... nowy 1dsMk3 ma 21Mpx. Nie ma o co kruszyć kopii, ale technologicznie 12Mpx jest to słaby wynik..

oczywiście



Do tego jeśli to jest faktycznie samodzielna matryca Nikona (jestem jednak absolutnie sceptyczny) to ja nie wierzę, żeby pierwszy ich produkt potrafił jakością obrazu rozwalić w drzazgi tak ogranego w temacie i doskonałego Canona. To jest po prostu niemożliwe, dlatego jakość będzie IMHO jednak słabsza niż 5D, choć pewnie zbliżona i poprawiana softowo..

Tu się nie zgodzę z całością. Matryca zapewne nie jest wymyślona przez Sony.
Od premiery 5D trochę minęło i w nikonie zapewnie odrobili lekcje, tym bardziej, że były wczesniej body na CMOS i LBCAST. Matryca jest nie tylko nowsza niz ta z 5D, ale i ma większe piksele i mikrosoczewki. Ma prawo bbyc lepsza o 1EV od 5D.



Przyglądając się specyfikacjom widzę też sporo marketingu, który przy początkowej euforii daje kopa, ale jak wszystko się uspokaja, to pojawiają się pytania. LiveView jest, ale z gorszym AFem - albo klapanie lustra, albo jak w kompakcie ze statywu. Piorunująco szybki, ale od 1DMk3 wolniejszy. Identyczny jak nowy marek w trybie DX (czyli kicha jakość) a szybszy (11kl/sek) w DX z wyłączonym AFem. Ludzie to czysty papierowy bełkot - kto używa 11 klatek na sekundę w okrojonym 5Mpx trybie bez możliwości ostrzenia :shock: .
oczywiście marketing robi swoje i wciska klienton niepootrzebne bajery. Takie czasy (i czynia to wszystkie firmy).
Live Viev - wyśmiewano gdy kto pytał o fotografowanie z wyświetlacza, a teraz? Dla mnie - zbędny bajer.

AF - 9 kl/s to bardzo dobry parametr, więc nie narzekajmy, że 11 nie jest tak do końca uzywalne.
8 kl w d300 - jestem w szoku - i to chyba będzie bardziej fotoreporterskie body. Jest drugi wybierak pól AF w gripie - spory plus.



Nie wątpię, że poziom szumów musi być naprawdę niezły, pytanie tylko, czy Canon produkujący matryce od 8 lat nie ma możliwości zrobić ISO 25600 kiedy Nikon w pierwszej swojej matrycy może? Uważam, że może tylko do głowy by mu nie przyszło dawać taką czułość narażając się na opinie o "szumiącym na wyższych czułościach body". Przecież to absurdalny parametr...

Ja do tej pory pracuje na max 400. Jak 800 będzie używalne - będę się cieszył. Co do 25600 - to jest w trybie Hi, więc tak naprawde skala sie kończy na 6400.



Wyświetlacz LCD VGA.. no dobra bardzo fajny bajer. Pytanie tylko po co mi 3 calowy ekran o rozdzielczości większej na cal niż mój domowy, super hiper monitor :confused: .
to jedna z sporych zalet - dla mnie. Lubie byc pewien, że mam dobre zdjęcie. A noszenie i zgrywanie ciagle na laptop zdjęc jest uciązliwe, a czasami niemożliwe.

czekam na zdjęcia (z niskich czułości :) ) z obu body. Jestem ciekaw jakie jpg generują bez wyostrzania, jak wypada ten 14 bitowy kolor (przejscia, rozpietość)

podziwiam (naprawdę) ostatnio wypowiedzi na CB. Szczere zainteresowanie, brak (niewiele) złośliwości.
Ale tacy co lubią docinać znajdują sie wszędzie - więc wybacz.

Kolekcjoner
26-08-2007, 15:16
AF - 9 kl/s to bardzo dobry parametr, więc nie narzekajmy, że 11 nie jest tak do końca uzywalne.
8 kl w d300 - jestem w szoku - i to chyba będzie bardziej fotoreporterskie body. Jest drugi wybierak pól AF w gripie - spory plus.

Co ciekawe tego nawet nie ma w D3. A to jest bardzo przydatna rzecz. Mnie przy pionowych bardzo brakuje.

Czornyj
26-08-2007, 15:21
Co ciekawe tego nawet nie ma w D3. A to jest bardzo przydatna rzecz. Mnie przy pionowych bardzo brakuje.

W D3 nie jest to potrzebne, bo tam bez problemu w pionie dostaje się do wybieraka. Problem był w korpusach z gripem - jest grubszy i nie ma na to szans. Podobne rozwiązanie było w F6, dobrze że w D300 też się do tego przyłożyli.

Kaleid
26-08-2007, 15:26
chcieli przeskoczyć jednocyfrowca).
D3 jest spóźnionym FF z za mało MP matrycą jak na dziś.


Jak zobaczycie jakie obrazki wypluwa Detrójka, to zmienicie zdanie. Ja już widzialem. Bardzo chętnie przyjmę ten spóźniony i zacofany technologicznie aparat.

Czornyj
26-08-2007, 15:30
Jacek - co dziwnym nie jest - chciałby średni format w puszce DSLR. A D3 jest bardziej pod PJ-a - szybki jak kobra i nie szumi na wys. ISO. 12MP to w fotografii ogólnej i tak overkill, natomiast w studiu to trochę nędza...

meliszipak
26-08-2007, 15:32
Z ilością pikseli to spokojnie.
Pamiętacie Lbcasta? Tu może być podobnie, skoro matryca jest Nikona.

meliszipak
26-08-2007, 15:47
Najniższe iso 200 to słabo jest do studia.

stig
26-08-2007, 15:56
Najniższe iso 200 to słabo jest do studia.Ciemu? Jesli nie szumi, to co za roznica?

meliszipak
26-08-2007, 16:07
Jak masz dużo światła a synchro 1/250 to możesz sobie zjechać iso.

Poza tym można dłużej naświetlać w plenerze jak kto
nie ma szarego filtra.

Ideałem by było gdyby zaczynało się od iso 50, a kończyło jak kończy:)

Stig, ale ty sobie poszalejesz teraz na hali z tą czułością :)

Kaleid
26-08-2007, 16:08
Najniższe iso 200 to słabo jest do studia.

Masz dostępne 100 jako tryb lo-1

Jacek_Z
26-08-2007, 16:13
Masz dostępne 100 jako tryb lo-1
Chcę zobaczyć zdjęcia. Może to skutkować słabszymi światłami.

stig
26-08-2007, 16:19
Jak masz dużo światła a synchro 1/250 to możesz sobie zjechać iso. Zawsze mozna zalozyc filtr szary. Kosztuje przeciez niewiele... Jak ktos kupi taka puszke do studia, to na koszt takiego filtra nie powinien narzekac. ;)



Ideałem by było gdyby zaczynało się od iso 50, a kończyło jak kończy:) Ehhh... Na moje moglby miec nawet ISO 25 -- zawsze sie moze przydac. Jednak i tak jest dobrze. Wole bardzo niskie szumy na wysokich ISO kosztem braku 100-tki.



Stig, ale ty sobie poszalejesz teraz na hali z tą czułością :) Jak mi sie uda go kupic, to pewnie sezon -- ktory ma sie niebawem zaczac -- juz sie skonczy. :( No, ale bedzie na "zas". ;)

Jacek_Z
26-08-2007, 16:44
Zawsze mozna zalozyc filtr szary. Kosztuje przeciez niewiele... Jak ktos kupi taka puszke do studia, to na koszt takiego filtra nie powinien narzekac. ;)
tylko w studiu na przygaszonych pilotach lamp (świecących proporcjonalnie do mocy błysku) jest ciemnawo. Założenie filtra spowoduje, że nic nie będe w celowniku widział. A i AF będzie miał problemy z nastawieniem ostrości.
By osiągnąć f=1,4 musze odstawić lampę o mocy 250 WS o 4 metry, zrobic ja na minimum (1/16 mocy), a na lampie jest softbox. Zarówka pilotująca powinna miec 60 W i świecić 1/32 mocy. To świeczka. Zakładanie filtra szarego na obiektyw to nie jest wyjście.

stig
26-08-2007, 17:17
By osiągnąć f=1,4 musze odstawić lampę o mocy 250 WS o 4 metry, zrobic ja na minimum (1/16 mocy), a na lampie jest softbox. Zarówka pilotująca powinna miec 60 W i świecić 1/32 mocy. To świeczka. Zakładanie filtra szarego na obiektyw to nie jest wyjście. Raz mi sie zdarzylo fotografowac z filtrem szarym w studio. Naprawde nie mialem takich problemow. Tyle, ze nie mialem przeslony 1.4, bo przy 80-90mm dla portretow 3.2 jest maksymalnym otworem, zeby miec jednoczesnie nos i oczy ostre.

Pawel Pawlak
27-08-2007, 12:37
spodziewasz się, ze Nikon osiągnie 3EV poprawę szumów w stosunku do D200 w najbardziej niekorzystnym zakresie? Nie życzę źle, ale to mrzonki IMHO.

Pomimo, iż faktycznie D200 szumi zdecydowanie mocniej niż Canony, to jednak nie liczył bym na takie cuda. Mój sceptyzm nie jest wywołany systemowym przywiązaniem, tylko próbą realnej oceny. Po prostu Canon robi matryce 8 lat i robi je rewelacyjnie dobrze. Nagle Nikon wkracza i zamiata jednym ruchem? Nie wierzę. Wprawdzie ISO 6400 - gdyby Canon je dał ew 5D ( a przecież mógł, bo to rozwiązanie stricte software'owe) było by na pewno akceptowalne już 2 lata temu, to jednak nie wierzę, żeby D3 miał ISO 6400 w pełni stosowalne tak jak D200 ISO 800.


Tak a propos, czy wyobrażacie sobie konkretny przykład znajdujący zastosowanie dla ISO 25600, w którym będzie działał AF ?

ISO6400 robione w kiepskim świetle, rozkłada na łopatki to, co widziałem z canon 5D na iso3200. Zarówno poziomem kolorowej kaszki jaki i ilością detali, która była powalająca. Wydaje mi się także że sample które widziałem z 1dmk3 na iso6400 także także nie prezentują się lepiej. Czy jest jakiś mniej szumiący canon od tych które wymieniłem ? Jeśli nie, to skończył się prym canona w zakresie niskich szumów i posiadania pełnej klatki.

14 lat jakie nikon miał od rozpoczęcia projektu lbcast do opracowania matrycy D3 nie poszły na marne.

kubaman
27-08-2007, 18:56
ISO6400 robione w kiepskim świetle, rozkłada na łopatki to, co widziałem z canon 5D na iso3200. Zarówno poziomem kolorowej kaszki jaki i ilością detali, która była powalająca. Wydaje mi się także że sample które widziałem z 1dmk3 na iso6400 także także nie prezentują się lepiej. Czy jest jakiś mniej szumiący canon od tych które wymieniłem ? Jeśli nie, to skończył się prym canona w zakresie niskich szumów i posiadania pełnej klatki.

14 lat jakie nikon miał od rozpoczęcia projektu lbcast do opracowania matrycy D3 nie poszły na marne.

mam nadzieję, na razie jednak przecieki mocno zachwiały moją wiarą w zdrową konkurencję:

http://img214.imageshack.us/img214/7866/115123265476531791bn5.jpg
http://img.photo.163.com/f70f-Z0Aj5IJnXFjyul7CQ==/577023702256894189.jpg
http://img.photo.163.com/qa0sDfcMX7OvKoZXSiipbw==/604045300021121947.jpg

peecee
27-08-2007, 19:11
fake jak ...

stig
27-08-2007, 19:23
Takiego syfu to nawet D200 czy D70 nie zrobi przy ISO 640... Chyba, ze ciagniete na maksa z RAWa... Ale w przypadku D3, to musialoby to byc wyciagane o jakies 5 EV.

roofman
27-08-2007, 19:31
Takiego syfu to nawet D200 czy D70 nie zrobi przy ISO 640... Chyba, ze ciagniete na maksa z RAWa... Ale w przypadku D3, to musialoby to byc wyciagane o jakies 5 EV.
A jest już coś co czyta raw-a z D3 (oczywiście coś co nie jest w posiadaniu testerów?) To przeszło przez automat w ACD Systems Digital Imaging (subtelny uszlachetniacz fotek :mrgreen: ) Jakby testerzy to wypuścili z nef-a to byłoby wołane NX-em.

kubaman
27-08-2007, 19:47
zobaczymy jak będzie
na razie jest mega syf

BTW: ci testerzy chyba dostali do aparatów soft do wołania NEFów :roll: bo inaczej nie wyobrażam sobie jak mogli by to oceniać i później o tym opowiadać.

Kaleid
27-08-2007, 20:04
zobaczymy jak będzie
na razie jest mega syf



Na razie nie ma zupełnie nic, poza zdjeciami z wyciętą połową danych z exifów. Czegos takiego to nawet D200 na 640 nie robi. Jak napisalem w innym wątku: widzialem na wlasne oczy jakie pliki wypluwa D3, wiec jestem zupelnie spokojny. To cos co tu widac jest gorsze od D200, nie wspominajac o tym co dawał D300. Widzialem dziesiatki podobnych syfnych sampli z niby 5D czy marków II i III. O czym to swiadczy? Zupelnie o niczym. Takze spokojna Twoja rozczochrana.

kubaman
27-08-2007, 20:06
jakoś w przypadku tych sampli z 5D nie świadczyło t o o niczym ;)
nie wiem kto i po co miałby robić fejki, tym bardziej będąc w strefie prasowej na grand prix kobiecej siatkówki..

israel
27-08-2007, 20:07
Z Nikona D5 wychodza podobnie ;P

http://img111.imageshack.us/img111/1986/115123265476531791bn5ki4.jpg

Kaleid
27-08-2007, 20:11
jakoś w przypadku tych sampli z 5D nie świadczyło t o o niczym ;)
nie wiem kto i po co miałby robić fejki, tym bardziej będąc w strefie prasowej na grand prix kobiecej siatkówki..


Nie wiem kto, nie wiem po co. Nie wiem kto i po co wyciał połowe danych z exifów tych zdjec. Skrzywienie zawodowe? Wiem co widzialem w sobote. I nie tylko ja z resztą. Wszyscy uleglismy zbiorowej halucynacji? :) To co tu widac, jest gorsze nawet od tego co produkuje D200. Z resztą..będziesz i tak wierzył w to co chcesz, przynajmniej do czasu :)

kubaman
27-08-2007, 20:12
Z Nikona D5 wychodza podobnie ;P

http://img111.imageshack.us/img111/1986/115123265476531791bn5ki4.jpg

mam nadzieję, że znajdziesz oryginał i przekonasz nas, że to fake. Inaczej, niestety byłeś drugi..

Kaleid
27-08-2007, 20:36
To może zobaczcie na to :) 3200. Pewnie podrobione...ale w sumie, po co ktoś miał by to robić ? :)

http://forums.dpreview.com/forums/read.asp?forum=1021&message=24564293

israel
27-08-2007, 20:39
mam nadzieję, że znajdziesz oryginał i przekonasz nas, że to fake. Inaczej, niestety byłeś drugi..
Bez urazy - nawet mi sie nie chce szukac ;) - chcialem tylko pokazac jak latwo jest to przerobic...

Artur
27-08-2007, 20:42
To może zobaczcie na to :) 3200. Pewnie podrobione...ale w sumie, po co ktoś miał by to robić ? :)

http://forums.dpreview.com/forums/read.asp?forum=1021&message=24564293
Na poczatku jest napisane: "I got those 2 images from some very helpful Canon forum users"
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://forum.nikon.org.pl/images/icons/icon10.gif) To moze wszystko tlumaczyc.

pn
27-08-2007, 20:43
zobaczymy jak będzie
na razie jest mega syf

BTW: ci testerzy chyba dostali do aparatów soft do wołania NEFów :roll: bo inaczej nie wyobrażam sobie jak mogli by to oceniać i później o tym opowiadać.
Kolaga harcownik znowu zawital.

I po co to Koledze?

stig
27-08-2007, 20:44
To może zobaczcie na to :) 3200. Pewnie podrobione...ale w sumie, po co ktoś miał by to robić ? :)

http://forums.dpreview.com/forums/read.asp?forum=1021&message=24564293Nooo... Gdyby to bylo ISO3200 z D300, to byloby dokladnie to, czego sie spodziewalem. Jak na ISO 3200 z D3 -- szalu ni ma... :|
BTW -- zdjecie faceta przy Seiko -- w duzej rozdzielczosci jest tutaj (http://forums.dpreview.com/forums/read.asp?forum=1021&message=24564002). Ciekawe, ze nie ma to rozmiarow jakie daje crop z D3, a jest duzo mniejsze niz pelna klatka (~7MP). Jak to wytlumaczyc? Jesli po prostu mniejszy JPG z aparatu, to w oryginale (pelna, nieskalowana klatka) ma ten szum jeszcze wiekszy. :|

israel
27-08-2007, 20:58
Bez urazy - nawet mi sie nie chce szukac ;) - chcialem tylko pokazac jak latwo jest to przerobic...

Zreszta wystarczy zobaczyc wersje Exif na tym zdjeciu - 2.2 a D3 ma miec 2.21 wiec juz nie musze szukac ;)

Kaleid
27-08-2007, 21:09
Tu masz 3200 z topowej puszki Canona, króla niskich szumów:

http://pic.eo2u.com/attachment/photo/20075/22/11_916915833702044.jpg

Bez przesady, 3200 z detrójki jest na prawde bardzo dobre!

kubaman
27-08-2007, 21:15
chyba wszyscy się rzucili na te linki, bo nic mi nie wchodzi :/
israel, ja wiem przecież że to może być fake. Równie dobrze nie musi. Dlatego się zmartwiłem i czekam na coś, co mnie upewni, że konkurencja zaistniała i naprawdę, a nie na panierze będzie tylko lepiej.

Kaleid
27-08-2007, 21:17
3200

http://www.zie.pg.gda.pl/~mpisarew/_EF22348.JPG (http://www.zie.pg.gda.pl/%7Empisarew/_EF22348.JPG)

DXT
27-08-2007, 21:26
Kaleid - ty sie tlumacz czemu na zadny plener 3miejski nie wpadles - po zlowrogim serwerze dopiero zalapalem hahahaha

Rial
27-08-2007, 21:32
3200

http://www.zie.pg.gda.pl/~mpisarew/_EF22348.JPG (http://www.zie.pg.gda.pl/%7Empisarew/_EF22348.JPG)

chyba iso640 w moim d70 jest gorsze. jak dla mnie git!

kubaman
27-08-2007, 21:32
3200

http://www.zie.pg.gda.pl/~mpisarew/_EF22348.JPG (http://www.zie.pg.gda.pl/%7Empisarew/_EF22348.JPG)

no bardzo fajne faktycznie. Tylko jakoś również nie wierzę temu zdjęciu, a to z prostej przyczyny. Ktoś stosuje ISO 3200 i uzyskuje czas 1/1600 sek. :roll: Czyli: - światła tam było w bród. To zresztą widać, bardzo mało cieni. Podobne zdjęcie przy odrobinie wprawy można 20D zrobić ;) Wiadomo wszak, że szumy wyjdą w cieniach i w złym oświetleniu.

Aby was nie denerwować, bo wytoczycie wszystkie działa aby mi udowodnić :) to przyznam, że jeśli będzie w każdych warunkach tak jak jest na tym samplu, to będzie bardzo dobrze. Bez oszałamiających rezultatów ale bardzo dobrze. Pożyjemy zobaczymy - czekam na sample z koncertu, teatru lub ślubne bez lampy. One powiedzą całą prawdę.


BTW, 5D przecież wcale nie ma najniższych szumów! 20D ma najniższe szumy. Tylko przy FF i genialnej jakości obrazu ten szum mniej szkodzi zdjęciu. Znajomy Nikoniarz, który niedawno przeszedł na Canona 5D, a któremu notorycznie pożyczam 135/2.0 :D robi w kościele zdjęcia bez lampy w jpg prosto z puszki na ISO 3200. Genialne. I tego wam życzę. Czas, abyście w końcu mieli normalny sprzęt.

P.S> tak dla nerwa ;) - mnie to wygląda na FF (front focus) :twisted:

israel
27-08-2007, 21:35
chyba wszyscy się rzucili na te linki, bo nic mi nie wchodzi :/
israel, ja wiem przecież że to może być fake. Równie dobrze nie musi. Dlatego się zmartwiłem i czekam na coś, co mnie upewni, że konkurencja zaistniała i naprawdę, a nie na panierze będzie tylko lepiej.

Mysle ze porownujac wiecej szczegolow tych exifow bedzi mozna znalezc wiecej dowodow ze cos nie za bardzo z tym bylo - jak np inna wersja exifa. Np w tych ktore wrzucil chyba Kaleid juz jest wersja 2.21 czyli taka jak powinna byc... a wracajac wlasnie do nich - ja tam ekspertem nie jestem ale wydaje mi sie ze te zdjecia wygladaja bardzo ladnie :)
A tak w ogole mysle ze najlepiej bedzie poczekac na jakies pewne testy.


p.s. jakby ktos nabyl D3 a szumy bylyby dla niego tak straszne ze chcialby go zniszczyc/wyrzucic to chetnie mu zapewnie schronienie :P (to znaczy D3 a nie wlascicielowi ;))

Kaleid
27-08-2007, 21:49
Czas, abyście w końcu mieli normalny sprzęt.



Sprzęt to my od dawna mamy normalny, przynajmniej z działającym AFem ;) Faktycznie, wyzsze czulosci nie byly nigdy mocną stroną Nikonów, ale przeciez nie tylko na tym opiera się fotografia. W kazdym badz razie, zrobiono w tym kroku ogromny postęp.

RAF
27-08-2007, 21:58
Kubaman obiecałem sobie, że nie będę się z tobą kłócił (obiektywni.pl), ale pisząc, że przez ostatnie kilka lat użytkownicy Nikona nie mieli normalnego sprzętu, po prostu się ośmieszasz, a co gorsza - założę, się że celowo - podbijasz wojenny bębenek. Uwierz, że zdecydowanie lepiej porozmawiać o zdjęciach, niezależnie od tego, czy będą to twoje ptaszki i zdjęcia teatralne, czy moje landszafty (nędzne, bo z nienormalnego sprzętu).

stig
27-08-2007, 22:04
Kaleid, widac wyraznie, ze szumy sa nieduze, jednak po zachwytach wszystkich tych, ktorzy w lapkach te aparaty mieli, wnioskowalem takie szumy przy ISO 3200 w D300 a nie D3. Owszem -- jest swietnie, ale IMO nieadekwatnie do enutzjazmu osob, ktore puszki macaly i zdjecia ogladali. Ot -- nieco przeliczylem sie ze swoja wyobraznia. Ale co tam -- dwa zdjecia to troche malo, zeby ocenic faktyczne mozliwosci. Z niecierpliwoscia czekam az sie pojawi wiecej -- i przede wszystkim na 100% pewnych sampli.

kubaman
27-08-2007, 22:21
RAF: mylisz się,
pozdrawiam :)

kubaman
27-08-2007, 22:23
Faktycznie, wyzsze czulosci nie byly nigdy mocną stroną Nikonów, ale przeciez nie tylko na tym opiera się fotografia. W kazdym badz razie, zrobiono w tym kroku ogromny postęp.
były ich piętą achillesową i bolączką (no kurcze, póki co są dalej..)
To oczywiście tylko mały obszar fotografii, choć dla mnie na przykład niezwykle ważny bo focę teatr.
W każdym razie, idzie ku lepszemu i mnie to niezwykle cieszy.

Kaleid
27-08-2007, 22:26
Kaleid, widac wyraznie, ze szumy sa nieduze, jednak po zachwytach wszystkich tych, ktorzy w lapkach te aparaty mieli, wnioskowalem takie szumy przy ISO 3200 w D300 a nie D3. Owszem -- jest swietnie, ale IMO nieadekwatnie do enutzjazmu osob, ktore puszki macaly i zdjecia ogladali.

To co w sobote widzielismy bylo na prawde bdb :) Pamietaj ze to wszystko sample z prototypowych modeli z nie skończonym softem. Przewaznie sample z przedprodukcyjnych puszek Nikona byly tragiczne..teraz jest bardzo dobrze :)

pn
27-08-2007, 22:41
Czas, abyście w końcu mieli normalny sprzęt.
Znaczy taki, w ktorym na przyklad dziala AF? :-P

Mamy, mamy, to raczej Wy nie macie. :-P

sv
27-08-2007, 22:47
Znaczy taki, w ktorym na przyklad dziala AF? :-P

Mamy, mamy, to raczej Wy nie macie. :-P

gdzieś pisałeś, że używasz eosa 30d; mam rozumieć, że u ciebie af nie działa?

Kolekcjoner
27-08-2007, 23:00
Tu masz 3200 z topowej puszki Canona, króla niskich szumów:

http://pic.eo2u.com/attachment/photo/20075/22/11_916915833702044.jpg

Bez przesady, 3200 z detrójki jest na prawde bardzo dobre!

Z tym królem to bym nie przesadzał. Moim zdaniem w D3 powinno być zauważalnie lepiej choćby ze względu na rozmiar pikseli.
Co do tych szumów to dużo szumu wokół tego tematu. Myślę że w produkcyjnych egzemplarzach będzie tak jak być powinno czyli klasyka dla cmos-a. Nie spodziewam się tutaj ani specjalnego cudu ani niczego złego.

Aha jeszcze jedno a propo's "wreszcie macie normalny sprzęt". Tzn. ja bym chciał jednak do krajobrazu puszkę z sensorem CCD (wysokie iso zupełnie zbędne) o poziomie obrazowania tak jak w niektórych Nikonach. Warto sobie zdawać sprawę że jak się jedno zyskuje to się drugi traci. Oddanie kolorów w CCD dla mnie przy krajobrazie to kolosalna zaleta. Tego mi zresztą brakuje w Canonach.

Kaleid
27-08-2007, 23:04
To nie w tym rzecz. Canon generalnie wypadał na tym polu zauwazalnie lepiej, jednak milo bylo zobaczyc ze Nikon poprawił się w tym temacie i zrobil puszkę która rowniez jest w tej kwestii bardzo dobra. Moze sie w koncu skonczy narzekanie na szumy, chociaz jak widac nie kazdemu i tak się dogodzi :)

Czornyj
27-08-2007, 23:06
A co rozumiesz przez pojęcie "klasyka dla CMOS-a"? Tak jak w Kodaku DCS Pro? Tak jak w Canonie D30? Tak jak w Nikonie D2X? :lol: Klasyczne CMOS-y szumiały jak turbosprężarki...

Nie ma co dywagować, bo to się staje cholernie nudne. Poczekamy - zobaczymy.

Kolekcjoner
27-08-2007, 23:07
A co rozumiesz przez pojęcie "klasyka dla CMOS-a"? Tak jak w Kodaku DCS Pro? Tak jak w Canonie D30? Tak jak w Nikonie D2X? :lol: Klasyczne CMOS-y szumiały jak turbosprężarki...

Nie ma co dywagować, bo to się staje cholernie nudne. Poczekamy - zobaczymy.

Wiesz dla mnie klasyka to klasyka ..... no wiesz :lol:.

pn
27-08-2007, 23:09
gdzieś pisałeś, że używasz eosa 30d; mam rozumieć, że u ciebie af nie działa?
Stary, ja mam zawsze biale kruki. Matrycowy w moim D80 tez dzialal jak nalezy. :-D

Kaleid
27-08-2007, 23:10
A mój D200 miał banding jak ta lala, ciekawe co dostanę z D300 :)

sv
27-08-2007, 23:16
A mój D200 miał banding jak ta lala, ciekawe co dostanę z D300 :)

mój też miał :-) cieszę się, że chwilowo jestem szczęśliwym nieposiadaczem nikona :-)

Kaleid
27-08-2007, 23:18
Ale akurat całkiem ładnie go usuneli w serwisie:) To trzeba im zaliczyc na +

sv
27-08-2007, 23:20
Ale akurat całkiem ładnie go usuneli w serwisie:) To trzeba im zaliczyc na +

no jasne; przecież d200 nie ma bandingu :-) podobnie jak d300 nie szumi przy 6400

pn
27-08-2007, 23:24
no jasne; przecież d200 nie ma bandingu :-) podobnie jak d300 nie szumi przy 6400
Ojejku, 99% Canonierow na CB pialo z zachwytu nad obrazem z 20D/30D, a moj 30D jest nieakceptowalny powyzej ISO800.

Jacek_Z
27-08-2007, 23:40
były (wysokie czułości) ich piętą achillesową i bolączką (no kurcze, póki co są dalej..)
To oczywiście tylko mały obszar fotografii, choć dla mnie na przykład niezwykle ważny bo focę teatr.
W każdym razie, idzie ku lepszemu i mnie to niezwykle cieszy.
a dla mnie ku gorszemu, bo focę na ISO 100. Jak widać każdy ma swoje preferencje, często odmienne, więc lepiej nie wydawac kategorycznych sądów, że cos jest lepsze lub gorsze.

a co do bandingu w d200 - chyba go mam, ale mało robie na ISO 400 i nie przyglądam sie na wszelki wypadek cropom w 200% :-D

ze 2 dni temu w jakims wątku chwaliłem forumowiczów CB za sympatyczna postawę po pokazaniu 2 puszek Nikona. A teraz, po kilku watpliwych samplach już znowu musza udowadniać wyższość pewnych aparatów na C.

Nie będe brał udziałów w dyskusjach na temat szumów i obrazowania z D300, D3 do czasu aż będzie pełno przykładów zdjęć z tych body, na różnych czułościach, dobrych obiektywach, przymknietych, w różnych warunkach oświetleniowych. Czyli pewnie do listopada. Mam nadzieję, że wytrzymam. Jak nie będę prowokowany - na pewno. Mam prośbę - też weźcie na wstrzymanie. Wiem, długo nie było nowości, szczególnie na topowej półce i o czymś trzeba pisac. Ale może lepiej pisać wtedy, gdy się ma ku temu jakieś podstawy? To takie retoryczne pytanie było.
Pozdrawiam.

Kolekcjoner
27-08-2007, 23:54
(....) Mam prośbę - też weźcie na wstrzymanie. Wiem, długo nie było nowości, szczególnie na topowej półce i o czymś trzeba pisac. Ale może lepiej pisać wtedy, gdy się ma ku temu jakieś podstawy? To takie retoryczne pytanie było.
Pozdrawiam.

No coś w tym jest, coś jest :lol:.

sv
27-08-2007, 23:56
Jacek: czyli oficjalna linia jest dalej że nie szumią :-)

Jacek_Z
28-08-2007, 00:11
Jacek: czyli oficjalna linia jest dalej że nie szumią :-)
Pojęcia nie mam czy szumią czy nie. Mnie to nie intersuje, więc się nie powinienem wtrącać. Ale te przedstawiane tu i ówdzie "wnioski" mnie troche ... irytują.

roofman
28-08-2007, 07:32
Jeszcze raz przytoczę to co już napisałem:
http://forum.nikon.org.pl/showpost.php?p=395857&postcount=49
(po wczorajszym oglądaniu fotek w iso1600 z 30D jestem skłonny zejść nawet do jeszcze niższego iso z 30D w powyższym porównaniu)
Nie przesadzajmy, jakiśtam szum będzie zawsze przy tak wysokich czułościach. Sami urabiamy 'urban legends' , do każdego postu - ten co niewidział sampli na własne oczy dodaje trochę własnej opowieści i na końcu wychodzi na to że iso3200 w D300 ma być równe iso200 w D200 co oczywiście prawdą nie jest. :mrgreen:

stig
28-08-2007, 07:45
i na końcu wychodzi na to że iso3200 w D300 ma być równe iso200 w D200 co oczywiście prawdą nie jest. :mrgreen:Tez tak sadze, jednak mogloby byc jak ISO 800 w D200. Ale takie 3200 to nie bedzie pewnie nawet w D3. :|

kubaman
28-08-2007, 07:49
Pojęcia nie mam czy szumią czy nie. Mnie to nie intersuje, więc się nie powinienem wtrącać. Ale te przedstawiane tu i ówdzie "wnioski" mnie troche ... irytują.

Ja nie wysnuwałem żadnych wniosków.
Po prostu podliknowałem niepokojące sample z sieci. I jak pisałem mam nadzieję, że są to fejki.

Zgadzam się, że należy poczekać na wiarygodne na 100% zdjęcia. Ale to przecież wy piszecie po prezentacji jaki ten sprzęt jest doskonały, że 6400 w D300 rozwala ISO 3200 z 5D itd. A to wzbudza ciekawość z naszej strony,szukamy informacji i .. znajdujemy różne.

pn
28-08-2007, 08:26
I trollujemy ile dusza wlezie. :-)

Napedziwszy sie najpierw na CB (ciekawe kwiatki tam w wykonaniu Kolegi czytalem pare dni temu).

Kaziu666
28-08-2007, 11:55
Dzięki za info, zapisałem się wstępnie na listę chętnych. Doskonały PDF, zapiera dech w piersiach. Wreszcie pouczę się fotografii. Tylko tak gdybam co by tu sprzedać żeby kupić D3.

Sprzedaj dom

bukowy dziad
28-08-2007, 12:03
Ale to przecież wy piszecie po prezentacji jaki ten sprzęt jest doskonały, że 6400 w D300 rozwala ISO 3200 z 5D itd.
nie bedziesz mial nic przeciwko, gdy poprosze o cytat?:)

Pawel Pawlak
28-08-2007, 12:25
Tez tak sadze, jednak mogloby byc jak ISO 800 w D200. Ale takie 3200 to nie bedzie pewnie nawet w D3. :|
a to co wkleił kaleid http://forum.nikon.org.pl/showpost.php?p=396754&postcount=98 nie wygląda lepiej pod względem ilości detali niż iso800 z d200 ?? bo pod względem szumów na pewno nie gorzej.
Najwyraźniej jestem minimalistą, bo to co widzę jest dla mnie szokujące...

Kolekcjoner
28-08-2007, 14:16
a to co wkleił kaleid http://forum.nikon.org.pl/showpost.php?p=396754&postcount=98 nie wygląda lepiej pod względem ilości detali niż iso800 z d200 ?? bo pod względem szumów na pewno nie gorzej.
Najwyraźniej jestem minimalistą, bo to co widzę jest dla mnie szokujące...

No pod względem detali musi - przeca to matryca większa :lol:.

Pawel Pawlak
28-08-2007, 14:29
No pod względem detali musi - przeca to matryca większa :lol:.
nic nie musi. Wszystko zależy od ilości szumów które zostaną wycięte w procesie odszumiania :lol:

kubaman
28-08-2007, 14:56
nie bedziesz mial nic przeciwko, gdy poprosze o cytat?:)

nie :) [tylko uważaj, bo bana dostaniesz ;) ]


Paweł, no wygląda na zdecydowanie więcej detali!
Pamiętam porównania 20D z 5D i to było miażdżące - ilość detali odwzorowywana przez to FF jest porażająca.
Pytanie tylko jak to odszumianie w D3 działa :roll: Jeśli w gorszym oświetleniu, tak powiedzmy pod teatr ISO 3200, szkło f2.8 i czas 1/40sek, to tego szumu może być zdecydowanie więcej. Albo będzie mocniej odszumione i wtedy detale spadną. No chyba, że będzie tak samo jak na tym samplu ;)

meliszipak
28-08-2007, 15:31
Nie ma tych kolorowych srachów-placków. I to na 3200 hi, hi.

Szczegóły na bardzo wysokim poziomie.

Artur
28-08-2007, 16:53
Mnie sie to tez podoba.

Pawel Pawlak
28-08-2007, 16:54
no to jeszcze parę iso5000 z d3 + cropy 100% dla wnikliwych ;)
http://forums.dpreview.com/forums/read.asp?forum=1021&message=24576992

Czornyj
28-08-2007, 17:04
no to jeszcze parę iso5000 z d3 + cropy 100% dla wnikliwych ;)
http://forums.dpreview.com/forums/read.asp?forum=1021&message=24576992

Jestem bardzo rozczarowany. Na ISO200 w swoim archaicznym D2H mam jednak nieco lepsze rezultaty - może nie ma tyle detalu, ale szumu prawie nie widać. Tymczasem tu szum jest widoczny. Czegoś takiego spodziewałbym się po 25600 podbitym w Nikon Capture o +2EV - przy ISO102400 byłoby to, powiedzmy, od biedy akceptowalne... Ech, słowem Nikony dalej szumią. Czegóż się zresztą było spodziewać po SZUMNYCH zapowiedziach!

bukowy dziad
28-08-2007, 17:14
Jestem bardzo rozczarowany. Na ISO200 w swoim archaicznym D2H mam jednak nieco lepsze rezultaty - może nie ma tyle detalu, ale szumu prawie nie widać. Tymczasem tu szum jest widoczny. Czegoś takiego spodziewałbym się po 25600 podbitym w Nikon Capture o +2EV - przy ISO102400 byłoby to, powiedzmy, od biedy akceptowalne... Ech, słowem Nikony dalej szumią. Czegóż się zresztą było spodziewać po SZUMNYCH zapowiedziach!

cwiczysz przed goscinnymi wystepami na CB?;)

pn
28-08-2007, 17:18
cwiczysz przed goscinnymi wystepami na CB?;)
Pomysl inaczej, ile radosci by tam sprawil. :-)

Kaleid
28-08-2007, 17:19
Jestem bardzo rozczarowany. Na ISO200 w swoim archaicznym D2H mam jednak nieco lepsze rezultaty - może nie ma tyle detalu, ale szumu prawie nie widać. Tymczasem tu szum jest widoczny. Czegoś takiego spodziewałbym się po 25600 podbitym w Nikon Capture o +2EV - przy ISO102400 byłoby to, powiedzmy, od biedy akceptowalne... Ech, słowem Nikony dalej szumią. Czegóż się zresztą było spodziewać po SZUMNYCH zapowiedziach!

Ja mam lepiej nawet na ISO100 :( jestem zalamany

gmoszkow
28-08-2007, 17:28
Jestem bardzo rozczarowany. Na ISO200 w swoim archaicznym D2H mam jednak nieco lepsze rezultaty - może nie ma tyle detalu, ale szumu prawie nie widać. Tymczasem tu szum jest widoczny. Czegoś takiego spodziewałbym się po 25600 podbitym w Nikon Capture o +2EV - przy ISO102400 byłoby to, powiedzmy, od biedy akceptowalne... Ech, słowem Nikony dalej szumią. Czegóż się zresztą było spodziewać po SZUMNYCH zapowiedziach!

Święte słowa... :-)

Grzegorz

eko-mar
28-08-2007, 17:56
były ich piętą achillesową i bolączką (no kurcze, póki co są dalej..)
To oczywiście tylko mały obszar fotografii, choć dla mnie na przykład niezwykle ważny bo focę teatr.
W każdym razie, idzie ku lepszemu i mnie to niezwykle cieszy.

Czytajac twoje posty na N a zwłaszcza na CB mam uzasadnione wątpliwości, że wcale cię to nie cieszy...powiem więcej, mam alergię na twoje tendencyjne wypowiedzi.

pn
28-08-2007, 17:58
Czytajac twoje posty na N a zwłaszcza na CB mam uzasadnione wątpliwości, że wcale cię to nie cieszy...powiem więcej, mam alergię na twoje tendencyjne wypowiedzi.
Ty tez?

Czornyj
28-08-2007, 18:09
Panowie - wyluzujcie. Proszę natychmiast przestać rozpętywać III-ą Wojnę Światową.

Pawel Pawlak
28-08-2007, 18:19
Co tu rozpętywać ?! Przewaga nikona jest miażdżąca ;) W zasadzie obecnie jedyna przewaga canona to silniki w szerokich, standardowych i portretowych stałkach. Nic dziwnego że priorytetem nikona przed Osaką było odmłodzenie szkieł reporterskich. Ale za chwilę pewnie ten ostatni bastion canona padnie tak jak właśnie padają prym w zakresie hi-iso i posiadania FF... ;)

eko-mar
28-08-2007, 18:28
Panowie - wyluzujcie. Proszę natychmiast przestać rozpętywać III-ą Wojnę Światową.

To co napisałem to właśnie wyluzowanie....gdybym napisał to co sie ciśnie na język (czytaj: palce-klawiatura) to...Boże mój....
ale masz rację , jeszcze II-ga się nie skończyła, więc III-cia jest niepotrzebna.

eko-mar
28-08-2007, 18:46
Jestem bardzo rozczarowany. Na ISO200 w swoim archaicznym D2H mam jednak nieco lepsze rezultaty - może nie ma tyle detalu, ale szumu prawie nie widać. Tymczasem tu szum jest widoczny. Czegoś takiego spodziewałbym się po 25600 podbitym w Nikon Capture o +2EV - przy ISO102400 byłoby to, powiedzmy, od biedy akceptowalne... Ech, słowem Nikony dalej szumią. Czegóż się zresztą było spodziewać po SZUMNYCH zapowiedziach!

Jak przeczytałem raz to chciałem Ci dokopać, a jak przeczytałem drugi raz to chciałem sobie dokopać, dlatego że chciałem dokopać tobie....mój post to chyba trzeba czytać z 5 razy...:-D :-D :-D

pn
28-08-2007, 19:11
Co tu rozpętywać ?! Przewaga nikona jest miażdżąca ;)

Yes, yes, yes!

:-) :-) :cool:

Kolekcjoner
28-08-2007, 19:38
Co tu rozpętywać ?! Przewaga nikona jest miażdżąca ;) W zasadzie obecnie jedyna przewaga canona to silniki w szerokich, standardowych i portretowych stałkach. Nic dziwnego że priorytetem nikona przed Osaką było odmłodzenie szkieł reporterskich. Ale za chwilę pewnie ten ostatni bastion canona padnie tak jak właśnie padają prym w zakresie hi-iso i posiadania FF... ;)

Tyle że dla mnie takie stawianie sprawy jest chore. Traktowanie tych rzeczy w kategoriach wojny, wręcz agresywne. Kompletny bezsens.

Pawel Pawlak
28-08-2007, 19:43
Tyle że dla mnie takie stawianie sprawy jest chore. Traktowanie tych rzeczy w kategoriach wojny, wręcz agresywne. Kompletny bezsens.
Kolekcjoner, czy widziałeś mnie na forum CB albo jakimś innym trolującego i udowadniającego przewagę nikona nad innymi ? chyba nie... więc zastanów się nad tym w kontekście pojawiających się tu co chwila troli zcanona

pn
28-08-2007, 19:52
Kolekcjoner, czy widziałeś mnie na forum CB albo jakimś innym trolującego i udowadniającego przewagę nikona nad innymi ?
Prawda. Koledzy co niektorzy harcuja na calego (nawet moderatorzy CB). Po co?!?

Pawel Pawlak
28-08-2007, 19:54
Prawda. Koledzy co niektorzy harcuja na calego (nawet moderatorzy CB). Po co?!?
Walczą o pokój oczywiście :mrgreen:

Kolekcjoner
28-08-2007, 19:57
Kolekcjoner, czy widziałeś mnie na forum CB albo jakimś innym trolującego i udowadniającego przewagę nikona nad innymi ? chyba nie... więc zastanów się nad tym w kontekście pojawiających się tu co chwila troli zcanona

Ja się w ogóle zastanawiam co się dzieje z ludźmi? Trolle są wszędzie natomiast poziom wyznań jaka to jedna lub druga firma jest jakaś tam mnie ostatnio dołuje. Ludzie zamiast się cieszyć z nowości to wciąż udowadniają jaki to X jest teraz do d... albo Y dał plamę w tym lub w tamtym. Po prostu atmosfera na forach stała się nieznośna. I niestety tego forum to także dotyczy i nie tylko poprzez obecność osób z innego forum.

sv
28-08-2007, 20:02
najzabawniej byłoby gdyby się okazało, że nowe cmosy nikona są zrobione przez canona :-)

Czornyj
28-08-2007, 20:03
najzabawniej byłoby gdyby się okazało, że nowe cmosy nikona są zrobione przez canona :-)

Osobiście nie miałbym nic przeciwko temu - ten z 5D jest całkiem do rzeczy... Na swojego Marka chyba też nie narzekasz?

sv
28-08-2007, 20:05
Osobiście nie miałbym nic przeciwko temu - ten z 5D jest całkiem do rzeczy... Na swojego Marka chyba też nie narzekasz?


byłoby super! natychmiast zapisałbym się na d300 :-)
choć i tak się pewnie zapiszę :-)

pn
28-08-2007, 20:12
najzabawniej byłoby gdyby się okazało, że nowe cmosy nikona są zrobione przez canona :-)
A jakie to ma znaczenie?

Wazne, czy sa dobre, czy nie.

Pawel Pawlak
28-08-2007, 20:18
szczerze to wisi mi to jak nie powiem co.... gdzie są robione matryce do nikona. ważne żeby obraz był jak najlepszy...

sv
28-08-2007, 20:18
A jakie to ma znaczenie?

Wazne, czy sa dobre, czy nie.

no jakby to delikatnie powiedzieć; te nikony, które miałem (d200 i d2x), to nie było mistrzostwo świata jeżeli chodzi o matryce :-)
z canonów do tej pory jestem zadowolony.

samek
28-08-2007, 20:22
najzabawniej byłoby gdyby się okazało, że nowe cmosy nikona są zrobione przez canona :-)

Uwaga - wqr...iony po dniu samek. Szanowny Klient przyniósł pół giga 16 stronicowego folderu zrobionego w corelu do przeróbki na już. Będziesz Czornyj miał robotę jako mod.
Sven - co niby zabawnego może być w produkcji matryc dla Nikona przez Canona? Czy to jest rwa kulszowa jakiś problem? Ma robić zdjęcia i tylko tyle. Do szału mnie doprowadza jak mi jakiś wyedytowano z drugim zaczyna udowadniać, że mój maczek jest do niczego bo winda lepsza. I temu podobne bzdety. Niech se Canon zarabia na matrycach dla Nikona. Zajelibyście się ludzie czymś ciekawszym niż wyedytowano o wyższości jednego nad drugim.
Skończyłem. Wasze zdrowie.

Czornyj
28-08-2007, 20:37
Z uwagi na Corela nie daję ostrzeżenia - to był cios poniżej pasa :lol:, ale proszę o spokój. Mnie cholera bierze, jak makówkarze szydzą z mojej "pisi-łorkstejszon", nie raz dostałem do przeskładania projekciki z Corelowskimi wypełnieniami fraktalnym... Takie jest życie.

pn
28-08-2007, 20:38
z canonów do tej pory jestem zadowolony.
No i bardzo swietnie. Kazdemu wedlug upodoban.

Artur
28-08-2007, 20:41
... z Corelowskimi wypełnieniami fraktalnym... .
Ludziska je uwielbiaja od dawien dawna, jak pamietam. Widze, ze nic sie nie zmienilo przez tyle lat. Sorki, troche OT.

pn
28-08-2007, 20:46
Napisz po prostu do "Dyrektora tyrana" PW, zeby nie krytykowal i Cie nie denerwowal. :-)

Czornyj
28-08-2007, 20:52
Ludziska je uwielbiaja od dawien dawna, jak pamietam. Widze, ze nic sie nie zmienilo przez tyle lat. Sorki, troche OT.

Nie ma takiej ohydy, która nie znalazłaby swoich zagorzałych zwolenników. Nie ma to jak Kliparcik w rameczce z tęczowym gradiencikiem, na kombinacji kilku teł z fraktalików, z napisami wykonanymi pisankowym liternictwem z cieniem, obwódką, wypukłością i wypełnieniem w ciapki. A w rogu gradiencik udający zawiniętą kartkę.

Czornyj
28-08-2007, 20:55
Napisz po prostu do "Dyrektora tyrana" PW, zeby nie krytykowal i Cie nie denerwowal. :-)

pn - prosiłem wyraźnie - zejdź z Kubamana, CB i wojny żółto-czerwonej.

Artur
28-08-2007, 20:55
Nie ma takiej ohydy, która nie znalazłaby swoich zagorzałych zwolenników. Nie ma to jak Kliparcik w rameczce z tęczowym gradiencikiem, na kombinacji kilku teł z fraktalików, z napisami wykonanymi pisankowym liternictwem z cieniem, obwódką, wypukłością i wypełnieniem w ciapki. A w rogu gradiencik udający zawiniętą kartkę.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://nikon.org.pl/images/icons/icon10.gif)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://nikon.org.pl/images/icons/icon10.gif)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://nikon.org.pl/images/icons/icon10.gif)

samek
28-08-2007, 20:59
...A w rogu gradiencik udający zawiniętą kartkę.

O przepraszam. Pamiętam, że miałem to dawno temu, jeszcze chyba w fotoszopie 3, jako filterek... kurcze ne pamiętam jakiej firmy. Jak się rabijki obudzi to może przypomni.

Artur
28-08-2007, 21:00
O przepraszam. Pamiętam, że miałem to dawno temu, jeszcze chyba w fotoszopie 3, jako filterek... kurcze ne pamiętam jakiej firmy. Jak się rabijki obudzi to może przypomni.
tak, tak. Byla kiedys moda na ten filterek. Wiekszosc prac na rynku musiala miec i miala zawinieta karteczke
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://nikon.org.pl/images/icons/icon10.gif) w projekcie.

Czornyj
28-08-2007, 21:05
to był "page curl" w plug-inie KPT-tools :lol:

Artur
28-08-2007, 21:10
to był "page curl" w plug-inie KPT-tools :lol:
Niezla pamiec. :-)

Czornyj
28-08-2007, 21:13
Pamiętam toto dobrze, bo to był pierwszy i ostatni efektowy plug-in, jaki zainstalowałem w PS :lol:

kubaman
28-08-2007, 21:19
ISO 5000 wygląda rewelacyjnie

bukowy dziad
28-08-2007, 21:20
ISO 5000 wygląda rewelacyjnie

moge to sobie dac do stopki z zaznaczeniem kto to powiedzial?:D:D:D

McKane
28-08-2007, 21:32
pn - prosiłem wyraźnie - zejdź z Kubamana, CB i wojny żółto-czerwonej.

Caly czas nie moze sie pogodzic z banem na CB wiec tego typu teksty pozostana na porzadku dziennym. Ot taki typ.

Mala ciekawostka sie pojawila na CB wprawdzie glownie zwiazana z 40d ale jest tez fragment o Nikonie.

http://canon-board.info//showthread.php?t=25334

"Najlepiej swiadczy o tym fakt, ze posiadaja juz w sprzedazy szkla dedykowane na premiere Nikona D3: 400 2,8 VR, 500 4 VR, 80-400 2,8 VR."

BugsBunny
28-08-2007, 21:45
Mala ciekawostka sie pojawila na CB wprawdzie glownie zwiazana z 40d ale jest tez fragment o Nikonie.

http://canon-board.info//showthread.php?t=25334

"Najlepiej swiadczy o tym fakt, ze posiadaja juz w sprzedazy szkla dedykowane na premiere Nikona D3: 400 2,8 VR, 500 4 VR, 80-400 2,8 VR."
80-400/2.8VR - nie było i nie ma takiego szkła
pozostałych też raczej jeszcze w sklepach nie mają, a 40D do sklepów miał trafic 20 września
śmierdzi

stig
28-08-2007, 22:03
Pamiętam toto dobrze, bo to był pierwszy i ostatni efektowy plug-in, jaki zainstalowałem w PS :lol:Ehhh... Mialem dokladnie to samo... Czyms ten badziew trza bylo robic, ale jak juz sie klienty przestaly domagac, to unistall.

Czornyj
28-08-2007, 22:06
Ehhh... Mialem dokladnie to samo... Czyms ten badziew trza bylo robic, ale jak juz sie klienty przestaly domagac, to unistall.

Mnie się dalej zdarzają prośby o to cudeńko. Ale namalowałem sobie toto w Illustratorze ;)

pn
28-08-2007, 22:06
Caly czas nie moze sie pogodzic z banem na CB wiec tego typu teksty pozostana na porzadku dziennym. Ot taki typ.
Nie, McKane, nie. Nieprawda. Kolega Kubaman sie rozharcowal, a Ty "typami" od razu obrazasz.


pn - prosiłem wyraźnie - zejdź z Kubamana, CB i wojny żółto-czerwonej.
OK. Sorry. KONIEC.

kubaman
28-08-2007, 22:08
moge to sobie dac do stopki z zaznaczeniem kto to powiedzial?:D:D:D

chyba ci zacznę te cytaty sprzedawać :D
wejdź na CB, poczytaj, będzie za darmo ;)

Czornyj
28-08-2007, 22:13
Panowie - błagam, litości. Transfer zwiększył się dwukrotnie, forum ledwo zipie. Na CB nikt nic zdrożnego nie pisze, podobnie jak u nas pojawiają się zarówno zachwyty jak i pewne zrozumiałe obiekcje (choć z przewagą zachwytów) - nie ma o co kruszyć kopii i skakać sobie do oczu.

Artur
28-08-2007, 23:10
w cs2 to juz standard, a tamtego nie pamietam, hm hm

bradley
29-08-2007, 00:49
Kolekcjoner, czy widziałeś mnie na forum CB albo jakimś innym trolującego i udowadniającego przewagę nikona nad innymi ? chyba nie... więc zastanów się nad tym w kontekście pojawiających się tu co chwila troli zcanona
...To co tam sie dzieje (na CB) jest niespotykanym dotąd aktem agresji, wymierzonym w nas, spokojnych i miłujących pokój fotografów i fotoamatorów - miłośników i użytkowników Nikona!! Dlatego też na te bezprzykładne ataki, pomówienia, nie mające ŻADNEGO uzasadnienia kłamstwa i oszczerstwa powinniśmy odpowiedzieć ze zdwojoną siłą!! Zachować naszą "żółtą czujność" i dać zdecydowany odpór wrogowi. Odpowiednie służby i organa ścigania powinny zająć się fałszywymi pomówieniami o domniemane szumy! Nie będą nam "inne szatany" mieszać w głowach a to o jakimś GO, a to o jakimś cropie, a to o domniemanych szumach. My jesteśmy tam gdzie byliśmy zawsze, oni tam, gdzie wcześniej stały Zenity!
Adminie wciskaj "enter" i skopiemy im tyłki...
O q...wa chyba teksty pomyliłem!!!

pn
29-08-2007, 08:09
:-)

Peace

breslauer
03-09-2007, 22:58
Może warto tu przypomnieć, że w latach 30 i 40 XX w. Nikon i Canon ściśle ze sobą współpracowały - Nikon był producentem i dostawcą obiektywów do aparatów Canona.

Jacek_Z
04-09-2007, 00:31
ciekawe jak to będzie w latach 30 i 40 XXI w. Canon dostawcą matryc do Nikona?

Artur
04-09-2007, 01:02
:-)

Peace
PIS ???? :-)

Artur
04-09-2007, 08:27
...To co tam sie dzieje (na CB) jest niespotykanym dotąd aktem agresji wymierzonym w nas, spokojnych i miłujących pokój fotografów i fotoamatorów - miłośników i użytkowników Nikona!! Dlatego też na te bezprzykładne ataki, pomówienia, nie mające ŻADNEGO uzasadnienia kłamstwa i oszczerstwa powinniśmy odpowiedzieć ze zdwojoną siłą!! Zachować naszą "żółtą czujność" i dać zdecydowany odpór wrogowi. Odpowiednie służby i organa ścigania powinny zająć się fałszywymi pomówieniami o domniemane szumy! Nie będą nam "inne szatany" mieszać w głowach a to o jakimś GO, a to o jakimś cropie, a to o domniemanych szumach. My jesteśmy tam gdzie byliśmy zawsze, oni tam, gdzie wcześniej stały Zenity!
Adminie wciskaj "enter" i skopiemy im tyłki...
O q...wa chyba teksty pomyliłem!!!
A to dobre. To Ci naprawde wyszlo!
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://forum.nikon.org.pl/images/icons/icon10.gif)

markB
04-09-2007, 14:58
Video z targów w Berlinie dla tych co nie byli na prezentacji: http://www.quesabesde.com/camaras-digitales/camaras/nikon-d3-videos,3173.html

fader_audio
06-09-2007, 14:08
...To co tam sie dzieje (na CB) jest niespotykanym dotąd aktem agresji wymierzonym w nas, spokojnych i miłujących pokój fotografów i fotoamatorów - miłośników i użytkowników Nikona!! Dlatego też na te bezprzykładne ataki, pomówienia, nie mające ŻADNEGO uzasadnienia kłamstwa i oszczerstwa powinniśmy odpowiedzieć ze zdwojoną siłą!! Zachować naszą "żółtą czujność" i dać zdecydowany odpór wrogowi. Odpowiednie służby i organa ścigania powinny zająć się fałszywymi pomówieniami o domniemane szumy! Nie będą nam "inne szatany" mieszać w głowach a to o jakimś GO, a to o jakimś cropie, a to o domniemanych szumach. My jesteśmy tam gdzie byliśmy zawsze, oni tam, gdzie wcześniej stały Zenity!
Adminie wciskaj "enter" i skopiemy im tyłki...
O q...wa chyba teksty pomyliłem!!!

dobre masz humor jak pieron