PDA

Zobacz pełną wersję : SB-28



Dany
23-11-2005, 10:50
Witam
Zakupilem ostatnio lampe SB-28 i jedna rzecz spedza mi sen z powiek.
Tryb pracy lampy:
1 TTL (znaczek pomiaru matrycowego) wielosensorowy automatyczny blysk rozjasniajacyTTL
2 TTL (koles ze slonkiem) blysk rozjasniajacy sterowany pomiarem matrycowym, skoncentrowanym, punktowym
3 TTL standartowa automatyka blysku TTL
Nikon F80 obiektywy 85 bez D i 20 z D niemoge wyswietlic, wlaczyc trybu pracy 2 (koles ze slonkiem) lampa pokazuje tylko dwa tryby pracy Cos nie tak z moja lampa czy z F80 nie dziala.
Dodam ze nie posiadam instrukci i z fleszem to dopier co sie poznalem zawsze robilem swoje amatorskie fotki przy zastanym swietle (zachcialo mi sie lampy :cry: )
Amator ,laik, prosi o pomoc.

szymony
23-11-2005, 11:00
wykręć obiektyw :wink:
jak jest róznica miedzy: wielosensorowy a matrycowy ??

gALL
23-11-2005, 11:00
tryb 2 to okrojona wersja 1, wystepujaca np. w F65.

Reszcze doczytaj w specyfikacji SB-28 i F80.

Dany
23-11-2005, 11:20
jak jest róznica miedzy: wielosensorowy a matrycowym ??
I ty mnie pytasz :lol: a poważnie wyczytalem w jakiejs okrojonej instrukci w iternecie.

tryb 2 to okrojona wersja 1, wystepujaca np. w F65.
To znaczy ze w F80 nie wystepuje i wszystko jest ok ?

Reszcze doczytaj w specyfikacji SB-28 i F80.
Poczytal bym ale nie mam co :(

wykręć obiektyw
Powaznie czy zart taki zemnie znawca ,poprostu amator :|

szymony
23-11-2005, 11:47
jak jest róznica miedzy: wielosensorowy a matrycowym ??
I ty mnie pytasz :lol: a poważnie wyczytalem w jakiejs okrojonej instrukci w iternecie.

Terminologia trybów działania błyskograta jest zakręcona jak słoik. Nie mam prz sobie instrukcji, ale cus chyba pokręciłeś. Jeszcze to sprawdzę.



wykręć obiektyw
Powaznie czy zart taki zemnie znawca ,poprostu amator :|

Szkła od manuala pewnie nie masz, więc........... Sprawdź. U mnie właśnie to działa z manualami, ale moje body mierzy zastane z szkłami bez CPU, twoje nie.

pjolofoto
29-11-2005, 22:42
jest wszystko ok . ten tryb z f-80 nie dziala . zadziala np z f-90x i manualnym szklem. do 80 nie przewidziano uzywania manuali. cala reszta pieknie wspolpracuje. pzdr

Dany
30-11-2005, 13:49
jest wszystko ok . ten tryb z f-80 nie dziala . zadziala np z f-90x i manualnym szklem. do 80 nie przewidziano uzywania manuali. cala reszta pieknie wspolpracuje. pzdr
No wkońcu zaznam spokój dzięki :D