PDA

Zobacz pełną wersję : [pytanie] Etiopia - są chętni?



haszz
22-08-2007, 13:57
Dzisiaj mnie trafił baner http://www.f8phototravel.pl o wyjeździe do Etiopii. Wcześniej widziałem na Planet Earth materiał o górach w Etiopii i powiem wam że dech w piersi widoki zapierają... Tak więc szukam chętnych do organizacji wyjazdu bo skoro ww. mogą sobie zorganizować to czemu my mielibyśmy nie móc?

grypsy
14-09-2007, 10:53
ja mialem jechac do Etiopii w te wakacje...Zastanawialem sie rowniez nad Chinami ...i wybralem to drugie. Jesli chodzi o Etiopie to nadal jestem chetny. Kiedy chcialbys tam jechac ?

Amadeusz
19-09-2007, 12:09
Jakby co to bilet do Etiopii jest za 1800 PLN.

haszz
19-09-2007, 15:36
hmm kusicie widze ;) szczerze mówiąc to nie wiem bo to był tylko pomysł ale skoro bilet tylko 1800 zł. Macie może kogoś kto już był i wie jak się tam podróżuje. Chwilowo nie mam czasu się zakręcić w temacie wię jakiś przewodnik chyba kupie i nocami poczytam. Mnie najbardziej fascynują góry Etiopii i na peno bym chciał je zobaczyć z lotu ptaka więc przyda się też info o możliwości wynajęcia awionetki z pilotem. A może i na skoki spadachornowe bym się skusił, kurde znowu się zaczyna zabawa :mrgreen: ale by były jaja jak by się udało...

mrfreak
19-09-2007, 16:42
Hmmm na zdjęciach zawsze jest ładnie:D nie wiem jak to w Etiopi ale w takim Egipcie to jest syf...a na zdjeciach tak ładnie xD

haszz
19-09-2007, 17:07
w Egipcie jest ładnie, np góry Synaj są extra, nie wiem w jaki sposób tam podróżowałeś ale nie należy obrażać kraju oglądając go tylko w sposób wskazany w przewodniku lub z przewodnikiem. My byliśmy na Synaju, załatwiliśmy sobie kierowcę, prawi ni w ząb angielskiego ale pokazałem mu aparat, dałem 50% więcej niż chciał a chciał mało i na migi wytłumaczyłem, że chce zobaczyć w górach miejsca piękne, do których mało kto jeździ i dojechalismy prawie pod granice z Izraelem. Było super. A że koło hotelu syf? Cóż. Jak się człowiek przejdzie po Warszawie to też cięko znaleźć ładne miejsce obok hotelu. Śmietnik na śmietniku a niby cywilizacja zachodnia.

Załatw sobie BBC Planet Earth i odcinek o górach Etiopii i kozicach tam żyjących - zatka ci dech w piersiach. Ja przez tą serię wylądowałem w Nowej Zelandii :mrgreen: więc jest niebezpieczna dla portfela hehehehe

pit36
21-09-2007, 16:40
kiedy chcesz jechać , ja jestem chętny , ale więcej szczegółów , jakieś szczepienia , na jak długo itp

haszz
08-10-2007, 18:39
Dla mnie Etiopia się skończyła na kilka dobrych miesięcy bo wczoraj kupiliśmy auto i budżet się skończył ;)

ZaaaaK
09-10-2007, 10:55
kontynuować wątek, kontynuować.... u nas w pracy dłuższe urlopy(tj. 2 tyg.:)) w miesiącach zaczynających się na L...Listopad, Luty...

haszz
25-10-2007, 17:05
Licze, że w ciągu 6 mc spłace furacza i na wiosne będze temet zacząć od nowa.
Na Odyssei.com znalazłem męża i żone co do Etiopii wybierają się w listopadzie/grudniu na 2 tyg. Mają bilety za 2500 zł, koszt na miejscu 250 USD na przeżycie.
Szukam teraz info o wynajmie balona i awionetki do fotek z góry.
Podobno już tam byli więc chyba tak się da i to bez płacenia 8-9k. Grunt to dobra organizacja no i w sprzęt się trzeba będzie zaopatrzyć, siakieś nowe obiektywy i puszka by mi się przydała bo z d70s pod druk już mi nie styka po Nowej Zelandii.

agape
25-10-2007, 19:43
kurcze - powiedzcie coś więcej! (co , jak gdzie czym z kim no i ostatecznie za ile) :)

No iii - czy zabralibyście ze sobą babę...? :-P

haszz
26-10-2007, 14:48
Jak się sytuacja wyklaruje to i babę będzie można zabrać. Tym bardziej że moja do Etiopii się nie wybierze. Jak mówi ma dośc Afryki po Egipcie ;) Teraz szuka czegoś o pd. Ameryce. Jakiś mały zakątek na wyjazd max 2 tyg bo jednorazowo więcej urlopu nie dostanie.

Jeśli to prawda co pisali na odyssei to można 2 tyg zrobić za 2500 zł przelot + 250 USD na przetrwanie z tym, że spanie w bambusie i pod namiotem co mi akurat jak najbardziej odpowiada i nie dał bym się tam namówić na hotel. Trzeba by sprawdzić możliwości z jepp'ami, czy potzrezbny kierowca czy samemu można. Polacy mile widziani bo Etipia to czarna wyspa chrześcijaństwa a nasz JPII to był tam świety już za życia tak, że mamy plecy u tambylców.

agape
26-10-2007, 15:21
no to super - mnie tez polowe warunki pasują bardziej w takim wypadku niż jakiś hotel.
W takim razie - czekam na rozwój sytuacji! ;)