Zobacz pełną wersję : Jak uzyskac takie kolory ?
Juz od jakiegos czasu zastanawialem sie nad uzyskaniem takich kolorow ?
http://flickr.com/photos/puja/905825757/
http://flickr.com/photos/puja/844993519/
http://flickr.com/photos/matt_lew/1028827894/
http://flickr.com/photos/kissa/1061444726/
Walcze, kombinuje i... nic :)
T.
carlos_76
22-08-2007, 12:21
Juz od jakiegos czasu zastanawialem sie nad uzyskaniem takich kolorow ?
Walcze, kombinuje i... nic :)
T.
Z tego co widzę są to HDRy. Sposób jak je robić znajdziesz w opcji SZUKAJ na naszym Forum.
Jak HDRy zrobic wiem (teoretycznie bo nie uzywam tej wiedzy)
Chodzi mi bardziej o taka tonacje kolorow.
Pozdrawiam
T.
shadowArt
22-08-2007, 12:24
Ja się znam, ale zbliżony efekt można uzyskać w PS zacieśniając granice histogramu w "levels" (z lewej i z prawej) oraz zmniejszając saturację barw. Tak mi się przynajmniej wydaje.
Spróbuję - może wrzucę tu.
ucinasz na przemian (w cieniach - w światłach) poziomy wyjściowe trzech kanałów RGB
w efekcie masz zanik szczegółów, ale tylko poszczególnych kanałów - pośrednio (i tylko w pewnym sensie) też barw
na przykład jak utniesz Blue w cieniach (doba opcja bo w cieniu jet ich więcej) to część z nich stanie się płaska
niemal zawsze trzeba odbić jeszcze jakimś kanałem w światłach inaczej robi się "mgliście"
Myślę, że zabawa Color Balance da podobny efekt :)
Myślę, że zabawa Color Balance da podobny efekt :)
podobny, ale nie zgubi szczegółów a ten aspekt ma w tych pracach spore znaczenie
Piotr Szmidt
25-08-2007, 12:52
IMHO to nie jest poporstu cyfra tylko skan z negatywu. Zobaczcie sobie dowolne zdjecie sredniego formatu z kliszy Velvi. Nawet ziarnoi nie jest podobne do cyfry.
na tak malutkim pliku nie widzę ziarna
a) jak ktoś źle zeskanuje to będzie gorsze od amatorskiej cyfrówki
b) jak ktoś dobrze odpracuje to w tej wielkości nie będzie ustępowało skanowi z profi negatywu
moje skany 6x7 w tej wielkości niczym nie różnią się od plików z np Coolpixsa5000
Piotr Szmidt
25-08-2007, 18:27
na tak malutkim pliku nie widzę ziarna
a) jak ktoś źle zeskanuje to będzie gorsze od amatorskiej cyfrówki
b) jak ktoś dobrze odpracuje to w tej wielkości nie będzie ustępowało skanowi z profi negatywu
moje skany 6x7 w tej wielkości niczym nie różnią się od plików z np Coolpixsa5000
Chyba mnie zle zrozumiales. Stwierdzenie ziarna bylo na potwierdzenie ze to ziarno charakterystyczne dla analoga. Co do samych kolorow sie odnosilem ze to klisza negatywowa i kolory osiagniete w procesie posprodukcji w ciemni.
a tak zgadza się można tak obrobić negatyw
swego czasu był to dość modny trend wśród filmowców
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.