PDA

Zobacz pełną wersję : Jak uzyskac takie kolory ?



tester
22-08-2007, 11:59
Juz od jakiegos czasu zastanawialem sie nad uzyskaniem takich kolorow ?

http://flickr.com/photos/puja/905825757/
http://flickr.com/photos/puja/844993519/
http://flickr.com/photos/matt_lew/1028827894/
http://flickr.com/photos/kissa/1061444726/


Walcze, kombinuje i... nic :)

T.

carlos_76
22-08-2007, 12:21
Juz od jakiegos czasu zastanawialem sie nad uzyskaniem takich kolorow ?

Walcze, kombinuje i... nic :)

T.

Z tego co widzę są to HDRy. Sposób jak je robić znajdziesz w opcji SZUKAJ na naszym Forum.

tester
22-08-2007, 12:23
Jak HDRy zrobic wiem (teoretycznie bo nie uzywam tej wiedzy)
Chodzi mi bardziej o taka tonacje kolorow.

Pozdrawiam
T.

shadowArt
22-08-2007, 12:24
Ja się znam, ale zbliżony efekt można uzyskać w PS zacieśniając granice histogramu w "levels" (z lewej i z prawej) oraz zmniejszając saturację barw. Tak mi się przynajmniej wydaje.
Spróbuję - może wrzucę tu.

jchyra
24-08-2007, 18:16
ucinasz na przemian (w cieniach - w światłach) poziomy wyjściowe trzech kanałów RGB
w efekcie masz zanik szczegółów, ale tylko poszczególnych kanałów - pośrednio (i tylko w pewnym sensie) też barw
na przykład jak utniesz Blue w cieniach (doba opcja bo w cieniu jet ich więcej) to część z nich stanie się płaska
niemal zawsze trzeba odbić jeszcze jakimś kanałem w światłach inaczej robi się "mgliście"

proszek
25-08-2007, 12:36
Myślę, że zabawa Color Balance da podobny efekt :)

jchyra
25-08-2007, 12:39
Myślę, że zabawa Color Balance da podobny efekt :)
podobny, ale nie zgubi szczegółów a ten aspekt ma w tych pracach spore znaczenie

Piotr Szmidt
25-08-2007, 12:52
IMHO to nie jest poporstu cyfra tylko skan z negatywu. Zobaczcie sobie dowolne zdjecie sredniego formatu z kliszy Velvi. Nawet ziarnoi nie jest podobne do cyfry.

jchyra
25-08-2007, 16:51
na tak malutkim pliku nie widzę ziarna
a) jak ktoś źle zeskanuje to będzie gorsze od amatorskiej cyfrówki
b) jak ktoś dobrze odpracuje to w tej wielkości nie będzie ustępowało skanowi z profi negatywu
moje skany 6x7 w tej wielkości niczym nie różnią się od plików z np Coolpixsa5000

Piotr Szmidt
25-08-2007, 18:27
na tak malutkim pliku nie widzę ziarna
a) jak ktoś źle zeskanuje to będzie gorsze od amatorskiej cyfrówki
b) jak ktoś dobrze odpracuje to w tej wielkości nie będzie ustępowało skanowi z profi negatywu
moje skany 6x7 w tej wielkości niczym nie różnią się od plików z np Coolpixsa5000

Chyba mnie zle zrozumiales. Stwierdzenie ziarna bylo na potwierdzenie ze to ziarno charakterystyczne dla analoga. Co do samych kolorow sie odnosilem ze to klisza negatywowa i kolory osiagniete w procesie posprodukcji w ciemni.

jchyra
25-08-2007, 21:51
a tak zgadza się można tak obrobić negatyw
swego czasu był to dość modny trend wśród filmowców