PDA

Zobacz pełną wersję : 8700 tryb P



conti
21-11-2005, 21:36
Cześć. Mam 8700 od dosłownie 2 dni. Niech ktoś łaskawie napisze mi czego nie rozumiem. Czy jest jakaś manualna regulacja w trybie P (tak jak w trybach S,M,A)oprócz zamiany P/P*. Zrozumiałem, że P* to opcja gdzie zmieniając ręcznie czas uzyskuje się "symetryczną" zmianę przesłony tak by cały czas efekty determinowane przez te wartości pozostawały stałe. Tymczasem jedyną regulacją w tym trybie którą mogę zrobić jest zmiana właśnie P/P*. Czegoś nie rozumiem czy czegoś nie umiem zrobić? W instrukcji piszą, że trzeba użyć pzrycisku MODE i kółka. Ale naciskając MODE i kręcąc kółkiem zmieniam po prostu tryb na S czy M czy A, zamiast dokonać (jak zrozumiałem)regulacji w granicach trybu P. Jeśli wszystko jest ok to co daje mi tryb P*??

P.S.
Chciałem kupić SONY H1 (12xzoom, stabilizator, wielki wyswietlacz) proszę mnie uspokoić, że dobrze zrobiłem biorąc Nikona. A moze nie???

tarkin
21-11-2005, 22:29
musze ci powiedziec ze mnie zajelo prawie 2 tygodnie opanowanie aparatu a instrukcja powinna miec wlasna instrukcje bo jest zawila i niejasna . uspokajam cie napewno zrobiles lepien kupujac nikona niz sony .

cubix
22-11-2005, 00:47
Czy zrobiłeś dobrze czy nie to nie wiem (trzeba by porównać oba aparaty :P) ale tryb P to taki tryb Półautomatyczny. Chodzi o to że można ustawić samemu ISO , czy zdjęcie ma być z lampą czy bez , balans bieli itd. a różni się od trybów A i S tym że oba parametry (czas naświetlania i przysłonę) ustawia automatycznie (możliwe że da się ingerować nawet w przysłonę to jest ustawić mniejszą lub większą od sugerowanej)...

Pinki
22-11-2005, 10:53
Mam 8800 ale to siostrzane aparaty.
W programie P krecac kolkiem wchodzisz w programy z fleksja i w zaleznosci czy w lewo czy w prawo zmieniasz parametry:krecac dalej jest wieksza dziura krotszy czas lub mniejsza dziura dluzszy czas. Ale w skrajnych warunkach (szczegolnie w domu wieczorem) automatyka aparatu to krecenie ogranicza i nieraz wyglada, ze zmienia sie tylko jeden parametr. Zrob probe na dworze w niezbyt sloneczny dzien, a zobaczysz, ze zmieniaja sie oba parametry. Pojedyncze nacisniecie przycisku Mode zmienia tylko pokazywany parametr w wyswietlaczu (nie na monitorze ani w wizjerze, bo tam masz oba) i nie powoduje niczego.
Ja tej opcji wogole nie uzywam. Porob zdjecia na P zorientujesz sie jakie parametry ustawia aparat, a pozniej zmien na A i S ewentualnie z kompensacja ekspozycji +/- i tak dojdziesz do M i drabinki. Nie probuj opanowywac wszystkiego na raz siedzac w domu nad instrukcja.
Milej zabawy i witamy w naszym gronie