PDA

Zobacz pełną wersję : High - Key



cwieku
21-11-2005, 20:14
dobra to ja mam teraz pytanie. jak mając szare tło jedną lapme 400 ws z softboxem i jedną żarówkę błyuskową ze statywem zrobić high key. nie chce zadnej obróbki cyfrowej chce ottrzymać gotowy high key. jak się to robi?:D

c2h5oh
21-11-2005, 20:46
Jak to szlo? filtr czerwony, przeswietlic o 1-2ev na materiale bw - i juz, o ile mnie pamiec nie myli.

Gamling
21-11-2005, 21:01
Niestety nie juz. Trzeba jeszcze odpowiednio wywolac i utrwalic a potem popracowac nad sama odbitka przy naswietlaniu pod powiekszalnikiem.

cwieku
21-11-2005, 22:01
he he he ja to wiem. chodzi mi o konkrety.
mam film b&w Ilford hp5. i wywoływacz Microphen. Potrzebuje wiedzieć jak naświetlić jak wywołać jaki czas itp.

c2h5oh
21-11-2005, 22:15
no to jak naswietlic juz wiesz - tak jakby scena byla o 1 do 2 ev ciemniejsza.

[ Dodano: Pon Lis 21, 2005 9:15 pm ]
a w kwestii wywolania Ci nie pomoge, bo zawsze (cale 2 razy) przy hk robilem to w 100% na czuja.

Gamling
22-11-2005, 00:33
Moze to (http://free.of.pl/h/henry/highlowkey.html) Ci pomoze.

Czornyj
22-11-2005, 00:39
Moze to (http://free.of.pl/h/henry/highlowkey.html) Ci pomoze.
Czytaj, czytaj!!! Szybko sie po tej lekturze z PS-em przeprosisz :lol:

Gamling
22-11-2005, 00:41
Czytaj, czytaj!!! Szybko sie po tej lekturze z PS-em przeprosisz

Nikt nie mowi ze latwo to zrobic ;-)

Czornyj
22-11-2005, 00:50
Nikt nie mowi ze latwo to zrobic ;-)
Najbardziej jestem ciekaw, gdzie on kupi te wszystkie trutki na szczury potrzebne do odprawiania egzorcyzmów :roll:

Gamling
22-11-2005, 00:52
Np tutaj (www.poch.com.pl) jesli mnie pamiec nie myli.

cwieku
22-11-2005, 20:43
z psem sie nie przeprosze a odczynniki to wezme z pracowni uczelnianej albo sam je zrobie. pozatym osłabiacz jest dostępny wszędzie do kupienia


kto nie siedziałw ciemni i sie w to nie bawił ten dlaje bedzie uważał komputer za boga. niestety;/

Czornyj
22-11-2005, 20:52
Aż byś sie zdziwił, ile sie w ciemni smrodu nawąchałem, ile nocy zarwałem na robieniu dużych powiekszeń, ile sie nakląłem przy plamkowaniu, ile razy qrvica mnie brała jak np. ćwierć metra multigrade'a w kosz trzeba było p...nąć... I właśnie dlatego uważam komputer za boga. Ale fakt, nabijam sie nieładnie, sorki wielkie, cham jestem i szyderca ;)

cwieku
23-11-2005, 01:53
nie no ja sie nie obrażam ale uważam że ciemnia jest super (jako hobby no bo jakbym miał zrobiźć 300 odbitek ze slubu czy coś to sie powiesić można)

szymony
23-11-2005, 09:00
Nikt nie mowi ze latwo to zrobic ;-)
Najbardziej jestem ciekaw, gdzie on kupi te wszystkie trutki na szczury potrzebne do odprawiania egzorcyzmów :roll:
Czepiasz się. Nie widzę żadnych problemów. Osłabiacz framera i wywoływacz negatywowy, dostanie w każdym sklepie fotograficznym, który nie ma w nazwie digital. O coby daleko nie szukać:
Trutki na szczury :-) (http://tinyurl.com/bmo66)