PDA

Zobacz pełną wersję : Wywoływanie...



lovelas
21-08-2007, 19:18
hmmm:P mam pytanko więc zrobiłem coś takiego zamoczyłem odbitkę w wywoływaczu do negatywów,, i fascynuje mnie to iż jedną odbitkę pod powiększalnikiem położyłem emulsją do dołu <wiem amatorski błąd ale to ze zmęczenia:):) > no i sie nie naświetliła. wywołując w wywoływaczu z braku powstawania obrazu wyrzuciłem ją poprostu do śmieci bez utrwalania .. przyszedłem na drugi dzień a odbitka leżała czerwono niebiesko brązowo żółta w różnych miejscach .troszkę mnie to zdziwiło bo wywołując zwykłym wywoływaczem zazwyczaj jak wyrzucałem tak odbitki poprstu czerniały i tyle... więc spróbowałem wywołać tak odbitkę żeby uzyskała taki kolor a potem wypłukać i utrwalić no ale po 30
minutach zwątpiłem bo odbitka no może o pół cienia wydawała się że niby zżółkła ale bym nie dał sobie ręki uciąć:) więc mam pytanie czy da sie wywołać tak odbitkę ?? czy może poprostu ona leżąc jakoś sie utleniła czy coś.. ?? no ale utrwalając normalnym wywoływaczem leżały miesiąc i nic im sie nie działo tylko były czarne..:) wiem to pytanie jest nieco dziwne no ale to cały ja :):D:D

motyl
23-08-2007, 09:26
Takie efekty są wynikiem utleniania się (reakcji) związków chemicznych zawartych w wywoływaczu i papierze. Często tak traktowana odbitka robi się też srebrna. Wytrąca się metaliczne srebro. Efekt raczej nie do opanowania na zasadzie powtarzalności. Czysty przypadek.

Zajączek mały
16-11-2008, 00:20
Lovelas, możesz podzielić się ze mną takimi informacjami jak: jaki masz sprzęt do wywoływania zdjęć. Jestem początkująca i chciałabym coś sprawdzonego. Nie wiem czy to ma znaczenie, ale chciałabym wywoływać zdjęcia w dużym formacie. Jaką posiadasz lampę (nazwa), jaki papier, itp. :) Help Please

axer
16-11-2008, 00:30
Zajączkowa, najlepiej przegrzeb forum korexu - jest tutaj (http://korex.net.pl/forum/) - jak i sam portal. To jest skarbnica wiedzy jeśli chodzi o ciemnię. Poczytaj i zadawaj konkretniejsze pytania - jak na razie to moim zdaniem najlepsza rada dla Ciebie.