PDA

Zobacz pełną wersję : Nikkor 50/1.8D vs. 50/1.8



Qbek
21-11-2005, 10:32
Witam!
Pewnie dla wielu z Was lamerskie pytanie, dla mnie niestety nie :oops:
Jak w temacie. Czym różnią się te dwa produkty? Czy D oznacza np. lepszą współprace z"digitalem"??? Szukam stałki do D50 więc przed zakupem należy się zastanowić conajmniej dwa razy :wink:
Z góry dzięki za pomoc.

Paweł
21-11-2005, 10:39
Może się mylę ale D oznacza pierścień do ręcznej regulacji przesłony a linia obiektywów "dedykowanych" DSLR u Nikona to DX

Pozdrawiam

twlodar
21-11-2005, 10:54
Paweł, po kiego wała piszesz, jak nie wiesz? I to na dodatek takie bzdury..

D oznacza, że mikroprocesor w obiektywie przekazuje do aparatu informację
o nastawionej przez autofocus odległości, nic więcej.

Qbek, każdy obiektyw AF będzie działał z D50.

ALF
21-11-2005, 11:10
dodam za twlodaemr, że również manualne bedą działać ino bez pomiaru światła :P co dla doświadczonego fotografa nie powinno stanowić problemu, zwłaszcza, że ma podgląd :D
D w obiektywie potrzebne jest do pomiaru 3D matrix, bez D masz zwykłego matrixa oraz do strzału z błyskiem wypełniającym 3D matrix, ale tylko jeśli głowica lampy jest ustawiona na wprost...generalnie warto mieć D do szkieł reportażowych i portretowych oraz jeśli używasz lampy błyskowej do walenia po oczach, zwłaszcza z nasdką rozpraszającą...

Qbek
21-11-2005, 15:20
super! dzięki już wiem wiele więcej!
tylko małe ale... 50x1,5 daje 75 dla małego obrazka. to juz taki niezły zoomik :?
są już odpowiedniki portretówek dla cyferek? np takie ~33/1.8?

ajjk
21-11-2005, 15:29
Qbek zadajesz ciekawe pytania :D Choć nie jestem fotoamatorem teoretykiem to w każdym artykule dotyczącym portrecików można uzyskać informację o preferowanych ogniskowych dla portretu może się mylę i poprawcie mnię lecz nie spotkałem się z tym by do portretu zalecane były ogniskowe 33 mm?. Z tego co się orientuję to preferowana ogniskowa to w granicach 125 plus minus 15 zależy kto co lubi ale żeby 33 nawet x 1,5(dla cyfry :?:

twlodar
21-11-2005, 15:32
tylko małe ale... 50x1,5 daje 75 dla małego obrazka. to juz taki niezły zoomik :? są już odpowiedniki portretówek dla cyferek? np takie ~33/1.8?

??? Zoomik? PKP.. Po pierwsze - 50mm to nie portretówka, jak chcesz 50mm po
przeliczeniu to albo bierz 35mm, albo 28mm..

Tak wogóle, to na co Ci ten D50, jak ogólne pojęcie Twoje o fotografii nie sięga
poza ulotkę reklamową Nikona?

Qbek
21-11-2005, 16:36
spox dziewczyny macie rację! na cholerę mi marny Nikon skoro nie potrafię go nawet trzymać.
sprzedam go i kupię extra Pentagrama i będzie git. jakość zostanie ta sama a ile kasy odzyskam :shock:
dzięki za dobre rady mistrzynie :lol:

ajjk
21-11-2005, 19:02
[quote]na cholerę mi marny Nikon skoro nie potrafię go nawet trzymać.
sprzedam go i kupię extra Pentagrama i będzie git. jakość zostanie ta sama a ile kasy odzyskam
I Tak trzymaj :mrgreen: