PDA

Zobacz pełną wersję : zakup Sb 28 czy sb 600 pomocy



andrzej_k
20-11-2005, 14:45
witam wszystkich mam pytanie potrzebuję lampy błyskowej i zastanawiam się nad zakupem lampy SB- 28 (przyczym dostalem opcje zakupu lampy za 600pln sprowadzanej z USA) i nie wiem czy warto dokonać takiego zakupu? czy lepiej poczekać troche odlożyć więcej siana i kupić SB - 600 (za 1200pln w polsce) !!! zastanawiałem sie równiez nad innymi lampami nikona (Interesują mnie tylko nowe lampy nie używane o w miare rozsądnej cenie:)
fotografuje nikonem F75 (jednak w przyszłości istnieje możliwość przejścia na d70) niechciałbym po zakupie d70 wydawać kolejnych pieniędzy na lampę błyskową bo ta którą posiadam nie funkcjonowałaby zbyt dobrze z nowym aparatem!!!
z góry dziękuje za wszystkie rady:)

CyfraL
20-11-2005, 15:11
...niechciałbym po zakupie d70 wydawać kolejnych pieniędzy na lampę błyskową bo ta którą posiadam nie funkcjonowałaby zbyt dobrze z nowym aparatem!!!
z góry dziękuje za wszystkie rady:)

SB-800? :)

ray_knox
20-11-2005, 15:15
Wlasciwie to juz sam sobie odpowiedziales :D

Skoro planujesz w przyszlosci zakup dslr-a, to tylko i wylacznie sb-600 (choc pewnie pojawia sie glosy, zeby jednak dorzucic troche i kupic sb-800 :lol: ) Sam niedawno stalem przed podobnym dylematem (btw, tez dzialam na 75-tce), po zasiegnieciu roznych opinii z roznych zrodel, analizie danych technicznych roznych modeli i kwestii ew. kompatybilnosci z korpusem cyfrowym - wybralem wlasnie sb-600; malo tego - jestem zadowolony z tego wyboru :D
Co do ceny: u Hesji (http://www.imfoto.pl) dostaniesz sb-600 za 999PLN :!: Przemysl to :mrgreen:

pietrucha
20-11-2005, 18:28
za 1300 to na gieldzie w Wawie kupisz SB-800. Noweczka z gwarancja.

andrzej_k
20-11-2005, 18:58
niestety nie posiadam takiego siana przynajmniej narazie:( Sb-800 od razu odpada ----czyli wszyscy odradzają mi zakup Sb-28? co do D70 chodziło mi o przyszłość (okolo 1 roku może troszke krócej jak dobrze pójdzie! )

Władca Pixeli
20-11-2005, 19:28
niestety nie posiadam takiego siana przynajmniej narazie:( Sb-800 od razu odpada ----czyli wszyscy odradzają mi zakup Sb-28? co do D70 chodziło mi o przyszłość (okolo 1 roku może troszke krócej jak dobrze pójdzie! )
Poczytaj najpierw o Nikonowskich systemach lamp błyskowych. Nikon wprowadził zmiany pod pretekstem usprawnienia i teraz stare lampy nie mają pełnej automatyki w nowych aparatach i nowe lampy nie mają pełnej automatyki ze starymi aparatami.
Według mnie jest to czysta złośliwość Nikona i zmuszenie nowych użytkowników aparatów do kupna nowych lamp. Nic nie stało na przeszkodzie aby nowe i stare aparaty pracowały w pełni z nowymi jak i starymi lampami. Podniosłoby to koszt sprzętu o kilka dolarów.
Poczytaj więc więcej na ten temat zanim kupisz coś co nie będzie w pełni działało.

andrzej_k
20-11-2005, 19:57
czyli jak kupie Sb- 28 to bedzie ona dobrze dzialala z moim obecnym aparatem jednak nie bedzie w pelni wspolpracowala z tym co planuje kupic w przyszlosci (i odwrotnie z Sb-600) FATALNIE

a jeszcze jedno pytanie jezeli bym kupil te sb-28 to bede ja mogl uzywac jako dodatkowa lampe (do doswietlania jakichs elementow) w polaczeniu np. z sb-800? i czy bedzie to mozliwe bez przewodowo? bo slyszalem różne głosy i powoli zaczynam się w tym już gubić!!!

szymony
20-11-2005, 20:09
czyli jak kupie Sb- 28 to bedzie ona dobrze dzialala z moim obecnym aparatem jednak nie bedzie w pelni wspolpracowala z tym co planuje kupic w przyszlosci (i odwrotnie z Sb-600) FATALNIE

Odwrotnie, to znaczy Sb-600/800 z starszymi korpusami działa bez problemów.


a jeszcze jedno pytanie jezeli bym kupil te sb-28 to bede ja mogl uzywac jako dodatkowa lampe (do doswietlania jakichs elementow) w polaczeniu np. z sb-800? i czy bedzie to mozliwe bez przewodowo? bo slyszalem różne głosy i powoli zaczynam się w tym już gubić!!!

Bezpośrednio nie. SB-28 nie ma fotoceli. Msiałbyś dokupić osobno. Po zatym taka praca to tylko zdalne wyzwolenie błysku. Parametry jego mocy musiałbyś ustalić już sam. CLS to niestety nie jest.

slawson38
20-11-2005, 21:54
Kup SB 26 ona ma wbudowaną fotocele i będziesz mógł ją później wykorzystać .Jakością nic nie ustępuje SB 28

jaki71
21-11-2005, 15:16
Wlasnie stalem przed podobnym problemem. Znaczy prawie. Skonczyl mi sie dostep do SB-24 i trzeba bylo kupic wlasna lampke. Byl dylemat czy kupic SB-28 ale przechodzona na allegro czy nowke SB-800 (SB-600 nie wchodzilo w gre). Oczytalem sie jak glupi czy z moim F-70 bedzie chodzila 800-setka i wychodzi ze jak najbardziej.
I zeby bylo latwiej trafil sie sluzbowy wyjazd do USA. To zadecydowalo. Za kase przeznaczona na SB-800 w polsce udalo sie kupic i lampe i coolpixa do kieszeni zony na spacery z dzieckiem (prosze nie krytykowac tego zkupu). Wspolpraca SB-800 z moim N-70 uklada sie wzorowo.
Dlatego zastanawiam sie (wspomniales ze SB-28 bedzie z USA) czy nie lepiej jej kupic w USA za jedyne 310$?? Cena wyjdzie taka jak 600 w polsce :)))
Teraz pozostaje na mi liczyc ze na przyszla gwiazdke przyniosa mi D-70 lub jego nastepce.

Wozik
21-11-2005, 15:46
Wlasnie stalem przed podobnym problemem. Znaczy prawie. Skonczyl mi sie dostep do SB-24 i trzeba bylo kupic wlasna lampke. Byl dylemat czy kupic SB-28 ale przechodzona na allegro czy nowke SB-800 (SB-600 nie wchodzilo w gre). Oczytalem sie jak glupi czy z moim F-70 bedzie chodzila 800-setka i wychodzi ze jak najbardziej.
I zeby bylo latwiej trafil sie sluzbowy wyjazd do USA. To zadecydowalo. Za kase przeznaczona na SB-800 w polsce udalo sie kupic i lampe i coolpixa do kieszeni zony na spacery z dzieckiem (prosze nie krytykowac tego zkupu). Wspolpraca SB-800 z moim N-70 uklada sie wzorowo.
Dlatego zastanawiam sie (wspomniales ze SB-28 bedzie z USA) czy nie lepiej jej kupic w USA za jedyne 310$?? Cena wyjdzie taka jak 600 w polsce :)))
Teraz pozostaje na mi liczyc ze na przyszla gwiazdke przyniosa mi D-70 lub jego nastepce.

A możesz się pochwalić gdzie byłeś w USA i gdzie kupowałeś sprzęt?

jaki71
21-11-2005, 16:19
A bylem w Chicago. Ale tam niestety nie ma "normalnych" sklepow foto. W Helixie i w wolfach czy innych ritzach to o dobrych cenach mozna zapomniec. Czyli tradycyjnie zakupy zrobilem w B&H ;) Szukalem na ebay'u ale tam sensowne oferty z cyklu "buy it now" z internetowych sklepow wspolpracujacych z ebay'em byly w granicy 302$ + ~20$ przesylka. W B&H za imported dalem 310$ +4$ za przestylke bo bralem dla zaprzyjaznionych canonierow lampe i obiektyw czyli 12$ za przesylke rozbilo sie na trzech.

A tak zupelnie z innej beczki to wszystko zaczelo sie od potrzeby zakupu cyfrowki. wybor padl na D-70. Ale zonie pomysl sie nie spodobal. Bo wedle niej zadnego postepu po F-70 nie ma. Znaczy jej chodzilo o to ze chce robic zdjecia naszej pociesze. I robila. Ale widziala jak na sopacerach matki wyjmuja z torebki malutki cyfraczek i trzaskaja foty dzieciom w pisakownicy az dudni. A ona nie zawsze ma sile i ochote targac sprzet na plecach. I wyglodalo jej ze poz cena za odbitki a wlasciwie za "zmarnowany" material nic jej sie nie zmieni. I koncem koncow wybrala rozwiazanie posrednie. Za cene D-70 ona ma swojego coolpixa na spacery do kieszeni a ja lampeczke, ktora zawsze byla w planach i nie mogla doczekac sie realizacji tym bardziej ze mialem dostep do SB-24.

Władca Pixeli
21-11-2005, 20:10
A bylem w Chicago. Ale tam niestety nie ma "normalnych" sklepow foto. W Helixie i w wolfach czy innych ritzach to o dobrych cenach mozna zapomniec.
A do Calumet koło lotniska O'Hare zagldałeś?

jaki71
21-11-2005, 20:49
A nie bylem ;) A i tego sklepu nie znalem. Ale http://maps.google.com/ prawde ci powiedza i powiedzialy ze mialem o rzut beretem od miejsca gdzie nocowalem Calumeta tylko inna lokalizacje. I to wcale nie taki straszny zamach trzeba byloby brac. Dzieki za namiar moze nastepnym razem sie przyda?? Mam rodzine w Chicago to i raz na pare lat tam bywam (stad miedzyinnymi N-70 w moim posiadaniu) wiec moze kiedys zagladne. Jedyne pocieszenie ze za 800-setke chca 324$ + tax. Ale przy moim zamowieniu dalo by sie cos utargowac??

Sedin
22-11-2005, 01:52
A może poszukaj SB-80 (osiemdziesiąt). Ma dołączaną mydelniczkę i jest bardziej zaawansowana niz seria SB-2X. Nieużywaną dostaniesz już za ok 750zł.

gALL
22-11-2005, 13:38
może poszukaj SB-80 (osiemdziesiąt).

i gratis problemy z F75 (niestety). Akurat SB-80dx i F75 to marny tandem.

Sedin
22-11-2005, 16:25
...i gratis problemy z F75 (niestety)...

Hmmm, nie zauważylem żadnych problemów z FM2, F90, N90s, F100. Z F75 nie próbowałem bo nie posiadam. Może jakieś szczegóły?

gALL
22-11-2005, 17:25
Owszem zgadza sie, z FE2, F80, F3 dzialala miodzio.

Z F75 swego czasu walczyl ja Gambling (chyba nie przekrecilem nicka), poza tym to nie odosobiony glos, necie swego czasu troche na ten temat znalazlem.

Siupes
23-11-2005, 01:49
jako ze ostatno stalem przed wyborem lampy to powiem, ze jesli nie nalezysz do osob zalujacych po jakims czasie ze nie dolozyli do lepszej, to kup sb600 w poczet d70 (ceny leca na dol, wiec moze sie wczesniej niz za rok na niego skusisz), a jak masz po paru miesiacach zalowac ze nie dolozyles paru % ceny, to dozbieraj do sb800. ja dolozylem, kasa przychodzi i odchodzi, a sb800 jest :mrgreen:
poza tym juz pare osob zmienialo 600 na 800 (nie wiem czy z zyskiem czy strata ;) ).
tak czy inaczej powodzenia.